Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigBadMoon

Nokia E65 vs. SPV M650 vs. K850i

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziś około 17 jadę po telefon do Orange, wybrałem sobie Nokię E65, która jest już nawet zarezerwowana :E Ale zasiały się w mej głowie pewne wątpliwości :D Czy np. nie wziąć SPV, którego ostatnio wybrał _igi, tylko że ja nie chciałbym mieć cegły w kieszeni ;) lub dołożyć jeszcze stówę i zakupić K850i, który na polskim rynku jest nowością i jest dość zaawansowany technologicznie. O parametrach tych telefonów nie ma co pisać, bo każdy je zna ;)

 

Telefon będę potrzebował do pisania smsów, rozmów, słuchania muzyki (jesli wezmę E65, to kupuję kartę SanDisk 2 GB, przejsciówke oryginalną i EPki). Wi fi się na pewno przyda, wiele hot spotów jest w Krakowie, no i chciałbym się cieszyć dużym wyświetlaczem. Aparat dla mnie to raczej dodatek, czasem, żeby coś uwiecznić. Na pewno aparatu nie będę uzywał do robienia zdjęć tekstu (bo wolę skoczyć na ksero i za 7 gr/str mieć skserowane notatki np. z wykładu :P ).

 

Najbardziej się boję o to, czy E65 nie będzie się wieszała, nie bedą wyskakiwac jakieś blue screeny, etc. Z jednej strony chciałbym mieć telefon z Symbianem, ale z drugiej dla mnie podstawową sprawą jest bezawaryjność i stabilne działanie telefonu. Wierzę, że platforma 9.1 jest na tyle dopracowana, żeby uniknąć nerwów przy pracy z telefonem (jak się bawiłem E65 w orange, to zaskoczyło mnie szybkie działanie telefonu, nawet bardzo szybkie). To tyle...

 

Doradźcie coś ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+Bajery E65

 

-Wielkość

+Wieksze bajery M650

 

+Aparat

+Stabilnosc

+(moim zdanie marka)K850i

 

Wybor nalezy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny dylemat. Wybralem SPV, jestem wyjatkowo zadowolony.

 

W standardzie dostajesz karte 1gb z Automapa (ktora zajmuje 150mega, wiec zostaje 700 na mp3), , dwa rysiki, kabure, sluchawki, ladowarke samochodowa, uchwyt do mocowania w samochodzie, licencje automapy i pewnie cos jeszcze, juz nawet nie pamietam :E Masa tego jest, szczena mi opadla, jak to zobaczylem.

 

Ma dobra jakosc rozmow, przy jakiejs godzinie rozmow, blutufowaniu, dżipiesowaniu starcza na jeden dzien z hakiem. Telefon niemalze idealnie lezy w dloni, jest lekki, poreczny. Co ja bede chrzanic tutaj. Bardziej sie w recenzji swojej rozpisalem ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem identyczny dylemat. Wybralem SPV, jestem wyjatkowo zadowolony.

 

W standardzie dostajesz karte 1gb z Automapa (ktora zajmuje 150mega, wiec zostaje 700 na mp3), , dwa rysiki, kabure, sluchawki, ladowarke samochodowa, uchwyt do mocowania w samochodzie, licencje automapy i pewnie cos jeszcze, juz nawet nie pamietam :E Masa tego jest, szczena mi opadla, jak to zobaczylem.

 

Ma dobra jakosc rozmow, przy jakiejs godzinie rozmow, blutufowaniu, dżipiesowaniu starcza na jeden dzien z hakiem. Telefon niemalze idealnie lezy w dloni, jest lekki, poreczny. Co ja bede chrzanic tutaj. Bardziej sie w recenzji swojej rozpisalem ;P

Czytałem Twoją recenzję i właśnie dlatego mam dylemat :D Tylko że własnie ja tego SPV raczej nie wykorzystam, bardziej by on się przydał mojemu tacie, który zdecydowanie więcej jeździ samochodem niż ja. Dlatego nie wiem, czy jest sens, nie wykorzystam GPSu, jedynie co to wi fi. Także nie wiem, jak z ta blokada klawiszy, bo pisałeś coś, ze nie da się słuchać muzyki po zablokowaniu. Chociaż ja wierze, ze zapawne po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania nie bedzie z tym kłopotu :P

 

Strasznie mi się ogolnie podoba design tej E65, ale nie wiem, a czas ucieka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze, to sa dwie mozliwosci blokowania klawiszy. Jeden, to przelaczanie telefonu w tryb uspienia, ze tak to oresle, a drugi to normalna blokada klawiatury. Ja uzywam tego pierwszego, wygodniejsze jest moim zdaniem (trzeba przycisnac przycisk zasilania i juz). Powiem tak, na nokie bym sie napewno nie zamienil. Chyba, ze na N95 ;D Im wiecej ten telefon mam, tym mi sie bardziej podoba. A w razie czego, zawsze mozesz sprzedac i kupic nowa E65 na allegro :E ja sobie tak mowilem, ale po tych dwoch tygodniach nie moglbym kupic sobie niczego bez dotykowego wyswietlacza. Myslalem, ze to takie delikatne, itepe, a tak na prawde sa o wiele wytrzymalsze niz zwykle LCD, w dodatku cholernie wygodne. Jedynie klawiatura ekranowa moze byc irytujaca, ale widzialem juz programiki, ktore ja powiekszaja i nadaja jej iPhone'owy wyglad, wiec nie jest zle. :E

 

Moim zdaniem najwieksza jej wada jest brak synchronizacji z Mac'iem, trzeba kupic program za 40 dolcow, zeby go do tego zmusic. Pod Windowsem wszystko musi swietnie dzialac, niestety nie mam zadnego pod reka, zeby sprawdzic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tych dówch trybach mp3 wyłacza się, czy nie przy którymś nie? A co do bawienia się, sprzedawania, itd. to ja nie mam na to czasu za bardzo :D trzeba się uczyć :P;)

Tak a'propos, używasz mac'a ? :D Ostro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przy tych dówch trybach mp3 wyłacza się, czy nie przy którymś nie? A co do bawienia się, sprzedawania, itd. to ja nie mam na to czasu za bardzo :D trzeba się uczyć :P;)

Przy normalnej blokadzie wszystko dziala. Ja blokuje caly telefon przyciskiem zasilania, bo tak jest szybciej i wygodniej, a mp3 i tak nie slucham ;D

 

Tak a'propos, używasz mac'a ? :D Ostro :D

Tak, uzywam. Nie wiem, czy ostro, normalnie. Wkurza mnie brak normalnego WMP, bo nie moge okladeczek powrzucac na SPV'ke :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkurza mnie brak normalnego WMP, bo nie moge okladeczek powrzucac na SPV'ke :E

To rzeczywiście ból :E

 

Dobra, dzieki za odpowiedzi, zobaczę co mi jeszcze zaoferują. Jesli drożej wyjdzie SPV to raczej wezmę E65. SE chyba odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakich cenach masz te telefony? Na stronie Orange moj telefon byl za chyba 600 zlotych, ale panowie z BOK'u chlasneli znizke 400 zlotych i dalem za niego 200 z hakiem. Pytam z ciekawosci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange wycofała ofertę umozliwiająca przedluzenie umowy pół roku przed zakonczeniem okresu. Zablokowali wszystko, bo zmieniły się ponoć procedury. Trochę się spóźniłem... Niemniej zrezygnuję z Orange, mój tata i moja mam tez. Poczekamy do marca i odchodzimy, bo Orange to syf jeden wielki...

 

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przy tych dówch trybach mp3 wyłacza się, czy nie przy którymś nie?

 

To nie wina telefonu, ale zainstalowanego tam WMP. Zmien sobie soft np. na NBD i zobaczysz, co wtedy potrafi taka platforma WM6. Taka nokia co ma w sobie? Co tam mozesz wrzucic? Programik na jave lub symbiana? Na windowsa masz wszystko, czego dusza zapragnie. Sam mam SPV m3000 i smieje sie pod nosem, jak kolega bierze sobie fona za 1500zl i cieszy sie ze ma QVGA albo mp3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...