Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jest zainteresowany to podaje link trainera do demka, robiony na szybkości także narazie 2 opcje:

http://wyslijto.pl/plik/mox7mclza7

1. Brak Limitu Czasu

2. Nieskończone $

Edytowane przez Sałat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, podobaja Ci sie te efekty? Przyznam szczerze, ze sugerowanie sie benczmarkiem + fizyksem nie ma sensu bo tam widac jedynie niziutki framerate :E

 

 

Fajnie płaszcz sie trzepocze, i sypią różne rzeczy, aczkolwiek mysle, ze dałoby sie to wykonac bez PhysX'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny problem.. Ściągnąłem grę i w ogole jej nie mogę odpalić. Zainstalowałem directX i physx z folderu mafii i dalej mam tak, że jak tylko nacisne na graj to wyskakuje mi okienko jak w załączeniu i po sekundzie się wyłącza. Specjalnie konto steam zakładałem żeby pograć. Sciąganie ponownie gry nie wchodzi w rachuba bo zaraz po pobraniu wyczerpałem limit :/ Restarty steama, komputera nic nie dały. Tak samo jak uruchamianie jako administrator czy w trybie zgodnosci. Ma ktoś jakiś pomysł?

post-143524-128147564825_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdura z tego PHysX'a, to że mi okruszki się sypią płace 10-60fps średnio 30. Bez 30-100 fps. Ale totalna lipa z tego PhysX'a, stoję przed domem Vita, tam gdzie tylko fontanna i krzaki 15fps z physX na high no nic tam nie ma co by zachwycalo, nie ma roznicy, wchodze do wody w tej fontannie zero różnicy - porażka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to taki chwyt marketingowy, jeszcze nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to jestem już po 2 przejściach dema oraz trochę zwiedzaniu miasta i co by tutaj nie pisać test z gry to jest chyba jakaś mocna składowa wyjątkowej sytuacji bo po włączeniu gry przez całe demo miałem 60 fpsów z VS i jak stało 60 tak stało do końca nawet po dużym zamieszaniu w magazynach więc jednak źle nie jest :] co mnie niezmiernie cieszy i chyba to racja że gra ma małe wymagania.

 

Co o samym demie mogę powiedzieć:

 

Muzyka - jest tak jak ktoś już tutaj pisał jeśli lubimy takie kawałki to jest b. dobra, dla mnie osobiście jest to zasłużona dyszka czyli 10/10

 

Grafika - w samej grze wygląda całkiem nieźle, świetnie przedstawi się woda, oraz modele postaci w tym ich twarze (są naprawdę dobre) pozostałe rzeczy są średniej klasy. Generalnie nie jest źle, ale nie zgodzę się że gra wygląda lepiej niż GTA IV bo nie wygląda jest nieźle, ale jeśli chodzi o przekaz otoczenia, życia miasta, ludzi, zagęszczenia samochodów no cóż ...daleko temu do GTA IV (przynajmniej jeśli chodzi o demo) za całokształt wizualny mafii 2 należy się zasłużone 6+/10

 

Klimat gry i grywalność - no nie powiem fajnie to się prezentuje, a sama rozwałka jest kurcze naprawdę dobra jest to o co najmniej 10 klas przed Kane & Lynch 2: Dog Days jeśli KL2 dostaje w CDA 8/10 to tutaj powinno być 11, a GTA powinno dostać 20 :] , choć to nie pierwszy raz kiedy widzimy, że ludzie z CDA to niestety są słabi w ocenianiu, może mają talent dziennikarski i dobrze piszą ale ich oceny często są "dziwne" Osobiście za grywalność dałbym 9/10

 

PhysX - o #@$#%#@ - co by tutaj nie mówić jest to REWELACJA, to co się dzieje z otoczeniem to jeszcze tak PhysX nie został wykorzystany dla porównania odpaliłem grę (demo) bez i z i je przeszedłem aby wyłapać wszystkie różnice i jest to dosłownie ziemia i niebo. Posiadacze Radeonów niestety muszą dostawić sobie kartę do PhysX lub kupić kartę od NV bo jeśli chcą koniecznie zobaczyć Mafię 2, a raczej to co się dzieje w tej strzelaninie to kurcze nie wyobrażam sobie innej opcji. Fakt Nvidia musiała trochę posmarować dla 2k bo różnice są bym powiedział nieprzyzwoicie duże. Można powiedzieć po co to komu liczy się sama gra, no fakt, ale jej przekaz jest diametralnie różny. PhysX to 10/10

 

Po teście gry i stałej ilości fps 60 VS czekam na pełną wersję aby zabrać się za Mafię II w 3d Vision, po tym co zobaczyłem grając w Metro 2033, Bad Company 2 oraz głupowatym Avatarze, czy AC2 ciężko normalnie teraz grać w gry nie w 3d tylko cholernie mały jest ten 24" monitor (niestety)

 

A tutaj jak ktoś chce zobaczyć screeny w 2560x1600 z wyciśnięciem co się da z mafii 2 (choć z samej grafiki wycisnąć się dużo nie da) to można pooglądać :

http://a.imageshack.us/img201/9052/mafia22010081022223186.jpg

http://a.imageshack.us/img201/2981/mafia22010081022481249.jpg

http://a.imageshack.us/img201/3205/mafia22010081022302009.jpg

http://a.imageshack.us/img201/3756/mafia22010081022234843.jpg

http://a.imageshack.us/img201/1724/mafia22010081022243085.jpg

http://a.imageshack.us/img201/4953/mafia22010081022440738.jpg

http://a.imageshack.us/img201/1129/mafia22010081022444072.jpg

http://a.imageshack.us/img201/2473/mafia22010081022245146.jpg

http://a.imageshack.us/img201/2816/mafia22010081022293693.jpg

http://a.imageshack.us/img201/1083/mafia22010081022322027.jpg

 

Wielki plus za trudność gry tj. można naprawdę szybko wyłapać zgona, minus to AI policji, ludzi oraz ogólna ubogość do GTA IV. Może fabuła tej gry będzie wielka, ale ogólnie do GTA IV tej grze (demu) sporo, sporo brakuje

Ogólna ocena 7+/10, z PhysX i APEX 9+/10 (tylko dla tego można tą grą się podniecać i pewnie długo będzie to tester możliwości PhysXa)

Osobiście nie sądzę aby Mafia II stała się grą roku, będzie dobrze pewnie mocne 7 lub 8, ale przynajmniej demo to nie jest liga GTA IV, czy RDR.

 

Pozdrawiam

Alek

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu tej paczki nawet da sie grac z fizyka ustawiona na medium (wczesniej mialem minimum 17 klatek, po zainstalowaniu 23, po wlaczeniu na high mam tyle, ile mialem wczesniej na medium). Najsmieszniejsze jest to, że tylko przed domem chodzi tak slabo, jak sobie potem robilem zadyme i jeździlem po miescie bylo ponad 30-40 klatek... :E Takiego wyniku nie spodziewalem sie na 8800GT, nie taki diabel jak go malują (chodzi lepiej niz Batman). :P

Kurczę u mnie raz tak raz tak. Było że nawet z nowym physx cięło niemiłosiernie, a za chwilkę odpalam demko i physx włączone i da się grać. Nawet na końcu poniżej 25 nie spadało, a w większości koło 30/40FPS. Te stery od nV są popitolone niemiłosiernie.

 

Zgadzam się, 8800GT w Mafii daje radę i to bardzo dobrze, spójrzcie np. na logi z mojego frapsa

 

Praktycznie w każdym momencie mam ponad 30 FPS, gra się ultra płynnie, wszystko oczywiście na high, z włączonym AA no ale fizyka wyłączona.

No dla mnie to nie jest ultrapłynnie. Grywalnie tak ale szału nie ma. Ja przy 9800GT z physx nie uważam by dawał on sobie świetnie radę. Mówię o tych sytuacjach gdy stery jakoś zaskoczą i jest grywalnie. Bo zginę, zagram ponownie nie wyłączając gry i może być za chwilkę 16FPS :o

 

Eh a ludzie na ATI narzekają, a nV robi takie szajs stery ostatnio że szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umiecie takie cuda robić? :E

 

mafia2bugg.th.jpg

 

Edytowane przez szmitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na radeonie x1950pro migaja cienie, wybuchy itp. Pewnie trzeba sobie sprawić PS3. :( :(

Edytowane przez Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)

Osobiście nie sądzę aby Mafia II stała się grą roku, będzie dobrze pewnie mocne 7 lub 8, ale przynajmniej demo to nie jest liga GTA IV, czy RDR.

 

Pozdrawiam

Alek

 

to już tylko i wyłącznie kwestia gustu kogo co bardziej kręci. Obecnie pykam w RDR bardzo mi sie podoba ale juz wiem, ze tematyką Mafia 2 bardziej mnie do siebie przyciągnie. Dla kazdego bedzie sie pdobało co innego, ze wzgledu na zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PhysX - o #@$#%#@ - co by tutaj nie mówić jest to REWELACJA, to co się dzieje z otoczeniem to jeszcze tak PhysX nie został wykorzystany dla porównania odpaliłem grę (demo) bez i z i je przeszedłem aby wyłapać wszystkie różnice i jest to dosłownie ziemia i niebo. Posiadacze Radeonów niestety muszą dostawić sobie kartę do PhysX lub kupić kartę od NV bo jeśli chcą koniecznie zobaczyć Mafię 2, a raczej to co się dzieje w tej strzelaninie to kurcze nie wyobrażam sobie innej opcji. Fakt Nvidia musiała trochę posmarować dla 2k bo różnice są bym powiedział nieprzyzwoicie duże. Można powiedzieć po co to komu liczy się sama gra, no fakt, ale jej przekaz jest diametralnie różny. PhysX to 10/10

 

 

Człowieku nie bądź za bardzo podniecony tym że wydałeś gruby hajs na GTX'a. Dla mnie gra nie traci na niczym bez PhysX'a - powiem więcej zyskuje FPS. Skrzynki się tak samo niszczą, szyby też, jakieś rury piece ściany - PhysX to po prostu spadające odłamki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh a ludzie na ATI narzekają, a nV robi takie szajs stery ostatnio że szok.

 

To nie chodzi o sterowniki, ale o chęć sprzedania nowych grafik gra na SLI480 z PhysX i wszystkim max na 2560x1600 ma stałe 60fpsów tylko, że np. w teście wypada ok. 40+ średnie i napis że jest tak sobie i kategoria C, czyli sami sobie zaprzeczają kiedy w magazynie tym samym robiłem wielką rzeź aby naprawdę zobaczyć czy coś zwolni, rozwalałem wozy, oraz wszystko nadal 60. Wszystko to jest propaganda w celu namówienia na wymianę karty graficznej, bo nie czarujmy się PhysX w grze jest obłędne, ale grafika jest jak 5 lat do tyłu jak to mówią ślepcy o Starcrafcie 2 :]

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. bez PhysX gra powinna chodzić na 8800 GT z ilością klatek 60 przy tym co jest wyświetlane i ani mru, mru bo do GTA IV tej grafice brakują lata świetlne. A same sterowniki od NV są b. dobre przynajmniej ja od co najmniej 4 lat nie widziałem aby coś zmieniały zawsze jest dobrze i co raz jest ciut lepiej.

 

Człowieku nie bądź za bardzo podniecony tym że wydałeś gruby hajs na GTX'a. Dla mnie gra nie traci na niczym bez PhysX'a - powiem więcej zyskuje FPS. Skrzynki się tak samo niszczą, szyby też, jakieś rury piece ściany - PhysX to po prostu spadające odłamki ;]

 

polecam sprawdzić, a potem pisać bo różnice są niemałe, ba bym powiedział że tak dużych to nie widziałem jeszcze w grze z PhysX i bez (np. Batman AA czy ME, bo to chyba jedyne gry które tak mocno promowały tą technologię)

 

edit - jeszcze metro 2033 ale tam to poprawiał klimat w postaci dymu przede wszystkim, bo same odłamki to bajer dla bajeru

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o sterowniki, ale o chęć sprzedania nowych grafik gra na SLI480 z PhysX i wszystkim max na 2560x1600 ma stałe 60fpsów .....

Ale tu nie o to chodzi. Raz odpalam demko na świeżo i z physx ustawionym na maxa + 1152x864 bez AA, reszta full jest grywalnie, nawet na początku przed tym nieszczęsnym domem mam ponad 30FPS, by za chwilkę mieć tam 16FPS po tym jak zginę, zagram ponownie bez wyłączenia i ponownego odpalenia demka. Reasumując stery powalone na maxa. numerek już wcześniej podawałem (258.96).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na laptopie z fizyką na WYSOKA i kurcze fajny bajer :) Budka telefoniczna w pył, płaszcz czy kurtka fajnie lata. Tynk i beton się sypie, ale zabiera mi z jakieś 10-15 klatek i jest slideshow. Gorzej jak na filmie który zrobiłem frapsem. Jak dam na średnie to już tak jak na filmie, ale efekty bajery takie detale nic więcej. Szczerze to przeżyje bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do GTA IV tej grafice brakują lata świetlne.

nareszcie ktoś kto się ze mną zgadza

tyle, że sypiące się ściany itd, odłamki były już w max payne 2 (a nawet 1) i jakoś dało się to zrobić bez physx, to samo ubrania (nba2k), hitman

Edytowane przez giez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z tym physx/apex woda wyglada inaczej?

Nie. Tak samo jak bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na radeonie x1950pro migaja cienie, wybuchy itp. Pewnie trzeba sobie sprawić PS3. :( :(

 

Broń boże grałem na PC i PS3. Na PS3 są niesamowite spadki klatek podczas strzelanin (ba nawet na samym początku gdy podejdziemy do okna w domu 15-20kl/s). No i brak AA bardzo boli jakość grafiki również średnia - jak mafia II to tylko PC, no chyba że coś poprawią jeszcze ale szczerzę w to wątpię.

Edytowane przez bako90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie o to chodzi. Raz odpalam demko na świeżo i z physx ustawionym na maxa + 1152x864 bez AA, reszta full jest grywalnie, nawet na początku przed tym nieszczęsnym domem mam ponad 30FPS, by za chwilkę mieć tam 16FPS po tym jak zginę, zagram ponownie bez wyłączenia i ponownego odpalenia demka. Reasumując stery powalone na maxa. numerek już wcześniej podawałem (258.96).

 

no bo pewnie wg Nvidii jedyne grafiki obecnie warte posiadania to te z numerem 4xx, zawsze tak było, choć od serii 8800 dość mocno się wszystko trzyma to jedna trzeba robić zamieszanie lekkie, aby udowodnić, że bez wymiany grafiki się nie da. Szczerze mówiąc to zawsze było to wielkie oszustwo i czy to NV, czy ATI to zawsze wprwowadza się kolejny DX9/10/11, udowadnia się, że gry słabo chodzą, bo po co robić optymalizację trzeba wymusić zakupy, najlepiej widać to na konsolach starych jak świat 5 i 4 lata dla xbox i ps3 i grafiki w nich to na rynku PC to już jest muzeum, a nadal taki God of War 3, Heavy Rain, Alan Wake, czy Uncharted 2 doprowadza do opadu szczęki

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. komputery to zawsze najdroższy biznes dla gracza najtaniej mimo wszystko wychodzi posiadanie konsoli jedyna cena to cena gry, a nie cena kolejnych zmian w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku przy tak dobrej optymalizacji to lepiej na kompie ;) Ładniej i płynniej :)

 

no bo pewnie wg Nvidii jedyne grafiki obecnie warte posiadania to te z numerem 4xx, zawsze tak było, choć od serii 8800 dość mocno się wszystko trzyma to jedna trzeba robić zamieszanie lekkie, aby udowodnić, że bez wymiany grafiki się nie da. Szczerze mówiąc to zawsze było to wielkie oszustwo i czy to NV, czy ATI to zawsze wprwowadza się kolejny DX9/10/11, udowadnia się, że gry słabo chodzą, bo po co robić optymalizację trzeba wymusić zakupy, najlepiej widać to na konsolach starych jak świat 5 i 4 lata dla xbox i ps3 i grafiki w nich to na rynku PC to już jest muzeum, a nadal taki God of War 3, Heavy Rain, Alan Wake, czy Uncharted 2 doprowadza do opadu szczęki

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. komputery to zawsze najdroższy biznes dla gracza najtaniej mimo wszystko wychodzi posiadanie konsoli jedyna cena to cena gry, a nie cena kolejnych zmian w komputerze.

To po co ładujesz hajs w komputer? Kup konsole i mega przezajebiastszy telewizor na całą ścianę w 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś kto się ze mną zgadza

tyle, że sypiące się ściany itd, odłamki były już w max payne 2 (a nawet 1) i jakoś dało się to zrobić bez physx, to samo ubrania (nba2k), hitman

To było już w 3DMark 2001, który prezentował możliwości DirectX8.1. Ten cały PhysX w tej grze to czysta marketingowa ściema. Owszem efekty są całkiem fajne, ale dałoby się je zrobić bez PhysX-a i bez takiej straty wydajności, bo nie ma w nich nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz napisze to samo tylko odłamki drewna malutkie czy kawałki samochodu są w PhysX

 

Czy jest high PhysX czy off

tak samo kolumny pękają, tak samo skrzynki się przewracają, jakieś bojlery tak samo się niszczą, szyby tak samo pękają no i tak dalej tylko po prostu ze skrzynek lecą malutkie wióry ... bzdura PHYSX to ściema i możecie mi pisać co chcecie, tak jak ktoś napisał wyżej physX to ściema bo...

 

tyle, że sypiące się ściany itd, odłamki były już w max payne 2 (a nawet 1) i jakoś dało się to zrobić bez physx, to samo ubrania (nba2k), hitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już demko mimo wielu braków i przede wszystkim głupim AI jest lepsze od GTA4. Głównie dzięki temu całemu klimatowi po prostu wsiąkam w ten świat, nie ma tu takiego buforu pomiędzy mną, a monitorem jak w GTA. W produkcji Rockstara najmilej spędzałem czas bawiąc się Euphorią (bez tego gra mocno by straciła) oraz wypełnianiem minigierek (skoki, gołębie). Natomiast wątek główny mocno mnie nużył już po 5 misji i przechodziłem go na siłę aby tylko przejść. W gta po prostu brakowało mi tego czegoś. Nie wiem jak będzie z fabuła w Mafii 2, mogę się tylko domyślać, że będzie świetna, ale nie chcę się zawieść. Żadnych filmików nie oglądałem. Po demie jednak wiem, że klimat wylewa się z monitora hektolitrami, a na tym mi najbardziej zależało, do tego w pełnej wersji dojdzie magiczna zima ;).

 

Również spodziewam się ocen na poziomie 8/10, choć dla mnie obok sc2 to może być najlepsza premiera tego roku. Gdyby chociaż to AI poprawili, bo to mnie najbardziej irytuje. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia pewnie wyłożyła pieniążki wiec dodali jakieś śmieszne efekty dla ściemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było już w 3DMark 2001, który prezentował możliwości DirectX8.1. Ten cały PhysX w tej grze to czysta marketingowa ściema. Owszem efekty są całkiem fajne, ale dałoby się je zrobić bez PhysX-a i bez takiej straty wydajności, bo nie ma w nich nic nadzwyczajnego.

Otóż to i nie ma nic bardziej wkur...ącego jak właśnie taki przesrany marketing i wyciąganie kasy:/ Efekty są ok, ale nie rozumiem jak mogą brać tyle klatek... Jakośc nie jest proporcjonalna do spadków wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...