Skocz do zawartości
Trejser

Mafia II - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

I wywnioskowałeś to na podstawie tej jednej, bardzo krótkiej i w sumie niepełnej misji ?

Brawo.

 

jak już mnie cytujesz to czytaj ze zrozumieniem albo cytuj wszystko,... wyżej pisze

 

(ale to tylko demo i to też warto podkreślić, że może demo miało tylko pokazać jedną misje i NIC poza tym)

 

ocena moja tyczy się tylko tej jednej misji z dema, niczego więcej, czy ja jakoś nie po polsku to napisałem ? :]

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. tym bardziej dziwi mnie:

 

- zachwyt nad tą misją i jej fabułą (fajnie to się w niej tylko strzela i wszystko rozwala)

- zachwyt nad miastem które jest (to demo wiem) bardzo ubogie

- zachwyt nad grafiką która jest mocno przestarzała i na pewno nie dorównuje tej z GTA IV, a jak ktoś mówi że to jest kosmicznie niewiadomo jakie to chyba tylko w 3d (ale tam to wszystko wygląda zjawiskowo)

- niezwrócenie uwagi na głupawe AI ludzi (wiem to tylko demo) więc może 2K Czech miał w pupie wszystko poza tą jedną konkretną NUDNĄ jak flaki z olejem misją z zerowym klimatem poza strzelaniem bo to jest ekstra zrobione

- AI przeciwników / policjantów nikt się nie chowa poza chowa/strzela/chowa, a gdzie jakieś inne ruchy przeciwników oni nawet nie napierają jak w starym jak świat Gears of War

- powtarzanie tego samego tekstu w misji przez grubasa to jest wielki BUG

 

plusy to:

muzyka !!!!

klimat z filmu końcowego zapowiadający dobrą grę :]

Edytowane przez halflife2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeśli uważasz że konkretne argumenty to pier(*&^ to nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz. Po drugie nie żale się że ktoś ze mną nie chce gadać napisałem tylko moje małe podsumowanie, ale ludzie dalej dyskutują bodaj z 6 stron tego tematu o grafice. Jak by ona była najważniejsza w tej grze. Dlatego z takimi ludźmi nie gadam bo to jest tak jak bym poszedł do sklepu kupić auto i rozmawiał ze pseudofachowcem, który mówi mi że auto świetnie się sprawdza bo fajnie wygląda i musi być dobre.

 

Grafika nie jest najwazniejsza, ale :

-po pierwsze : to demo, wiec calosci nie znamy, a nawet, gdy bedzie juz calosc znana, tak wiekszosc chcacych samemu to przejsc nie bedzie wchodzic w ten temat, czytac bo jeszcze natkna sie na nieoflagowanego posta, w ktorym ktos napisze wszystko o fabule (nadzialem sie na takie cos przy Heavy Rain'ie na PS3 za co...dziekuje) wiec takie posty o fabule to beda wyjatki

-po drugie : to temat o grze, a wiec wszystkim co z nia zwiazane, a skoro punkt pierwszy jest obecnie punktem aktualnym to o niczym wiecej pogadac sie nie da

 

Mozesz rozmawiac o :

-AI : to tylko gra, wisi mi to czy gliniarz bedzie mnie scigal godzine, czy pol dnia. Liczy sie dla mnie fabula, postaci. Nie interesuje mnie tez czy moge przewrocic kubel na smieci...i to gdzie przenikaja tekstury bo grac w to bede dla fabuly, klimatu.

-zachowaniu aut i modelu jazdy : to nie symulator, nie wyscigi i nie wymagam prowadzenia jak w realu.

-gliniarzach : to demo, sporo moze sie zmienic.

 

I na paru krotkich zdaniach polemika skonczy sie, tymczasem ludzie chca wiedziec :

-jak to demo chodzi

-jak im pojdzie

-co mozna zrobic by wygladalo lepiej lub chodzilo szybciej

 

stad masz 6 stron o grafice, a nie o fabule bo to DEMO.

 

Widzę że dyskusja dalej sprowadzana jest na temat grafiki w grze i jak komu chodzi gra.

 

Jak wyzej.

 

Szkoda mi takich ludzi, którzy oceniają grę po grafice, a spartolonego AI NPC-ów nie widzą.

 

Mi takich, ktorzy oceniaja produkt na podstawie alph, bet i dema.

 

A i jeśli chodzi o fizykę w tej grze. Spróbujcie uderzyć pięścią w kosz na śmieci i zobaczyć czy się przewróci. Odpowiedz jest prosta. Nie da się, bo każdy cios tajemniczo przenika przez kosz.

 

1. Demo.

2. Jesli grac w to bedziesz dla przewracania kublow na smieci tak gra nie jest dla Ciebie.

 

Spróbujcie uderzyć kogoś klęczącego na kolanach i zasłaniającego głowę rękami i zobaczyć co się stanie. Kolejna prosta odpowiedz. Ciosy przenikają przez postać. No sorry, ale w GTA IV, które wyszło 2 lata temu nikt nie robił hajpu na fizykę w grze i takie rzeczy można było wykonać.

 

Hajpu nie bylo? Oj byl, tylko postawiony na inne elementy. Fizyke w tych miejscach moze miec lepsza za to same strzelaniny nie sa emocjonujace, nie sa nawet widowiskowe. Tutaj wychodzi roznica miedzy GTA, a Mafia 2 i silnikami fizycznymi. Wybuchy tez nie powalaja.

 

 

Osobiście chciałbym zobaczyć opinię wszystkich tych zhajpowanych ludzi, gdyby mafia miała grafikę na poziomie poprzednika, ale za to wspaniałą interakcje ze światem, świetne AI postaci i bardzo dobrą fabułę.

 

To juz jedna masz - byloby fantastycznie, a i wiecej osob mogloby poznac ta gre. W tym temacie pewnie sporo "ludziuff" to nie roczniki AD199x i 2xxx, a starsi, pamietajacy jeszcze sprite'y.

 

Jestem przekonany że 80 % ludzi, którzy tu się wypowiadają że gra jest świetna powiedzieli by że to crap. Sorry panowie, ale jak na razie mogę policzyć na palcach jeden ręki i to emerytowanego drwala konkretne opinię o grze. Przewałkowałem cały ten temat i tylko parę osób zauważyło że AI w tej grze jest fatalne, a twórcy mówili co innego, pozostałe posty to jakiś bełkot zhajpowanych dzieciaków, którzy cieszą się jak pies na kiełbasę że grafika w tej grze jest wspaniała i że mogą uruchomić grę na zdezelowanych kompach.

 

Fajnie, ale jaki ma zwiazek to o czym piszesz z tym, ze oceniasz produkt demonstracyjny? Krytykuj, gdy bedzie full i nie poprawia tego.

 

Jednoczesnie wisi mi samo AI jesli rozgrywka bedzie przyciagac, nie pozwoli mi sie oderwac, nie bede czuc dluzyzn, nie bede znudzony. To dala mi Mafia 1, tego nigdy nie dala mi seria GTA, dopiero w 4 udalo im sie zrobic cos z powazniejsza fabula, co nawet ukonczylem. Ilosc "plusow" moze przewyzszyc ilosc "minusow" i tyle.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mafia 2 obsługuje quady (cpu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mafia 2 obsługuje quady (cpu)?

 

wystarczy wcisnąć Ctrl+Alt+Del -> uruchomić menadżera zadań i sprawdzić sememu w zakładce wydajność, tyczy się to wszystkiego i wszystkich gier bez wyjątku, co do Mafii 2

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam mafii a tym bardziej quada po prostu pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz pare stron wczesniej działa bo testowalem

 

Nie widzę, może ktoś podać jeszcze raz tego patcha do wstrzymania czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem mianowicie po wyjsciu z Mafii 2 mam przyciemniony ekran windowsa i musze uruchomic komputer ponownie zeby bylo normalnie moze ktos wie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zna ktoś z was sposób aby zmienić rozdzielczość przed włączeniem Mafi 2 ?

 

Otóż mój monitor jest troche leciwy i nie obsługuje rozdzielczości 1280x i wyżej, a niestety ustawienia domyśle są na taką rozdzielczość

 

Ma ktoś jakąś rade?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda mi czasu na puste konwersacje. Powiem tylko tyle, że przejmujesz się jak kura miesiączką. Odetchnij trochę. Boli cię, że ludzie gadają o grafice ? Znajdź sobie forum gdzie zachwycają się całą resztą. Naskakiwanie na ludzi tylko dlatego, że mają inne poglądy niż ty jest żałosne.

 

A co do fabuły to mogę ją opisać na podstawie kapitana planety i nie powinno cie to w ogóle obchodzić.

Edytowane przez Miracle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten update to paczka z PhysX. Ktoś mogłby napisać do supportu AMD z prośbą o rozwiązanie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie że Was męczę, ale jak tu ostatnio zaglądałem było 238 ston, teraz nie mogę znaleźć moda pozwalającego rgać dłużej niż 10 min :(

please, jeśli ktoś może to niech napisze gdzie takowego znajdę.

 

btw proponuję zaktualizować 1 posta [napisać jak poradzić sobie z czasem i physx'em - wycinaniem go z ubrań].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ocena - 7/10 od Official Playstation Magazine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ocena - 7/10 od Official Playstation Magazine.

 

 

Tak jak mówiłem przeciętniak. Grą roku na pewno nie będzie, a szkoda bo tkwił ogromny potencjał w tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem mianowicie po wyjsciu z Mafii 2 mam przyciemniony ekran windowsa i musze uruchomic komputer ponownie zeby bylo normalnie moze ktos wie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link do "wstrzymywacza czasu" , wystarczy podczas gry wyjść do pulpitu i uruchomić... po powrocie do gry czas już nie leci

Sttimer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zna ktoś z was sposób aby zmienić rozdzielczość przed włączeniem Mafi 2 ?

 

Otóż mój monitor jest troche leciwy i nie obsługuje rozdzielczości 1280x i wyżej, a niestety ustawienia domyśle są na taką rozdzielczość

 

Ma ktoś jakąś rade?

Dzięki

 

http://wyslijto.pl/files/download/gpssk59b59

wsadz to do katalogu SteamApps\common\mafia ii - public demo\edit

powinno zadzialac ;p

 

ps ty jestes suchy ze slynnego sp3c klanu?

Edytowane przez patgaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem mianowicie po wyjsciu z Mafii 2 mam przyciemniony ekran windowsa i musze uruchomic komputer ponownie zeby bylo normalnie moze ktos wie co z tym zrobic?

 

Było już duuuużo razy napisane, uruchom menadżera zadać ctrl+alt+del i zamknij proces mafii.

 

Z drugiej strony wie ktoś od czego to zależy że niektórzy tak mają inni nie, mi się jeszcze nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już duuuużo razy napisane, uruchom menadżera zadać ctrl+alt+del i zamknij proces mafii.

 

Z drugiej strony wie ktoś od czego to zależy że niektórzy tak mają inni nie, mi się jeszcze nie zdarzyło.

A jeśli mafii nie ma w procesach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nameless23

Znalazłem wady:

- jak wsiadziesz do auta, a bohater nie zamknie drzwi to nie zamyka ich tak jak koles z GTA w czasie jazdy, trzeba jechać zygzakiem

- nie da się spalić kapcia w miejscu :E, trzeba pod ściany się ustawiać

 

kapec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAAaaa ja wam mówię ludzie!! to bezsensu gra a skąd wiem? bo zagrałem w wersje (demonstracyjna) która zawiera połowę jednej pozmienianej misji na potrzeby dema :) w dodatku oceniam cała grę bo przecież to co w demie to w finalnej wersji (bugi AI i reszta) nawet wiem że w finalnej wersji będzie niewidzialna ściana przy wodzie (bo tak jest w demie gdzie mamy kawałek mapy)AAAaa i bym zapomniał co do mroczności gry a więc powiem wam że nie będzie mrocznych dzielnic ani niczego bo w demie na tym kawałku mapy jest ładnie i cukierkowo (nawet jeśli lata się zmieniają) ponieważ jeździłem po całym Empire Bay!(tym którym jest w wersji demoo) a co do GTA 4 aka BAZUKA i NIKO w LC aka super fabuła w której 100 razy jadę do celu by kogoś zabić po to by dostać kasę którą wydam na taxi aby zwiedzać Liberty City to wiadomo że GTA 4 bije mafie 2 a czemu? bo GRAŁEM W WERSJE DEMO mafi 2!!.... ehh śmiech na sali :D

 

EDIT: Jako zawodowy oceniacz dem ogłaszam wszech i wobec że moja ocena DEMA mafi 2 to... yyy chwila.. dema? :)

Edytowane przez heton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mafii nie ma w procesach?

 

To nie wiem, niech się wypowie ktoś komu się tak dzieje. Z tego co czytałem wcześniej to ctrl+alt+del pomagało.

 

TAAaaa ja wam mówię ludzie!! to bezsensu gra a skąd wiem? bo zagrałem w wersje (demonstracyjna) która zawiera połowę jednej pozmienianej misji na potrzeby dema :) w dodatku oceniam cała grę bo przecież to co w demie to w finalnej wersji (bugi AI i reszta) nawet wiem że w finalnej wersji będzie niewidzialna ściana przy wodzie (bo tak jest w demie gdzie mamy kawałek mapy)AAAaa i bym zapomniał co do mroczności gry a więc powiem wam że nie będzie mrocznych dzielnic ani niczego bo w demie na tym kawałku mapy jest ładnie i cukierkowo (nawet jeśli lata się zmieniają) ponieważ jeździłem po całym Empire Bay!(tym którym jest w wersji demoo) a co do GTA 4 aka BAZUKA i NIKO w LC aka super fabuła w której 100 razy jadę do celu by kogoś zabić po to by dostać kasę którą wydam na taxi aby zwiedzać Liberty City to wiadomo że GTA 4 bije mafie 2 a czemu? bo GRAŁEM W WERSJE DEMO mafi 2!!.... ehh śmiech na sali :D

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem się już w to demo i powiem coś. ;) Jesli chodzi o jazdę po mieście i ropierduche, no to do GTA IV Mafia II się nie umywa, choć tu w pełnej wersji może się polepszyć, bo w demie nie ma wszystkich broni, samochodów tez pewnie nie, bo tak jak pamiętamy z pierwszej Mafii nowe auta pojawiały się wraz z postępem w grze, więc w pełnej wersji może być bardziej urozmaicone jeżdżenie po mieście, ale jednak wątpię aby w tej kwestii nawet w pełnej wersji Mafia II dogoniła wspomniane GTA IV. Tak jak niektórzy już wspomnieli zawodzi troche interakcja z otoczeniem i AI ludków kręcących się po miescie. Ale Mafia, to przede wszystkim wciagające i klimatyczne misje i tu pozostaje tylko nadzieja, że tak będzie w pełnej wersji, bo po demie nie można nic w tej kwestii powiedzieć. Miejmy nadzieję, że gra w tej kwestii nie zawiedzie, choć powiem szczerzę, że pierwsze oceny gry troche rozczarowują. Z tego co pamiętam pierwsza Mafia dostawała lepsze recenzje. No ale zobaczymy. Ja się nie napalam i nie kupuję od razu tej gry, bo nie lubię wywalac pieniędzy ot tak. Poczekam, może ktoś ze znajomych się napali i kupi, wtedy się do niego wybiorę, przejdę sobie ze dwie, trzy misję, zobaczę jak się gra i wtedy ewentualnie jak mi się gra spodoba, to kupię swój egzemplarz. ;)

 

EDIT:

Napiszę coś jeszcze o głownym bohaterze, czyli Vito. Co prawda w demie niezbyt dużo się udziela fabularnie, że się tak wyrażę, ale już po tym w jaki sposób się zachowuje i mówi w tym kawałku gry, można stwierdzić, że raczej Tommiemu Angelo, to ten koleś do pięt nie dorasta.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...