Skocz do zawartości
DB5Legends

Najlepsze fantasy...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.05.2021 o 21:52, Little Sun napisał:

Malazańską Księga Poległych ktoś czytał ? Teraz tego próbuję jak nie to to nie uwierzę że istnieje coś wybitnego.

Ja czytałem. Mi się podobała ale ogólnie jest ciężka zwłaszcza na początku. 

Cały cykl jest dość duży (10 tomów w tym w polskich wydaniach większość po dwie książki). Dość dużo postaci wątków. Niektóre postacie na początku by się wydawało będące głównymi potrafią znikać na kilka tomów. Trzeba przyjąć, że głównym bohaterem jest armia Malezjańska a nie poszczególne postacie ;-). Przeważnie wątki / postacie wracają co drugi tom (nieparzysty ;-). Jednak mi się to czytało bardzo fajnie a w końcowych tomach większość wątków / postaci się łączy i tworzy całość.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam własnie książki Mortki i sa przyjemne w odbiorze, kojarzycie cos podobnego do jego stylu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2019 o 15:52, Áltair napisał:

 

Fapaja - najbardziej kontrowersyjne książki w polskich internetach :) A przekleństwa są chyba w każdej polskiej książce fantastycznej.

Wielu zarzuca fascynację sikaniem nieletnich umęczonych księżniczek... 
Tak po latah jak na to patrze to mozę auto ma taki fetysz :E
Coś w tym może i jest.
Mam sentyment do Achai, ale fakt styl i język Ziemiańskiego nie jest wybitny.
To nawet nie chodzi o porównanie np z  oczytanym Sapkiem, ale ogólnie sporo poniżej średniej polskiego fantasy

W dniu 1.07.2022 o 09:04, bartoleq napisał:

Ale żeby nie było, o Wiedźminie nie mam jakiegoś bardzo pozytywnego zdania. 

Cykl jest bardzo nierówny, część tomów dość nudna fakt. 
Ja akurat lubię bardzo, ale np mój ojciec co jest fanem Tolkiena ledwo Wieśka przemęczył...

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomcat napisał:

Wielu zarzuca fascynację sikaniem nieletnich umęczonych księżniczek... 
Tak po latah jak na to patrze to mozę auto ma taki fetysz :E
Coś w tym może i jest.
Mam sentyment do Achai, ale fakt styl i język Ziemiańskiego nie jest wybitny.
To nawet nie chodzi o porównanie np z  oczytanym Sapkiem, ale ogólnie sporo poniżej średniej polskiego fantasy

Babis zrobiła analizę tych książek, skupiła się na 0,01% jej treści i stwierdziła na tej podstawie, że są okropne :D

Co do treści nigdy nie mam pojęcia, czy opisywane kontrowersje w książkach to fantazje autora, piszą to dla kasy czy może dla hejtu (czyli też dla kasy, byle głośno było). Szczególnie kobiety lubią opisywać gwałty i seks ze szczegółami. 

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych bardzo polecam wojne makową, miasto mosiądzu i cień utraconego świata - nie powiem, że dorównują klasykom, ale mają to coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: ile jest tłumaczeń "Gry o Tron" i które ewentualnie wybrać??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z książek które jeszcze nie padły to jeden za najbardziej wciągających cykli, które miałem okazję przeczytać (2 razy) to cykl "Koło Czasu" Roberta Jordana. Bardzo długi, bardzo przyjemnie się czyta i bardzo wciągający. No i już skończony , czyli nie trzeba czekać na kolejne części.

Jeżeli nie czytaliście "Pieśni Lodu i Ognia", czyli "Gry o Tron" to zdecydowanie warto - nawet jeżeli dobrze znasz serial.

Z już wymienionych pozycji, bardzo dobre książki to "Virion" ("Achaja" zdecydowanie słabsza) oraz "Wiedźmin" Bardzo przyjemne są również książki Prachetta z cyklu "Świat Dysku".

Lekki oraz jednocześnie wciągający jest Szklany Tron.

Sporo ciekawych nowości ma na pewno Foksal https://www.gwfoksal.pl/

 

Edytowane przez jarhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Amerykańscy bogowie, cykl Świata Dysku, książki Lema lub wcześniej polecany Dukaj np. Starość Aksolotla lub bardzo krótka Katedra. Seria o Długiej Ziemi Pratchetta i Baxtera.

No i polecam Matfel: https://matfel.pl/ W ostatnim czasie mieli sporo dobrych promocji na fantasy.

 

Edytowane przez jagorst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...