Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co najzabawniejsze ten GF 1660 choć jest jeszcze nieco mniejszy niż ten wcześniejszy GF 1060, to jest znacznie chłodniejszy. Mimo mniejszych rozmiarów ma bardziej rozbudowane chłodzenie i nawet pod dużym obciążeniem np Kombustorem temperatury na nim nie przekraczają 70-75 stopni, a podczas gry zwykle jest około 65-70. Ten GF 1060 od EVGA to była farelka, która przy obciążeniu chodziła jak odrzutowiec. Temperatury podczas gry dochodziły na nim do 85 stopni. ;)

 

Jak kupowałem CPU w październiku, to myślałem, że teraz AMD do wszystkich swoich procesorów dodaje BOX-y z RGB, myślałem że też taki dostanę, a jednak po wyciągnięciu z pudełka okazało się że nie. Trochę szkoda, bo ten BOX-owy coolerek radzi sobie z chłodzeniem tego Ryzena 2600X w sumie bardzo dobrze. Patrzyłem na Allegro czy są podobne coolery AMD z RGB i co prawda nie ma tego za wiele, ale są, kosztują około 55-70 zł. Za cenę tą bliższą 50 zł w sumie można by było wziąć. ;)

Mniejsze TDP+niższy proces produkcyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też, ale nie tylko. Ja miałem tego EVGA GTX 1060 nie Super Clocked, tylko zwykłego, a on nie różni się od wersji SC jedynie niższymi taktowaniami. Pod identyczną obudową jak w wersji SC jest zupełnie inny, znacznie uboższy radiator zapożyczony bodajże jeszcze z GTX 950. No i przez to ta karta się smaży pod obciążeniem. Wersja SC choć ma wyższe taktowania, to takiego problemu nie ma, bo ma inne, wydajniejsze chłodzenie.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt...sam mam EVGA SC

A i miałem 950 od EVGA z 1 wentylem...nie miała trybu półpasywnego

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten EVGA GTX 1060 akurat miał tryb półpasywny. Fabrycznie wentylator był ustawiony tak, że do 50 stopni stał w miejscu, z tym że ta karta z tym chłodzeniem nawet podczas zwykłego przeglądania neta często miała 50-55 stopni z tym trybem półpasywnym i wentylator co chwilę się włączał i wyłączał. Tak więc w MSI Afterburner i tak trzeba było ustawić krzywą wentylatora po swojemu i wyłączyć ten tryb półpasywny.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50-55 stopni...sporo...rzeczywiście kiepskie chłodzenie zrobiło EVGA...

Na mojej 1070 z siga w spoczynku temp.waha się w zależności od temp.w pokoju(16-23 stopnie) w granicach 26-35 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby sie kolorowy box AMD, ten nieco większy kwadratowy, tylko chyba tanio go nie oddają?

Zdobyłem box co prawda nie ten większy, kwadratowy, ale też podświetlany. Dałem za ten cooler "zawrotne" 25 zł, nieużywany z nałożoną fabryczną, nietkniętą pastą na spodzie. W sumie nie chciało mi się ściągać z płyty głównej całego coolera, więc odkręciłem sam wentyaltor i podmieniłem na ten podświetlany, bo te coolery nie licząc tego podświetlania są identyczne. Rzeczywiście, może i trochę lepiej się prezentuje. ;)

 

b3xz0kuid478.jpg8d40j0utztcx.jpgobthq7vxxu79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwadratowym radiator też jest inny z dodanymi HP jak się nie mylę ;)

 

A ten nowy radiator nie jest wyższy albo z miedzianym rdzeniem zamiast ALU? Nie orientuję się w boxach AMD, ale kwadrata ludzie sobie chwalili.

 

Wizualnie jest spoko, widzę że naklejka ze smokiem zmieniła pozycję :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kwadratowym coolerem nie miałem nigdy do czynienia, ale ten okrągły, bez podświetlenia, który dostałem razem z procesorem Ryzen 5 2600X poza brakiem tego podświetlenia jest identyczny jak ten co kupiłem teraz. Wymiary i kształt wentylatorów, jak i samych radiatorów są takie same, jeden i drugi ma też miedziany rdzeń, różnią się tylko tym podświetleniem, dlatego podmieniłem sam wentylator. ;)

 

Naklejkę zrobiłem sobie na magnes, bo właśnie nie mogłem się zdecydować gdzie ją dać, więc jest raz tu, raz tu. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosmetyczne zmiany: g.macho -> megahalems red.

Wydajności i tak z zapasem, a ten model to raczej już ginący gatunek (chyba w ogóle nie ma opcji zapinki na am4), więc czemu nie.

Fajne w benchu jest to że można dać wentylator odwrotnie, i nie ma to żadnego znaczenia z której strony dmucha.

 

TuZzvVJ.jpg

 

uInsbYg.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial@ Tak oto kot wylegujący się od lat na Twoich kompach to przeszłość,chyba że o czymś nie wiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial@ nie przepadam za takimi otwartymi konstrukcjami, ale ta ci wyszła bardzo fajnie i nawet mi się podoba. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial@ Tak oto kot wylegujący się od lat na Twoich kompach to przeszłość,chyba że o czymś nie wiem :E

 

hehe, no mam tego streacoma już z pół roku, i z tym jest różnie.

Mam od jakiegoś czasu innego kota (znaleziony młody w lesie), i ten jest znacznie bardziej uciążliwy niż stary rus, którego miałem 15 lat. Tamten poprzedni kot spokojnie raczej ignorował wszelkiego rodzaju benche, leżał co najwyżej obok, absorbował ciepło z zasilacza :E

Nowy dachowiec to zupełnie inny charakter, potrafi siedzieć na coolerze, mimo że się go odgania za każdym razem, jeszcze potraktuje wodą ze spryskiwacza. Dla tego kota takie przegonienie to wyzwanie :) wróci żeby się zemścić.

Nawet np, głośniki trzeba zakrywać mam specjalne pokrowce, bo w nocy zamieni osłony w drapak.

PC raczej nie uszkodzi, koty dość delikatnie się poruszają, wejdzie po cpu na cooler i zejdzie. Magahalems jest mniejszy niż macho i nie ma dobrej platformy do siedzenia :)

 

Nawet doniczki trzeba zabezpieczyć, ten plastik nie jest przypadkowy, bez tego w nocy potrafi wybrać ziemię.. :E

 

3,2kg, wiek 7 miesięcy (znaleziony i chory przy około 3 miesiącach miał 900g)

xQBKDhi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiatki z osłonką na kreta?

 

ps śliczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Aerial

 

Jeszcze nie widziałem kota siedzącego na bebechach pecetowych, kiedy komp pracuje 8:E

 

Teraz rozumiem czemu całość poleciała pod sufit :lol2:

 

btw. ładny setup :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa obudowa, Dark Rock Pro 4 się zmieścił ze zdjętym topem

 

 

15053895eaf6e3e75db25b6f53fe87186236651b05528004e1354253031cc622c19e4dc2.jpg

 

Edytowane przez Marvelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do buildów SFF ale pakowanie 5700XT do tej budy zakrawa o absurd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do buildów SFF ale pakowanie 5700XT do tej budy zakrawa o absurd :P

 

Czemu? Temperatury są bardzo spoko jak na ten rozmiar. 72C core, 82C junction i na luźno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w tego typu obudowach (ncase), powietrze z gpu ma dość trudną drogę na zewnątrz. Upchane maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Temperatury są bardzo spoko jak na ten rozmiar. 72C core, 82C junction i na luźno

 

No to muszę przyznać, że jestem zaskoczony :o

 

@down

 

Masz w stopce przecież :P

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przyznać, że jestem zaskoczony :o

 

Dół jest dobrze wentylowany, także to pomaga. No i mowa o temperaturach w grze (tu akurat COD:MW na 3440x1440 także całkiem okej bench), zakładam, że jakbym odpalił Furmarka to na pewno byłyby nieco wyższe. W każdym razie do codziennego użytkowania temperatury są jak najbardziej w porządku.

 

@Marvelm, co to za obudowa?

 

Sunmilo C01, custom z Taobao, szkło zdjęte do zdjęcia

Edytowane przez Marvelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem InWin A1 i ta buda to imo takie optimum jeśli mowa o małym rozmiarze i odpowiedniej wentylacji, chociaż trzeba ją podnieść z ten 1 cm na nóżkach, bo to co jest w standardzie to absurd. No i w takiej konfiguracji temperatury GPU mega, ale to też dlatego, że 2 wentylatory na dole dmuchają w GPU, a ten na boku od razu wyrzuca ogrzane na zewnatrz. CPU tak średnio, lecz jak na ITX to dobrze.

 

Buda jednak za droga i przekombinowana, chociaż sam zamysł wentylacji świetny. Do perfekcji bym dorzucił możliwość zamontowania 120mm na topie, nawet slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem InWin A1 i ta buda to imo takie optimum jeśli mowa o małym rozmiarze i odpowiedniej wentylacji.

Raijintek Metis Plus jest mniejszy i uzyskasz tam dobre temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...