Skocz do zawartości
lukjar7

znaleziska na youtube i video.google oraz innych

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś dostać tytuł internetowego teoretyka motoryzacji roku, naprawde :D Coś ala nagroda Darwina tylko w innej dziedzinie :E

 

Sam stożek ma przede wszystkim nie popsuć nic dając dobry dźwiek, ale jak widzę miliony ludzi zakładają je do civiców czy golfów bez sensu ! :o Pewnie to spisek ZPS (zjednoczenie producentów stożków), zaraz wezwiemy Macierewicza nam to rozpisze ładnie cool.gif

 

 

A Trabancik rewelacyjny, moze camber przesadzony, ale tak jak go nie znosze, tak tutaj jakoś pasuje do klimatu DDR thumbup.gif

 

Obejrzyj to co wrzucilem. W wiekszosci Civow jakie widzialem stozek byl zaraz obok silnika. Takie cos powoduje spadek mocy. Stozek ma sens ale nie przy 100 konnych Golfach, Civikach. Chyba, ze jest wypuszczony prawie na zewnatrz tak by zasysal zimne powietrze. W Corvette jest duzo mocy, 2 duze filtry zasysaja powetrze z zewnatrz, wtedy to ma sens. Tylko po co pier#% ze najwidoczniej Chevy wrzuca kiepskie filtry. W Gallardo wymiana filtrow tez daje podobny efekt. Na stronie k n macie nawet M5 gdzie zmiana filtrow dals jeszcze wiecej koni. Nie znaczy to, ze BMW daje kiepskie filtry. Wielu posiadaczy stozkow przy silniku twierdzi, ze samochod lepiej jedzie. Dzwieku w R4 i tak nic nie naprawi.Jak ktos ma wrzucac tak stozek to niech juz lepiej zaleje Vpowera lub zrobi chipa. Efekt w jednym i drugim przypadku gwarantowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to działa. Tylko śmieję się ze stożków w Civicach, Golfach i Probe :lol2:

Tutaj 15 KM na kołach dzięki samym filtrom.

Czyli tyle co 3KM w stu konnym civicu. Też 3%. A to niespodzianka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle co 3KM w stu konnym civicu. Też 3%. A to niespodzianka :lol2:

 

Czyli tyle co po zatankowaniu najdrozszych "sportowych" paliw. Tylko zobacz poprzedni film, wrzucenie stozka obok silnika daje spadek mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle co po zatankowaniu najdrozszych "sportowych" paliw. Tylko zobacz poprzedni film, wrzucenie stozka obok silnika daje spadek mocy.

Oczywiście, bo ciągnie ciepłe powietrze i przez to obniża sprawność silnika. Tylko to inna sprawa całkiem.

 

Śmiejesz się z civiców ze stożkiem a nie masz podstaw do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stożek obok silnika odgrodzony blachą i z rurą ciągnąca powietrze ze zderzaka, na "cieplym" stozku po zalozeniu metoda na jana na hamowni miałem w 12 letnim aucie z 190.000 przebiegu 1 koń ponizej serii ;) Dźwięk R4 da się naprawić i to całkiem przyjemnie, wystarczy dobrze dobrać elementy za to odpowiedzialne, po co ? Głównie po to żeby poprawić sobie samopoczucie podczas jazdy i od czasu do czasu przy mocniejszym wciśnięciu gazu posłuchać fajnego dźwięku, który większośc ludzi określi jakos "śmieszny kompakt z ryczącą rynną dziś koło mnie przejechał ale żal, nie rozumiem tych ludzi" i wsiądzie do swojego 1.9 TDi.

 

@Zahariasz jak to nie ma ? W internecie tak napisali to przecież muszą mieć rację :(

Edytowane przez Bartg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo ciągnie ciepłe powietrze i przez to obniża sprawność silnika. Tylko to inna sprawa całkiem.

 

Śmiejesz się z civiców ze stożkiem a nie masz podstaw do tego.

 

Czy ja napisałem, że tylko w Civikach? Jakby nie patrzeć na allegro jest dużo takich civów ze stożkiem wje* na Jana.

 

http://otomoto.pl/honda-civic-1-6-v-tec-140-km-zamiana-C30928162.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie po to żeby poprawić sobie samopoczucie podczas jazdy i od czasu do czasu przy mocniejszym wciśnięciu gazu posłuchać fajnego dźwięku, który większośc ludzi określi jakos "śmieszny kompakt z ryczącą rynną dziś koło mnie przejechał ale żal, nie rozumiem tych ludzi"[...]

Ale przecież do tego to się z reguły ogranicza, rynna z allegro. Nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem silnika, buczy tłumik i to z reguły cholernie tragicznie. Dlatego ja mam seryjny wydech w golfie, nawet katalizator się po dawcy ostał, dałem stożek i przy bucie słychać motor, a nie buczenie tłumika. A jak to już wrzucałem filmik. Podczas normalnej jazdy auto brzmi jak seria. I to jest ok. A przy rynnie czy stoi, czy jedzie, czy pałuje, wiecznie buczy 8:E

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, że mugen firmy WM nawet na wolnych obrotach produkuje jakieś 100 dB :D Mówię o przypadkach, gdy to jest zrobione z głową, u mnie końcowego tłumika w zasadzie do 3-3.5k obrotów nie słychać, wyżej też nie zagłusza własnych myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisałeś to:

 

Po co te stożki? :E

Wiem, że to działa. Tylko śmieję się ze stożków w Civicach, Golfach i Probe :lol2:

 

Dopiero, jak rozmówcy nie podzielili Twoje pogardy dla stożków w słabszych autach to zacząłeś zmieniać stanowisko, że tak krytykę źle zamontowanych stożków. Łaaał. Tylko dla mnie gówniany stożej w każdym aucie jest tak samo żałosny.

Edytowane przez Zahariash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casual pewnie jak z większością poruszanych przez siebie tematów nie miał żadnego doczynienia, stąd postawa chorągiewki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisałeś to:

 

 

 

 

Dopiero, jak rozmówcy nie podzielili Twoje pogardy dla stożków w słabszych autach to zacząłeś zmieniać stanowisko, że tak krytykę źle zamontowanych stożków. Łaaał. Tylko dla mnie gówniany stożej w każdym aucie jest tak samo żałosny.

 

Lepiej wiesz co chciałem napisać? Ostatnio jesteś człowiek-chodząca-zaczepka. Wyluzuj trochę. Obejrzyj co wrzuciłem to może ci się coś rozjaśni bo komentarz tyczył się filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wiesz co chciałem napisać? Ostatnio jesteś człowiek-chodząca-zaczepka. Wyluzuj trochę. Obejrzyj co wrzuciłem to może ci się coś rozjaśni bo komentarz tyczył się filmu.

Nie obchodzi mnie co chciałeś napisać. Jeśli miało to być co innego niż ostatecznie napisałeś, to do kogo pretensje?

 

Czepiam się, bo jesteś człowiek-bełkot.

Edytowane przez Zahariash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie co chciałeś napisać. Jeśli miało to być co innego niż ostatecznie napisałeś, to do kogo pretensje?

 

Ostatecznie napisałem o stożkach dowalanych obok silników. Jest różnica pomiędzy druciarskim stożkiem a poprowadzeniem stożka by zasysał zimne powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tam, gdzie dźwięk jest 'głęboki' było jeszcze trochę głębiej... była by bajka, ale i tak brzmi nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:heartpump:

Miło :)

 

Klasyk przy V6tkach to Ragazzon:

 

Żal patrzeć na R4 w 4C, nawet jeśli jakoś to jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wrzucac inny filmik 4C gdzie slychac silnik. Tragedia, mogli wrzucic 3.2 V6. No i czas cos kiepski 25 s mniej od Camaro ZL1. A to przeciez carbonowy kadlub, silnik umieszczony centralnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każułal, misiu - kartka i ołowek w rękę:

- policz stosunek mocy do masy i jego procentową różnicę między tymi autami

- odnieś powyższe do procentowej różnicy w czasach

 

Już pomijając, że porównujesz frytki z marchewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

268 KM na tone w 4C i 290 KM na tone w Z28. Wychodzi 8% roznicy w mocy/masy. Procentowe porównanie czasów na torze nie ma sensu bo to taknie dziala. To, że Veyron ma 2x lepszy stosunek mocy do masy nie znaczy, że robi okrążenie w 4 minuty. Frytki z marchewkami? Cena podobna. Oba samochody powstalu z myslą o dawaniu przyjemności z jazdy. Camaro za to ma dzwiek, manualna skrzynie biegow, nawet wnetrze lepiej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procentowe porównanie czasów na torze nie ma sensu bo to taknie dziala. To, że Veyron ma 2x lepszy stosunek mocy do masy nie znaczy, że robi okrążenie w 4 minuty.

Eee.. ale kto zaczął dyskusję od tego, że 25s różnicy względem mighty Camaro to słaby wynik? Jak w takim razie to ustaliłeś? Ja Ci tylko unaoczniam, że różnica jest mniejsza, niż wynika to z przewagi cyferek w Chevym. Teraz Ty wytłumacz, na czym oparłeś swoje pierwsze stwierdzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...