Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie mozesz spokojnie odpuscic mafie i poczekac chwile na godfathera... albo zakupic tone innych, lepszych, gier...

 

no to podaj 1000 tytułów gier lepszych niż Mafia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem otworzyć główny wątek na temat Mafii II, w tamtym panuje za duży chaos :), Jak macie screeny, nowe trailery, informacje itp :) To proszę pisać w tym temacie ! Nie zakładać nowych topiców ! Osobiście nie mogę się doczekać , bo coś czuje ze ta gra to będzie wielki hicior ! :)

 

Małe info o Mafii II :

 

To co jeszcze parę dni temu było plotką dziś staje się faktem, 2K Games oficjalnie ogłosiło Mafie 2! Fani pierwszej części tej wspaniałej gry zapewne już oblewają to wspaniałe wydarzenie. Póki co informacji o nowej Mafii jest naprawdę niewiele. Uruchomiona został oficjalna strona gry. Niestety póki co jest tak jedynie logo oraz pięć screenów, które znajdują się w naszej galerii, do obejrzenia której serdecznie zapraszam.

 

Wiadomo że akcja Mafii 2 rozgrywać ma się na przełomie lat 40 i 50, pojawią się wielbione przez graczy pościgi, efektowne strzelaniny oraz tętniąca życiem metropolia. Prócz tego twórcy gry zapowiadają stworzenie realnie zachowujących się postaci, a fabuła ma zostać zaprezentowana w iście Hollywoodzkim stylu.

 

Gra została zapowiedziana na PS3, Xboxa 360 oraz PC. , zródło : gry.wp.pl !

 

PREMIERA : 27 Sierpień 2010 OFICJALNIE! [PS3/X360/PC] (USA 24.08.2010) (update 25.03.2010r)

Edytowane przez Evil_Martins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie mogę się doczekać , bo cos czuje ze ta gra to będzie wielki hicior ! :)

Ja tez się nie mogę doczekać.Mafia to moja ulubiona gra na pc i moim zdaniem jedna z najlepszych wogóle. Ciekawe co jeszcze znajdzie się w finalnej wersji gry oprócz hollywodzkiego sposobu prowadzenia fabuły, pościgów, strzelanin itp. ;);):) Ja z radością bym przywitał możliwość nieliniowego przejścia niektórych fragmentów misji oraz większe i bardziej wolne tereny pozamiejskie. Może jakaś łódka rowerek :E czy coś tam. ;););):E:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAFIA 2 ! :D Ouuu yeah ! A myslałem ze kontynuacja nigdy nie ujzy światła dziennego :D Tylko ze przewidywana premiera dopiero za ponad rok a pewnie jeszcze dojda jakies obsówy jak zwykle :( Ciekawe czy ten filmik z Mafii 2 prezentuje silnik graficzny czy t tylko przerywnik hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie giera moze byc liniowa tak samo jak poprzedniczka :) mi by wystarczyla lepsza grafika + nowa ciekawa fabula + misje w stylu starej mafii :D

Liniowość Mafii bynajmniej nie była jej wadą, lecz zdaję mi się że danie graczowi możliwości wyboru, choćby w jakiejś części misji nie byłoby nawet złym pomysłem. Nawet żeby wybór nie wpływał w ogóle na przebieg fabuły ani nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 powinna być w dużym stopniu liniowa. Dzięki liniowości w Mafii 1 w wielu momentach czułem, że oglądam życie młodego gangstera, a nie nim kieruję jak w większości grach. A kto pamięta koniec mafii, jak pan podlewał chodnik? Przypomnijcie sobie, że o to właśnie programistom chodziło, my słuchaliśmy i wyobrażaliśmy sobie to co nam staruszek Tommi (?) mówi. To było piękne, a i że to nie na podstawie żadnej powieści, ale czescy programiści wymyślili tą fabułę, cudo, po prostu cudo.

 

Mam nadzieję, że Mafia 2 będzie tak samo wciągająca. Oby nadal ścigała policja za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia, aby nadal był model zniszczeń liczony w czasie rzeczywistym. Jedyne co by jeszcze w Mafii2 dodać, to shader3 i przestrzeliny na wylot, np. drugi screen, aby można było zrobić dziury na wylot w stoliku/desce, to by dodało niezmierzonej efektywności w strzelaninach. Na samym końcu mniej ważne rzeczy, ale to już chyba standard w grach - rag-doll i interakcja z otoczeniem. Ale nawet i bez tych upiększeń będzie warto znów wcielić się w gangstera, bo przecież nie spartolą roboty. Multiplayer??? dobra idę już bo za dużo myślę.

Edytowane przez hawk-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że Mafia 2 będzie tak samo wciągająca. Oby nadal ścigała policja za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia, aby nadal był model zniszczeń liczony w czasie rzeczywistym. Jedyne co by jeszcze w Mafii2 dodać, to shader3 i przestrzeliny na wylot, np. drugi screen, aby można było zrobić dziury na wylot w stoliku/desce, to by dodało niezmierzonej efektywności w strzelaninach. Na samym końcu mniej ważne rzeczy, ale to już chyba standard w grach - rag-doll i interakcja z otoczeniem. Ale nawet i bez tych upiększeń będzie warto znów wcielić się w gangstera, bo przecież nie spartolą roboty. Multiplayer??? dobra idę już bo za dużo myślę.

 

ta, dodać shader 3.0 żeby ludzie ze slabszymi kompami nie mogli pograć.

 

nie wszystkich stać na zmiane komponentów co pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta, dodać shader 3.0 żeby ludzie ze slabszymi kompami nie mogli pograć.

 

nie wszystkich stać na zmiane komponentów co pół roku.

 

Ale Mafia 2 wyjdzie co najmniej za rok, więc SM3 to znowu nie będzie takie cacko. Pomijając shadera, chyba nie sądzisz, że programiści zrobią Mafię2 w 2008 roku o grafice i modelach tylko z kilkoma tysiącami polygonów (to bedzie taki Ojciec Chrzestny - Dobra fabuła, a grafika z 1998 roku i efekty są takie, że nikt już w to nie gra i tym bardziej nie wspomina) . Nawet jak SM3 nie będzie wykorzystywany to karty z SM2 nie będą mieć takich zegarów, aby te modele i tekstury uciągnąć, więc tak czy siak karta z SM3.

Edytowane przez hawk-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wislak23

kupisz x boxa 360 i nie bedziesz sie przejmowal o wymagania :P

Edytowane przez wislak23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet trzeba upgradowac z glowa.

Mnie nie stac na nowinki ale jak kupuje to cos co pozniej mozna dobrze sprzedac.

Abita NF7 i AXP2000+ 512DDR1 zamienilem bez dodania ani 1pln na Semp3000+ 1GBDDR 667 i plyte GB pod AM2.

Do karty graf. dolozylem 150pln o mialem modowalnego 6200 i mam sprzet na ktorym Bioshock smiga w max det.

A dlatego taki offtop wypisalem poniewaz nie ma sie co martwic bo do premiery M2 pewnie z min. 1,5 roku jak nie wiecej patrzac realnie i do tego czasu wyjdzie 11 albo 12 generacja GF i 8 czy nawet 9 generacje bedzie mozna kupic za smieszne pieniadze, a na nich pewnie M2 bedzie chodzic przyzwoicie.

Zobaczcie sobie filmiki z Crysisa, COD4.

Na pierwszy rzut oka zaden dzisiejszy sprzet nie powinien tego pociagnac, a okazuje sie, ze robi to bardzo plynnie.

A nawet na low endowem 7600 bedzie mozna pograc w obnizonych det.

Edytowane przez kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do karty graf. dolozylem 150pln o mialem modowalnego 6200 i mam sprzet na ktorym Bioshock smiga w max det.

jasne, a mi tu czolg jedzie...

mam bardzo podobny sprzet, ale na maxymalnych detalach bioshock tnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-_- , przeciez ten temat byl zamkniety ;) hih, ja mam jedna nadzieje ;) ze gra nie bedzie miala bd wymagan :)

 

p.s - surmak skonczcie ten offtop w topicu! Bo znowu będzie tu chaos !

Edytowane przez Evil_Martins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzet trzeba upgradowac z glowa.

Mnie nie stac na nowinki ale jak kupuje to cos co pozniej mozna dobrze sprzedac.

Abita NF7 i AXP2000+ 512DDR1 zamienilem bez dodania ani 1pln na Semp3000+ 1GBDDR 667 i plyte GB pod AM2.

Do karty graf. dolozylem 150pln o mialem modowalnego 6200 i mam sprzet na ktorym Bioshock smiga w max det.

A dlatego taki offtop wypisalem poniewaz nie ma sie co martwic bo do premiery M2 pewnie z min. 1,5 roku jak nie wiecej patrzac realnie i do tego czasu wyjdzie 11 albo 12 generacja GF i 8 czy nawet 9 generacje bedzie mozna kupic za smieszne pieniadze, a na nich pewnie M2 bedzie chodzic przyzwoicie.

Zobaczcie sobie filmiki z Crysisa, COD4.

Na pierwszy rzut oka zaden dzisiejszy sprzet nie powinien tego pociagnac, a okazuje sie, ze robi to bardzo plynnie.

A nawet na low endowem 7600 bedzie mozna pograc w obnizonych det.

 

 

Za trzy/cztery lata komputery osiągną fotorealistyczną grafikę i nie będzie po co już kupować coraz to lepszych kart graficznych, bo wszystko się zatrzyma, pójdzie w innym kierunku, w kierunku interakcji z otoczeniem. Bo jak na razie to ni cholerę nie idzie w parze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liniowość Mafii bynajmniej nie była jej wadą, lecz zdaję mi się że danie graczowi możliwości wyboru, choćby w jakiejś części misji nie byłoby nawet złym pomysłem. Nawet żeby wybór nie wpływał w ogóle na przebieg fabuły ani nic takiego.

 

Ha, w Mafii I to jest piękne że liniowa jest tylko główna fabuła. Poszczególne misje można wykonywać na kilka sposobów (zazwyczaj na dwa - działaj ostrożnie, albo wystrzelaj wszystkich). Ponadto kilka misji ma różne zakończenia - np. zabójstwo Morello (starszego) - jedno to lotnisko i ostrzelany samolot, a drugie to zepchnięcie jego auta z niedokończonego wiaduktu. Fakt, że przynajmniej w dwóch miejscach (dziwka w hotelu i zabojstwo Franka) mogłyby się przydac inne rozwiązania, determinunące koniec gry. Ale i bez tego gra jest genialna.

 

Mafia II ucieszyła mnie do tego stopnia ze zapuścilem sobie z powrotem I.

 

Mafia 2 powinna być w dużym stopniu liniowa. Dzięki liniowości w Mafii 1 w wielu momentach czułem, że oglądam życie młodego gangstera, a nie nim kieruję jak w większości grach. A kto pamięta koniec mafii, jak pan podlewał chodnik? Przypomnijcie sobie, że o to właśnie programistom chodziło, my słuchaliśmy i wyobrażaliśmy sobie to co nam staruszek Tommi (?) mówi. To było piękne, a i że to nie na podstawie żadnej powieści, ale czescy programiści wymyślili tą fabułę, cudo, po prostu cudo.

 

Mam nadzieję, że Mafia 2 będzie tak samo wciągająca. Oby nadal ścigała policja za przekroczenie prędkości i inne wykroczenia, aby nadal był model zniszczeń liczony w czasie rzeczywistym. Jedyne co by jeszcze w Mafii2 dodać, to shader3 i przestrzeliny na wylot, np. drugi screen, aby można było zrobić dziury na wylot w stoliku/desce, to by dodało niezmierzonej efektywności w strzelaninach. Na samym końcu mniej ważne rzeczy, ale to już chyba standard w grach - rag-doll i interakcja z otoczeniem. Ale nawet i bez tych upiększeń będzie warto znów wcielić się w gangstera, bo przecież nie spartolą roboty. Multiplayer??? dobra idę już bo za dużo myślę.

 

No policję akurat mogliby troszeczkę poprawić - za przestępstwa ściga tylko głównwgo gracza. Ale i tak w porownaniu z GTA czy Ojcem Chrzestnym ( ta gra to porażka pod każdym względem, także fabuły!!) i tak jest rewelacyjnie. Liniowość tak, ale z możliwością dokonywania wyborów w kluczowych momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przechodzę I część po raz nty i widzę że przez te 5 lat w tej grze oprócz grafiki prawie nic nie wymaga poprawienia;) chciałbym tylko żeby w mafi 2 można było wybierać, jak chcemy zakończyć daną misję, np w 1 w misji omerta powinien być wybór czy chcemy zabić franka, czy puścic go wolno itp.

i oczywiście alternatywny koniec gry;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia II zapowiada się bardzo obiecująco - co trzeba przyznać. Szczerze, to nie oczekiwałem na sequel. "Jedynki" nie skończyłem (znudziła mi sie w 16 misji w porcie). Ostatnio naszła mnie ochota na wreszcie jej ukończenie. Płyty juz chyba nie chodzą, to będzie trzeba zakupić (tylko nieco obawiam się o wydanie Cenegi KK, czy uda mi sie ja skonczyc, bo jak czytam wypowiedzi na ten temat...) i zacząc od nowa, bo juz sporo sie po paru latach zapomniało. A gra warta świeczki, denerwował mnie tylko brak zapisu w dowolnym momencie. :)

 

Na szczęście do "dwójki" jeszcze duza kupa czasu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
denerwował mnie tylko brak zapisu w dowolnym momencie. :)

moim zdaniem to autosave-y były dosyć często, i brak możliwości zapisu w dowolnym momencie wcale nie było taką wielką wadą, gdyż save były w dosyć charakterystycznych miejscach... Chociaż nie da się ukryć że nieraz by się samemu zapisało grę w dobrym momencie szczególnie jak się grało bez patha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL

Lol, co tu się dzieje? Dłuższy topic został wywalony do śmietnika, a ten, w którym właśnie piszemy, wrócił z tegoż śmietnika i jest głównym?

 

Wracając do gry - jest to jedyna pozycja, o której newsy będę śledził na bieżąco i ekscytował się każdym screenem/filmikiem/kawałkiem info o fabule/featursach. ;)

 

Jak mnie zawiodą, to... :pistols:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracając do gry - jest to jedyna pozycja, o której newsy będę śledził na bieżąco i ekscytował się każdym screenem/filmikiem/kawałkiem info o fabule/featursach. ;)

No u mnie tak samo... Widzę u Ciebie że nawet przybył avatar będący jednym ze screenshotów ;):thumbup: IS napewno nie zawidzie :)... Mam taką nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie gram w I, i nie moge przejsc misji "Ksiądz" - konczy mi sie amunicja :/ ,

Pff, nie wychodz z tego zakamarka i wal same heady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...