Skocz do zawartości
Dylu

Jaka whisky ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nabrałem ochoty na taką z nutą dębu, mocno torfową do 150zł za 0.7 Coś polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włączyć swoją ulubioną muzykę, zamknąć oczy i zaserwować własnym receptorom węchowym ten delikatny zapach - orzechów, miodu i wszechobecnej wiosny...

Smak to czysta poezja ... delikatność na początku by za chwilę poczuć tąpnięcie wyrazistości i głębokości ... ale nie takie nachalne - tylko wyuzdane, nieskromne, bogate w aromaty młodości i szczęścia,

tego co w ludziach najlepsze. Idealny dla przyjaciół i partnerki potrafiącej docenić dobro pojedynczej kropli ... każda suma wydana na ten niemalże boski napój - to niewiele w porównaniu z uczuciem którym on Cie w całości wypełni... nastaw się odpowiednio i celebruj każdy łyk bo możesz już nigdy nie dostąpić stanu tak wielkiej nobilitacji... JD Honey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszedł mi ostatnio Black Bush (jak na malta to całkiem niezły, no i cena ok). Zastanawiam się jak wypada na tle tańszych SM np. Bushmills 10Y lub Glenfiddich 12Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś 12 letni Highland Park, dzis 12 letni Aberlour double Cask i 15 letni Glenfarclas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio preferuję irlandzką whiskey, kilka dni temu zakupiłem w stonce Bushmills SM 10Y, a najczęściej sięgam po Black Bush (Bushmills). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogl "Bruneta wieczorową porą" ;) i pił tam żyto. Czy obecna żytnia jest warta uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stonce jest czarny Jasiek w wersji sherry finish, pił ktoś. Jakoś nie widzi mi się wydawanie stówki, jak można dołożyć te 20zł do 10Y/12Y single malt. Trochę mnie ciekawi ta limitowana edycja. 

518411_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ghostdog napisał:

W Stonce jest czarny Jasiek w wersji sherry finish, pił ktoś. Jakoś nie widzi mi się wydawanie stówki, jak można dołożyć te 20zł do 10Y/12Y single malt. Trochę mnie ciekawi ta limitowana edycja. 

518411_1.jpg

Jak lubisz "marmolady" to polecam Black Label Highlands Origin, a jak dymki to Islay Origin (oba Blended Malt 12yo 42%). Ja nie dzierżę dymu nawet w minimalnej ilości (tzn np takiej, jaka występuje w zwykłym Black Label), także w ciemno tej z obrazka bym nie kupił. Ale HO mi bardzo smakuje jak na whisky za stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...