Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Podstavsky

PCLab.pl - Einstein@HOME

Rekomendowane odpowiedzi

To co napisalem. Ze te badania w nikomu nie sa potrzebne do szczescia. Zupelnie jak SETI.

Boro666 wait a sec :D To nie tak. Szansa znalezienia obcych cywilizacji jest bliska 0, ale nie równa mu.

Einstein@HOME zajmuje się poszukiwaniem fal grawitacyjnych. Jeśli znaleźliby je - sporo rzeczy można sobie wyjaśnić. A stwierdzenie "To jest w ogóle nieprzydatne" uważam za mocno chybione.

 

To też są badania, przynoszą większą bądź mniejszą porcję wiedzy - ale zawsze jakąś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boro666 wait a sec :D To nie tak. Szansa znalezienia obcych cywilizacji jest bliska 0, ale nie równa mu.

Einstein@HOME zajmuje się poszukiwaniem fal grawitacyjnych. Jeśli znaleźliby je - sporo rzeczy można sobie wyjaśnić. A stwierdzenie "To jest w ogóle nieprzydatne" uważam za mocno chybione.

 

To też są badania, przynoszą większą bądź mniejszą porcję wiedzy - ale zawsze jakąś.

No spoko, ale co daje ci taka wiedza? Lekarstwo na raka, silniki podprzestrzenne, lepsze konserwanty? Nie. Po prostu sa to jedynie teoretyczne rozwazania, ktorych implementacja, oczywiscie w przypadku potwierdzenia, bedzie mozliwa pewnie za 1000 lat w najlepszym wypadku :) Dlatego wlasnie uwazam ze jest to marnowanie zasobow. Osobiscie wole by ludzie skupiali sie na dniu dzisiejszym, a nie teoretyzowali o rzeczach, ktore fajnie wiedziec, ale tak naprawde niczego nie zmieniaja :) To zupelnie jak z archeologia. Kogo tak naprawde obchodzi co jadl faraon na sniadanie? A jesli nawet, to co to zmienia w naszym zyciu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No spoko, ale co daje ci taka wiedza? Lekarstwo na raka, silniki podprzestrzenne, lepsze konserwanty? Nie. Po prostu sa to jedynie teoretyczne rozwazania, ktorych implementacja, oczywiscie w przypadku potwierdzenia, bedzie mozliwa pewnie za 1000 lat w najlepszym wypadku :) Dlatego wlasnie uwazam ze jest to marnowanie zasobow. Osobiscie wole by ludzie skupiali sie na dniu dzisiejszym, a nie teoretyzowali o rzeczach, ktore fajnie wiedziec, ale tak naprawde niczego nie zmieniaja :) To zupelnie jak z archeologia. Kogo tak naprawde obchodzi co jadl faraon na sniadanie? A jesli nawet, to co to zmienia w naszym zyciu? :)

Masz rację - to prawda - najpierw pomóżmy sobie, potem ułatwmy sobie życie ;)

Ale fizyka jest potrzebna - po to, żeby tlumaczyć otaczający nas świat. Żeby się rozwijać, należy ją pogłębiać. A z udanymi doświadczeniami (mam nadzieję że takie wystąpią, i to niedługo) przeprowadzanymi w LIGO i GEO600 można wiązać kawał dobrej wiedzy która wg mnie (i tego, czego się naczytałem) może być przydatna już w niedalekiej przyszłości.

Można dalej dywagować: "A po co? A czemu? Do czego to potrzebne". To jest jak z modą, samochodami itp. Zapewniam, że gdyby wszyscy liczyli Rosettę albo WCG - powiększona paleta kolorów monitora - gwarantowana :E

 

PS: technika i technologie lecą szybciej niż światło w próżni.

W 70 którymś roku ubiegłego tysiąclecia za 1MB pamięci bodaj operacyjnej płacono 1.000.000 dolarów.

Dziś mogę mieć za 1000 dolarów tyle RAMu, że nikomu się nie śniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, ale z fizyki jestem totalnym głąbem i nawet z newtona miałem dwóję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No spoko, ale co daje ci taka wiedza? Lekarstwo na raka, silniki podprzestrzenne, lepsze konserwanty? Nie. Po prostu sa to jedynie teoretyczne rozwazania, ktorych implementacja, oczywiscie w przypadku potwierdzenia, bedzie mozliwa pewnie za 1000 lat w najlepszym wypadku :) Dlatego wlasnie uwazam ze jest to marnowanie zasobow. Osobiscie wole by ludzie skupiali sie na dniu dzisiejszym, a nie teoretyzowali o rzeczach, ktore fajnie wiedziec, ale tak naprawde niczego nie zmieniaja :) To zupelnie jak z archeologia. Kogo tak naprawde obchodzi co jadl faraon na sniadanie? A jesli nawet, to co to zmienia w naszym zyciu? :)

To co wżniejsze pogrubiłem. I z tym się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co wżniejsze pogrubiłem. I z tym się zgadzam.

Jakie marnowanie zasobów ? Idąc tym tokiem rozumowania mozna dojść do tego, że gry czy włączone dekodery filmów to już w ogóle gigantyczne marnowanie zasobów bo z 10x wieksze conajmniej...

 

Zrozum - pecet to KOMPUTER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepszy jest F@H chociaż on też nic w sumie nie robi, bo to tak liczy i liczy i liczy i jeszcze liczy i się nie doliczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie marnowanie zasobów ? Idąc tym tokiem rozumowania mozna dojść do tego, że gry czy włączone dekodery filmów to już w ogóle gigantyczne marnowanie zasobów bo z 10x wieksze conajmniej...

 

Zrozum - pecet to KOMPUTER.

Wszyscy na forum zastanawiają się co zrobić, co zmodernizować,

aby maszyna chodziła jak ta lala . A tutaj jest mowa o tym

jak to napisał Boro, skutecznie zużywać zasoby.

 

Bo jak piszemy wątki :

 

-Co zrobić by przy spieszyć kompa ?

-Szybsza Grafa ...

-Mój procek nie nadąża...

 

To w zasadzie po to by przyspieszyć, polepszyć.

 

A marnowanie zasobów, to pojęcie względne szczególnie na tym forum,

większość Labowiczów myśli o wykorzystaniu zasobów w grze, internecie,

przerabianiu filmów, na to potrzebne są im zasoby, a nie na projekt który,

zapewne skazany jest na zagładę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku - masz pojęcie o tym, co piszesz? Odnoszę wrażenie, że nie.

Masz PII + resztę staroci - chcesz pograć w nowsze gierki. Modernizujesz. Wymieniasz na nowe podzespoły. Ale gdy zostawiasz maszynę na idle - nic nie robi. BOINC wtedy może być uruchomione i wykorzystuje dostępne zasoby.

Nie ważne czy to Octocore Phenom czy PII 233MHz.

Przyspieszanie i owe odnawianie zestawu komputerowego odnosi się do wymogów programu. BOINC posiada tylko taki, że gdy nie korzystasz z tego bloku procka - on sobie z niego zrobi użytek.

I ile z userów na forum codziennie grzebie coś przy filmie.

 

Jeśli nawet jesteś zapalonym grafikiem i liczy się każda sekunda w renderowaniu - BOINC wtedy nie działa, bo Twój program pożera więcej zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: technika i technologie lecą szybciej niż światło w próżni.

W 70 którymś roku ubiegłego tysiąclecia za 1MB pamięci bodaj operacyjnej płacono 1.000.000 dolarów.

Dziś mogę mieć za 1000 dolarów tyle RAMu, że nikomu się nie śniło...

Dlatego nie warto się gorączkować.

Bo za parę lub kilkadziesiąt lat, wymyślą procesor, który będzie 1000 razy

szybszy od tego, który jest teraz najszybszy i okaże się, że wyprzedzi nasze obliczenia, które robimy teraz w ramach tego doswiadczenia :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle myślisz - jeśli tak będzie - mamy zapas doświadczenia. I to kilkunastoletniego.

Zresztą taka dyskusja nie ma sensu.

Idąc Twoim tokiem rozumowania: "Po co się myć jak i tak zaraz się pobrudzę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że chociaż po części moge w czymś pomóc i się przyczynić bo akurat dziedziny, którymi się zajmuje SETI i Einstein mnie ciekawią i interesują. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to się samo oblicza? Może bym się skusił bo i tak komp chodzi 24/7 a zazwyczaj przeglądam strony albo siedzę w szkole :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ziCk_lodz :D

Pobierasz tylko program stąd: http://boinc.berkeley.edu/

Rejestrujesz się i przyłączasz do drużyny w Einstein@HOME:

http://einstein.phys.uwm.edu/team_display.php?teamid=8530

Chyba że preferujesz inne projekty :) Ja polecam akurat ten :)

 

Wszystko liczy program. Ty udostępniasz zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne ziCk_lodz :D

Pobierasz tylko program stąd: http://boinc.berkeley.edu/

Rejestrujesz się i przyłączasz do drużyny w Einstein@HOME:

http://einstein.phys.uwm.edu/team_display.php?teamid=8530

Chyba że preferujesz inne projekty :) Ja polecam akurat ten :)

 

Wszystko liczy program. Ty udostępniasz zasoby.

Hmmm podniosę Wam statystyki, bo na C2D będzie szybko lecieć :P Tylko niech mi ktoś powie czy jest wersja tekstowa? Bo bodaj w SETI czy czymśtam jest wersja tekstowa i szybciej przetwarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hohoho - ale tłumy pod koniec dnia :E

 

Również jest wersja TXT - jak w każdym. To jeden i ten sam klient - tylko różne projekty :D

A C2D jest jak najbardziej poszukiwane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łeee, no to ja też się wpisuję :E

Phi Sempronik... serdecznie zapraszamy :przytulasie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phi Sempronik... serdecznie zapraszamy :przytulasie:

Na Sockecie A ;) Ale nawet PII się tu przydaje... Uwierz...

 

Tak więc zapraszamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Sockecie A ;) Ale nawet PII się tu przydaje... Uwierz...

 

Tak więc zapraszamy :)

Nie załapałeś ironii :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co zrobić żeby to zadziałało? Ściągnęło co ściągnąć miało (dołączyłem do projektu Einstein) i śpi...

 

Nie ważne już rozwiązałem problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...