Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

21szpak

FAQ: AMD Phenom II (Deneb, Heka, Callisto, Propus, Regor, Thuban, Zosma)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najlepszy pokaz mocy APU Liano zaczyna się od 58 minuty :-) wydajność bardziej niż zadowalająca, wszystkie Core iX w wydajności graficznej się chowają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, AVP3, w dx11 działa płynnie. Jestem pod ogromnym wrażaniem. biorąc pod uwagę fakt iż jest to produkt dedykowany do netbookow, czy "budżetowych" pcetów wypada wręcz rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skromnie o Fusion, z jednego ze slajdow teraz wynika, ze to HT bedzie laczylo transfer CPU-GPU, ale nic niestety o platformie. Start sprzedazy wyglada jak w planach czyli przyszly rok. Ciekawe jak wypadnie batalia Sandy Bridge z Llano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,

 

szkoda, że tak dużo marketingowej papki a tak mało suchych cyferek, danych a także nowych informacji. Swoją drogą była tam jakaś nowa informacja o buldożerze? nie wiem czy nie przeoczyłem a nie mam czasu oglądać tego drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My na computexie nie byliśmy ale inni tak i widzieli na pokazie za zamkniętymi drzwiami jak to wszystko działa więc pewnie za jakiś tydzień dowiemy się więcej na temat Liano i wydajności tego APU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że tak dużo marketingowej papki a tak mało suchych cyferek, danych a także nowych informacji. Swoją drogą była tam jakaś nowa informacja o buldożerze? nie wiem czy nie przeoczyłem a nie mam czasu oglądać tego drugi raz.

Dwa pokazy krótkich demek to trochę mało jak na pierwszą prezentację. Może będą dalsze informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Demonstrates World's First Fusion APU at Computex 2010

http://www.amd.com/us/press-releases/Pages...2010june02.aspx

 

AMD Fusion: Internet Explorer 9 und spielbare Live-Demo eines DX11-Spiels auf Llano-APU

http://www.pcgameshardware.de/aid,749626/A...o-APU/CPU/News/

 

Computex: AMD demos low power Fusion APU, announces Fusion Fund

http://www.pcper.com/comments.php?nid=8867

 

96lx6h.jpg

 

Pokazane Fusion to nie Llano, a Ontario (Bobcat) :o czyli 40nm low-power killer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazane Fusion to nie Llano, a Ontario (Bobcat) :o czyli 40nm low-power killer :D

Wafel z dawno gotowym 40 nm z kilkoma setkami niewielkich ukladow to Ontario bardzo mozliwe, natomiast na czym dzialaly dema to juz loteria. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo skromnie o Fusion, z jednego ze slajdow teraz wynika, ze to HT bedzie laczylo transfer CPU-GPU, ale nic niestety o platformie.
Czyli trochę to przypomina Atoma Pinetrial (oczywiście zachowując proporcje) - niby 1 kawałek krzemu, a w kwestii komunikacji wiele się nie zmienia. Ciekawe który z układów będzie miał bezpośredni dostęp do kontrolera pamięci.

 

Ciekawostką jest integracja kontrolerów SATA i USB. Fajna rzecz, zwłaszcza w przypadku platform mobilnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wafel z dawno gotowym 40 nm z kilkoma setkami niewielkich ukladow to Ontario bardzo mozliwe, natomiast na czym dzialaly dema to juz loteria. ;)

 

Dla mnie jest oczywistym, że zachwalali energooszczędność Bobcata i wydajność Llano. To coś jak w reklamie sieci komórkowej abonament od 20 zł do 2000 minut. ;)

 

Czyli trochę to przypomina Atoma Pinetrial (oczywiście zachowując proporcje) - niby 1 kawałek krzemu, a w kwestii komunikacji wiele się nie zmienia. Ciekawe który z układów będzie miał bezpośredni dostęp do kontrolera pamięci.

Może ich wypasiony kontroler pozwoli korzystać CPU i GPU z pamięci na tych samych prawach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix
Asus builds mini-ITX motherboard around AMD 880G chipset

Brawo! Kolejny producent w mitx dla procków AMD

ładna - byle by wypuścili również bez WiFi i 6 analogami - przez te WiFi nie da się podłączyć np tuner'a [mój błąd-śledzia dawno nie widziałem]

Minixa odpuszczę sobie i czekam na Llano z mitx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam mały dylemat.

 

W tygodniu chcę kupić procesor wraz z płytą główną. Płytę już wybrałem ale co do procka mam cały czas dylemat.

 

 

Myślałem kupić Athlona x3 i odblokować 4 rdzeń lecz to nie zawsze się powiedzie...

 

Rozważam także:

 

AMD Athlon II x4 630 s.AM3 BOX

http://www.proline.pl/sklep.php?p=AMD+II+X4+630+AM3

 

AMD Phenom II X2 555 Black Edition s.AM3 BOX

http://www.proline.pl/sklep.php?p=AMD+X2+II+555+AM3+B

 

Z tego co czytałem praktycznie w każdym phenomie ruszą dodatkowe rdzenie.

 

 

Wszystko będzie posadzone na płycie Asus M4A785TD-V EVO 785G s.AM3

 

 

Proszę o opinie Inny przedział cenowy nie wchodzi w grę

 

Pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym Phenoma. Wydaje mi się iż jest bardziej prawdopodobne, że uda ci się w nim odblokować PRZYNAJMNIEJ jeden rdzeń. Natomiast odblokowanie czwartego rdzenia w athlonie jest chyba mniej prawdopodobne a wydajność i tak ogólnie rzecz biorąc jest podobna jeśli chodzi o nominale ustawienia tych procków.

Trzeba jednak pamietać iż istnieje ryzyko że ani tu, ani tu niczego nie odblokujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi się rozchodzi :) Teraz i tak ogólnie rzecz biorąc nie wykorzystam tego 4-tego rdzenia no ale w końcu mi się przyda :) A zmieniać to nie mam zamiaru przez najbliższe parę lat :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli PIIX2 to w rewizji C3, (szansy na odblokowanie masz 50/50), jeśli nie chcesz się bawić i mieć pewniaka to AIIX4 będzie dobrym wyborem, choć tu zastanowił bym się nad licytacja jakiegoś na Allegro bo można kupić za 250zł z prywatnej aukcji a to o stówkę mniej niż w sklepie, a jeśli będzie z paragonem i gwarancją to praktycznie żadnej różnicy nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze chyba nikt nie zaglada na subfora plyt glownych a w glownym podforum 90% tematow jest zamknietych zapytam tutaj

TEMAT

czy znajde jakas plyte na chipsecie 790FX/890FX poza Assus Crosshair ktora uciągnie 3 grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu sprzedałbym twoje Radeony (zwłaszcza że dolar drogi), a zamiast dokupywać trzeciego i jeszcze dodatkowo wymieniać płytę główną, kupiłbym HD 5870 i nie męczył się z Cross Fire. Weź jeszcze po uwagę to ile będą żreć prądu 3 takie karty. Wydajność będzie pewnie zbliżona do takich 3-ech kart gdyż jak wiadomo wydajność w CF nie skaluje się liniowo.

 

EDIT:

No chyba że nie lubisz jak Ci się przestrzeń w budzie marnuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam trzeciego teraz tylko szukam plyty a jakos ten asus mi nie podchodzi i to cale Republic Of Gamers,

czy ja wiem czy ten dolar taki drogi, mysle ze polacy przyzwyczaili sie poprostu do dolara po 2zl, dolar powinien kosztowac 4zk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam trzeciego teraz tylko szukam plyty a jakos ten asus mi nie podchodzi i to cale Republic Of Gamers,

czy ja wiem czy ten dolar taki drogi, mysle ze polacy przyzwyczaili sie poprostu do dolara po 2zl, dolar powinien kosztowac 4zk :E

 

No ale przypuśćmy że byś sprzdał za powiedzmy 1400 zł te swoje 3 karty i zamiast dokładać do nowej płyty, dołożyłbyś właśnie do 5870. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż na pewno zabójczo wyglądające potrójne CF z 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się w CF większe niźli X2 przy CPU Phenom II to średni biznes., nawet przy Phenom II X6. Dobrze Ci radzą, zastanów się nad HD5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1055T do 280mhz na tym gigabycie idzie co daje nam 3.9 tak wiec mysle ze z CPU bedzie ok, coz nikt nie znalazl innej plyte to kupuje asusa :D

a co do samych radoslawow to chce sam sie przekonac ,porobic benchmarki i zobaczyc jak to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1055T do 280mhz na tym gigabycie idzie co daje nam 3.9 tak wiec mysle ze z CPU bedzie ok, coz nikt nie znalazl innej plyte to kupuje asusa :D

a co do samych radoslawow to chce sam sie przekonac ,porobic benchmarki i zobaczyc jak to jest :)

 

a zobaczyłeś temat który założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...