Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GIZIU

24" LCD Dell 2407WFP

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ten BenQ FP241VW podoba się najbardziej. Jakby miał napis Sony nie wahałbym się... Cóż chociaż ta firma polepsza się jakościowo i ich renoma rośnie to nie mam do nich zbytniego przekonania. Jednak design tego Benqu jest rewelacyjny, parametry również. Szkoda, że taki drogi. Dell 2407WFP też jest bardzo fajny. Do ceny tych 3k polecacie coś jeszcze oprócz tych dwóch monitorków? Może jakiś Apple czy Eizo?

 

A co powiecie o IIyamie ProLite B2403WS lub Samsungu 2232BW (rewelacyjnie wygląda)? Wiem, że matryce TN nie są najlepsze, ale jak się spisują te monitorki w grach i normalnym użytkowaniu (nieprofesjonalnym?).

 

Właśnie stoję przed wyborem jakiegoś monitora 20-22-24 calowego przede wszystkim do gier, ale również do serfowania po necie, obejrzenia od czasu do czasu filmu, fotek czy napisaniu jakiegoś tekstu. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Już ktoś podawał link do tego Della:

http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=242067863

 

http://www.testeo.pl/testy-produktow/dell-...wfp-383295.html

co prawda ma 20cali, ale kosztuje 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell co podałeś wyżej to jest taki sam jak ten w Dell 2407WFP tym temacie tylko, że 20 calowy? Co sądzicie o tamtej IIyamie i Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Dell co podałeś wyżej to jest taki sam jak ten w Dell 2407WFP tym temacie tylko, że 20 calowy?

2007wfp jest na s-ips, a 2407wfp jest na s-pva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to czy ten DELL 20' ( są też 22') rózni się od starszego brata tylko wielkością i roozdziałką czy mocno ustępuje jakością obrazu ...

a co do BENQ to DELL chyba wypada nieco lepiej

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1217&ph=5

 

 

A dlaczego porownujecie ten model benq a nie FP241WZ?

 

Ja podam inny test. Najlepiej wypadaja benq i lg a dell za nimi :D

http://www.bexox.com/showdown.htm

Dla tego goscia od testu najlepszy monitor bylby taki: "My ideal monitor would be one that has the physical looks of the Dell, the inputs and scaling of the BenQ, the speed and color of the LG" :D

 

I zauwazcie, ze Benek jest na nowej matrycy A-MVA, ktora ponoc lepiej oddaje czern, przez co lepszy jest kontrast. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego porownujecie ten model benq a nie FP241WZ?

 

Ja podam inny test. Najlepiej wypadaja benq i lg a dell za nimi :D

http://www.bexox.com/showdown.htm

Dla tego goscia od testu najlepszy monitor bylby taki: "My ideal monitor would be one that has the physical looks of the Dell, the inputs and scaling of the BenQ, the speed and color of the LG" :D

 

I zauwazcie, ze Benek jest na nowej matrycy A-MVA, ktora ponoc lepiej oddaje czern, przez co lepszy jest kontrast. :)

http://www.behardware.com/articles/646-3/b...-screening.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło kilka ciekawych gier np. Medal Of Honor Airborne lub BioShock może przetestujesz go na jakiejś, chciałbym dowiedzieć się czy da się zauważyć smużenie, bo jeżeli nie to ten monitor jest bezkonkurencyjny oczywiście dla graczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszło kilka ciekawych gier np. Medal Of Honor Airborne lub BioShock może przetestujesz go na jakiejś, chciałbym dowiedzieć się czy da się zauważyć smużenie, bo jeżeli nie to ten monitor jest bezkonkurencyjny oczywiście dla graczy

Grałem w obie gry. W obu nie zauważyłem smużenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego porownujecie ten model benq a nie FP241WZ?

 

Ja podam inny test. Najlepiej wypadaja benq i lg a dell za nimi :D

http://www.bexox.com/showdown.htm

Dla tego goscia od testu najlepszy monitor bylby taki: "My ideal monitor would be one that has the physical looks of the Dell, the inputs and scaling of the BenQ, the speed and color of the LG" :D

 

I zauwazcie, ze Benek jest na nowej matrycy A-MVA, ktora ponoc lepiej oddaje czern, przez co lepszy jest kontrast. :)

Do Ciebie ma to samo pytanie, wyszło kilka ciekawych gier np. Medal Of Honor Airborne lub BioShock może przetestujesz go na jakiejś, chciałbym dowiedzieć się czy da się zauważyć smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Od kilku dni jestem szczęśliwym użytkownikiem 24 calowego Della i naprawdę go polecam! Przesiadłem się z 19 LG CRT i komfort pracy jest zdecydopwanie wyższy. Filmy Full hd śmigaja aż miło no i Medal: Airborne również :-) Zero smużenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, bo ja jestem kompletnie zielony, ale z tego, co czytam na forach - wynika, że nie ma sensu kupować tak dużego monitora, jeśli ma się "słabszego" kompa?

 

Ja mam kompa o następującej konfiguracji:

 

- grafika GeForce 8600 GT

- procek Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz

- pamięć 2GB.

 

Zastanawiałem się nad monitorem Dell 2407WFP-HC, tylko ja kompletnie nie gram w żadne gry. Będę go używał tylko do obróbki grafiki i filmu, grafika 3D (rendery itp).

 

Jeśli rzeczywiście mój komp ma sobie nie dac rady z tak dużym monitorem, to kiszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury ktos opowiada. Zreszta z ktorej strony masz slabego kompa? Moze jakbys mial jakiegos wiekowego athlona i jeszcze bardziej wiekowym ATI, to moglyby byc male problemy (ja mialem taki sprzet przez chwile i na pupicie czasem sie obraz widocznie odswiezal). Oczywiscie nie mowimy tutaj o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, bo ja jestem kompletnie zielony, ale z tego, co czytam na forach - wynika, że nie ma sensu kupować tak dużego monitora, jeśli ma się "słabszego" kompa?

 

Ja mam kompa o następującej konfiguracji:

 

- grafika GeForce 8600 GT

- procek Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz

- pamięć 2GB.

 

Zastanawiałem się nad monitorem Dell 2407WFP-HC, tylko ja kompletnie nie gram w żadne gry. Będę go używał tylko do obróbki grafiki i filmu, grafika 3D (rendery itp).

 

Jeśli rzeczywiście mój komp ma sobie nie dac rady z tak dużym monitorem, to kiszka...

w Twoim przypadku monitor nie ma znaczenia, ale za to komfort pracy znacznie większy. Skoro nie grasz to nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś zapytał o to jak wejść do menu serwisowego Della:

How to Find the Firmware and Panel

As a reminder, Dell screens allow you to access the hidden ‘factory’ OSD menu to find out some additional information about your screen. Here is how to do it, it will become important later on…

1- Turn off your screen

2- Press simultaneously the 'Menu' and '+' button of the screen.

3- While holding the 2 buttons, press now the 'Power' button.

4- Once the screen in ON, unpress the 3 buttons.

5- Just press '-' button.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/conte...l_2xx7wfp_2.htm

 

GIZIU, czego używasz do poprawnego dostrojenia obrazu, biel czerń, kolorki, ustawienia temperatury kolorków? Nad wersją HC siedzę już parę ładnych godzin i nie jestem zadowolony z ustawień.

Mógłbyś podać swoje ustawienia do przeglądania stron, filmów i grania?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy ludzie lubią pomarańcze, a inni jak im nogi śmierdzą, to jest kwestia gustu, ale nie gadaj, że szyba nie powoduje refleksów, bo powoduje i już, nie ma tu miejsca na dyskusję.

 

Nie napisał że nie powoduje tylko że jemu nie przeszkadza. Drobna, ale różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś kiedyś zapytał o to jak wejść do menu serwisowego Della:
To bylem miedzy innymi ja - dzieki dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie testowałem, ale czytając temat stwierdziłem że może się przyda jeszcze.

Kubacki, kalibrowałeś swojego Della?

jakiego programu używasz do ustawienia , jasnosci , kontrastu, kolorów itd? Mógłbyś podać jakieś swoje sprawdzone ustawienia, większości parametrów?

Dlaczego opcja Image Mode nic nie zmienia w menu OSD, ja przynajmniej nie widze różnicy między trybami desktop, game, media?

Trzeba to jakoś konfigurować?

Czemu nie ma sterowników do Della na stronie producenta i trzeba za nie płacic? Chyba że kiepsko szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Della 2407WFP-HC i jestem bardzo z niego zadowolony i nie zamienił bym go na żaden inny. Co do pytania jak wyglądają gry w niskich rozdzielczościach to jest to tak że jak masz włączony AA to gry wyglądają ładnie nawet w 800\600. A co do szyby to mam w laptopie i niestety jest to tragedia nie da się oglądac filmów w dzien a podczas długiego grania jest to bardzo męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Della 2407WFP-HC i jestem bardzo z niego zadowolony i nie zamienił bym go na żaden inny. Co do pytania jak wyglądają gry w niskich rozdzielczościach to jest to tak że jak masz włączony AA to gry wyglądają ładnie nawet w 800\600. A co do szyby to mam w laptopie i niestety jest to tragedia nie da się oglądac filmów w dzien a podczas długiego grania jest to bardzo męczące.

 

A kto ogląda filmy w dzień? Przecież specjalnie kino jest zaciemnione, żeby oddać lepsze wrażenia z filmu i jego wyrazistość... A co do szyby to każdy ma inne zdanie. Ja mam szybę i w ciągłej pracy nie przeszkadza bo zapomina się o niej (nie zwraca się na to uwagi - zwrok nie jest skupiony na efekcie odbicia, tylko na wykonywanej pracy). Ale owszem czasem jak przyświeci słońce zza pleców prosto na monitor to obraz jest znacznie niewidoczny - no ale jak już mówiłem, kwestia gustu... jedni chwalą a inni nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie testowałem, ale czytając temat stwierdziłem że może się przyda jeszcze.

Kubacki, kalibrowałeś swojego Della?

Tak, ale juz dawno temu, ale olalem to ze wzgledu nawarunki w moim pokoju - w dzien megajasno, no a w nocy ciemno i naprawde ciezko jest cos ustawic, wiec ograniczam sie tylko do regulacjijasnosci i troche grzebania w sterownikach.

 

jakiego programu używasz do ustawienia , jasnosci , kontrastu, kolorów itd? Mógłbyś podać jakieś swoje sprawdzone ustawienia, większości parametrów?
Uzywam wlasciwie wylacznie sterownikow i niestety nie mam zadnych ustawien optymalnych do np. obroki zdjec :(

 

Dlaczego opcja Image Mode nic nie zmienia w menu OSD, ja przynajmniej nie widze różnicy między trybami desktop, game, media?
Nie wiem czemu nie zmienia, ale odpal sobie jakis plik z plynnym przejscie kolorow. U mnie jedynie na desktop mode wyglada to ladnie. Po wlaczeniu multimedia lub gaming zaczyna wystepowac color banding.

 

Czemu nie ma sterowników do Della na stronie producenta i trzeba za nie płacic? Chyba że kiepsko szukam.
Ja juz dawno tam nie zagladalem. Kiedys tam nic nie bylo. Ani stero, ani oprogramowania. Tak jak napisalem wyzej posilkuje sie sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie ma programu który byście polecali. Osobiście podpierałem się tą stroną by wyregulować mojego Della http://www.fotogenia.info/flaneur/monitor.htm

Przy ustawieniu Jasności na 23 i Kontrastu 50, już monitor nie daje tak po oczach, dalszych parametrów nie umie ustawić gdyż nie wiem czym się wzorować. Ogólnie takiego poradnika szukam, najlepiej w języku polskim. Co do nVidi, która daje taką możliwość, to nie rozumie co program każe mi ustawić, jakiś taki skomplikowany mi się wydaje.

Mógłbyś podać mi jakiś link do pliku, gdzie jest płynne przejście kolorów bym mógł, przetestować jeszcze raz tryby game, media desktop?

Osobiście też jestem bardzo zadowolony z Della, pięknie na nim wygląda Pro Evolution Soccer 2008 Demo, muszę jakieś filmiki HD sobie zobaczyć.

Moglibyście podać jakieś fajne stronki do tapet?

Polecam tą: http://www.ewallpapers.eu/search_size/1920-x-1200-wide

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a która opcja odpowiada u Cibie za kontrast? Color Adjustment (PC Custom Adjustment)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem Kontrast z OSD - Brightess & Contrast. Color Adjustment mam Pc Normal, nie bawiłem się tym, bo inaczej to wygląda niż na moim poprzednim monitorku, nie umie tego ustawić należycie.

Może ktoś coś doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...