Skocz do zawartości
Dylu

Jaka whisky ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką WHISKY lubicie ??

 

20070891.jpg80666979.jpg

 

 

Ja osobiście lubię Ballantines'a oraz Johnny Walkera Green i Black Label, ale innymi też nie pogardzę. Wybredny nie jestem ;) Z burbonów, chociaż to podobno obraźliwe określenie pod tym adresem, klasycznie - Jack Daniels ewentualnie Jim Bim, chociaż ten drugi wydaje mi się za słodki.

 

Trunki profanuję Coca-Colą, kostkami lodu i kilkoma kroplami soku ze świeżej cytryny ;) w odpowiednich proporcjach...

 

Także na zdrowie :pijacy:

 

ballmw.jpg

Edytowane przez Dylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście trunki profanuję Coca-Colą i kilkoma kroplami cytryny

 

Dobrze powiedziane profanujesz...:)

 

Z droższych napewno Grant's i Tullamoredue, ostatnio również Ballantine's...Johny mi sie jakoś oklepał juz;) Ale ostatnio próbuje te tańsze jako ze porównanie jakość/cena wypada nienajgorzej. I tutaj prym wiedzie napewno VAT69, który jest naprawdę markową whisky i nawet nie wiem od czego zależy jego niska cena. Dalej bardzo smakowała mi Black&White...Natomiast szczerze odradzam Dark Whisky...zmak taki se ale to jest produkowane w PL!!!

 

Ludziska drogie!!Nie pijcie whiskacza z colą! Naprawde swietny smak uzyskuje sie pijąc whisky z lodem (ja tylko z lodem pijam) Dajecie 4-5 kostek lodu moze byc nawetwiecej jesli chcecie delikatniejszy smak, polewacie to whiskaczem do 1/3 szklanki, krecicie kilka razy, whisky wiąze sie z lodem i uzyskuje sie pyszny smak.

 

PS Jack Daniels to burbon...burbon mi jakoś nie podchodzi...w USA sie opiłem tego bo taniej niz whisky i teraz mam uraz;)

Edytowane przez grzempek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nienawidzę whisky :)

ja nienawidzę whisky samej lub z lodem...nie mogę tego wypić...natomiast do trunku z Colą i cytrynką przekonałem się ale niedawno...po prostu ktoś wymieszał mi taki drin tak jak należy, niby żadna sztuka bo to tylko cola i łycha + parę kropel cytryny, ale jednak można zrobić to lepiej i gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi2 nie lubie łiskaczy

 

... de gistibus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Dark Whisky lubię - a sam fakt, że używa się słowa "whisky"w nazwie świadczy, że muszą mieć zezwolenie, teraz już numer z "szampanem" nie przechodzi. VAT69 za to to całkiem przyjemna lurka, ale do picia wyłącznie w drinkach.

 

Z "prawdziwszych" - Ballantine's, Chivas, JW Black Label, Jameson.

 

Są jeszcze jakieś takie popłuczyny typu Glenn's Gate itp, też niezłe w drinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam kiedyś takiej i owakiej, żadna nie zachwyciła mnie na tyle, by się zapisać w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pije w woda gazowana, lodem i cytryna. "Czysta" smakuje ochydnie. Zreszta trzeba miec na uwadze ze to nie jest trunek do tego zeby sie naje***c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam whisky!Obecnie moją ulubioną jest jack daniels,jim bean dobra jest również tullamore drew-irlandzka,pije oczywiście z lodem i niewielka ilością wody minetalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię młodą (tanią) Ballantine's z lodem i odrobiną wody gazowanej. Mógłbym to pic co tydzień ale niestety albo może i stety mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego od Jack Danielsa z Dużą ilością lodu a do tego wygodny fotel i jakaś fajna muzyczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałam kiedyś takiej i owakiej, żadna nie zachwyciła mnie na tyle, by się zapisać w pamięci.

Wiesz co? To jest okropne. Kiedyś na podpisanie jakiegoś ważnego kontraktu, dość dawno temu, "polano" whisky za czterocyfrową liczbę dolarów. O tym fakcie dowiedziałam się dopiero później i też nie mogę sobie smaku przypomnieć... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? To jest okropne. Kiedyś na podpisanie jakiegoś ważnego kontraktu, dość dawno temu, "polano" whisky za czterocyfrową liczbę dolarów. O tym fakcie dowiedziałam się dopiero później i też nie mogę sobie smaku przypomnieć... :kwasny:

Znaczy się, nie była warta... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy się, nie była warta... ;)

Nie, to ja byłam za młoda i głupia i chyba pierwszy raz w życiu pilam whisky.

 

Od tamtej pory piłam różne alkohole i zwykle pamiętam smak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballantine's w szklance do połowy zapełnionej kostkami lodu, tylko i wyłącznie czysta - z wodą jest za słaba, z innymi rozpuszczalnikami śmierdzi jak stara skarpeta :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych troszkę droższych to Jack Daniel's i Johnnie Walker. Z tańszych dość dobry jest VAT 69 z małą ilością coli i z lodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack Daniel's i Johnnie Walker, z wskazaniem na to drugie zdecydowanie. Ballantine's nie lubię , w ogóle mi nie podchodzi smakowo.

Z tanszych to dwa razy piłem, whisky z biedronki (40zł butelka ) nie jest zła, aczkolwiek wyczuwalnie gorsza niż Walker.

 

A pijam samego z lodem, ew. z colą( ale tylko orginalną, bo kiedyś miałem wątpliwą okazję spróbować Jasia Wędrowniczka z Hop cola, i nie smakowało to dobrze :) ).

Edytowane przez Mr.FrOsT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAT69 za to to całkiem przyjemna lurka, ale do picia wyłącznie w drinkach.

 

Gust jest gustem ale nazywanie ponad 100letniej marki lurką to przestępstwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gust jest gustem ale nazywanie ponad 100letniej marki lurką to przestępstwo ;)

Wiem, zuośliwa jestem, ale to, co u nas sprzedają po 33,99 za 0,75 to na pewno nie jest "ta" marka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, zuośliwa jestem, ale to, co u nas sprzedają po 33,99 za 0,75 to na pewno nie jest "ta" marka

 

Dobry przykład ze nie można wszystkiego oceniać po cenie. Prawda z whiskaczami jest taka ze jest mnóstwo destylarni, które świetnie mieszają whisky a które nie zdobyły wielkiej popularności. Nie narzucają duzych cen ze wględu na konkurencje a do tego należy zauważyć ze ceny też są wynikiem funkcjonowania wspolego rynku w ramach UE. Odpowiadajac na pytanie: tak to TA marka, jedyny whiskacz który pijał kapitan Nixon w Kompani Braci (jeśli ktos oglądał to wie;) ) Destylarnia załozona bodajze przez Sandersa gdzieś w końcówce XIX wieku ;)

 

Ja wybredny jestem i tylko JW toleruję. Dla smaku może być z odrobiną Coli, choć nie wypada.

 

Sorry ale jakbyśbył wybredny to byś nie pisał o JW ;)

Edytowane przez grzempek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry przykład ze nie można wszystkiego oceniać po cenie. Prawda z whiskaczami jest taka ze jest mnóstwo destylarni, które świetnie mieszają whisky a które nie zdobyły wielkiej popularności. Nie narzucają duzych cen ze wględu na konkurencje a do tego należy zauważyć ze ceny też są wynikiem funkcjonowania wspolego rynku w ramach UE. Odpowiadajac na pytanie: tak to TA marka, jedyny whiskacz który pijał kapitan Nixon w Kompani Braci (jeśli ktos oglądał to wie;) ) Destylarnia załozona bodajze przez Sandersa gdzieś w końcówce XIX wieku ;)

Sorry ale jakbyśbył wybredny to byś nie pisał o JW ;)

:question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...