Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Strutter

FAQ. Polecane karty graficzne - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ojciec polskiego hardkoru

chyba jednak mdn lepszy:

http://community.tomshardware.pl/comments....ussionID=146593

wymiana procka i płyty odpada, bo dobrze mi się pracuje na tym co mam - chcę tylko wiedzieć jak mocno będzie to spowalniać kartę, bo jeżeli szybciej niż 7300gt nie pojdzie to nie ma sensu kasy wydawać.

Stratę paru procent wydajności jednak wytrzymam - aż taki wymagający nie jestem i nie chodzi mi o 2 fps w tą , czy w tą ;].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie wiem czy kupować tego R x1950pro czy jakiejś karty z DX 10 , gdyby ten Radeon miał DX10 to bym się nie zastanawiał tylko bym go wziął , ale nie wiem jaka będzie przyszłość DX9 , na razie jest dobry , ale kupię kartę z DX9 i za rok nie będzie nic wartała . Z drugiej strony o ile wiem to gry z DX10 mają większe wymagania , gdybym miał 2 gb RAM i kartę z DX 10 to chyba na najwyższych ustawieniach np. w Crysisa bym nie pograł , bo w każdej grze z DX10 2 gb ram jest wymagane na minimalnych :E doradzcie mi co mam zrobić bo już się głowię z tym i głowię , a nie znam się bardzo na sprzęcie , a nie chcę popełnić błędu tylko kupić sprzęt z którego będę zadowolony , z góry dzięki za odp. pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiecie o SAPPHIRE X1800GTO w przedziale <300 jako alternatywa.

Posiada 256MB GDDR3 (256bit), Vertex Shader 3.0, Pixel Shader 3.0. W porównaniu do GF7600 które jest polecane w tym przedziale posiada pamięci na 256bit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też zastanawiam się nad kupnem X1950GT, ale nie wiem czy mój Celeron 3,0Ghz jest w stanie ją odpowiednio wykorzystać.

Jak uważacie jest sens kupować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EvilKillaruna
też zastanawiam się nad kupnem X1950GT, ale nie wiem czy mój Celeron 3,0Ghz jest w stanie ją odpowiednio wykorzystać.

Jak uważacie jest sens kupować?

Z tym celem to nie mam 100% pewności czy ci wykorzysta, strzelam że nie.

A X1950GT widziałem za 380zł.. gdzie w tym samym sklepie PRO chodzą 560-600 :E.. paranoja.

Jeśli skrajnie nie masz kasy na 8600GT to można się nad nią zastanowić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zamierzam w najbliższym czasie kupić kartę Palit 8600GT z serii Sonic+ 1ns. Będzie chodzić razem z E6750 ( odrobinę podkręconym do 3,2 Ghz) + 2 GB RAM A-data 1000 Mhz.

Moje wymagania co do karty - to po prostu chcę grać ze spokojem we wszystkie gry na DX 9 na full detalach, ale nie chcę dawać 1000 zł na kartę, bo i tak będę ją pewnie zmieniał za rok albo dwa lata, więc nie widzę sensu na razie kupować karty pod DX 10.

Ogólnie zależy mi na tym żeby procek pociągnął długie lata, tak samo jak ramki i płyta, a z tym że co jakiś czas będę musiał zmieniać grafikę to jestem pogodzony.

Chyba jednak lepiej dać teraz 400 zł, za rok lub 1,5 roku sprzedać tę kartę za dajmy na to 200 zł, dołożyć 200 zł i znów za 400-500 kupić kartę która pewnie będzie deklasować takiego 8800GTS 320 MB, niż teraz moczyć tysiaka.

Jak uważanie? Karta spełni moje oczekiwania? Nie będę mógł jej zagiąć pod DX 9? Już jestem prawie zdecydowany, chcę się jeszcze tylko upewnić, co wy o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EvilKillaruna
Witam

Zamierzam w najbliższym czasie kupić kartę Palit 8600GT z serii Sonic+ 1ns. Będzie chodzić razem z E6750 ( odrobinę podkręconym do 3,2 Ghz) + 2 GB RAM A-data 1000 Mhz.

Moje wymagania co do karty - to po prostu chcę grać ze spokojem we wszystkie gry na DX 9 na full detalach, ale nie chcę dawać 1000 zł na kartę, bo i tak będę ją pewnie zmieniał za rok albo dwa lata, więc nie widzę sensu na razie kupować karty pod DX 10.

Ogólnie zależy mi na tym żeby procek pociągnął długie lata, tak samo jak ramki i płyta, a z tym że co jakiś czas będę musiał zmieniać grafikę to jestem pogodzony.

Chyba jednak lepiej dać teraz 400 zł, za rok lub 1,5 roku sprzedać tę kartę za dajmy na to 200 zł, dołożyć 200 zł i znów za 400-500 kupić kartę która pewnie będzie deklasować takiego 8800GTS 320 MB, niż teraz moczyć tysiaka.

Jak uważanie? Karta spełni moje oczekiwania? Nie będę mógł jej zagiąć pod DX 9? Już jestem prawie zdecydowany, chcę się jeszcze tylko upewnić, co wy o tym sądzicie.

Karta dobra ale nie 'cudowna'. Lepszy tu byłby np. Radosław X1950PRO/XT... które coraz trudniej dostać :kwasny:.

Ze spokojem będzie można grać na takim GF8700 .. jak wyjdzie ;).

Proc jest w sumie jak w sam raz... starczy na długo wg mnie. Sam się nawet nad nim zastanawiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

>>>Elminster

Nie, karta jest za słaba, żeby zaspokoić Twoje oczekiwania. Na 86GT nie ma mowy o komfortowym graniu we wszystkie gry, pisane pod DX9.0C przy full detalach, karta jest zbyt słaba. Minimum, które pozwoli Ci płynnie grać we wszystkie gry pod poprzedniego DX to Radek X19x0 XT/XTX lub, jeszcze lepiej, jakiś 88GTS 320 ;-). Ale to już inny przedział cenowy. Jeśli chcesz w miarę komfortowo pograć to dołóż trochę chociaż do X195Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8600Gt też wchodzi w grę, tak samo jak HD2600xt. Wszystkie te karty można dostać koło 380zł więc jeśli chodzi o finanse to nie ma to większego znaczenia. Problem tylko z prockiem, czy pozwoli coś wycisnąć z tego typu kart? Jeśli nie to co mi pozostaje - kupić Athlona 4400?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powercolor X1950Pro 512MB - karta wydajniejsza od 8600GT, a pamięć się przyda :].

@Bax21

Pozostaje upgrade np. na E2140+MSI P35 Neo-F+2GB Goodram 667Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8600Gt też wchodzi w grę, tak samo jak HD2600xt. Wszystkie te karty można dostać koło 380zł więc jeśli chodzi o finanse to nie ma to większego znaczenia. Problem tylko z prockiem, czy pozwoli coś wycisnąć z tego typu kart? Jeśli nie to co mi pozostaje - kupić Athlona 4400?

Lepiej kup jakiegoś X2 4000 Winsdor F3 i jakąś solidną płytke, do tego 86GT. Wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż jeśli kupiłbyś X195GT do tego Celka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm.. w kartach graficznych >700zł jest napisane, ze unikać Radeona X1900XT/XTX... tylko dlaczego? - może ktoś mi odpowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście powiedziałbym, że ze względu na niewypalone chłodzenie, jednak mojego cichofilskiego i głośnofobijnego zdania proszę nie brać pod uwagę :E. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lepiej kup jakiegoś X2 4000 Winsdor F3 i jakąś solidną płytke, do tego 86GT. Wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż jeśli kupiłbyś X195GT do tego Celka.

no i w tym momencie musiałbym wymienić cały sprzęt. Nowa płyta, nowy procek, karta i pamięci. Na nowego kompa mnie w tym momecie nie stać. :kwasny:

obecnie mam płyte fujitsu-siemens, na którą podwójnego rdzenia nie wsadzę,

grafa to jakiś szajs 64mb a pamięć to DDR 3200 400Mhz. Można coś jeszcze ujechać z takim sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EvilKillaruna
no i w tym momencie musiałbym wymienić cały sprzęt. Nowa płyta, nowy procek, karta i pamięci. Na nowego kompa mnie w tym momecie nie stać. :kwasny:

obecnie mam płyte fujitsu-siemens, na którą podwójnego rdzenia nie wsadzę,

grafa to jakiś szajs 64mb a pamięć to DDR 3200 400Mhz. Można coś jeszcze ujechać z takim sprzętem?

W sumie masz rację ale zlookaj za ILE już możesz to dostać. AMD i płyty pod te proce chodzą za bardzo atrakcyjne miejscami ceny, skleroza też jest tania dosyć, tak tania że aż producenci panikowali niedawno iirc..

Ujechać tak, ale gry musisz mocno selekcjonować :kwasny:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kup chociaż jakiegoś P4, z giga ramu i tą 86GT. jest jeszcze możliwość przejścia dość niewielkim kosztem na AM2 ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Osobiście powiedziałbym, że ze względu na niewypalone chłodzenie, jednak mojego cichofilskiego i głośnofobijnego zdania proszę nie brać pod uwagę :E . EOT.

tyle, że X1950XT z tym samym niewypalonym chłodzeniem jest właśnie kartą polecaną do 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja bym mial zastrzezenia co do podanych procesorow,przy kartach.Moim zdaniem C2D 1,8 GHz dla X1950Pro to zdecydowanie za malo...Po podkreceniu swojego E4300 na 2,7GHz w 3D05 z 91xx pkt wynik wzrosl do ponad 10k. W ogole zeby do 8800GTXa starczyl C2D 2,66 ? troche za malo mi sie wydaje a Tym bardziej do SLI...Te podane procesory sa za slabe dla tych kart od X1950Pro wzwyz

Ta moze i Ci podskoczył ten wynik o 1000 ale mi sie zdaje ze w grach przelozy sie to na wzrost rzedu 2fps..wiec chyba przeginasz moim zdaniem ;] ale tak...spadek nie bedzie mial min 10 fps tylko 12 co i tak sie okaze pokazem slajdow ... i mysle ze subiektywne odczucia autora tematu dobrze wskazuja ze do gtx starczy 2,66 c2d skoro bylo wiele testow ktore pokazywaly ze starcza do niego a64@2700 echh.... czemu wy sie ciagle sugeujecie tymi smarkami ? oki sa one pomocne przy diagnozowaniu slabej wydajnosci gafik przy poprawnie zlozonym kompie ale bez przesady...

co do Autora...mysle ze mocna alternatywa dla gtsa 640 jest jednak radeon hd2900xt :) wciaz sa w nim poprawiane sterowniki i wszystko zaczyna byc w normie...za to karty prof. na rdzeniu 600 zdeklasowaly do tej pory lidera w tej dziedzinie czyli nVidie... i to zadne fanboystwo ;]

ponadto ostatnie testy pokazuja (portal przejety ostatnio przez komputronika) ;) ze bez wygladzania krawedzi radeony hd2600xt na ddr3 (o ddr4 ie wspominam bo PLN jakie trzeba dolozyc do nich to skorka za wyprawke :) ) w 1280 bija jednak nawet palita 8600gt sonic+ :) a nie łudźmy sie ze w tej rozdzialce chyba nikt nie gra z wygladzaniem :) bo sa to za slabe karty :) do takich detali :) i fakt sam mam od dluzszego czasu karty nvidii ale mimo iz mam plytke z sli:) to nastepna karta bedzie jednak pokroju hd2900pro/xt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do X1900XT/XTX - poprawiona już pomyłka z mojej strony :E.

@Aaronik

Co do sterowników, to tak samo miało być z GeForcami FX, a jak jest każdy wie ;). Myślicie, żeby jednak wstawić HD2900XT do alternatyw ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co wstawiać X29XT, skoro pod większością względów jest gorszy od 88GTS 640? Wolniejszy przy AA, głośny, gorący... Osobiście bym sobie odpuścił ;-). Oczywiście nie mówię, że to zła karta, moim zdaniem jednak wyraźnie mniej dopracowana od konkurencji, nie zasługuje na polecanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A po co wstawiać X29XT, skoro pod większością względów jest gorszy od 88GTS 640? Wolniejszy przy AA, głośny, gorący... Osobiście bym sobie odpuścił ;-) . Oczywiście nie mówię, że to zła karta, moim zdaniem jednak wyraźnie mniej dopracowana od konkurencji, nie zasługuje na polecanie.

z AA jest gorszy, bez AA jest znacznie lepszy. Grasz na dużej rozdziałce i praktycznie AA nie jest za bardzo potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To kup chociaż jakiegoś P4, z giga ramu i tą 86GT. jest jeszcze możliwość przejścia dość niewielkim kosztem na AM2 ;-).

no właśnie 1gb ramu chce dokupić (będzie 1,5gb) grafe 8600gt, a procek hmm...opłaca się kupować nowy procek P4? Czy zrobi to aż taką różnicę, chyba już lepiej Athlona?

Nie zależy mi na jakichś wielkich fajerwerkach, chciałbym chociaż pograć w gierki pokroju Dooma 3, Gothica 3, Obliviona. Bioshocka zostawiam sobie na następny sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli radzicie wziąć Radeona x1950pro raczej niż Palit 8600GT z serii Sonic+? Będzie szybszy?

A jeśli go brać, to którą wersję? Widzę, że ceny zaczynają się od 450 zł, ale czym sie kierować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...