Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam było trzeba zrobić aby poprawić wydajność? Kasowało się jakieś pliki z folderu, żeby tylko fartuch Tomiego się poruszał.. przypomni ktoś? :E

 

O ile dobrze pamiętam, to w folderze Steam>steamapps>common>mafia ii-public demo>edit>APEX>cloth zostawiasz tylko ClothReapmTable , m2skeletonms i wszystko pliki zaczynające się na literę V resztę usuwamy. Najwyżej niech mnie ktoś poprawi bo trochę dawno to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej :)

Wszystkie pliki zaczynające się na V ( czyli zawierające imię naszego bohatera ) zostawiamy + ClothReapmTable , m2skeletonms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś porady odnośnie ustawień grafy ? Pod jakimi ustawieniami działa i wygląda dobrze ? Bo ja wszystko ustawiam przez panel nvidii (jest to lepsze, więcej opcji i wgl.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a tak to działa na HD5850 i i5 ;)

Radeon HD 5770, AMD Phenom x4 9550 2,2Ghz 2gb ram i nie widzę różnicy :) Te same ustawienia ;] Ale niższa rozdzielczość (nie chce mi się kupować nowego monitora...)

Edytowane przez PIST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 5770, AMD Phenom x4 9550 2,2Ghz 2gb ram i nie widzę różnicy :) Te same ustawienia ;] Ale niższa rozdzielczość (nie chce mi się kupować nowego monitora...)

e6750@3.4 GHz, 8800gtx, 4gb i też nie widzę różnicy ;) Identyczne ustawienia. No może 2 fpsy mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja przełożyłem fizykę na grafę i włączyłem apex physx w grze na medium. I jednak, pomimo usunięcia tych ruszających się płaszczy miałem spadek fps. Był zauważalny i gra działała jakby wolniej, jakby ktoś puścił wszystko w zwolnionym tempie.

 

No cóż, szkoda, liczyłem że jednak grafa sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja przełożyłem fizykę na grafę i włączyłem apex physx w grze na medium. I jednak, pomimo usunięcia tych ruszających się płaszczy miałem spadek fps. Był zauważalny i gra działała jakby wolniej, jakby ktoś puścił wszystko w zwolnionym tempie.

 

No cóż, szkoda, liczyłem że jednak grafa sobie poradzi.

 

O jakiej grafice mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, mogłem kupić (po spaleniu ;P) znowu GTX 280... :( A tak, z APEX chodzi gra strasznie powoli. Przynajmniej demo... w full pewnie się nie zmieni to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem , iż po ukończeniu wątku głównego w Mafii 2 podobno nie ma możliwości dowolnego przemieszczania się po mieście tak jak to miało miejsce w pierwszej części gry(Free Ride) oraz tak jak w GTA 4 swobodna eksploracja mapy po wykonaniu wszystkich misji. Może ma ktoś informacje na ten temat bo jak to prawda to masakra :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ;)

 

Musisz sobie wczytać dany chapter i w nim pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMATKO!!!

 

Klimat "Chapter 2" zrywa beret, miód wylewa sie z ekranu :E Bedzie bestseller roku, prosze panstwa.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ;)

 

Musisz sobie wczytać dany chapter i w nim pojeździć.

Shit ! Jeżeli tak to beznadziejny patent , w demie gdyby nie ogranicznik to można swobodnie eksplorować. Zobaczymy jak w piątek przyjdzie kurier z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUBEKER : 8800 Ultra

 

 

Ja tam nie mam zamiaru przechodzić gry w szybkim tempie, co pewien czas oleję zadanie i sobie pojeżdżę po mieście, obrabuje jakiś sklep z bronią (tam jak zauważyłem jest najwięcej kasy, zawsze w demku wpadało mi ponad 1000 $ + spluwy oczywiście) czy postrzelam do policji.

Mam pytanie, czy ktoś wie jakie będą opcje zarabiania ? Bo jak ukradłem taxi to nikt nie chciał by go podwieźć, w 1 zawsze machał ktoś chętny a tu zer reakcji. Czyżby gra się opierała tylko na jednym wątku, liczyłem że od czasu do czasu będzie można porobić coś innego. Te wszystkie burgery, playboye to dobre na chwilę ale na dłuższą metę nudzi się. A ciągłe męczenie fabuły też nudzi (co wcale nie oznacza ,że sama fabuła jest nudna, wyjaśniam dla jasności).

 

Liczyłem też że będzie można przynajmniej do niektórych domów się włamywać a tu też nic takiego nie ma, próbowałem się dostać do różnych domów ale się nie da.

 

Ta gra wydaje się bardziej uboga bez tego, w końcu i gangster musi czasem odpocząć a tu jesteśmy zmuszani do ciągnięcia fabuły.

Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym wszystkim chyba już dobitnie pokazują, że ta gra praktycznie niewiele ma wspólnego z sandboxami :]

 

Mamy grać głównie dla fabuły, klimatu, muzyki, a nie dla tego, że można tam sobie pojeździć pomiędzy jedną misją a drugą. I tym brakiem Free-Ride'a to potwierdzili.

 

 

Co do możliwości zarabiania kasy - rabowanie sklepów, barów, restauracji, misje z głównego wątku co oczywiste, kradzież samochodów i dostarczanie ich do Mike'a Bruskiego na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepsko, jednak widzę że moderzy będą mieli sporo pracy. Oby tylko steam/2k games ich nie zwalczał czy przeszkadzał im. Empire jest pod steam a mimo to jest cały czas modyfikowany więc i może tu problemów nie będzie.

 

Poza tym coś czuję ,ze do starej mafii jednak wrócić trzeba będzie.

 

Wszystko mi tu konsolą śmierdzi, uproszczenia, mniejszy świat i różne takie. Ja wiem ,że bez konsol nie da się teraz przetrwać ale wersja pc powinna się jednak mocno wyróżniać. A tego tu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony jestem deczko oceną IGN (UK): http://uk.pc.ign.com/articles/111/1115076p1.html (ocena 7.0/10, wszystkie wersje mają taką samą notę). Tyle samo dostał Kane & Lynch 2, nie mam pytań... Ale w sumie, patrząc na to, co otrzymało od nich GTA IV...

 

Ta, 'bardzo profesjonalny"... Sorry, ale 9.8 dla Jade Empire, podobna nota dla przedostatniego Prince of Persia czy bezkrytyczne podejscie do GTA IV (same "10"...), to ponizej pasa. :E

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo IGN to prof. portal. I ocena dobra - tą część również tak bym ocenił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No noty są najróżniejsze. O jakimś przesadnym zachwycie nie może być mowy :P Ciekawe czemu niektórzy oceniają AŻ TAK nisko, bo takie 7/10 dla gry, na którą czekało się 8 lat i po drodze hajp osiągał poziom krytyczny to imo klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prrzeczytałem kawałek recenzji Joystiqa i podejscie jak zwykle bardzo profesjonalne. :E

 

Mafia 2 is, to put it mildly, a tightly controlled experience, to an extent that may be a little shocking to those of us who've become acclimated to the freedom of most open world games. Like it or not, you're going to complete a pre-determined series of missions with no dillydallying along the way. Sure, you can drive anywhere you like in the gorgeously rendered Empire Bay, but you always know exactly where you're supposed to go next. In a year when we've explored Red Dead Redemption's vast plains chock-full of adventure, Mafia 2's structure feels restrictive at best and dull at worst.

 

Rigid linearity in an open-world game isn't a great conceptual starting point, but 2K Czech might have pulled it off if it'd had a perfectly honed experience to offer. Unfortunately, that's just not the case.

 

Nie dziwie sie, ze Mafia 2 zbiera tak "niskie" noty, skoro wszyscy piszą o Mafii 2 w kontekscie GTA IV, RDR, które są typowymi sandboksami, do którego miana nie dążył produkt 2K Czech... Ale widzę, że teraz wszystko, co choć ma znamiona sandboksa, a nie zalicza się do tego rodzaju rozgrywki całkowicie, jest "bee", bo nie jest takie, jak rasowe sandboksy. Ja nie wiem, podejscie recenzentów typowo "pod publiczkę". Nie każdy przecież przepada za rozgrywką sandboksową...

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VG Revolution: 7.6/10

http://www.vgrevolution.com/2010/08/mafia-2-review/

 

MTV Multiplayer: No Rating

http://multiplayerblog.mtv.com/2010/08/23/mafia-2-review-crime-is-sometimes-punishment/

 

Destructoid: 6.5/10 (360/PC), 7.5/10 (PS3)

http://www.destructoid.com/review-mafia-ii-181950.phtml

 

Destructoid znów chce być kontrowersyjny ;)

Wystawić Mafii w wersji na PS3 większą ocenę, niż wersji pecetowej ? :lol2:

Edytowane przez B3rCik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prrzeczytałem kawałek recenzji Joystiqa i podejscie jak zwykle bardzo profesjonalne. :E

 

 

 

Nie dziwie sie, ze Mafia 2 zbiera tak "niskie" noty, skoro wszyscy piszą o Mafii 2 w kontekscie GTA IV, RDR, które są typowymi sandboksami, do którego miana nie dążył produkt 2K Czech... Ale widzę, że teraz wszystko, co choć ma znamiona sandboksa, a nie zalicza się do tego rodzaju rozgrywki całkowicie, jest "bee", bo nie jest takie, jak rasowe sandboksy. Ja nie wiem, podejscie recenzentów typowo "pod publiczkę". Nie każdy przecież przepada za rozgrywką sandboksową...

 

Zgadzam się. Wychodzi na to, że dodanie do gry opierającej się na liniowej fabule dużego otwartego świata to jest wada a nie zaleta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...