Skocz do zawartości
lukas_18

Ustrzelone telefonem..

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ktoś kupi taki wynalazek. Za kilka lat będą poszukiwania części jak do jakichś Tata aloi DB MB100 2 gen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupują :E ok 50k zł tańsze niż europejskie odpowiedniki, do szwajcarii ostatnio sprzedali kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.12.2022 o 09:23, bergercs napisał:

Ciekawe czy ktoś kupi taki wynalazek. Za kilka lat będą poszukiwania części jak do jakichś Tata aloi DB MB100 2 gen.

a co chcesz naprawiac w BEV? wywal z ICE silnik, przeniesienie napedu, osprzet i sie okaze, ze w sumie nie ma co naprawiac ;) a nawet jesli, to podejrzewam, ze wartosc samej baterii bedzie wieksza niz calej "kasty" za pare lat i nikt nie bedzie sie bawil w jakies latanie zloma :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, mALEK napisał:

a co chcesz naprawiac w BEV? wywal z ICE silnik, przeniesienie napedu, osprzet i sie okaze, ze w sumie nie ma co naprawiac ;) a nawet jesli, to podejrzewam, ze wartosc samej baterii bedzie wieksza niz calej "kasty" za pare lat i nikt nie bedzie sie bawil w jakies latanie zloma :E

Ty tak na poważnie ? A zawieszenie ? A elementy wyposażenia elektrycznego ? To jest pojazd użytkowy, zrobi ze 200kkm w 3 lata, jakieś łączniki stabilizatora, łożyska czy sworznie na pewno padną przez ten czas, a mogą dojść nieprzewodziane rzeczy jak np chłodnica klimy, dmuchawa od ogrzewania itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, katystopej napisał:

Ty tak na poważnie ? A zawieszenie ? A elementy wyposażenia elektrycznego ? To jest pojazd użytkowy, zrobi ze 200kkm w 3 lata, jakieś łączniki stabilizatora, łożyska czy sworznie na pewno padną przez ten czas, a mogą dojść nieprzewodziane rzeczy jak np chłodnica klimy, dmuchawa od ogrzewania itp.

Ty tak na powaznie? :) a czym sie rozni zawieszenie w BEV od tego w ICE? lozyska w BEV to tez jakas tech kosmiczna? akurat na 99% te elementy to skladaki z ICE tego producenta, a te to kopia wszystkiego co jest na rynku dostepne 

05ee6KOdfuSTFJ2Vmjcdcqu-10.fit_lim.size_768x.jpg

i to jest problem, a nie srubki i lozyska. dopasowac jeden element z "puzle 1400", a wymienic modul/czesc z "puzle 200". i tak jak pisalem, nikt z BEV nie bedzie sie bawil, gdy sama bateria, bedzie wiecej warta niz "skorupa"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty nadal nie rozumiesz podstawowego problemu - kraju pochodzenia. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, mALEK napisał:

Ty tak na powaznie? :) a czym sie rozni zawieszenie w BEV od tego w ICE? lozyska w BEV to tez jakas tech kosmiczna? akurat na 99% te elementy to skladaki z ICE tego producenta, a te to kopia wszystkiego co jest na rynku dostepne 

05ee6KOdfuSTFJ2Vmjcdcqu-10.fit_lim.size_768x.jpg

i to jest problem, a nie srubki i lozyska. dopasowac jeden element z "puzle 1400", a wymienic modul/czesc z "puzle 200". i tak jak pisalem, nikt z BEV nie bedzie sie bawil, gdy sama bateria, bedzie wiecej warta niz "skorupa"

No to jesteś w błędzie. Robimy ramy silnika do bmw, w 3 wersjach, spalinówka, hybryda, elektryk. Elektryk ma najmniej elementów, a jest droższy w produkcji od pozostałych dwóch. Mamy też elementy montażowe do tej ramy, nie są takie same jak do pozostałych dwóch. Nawet spoiny trzeba było zmodyfikować bo w crash testach okazało się, że wersja elektryczna ze względu na inne działanie masy na ramę pękała tam gdzie pozostałe dwie nie pękały pomimo, że rama pod elektryka jest z grubszego o 0,5mm materiału i posiada wkładki wzmacniające ;)

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.12.2022 o 08:45, Kowal napisał:

Elektryk ma najmniej elementów..

i dokladnie o to chodzilo. nie da sie patrzec na naprawe BEV z perspektywy ICE i zakladac , ze beda podobne lub wieksze problemy. kraj pochodzenia nie ma tutaj wiekszego znaczenia. no chyba, ze ktos mi poda przyklad, ze mial na warsztacie chinskie BEV i musial je odstawic bo nie mozna bylo zamowic jakiejs czesci do niego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.12.2022 o 08:45, Kowal napisał:

No to jesteś w błędzie. Robimy ramy silnika do bmw, w 3 wersjach, spalinówka, hybryda, elektryk. Elektryk ma najmniej elementów, a jest droższy w produkcji od pozostałych dwóch. Mamy też elementy montażowe do tej ramy, nie są takie same jak do pozostałych dwóch. Nawet spoiny trzeba było zmodyfikować bo w crash testach okazało się, że wersja elektryczna ze względu na inne działanie masy na ramę pękała tam gdzie pozostałe dwie nie pękały pomimo, że rama pod elektryka jest z grubszego o 0,5mm materiału i posiada wkładki wzmacniające ;)

dzieki za ten post, wiedzialem z grubsza ze tak jest ale nie znalem technikaliów - obecne baterie są wystarczajace jak widac i caly rozwoj technologii baterii bedzie sie opierał o zmniejszenie masy pojazdu

zla wiadomosci dla januszy co mysla ze zamontują/kupią zwykle bez z baterią 200kWh bo do chorwacji trzeba jechac "na raz" raz na rok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładna rejestracja? :)

IMG-20230512-182345865-HDR.jpg

• Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RRb3Ika.jpg

Ostatnio jeszcze na S8 widziałem Merca SLR McLaren 😍 tego samego, co Robert ze Stradale nagrał filmik

Edytowane przez lesiu155
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, lesiu155 napisał:

Ostatnio jeszcze na S8 widziałem Merca SLR McLaren 😍 tego samego, co Robert ze Stradale nagrał filmik

O co chodzi z tymi żółtymi tablicami na stosunkowo świeżych autach? Przecież taka Mokka wiekowo nijak się nie łapie na takie blachy 🤔

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tanie OC - to jedyne wytłumaczenie. Mnie zastanawia inna kwestia - nawet jeśli ta Mokka jest elementem kolekcji (w co nie chce mi się wierzyć) to i tak, co miał konserwator zabytków na myśli klepiąc zgodę? To się kupy nie trzyma. Inne wytłumaczenie to, że to są fałszywki. Czy też ładnie zwane kolekcjonerskie tablice :D Nawet ostatnio była w Polsce jakaś sprawa z tym, że ktoś zaparkował samochód obok takiego samego (tylko kolor inny) z takimi samymi blachami :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki sam idiotyzm jak jeżdżenie populami typu astra h, vw cc itpw wersji z kierą po prawej stronie. No ku$#a nie mogę tego januszostwa znieść.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie cuda w Łodzi widziałem 

img20230706195949wlecq.jpg

img202307281349121le7i.jpg

img20230728134859qhip4.jpg

I chyba największe zaskoczenie, prawdziwy UTE

img2023080117525405iyf.jpg

Edytowane przez huudy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lambo ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

img20230813120323jsftq.jpg

Edytowane przez huudy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.11.2023 o 21:00, duniek napisał:

img_79186hibc.jpeg

nie wiem który mi się bardziej podoba :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, huudy napisał:

nie wiem który mi się bardziej podoba :E

A3 całkiem całkiem :P

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.11.2023 o 09:18, RimciRimci napisał:

Przysiągłbym, że Cię widuję czasem Duniek.

gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a się mordka mi cieszyła jak go spotkałem w Kopenhadze podczas nocnego spacerku :D

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi