Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem

Zarówno z czekaniem na next gen gpu

Jak i z czyszczeniem kompa i na rurki które zamówiłem :E

Na szybko na wężach gpu wpięte

 

79944635_51036240635359kuh.jpg

Edytowane przez tomsonx1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o czarnych rurkach/ciemnym płynie ? IMO robiło by to mega robotę, ew. biały płyn :P I pytanko co do sekcji zasilania i chipsetu to jaką masz różnicę temperatur ciecz-vrm i ciecz-chipset ? Bo sam na X79 się zastanawiam nad założeniem bloków na to i na to bo już zakupiłem, ale nie wiem czy jest sens montować bo starałem się zrobić minimum węży, a tak już plątanina by się zrobiła przy CPU :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o czarnych rurkach/ciemnym płynie ? IMO robiło by to mega robotę, ew. biały płyn :P I pytanko co do sekcji zasilania i chipsetu to jaką masz różnicę temperatur ciecz-vrm i ciecz-chipset ? Bo sam na X79 się zastanawiam nad założeniem bloków na to i na to bo już zakupiłem, ale nie wiem czy jest sens montować bo starałem się zrobić minimum węży, a tak już plątanina by się zrobiła przy CPU :/

 

Jak pętle złoże poprawnie to napełnie białym pastelem ponownie, co do temp vrm to nie pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X79 z fullcower mocno zbija tempy VRM i chipsetu,przy konkretnym OC CPU to jest wyraźnie widoczne.

Piszę to na podstawie doświadczeń z ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION.

Zjazd temp vrm około 20 stopni w dół na fullcover EK.

 

Inna sprawa że skoksowane LC na 2x560 mm SR1 jakie miałem i jakie ma Thomson w BI Alpha to inna historia

bo wydajność takiego układu chłodzenia jest nietypowa...

delta płynu bardzo niska w load w okolicach 7*C jak masz jedno GPU bo przy dwu mocnych GPU w SLI

taki rig wpieprza 725W w stresie i delta jedzie w górę jak nie trzymasz rpm wentylatorów 140mm w okolicach 1000.

 

 

 

p1400039e4qnl.jpg

 

 

p1490608ckqyl.jpg

 

 

p1490828r6ozz.jpg

 

 

Na X79 z fullcoverem będzie masa połączeń i nic z tym nie zrobisz,fullcover podzielony na dwie sekcje i blok CPU to 6 połączeń...będzie dużo węży ale popatrz.

Nie ma tragedii.

 

 

p1490347eir4q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienione mobo na Z390 Aorus MASTER i wymienione stare błyszczące covery na matowąblachę malowaną na czarno proszkowo. Doszedł też select 8700k.

 

Riser do GPU ?

 

Wogóle pozycja aby wyeksponować bardziej GPU?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER

True zmiana gpu czyli jedno gpu zbiło temperatury i to całkiem całkiem

Eloopy nie robią mi już tajfunu na biurku ale jednak jakoś tak pusto mi się wydaje w kompie bez sli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana daje wydajność dwu Titanów X Maxwell w jednej karcie która nie żre nawet połowy prądu jaką pożerały Titany po OC.

Jak dla mnie to jest dobry wybór tym bardziej że używasz PG279Q i każda gra śmiga na bardzo wysokich fps na Ultra settings

no może z wyjątkiem skopanego RDR2.

 

LC pracuje ciszej,PSU nie klęka jak przy OC Titanów,co więcej wymagać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riser do GPU ?

 

Wogóle pozycja aby wyeksponować bardziej GPU?

 

 

Tak, używam Risera od Fractala, spisuje się należycie. Chodziło głównie o aspekt wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam Risera od Fractala, spisuje się należycie. Chodziło głównie o aspekt wizualny.

Fajny bajer ale trochę kosztuje...150zł.

 

Wogóle w temperaturach jest jakaś różnica ze względu zmianę umiejscowienia GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny bajer ale trochę kosztuje...150zł.

 

Wogóle w temperaturach jest jakaś różnica ze względu zmianę umiejscowienia GPU ?

 

 

Dużo słyszy się o tym, że montaż pionowy karty podnosi temperatury, ale ja niczego takiego nie zauważyłem. Mój egzemplarz to 1080 TI AMP EXTREME i nie przekracza 65C w najbardziej obciążających tytułach typu METRO EXODUS itp, zazwyczaj oscyluje w granicach 60-63C. Trzeba brać pod uwagę jakie ja mam warunki w obudowie, bezpośredni nawiew na kartę 2x140mm, ogólnie 11 wentylatorów w obudowie, więc nawet na niskich obrotach robią swoje, bo rzadko rozkręcają się na więcej niż 800 rpm.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

 

U mnie w konfigu z siga temperatury GPU są poniżej 60C(przy 20-30%) w takim GTA5 czy najnowszym Mortalu...wszystkie wentylatory ustawione na min.RPM(750-800) aby była cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER u mnie przy 3 grafikach i poborze 900-1000W płyn już dobijał do 50*C dlatego pytałem o deltę bo chipset ze standardowym chłodzeniem ma 55-56* i nie chciałem go bardziej podgrzewać :E Ale cały układ będę modernizował bo za gorąco :P Dla mnie priorytet to wentyle max 850RPM ;) Wjedzie D5 (jedna lub dołożę jeszcze tę 755) zamiast DDC i ogólnie kilka zmian w układzie.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2h grania w nowe cod temp płynu w lc loop 34C temperatura gpu 50C wentylatory chodziły na 75%

Na titanach by było ponad 40C w loop przy wentylatorach na 100% :)

Jest chłodniej i to sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draco0 przy 3xGPU i 1000W w load to musisz zrobić oddzielny loop dla GPU

i oddzielny dla CPU/VRM mobo inaczej nie zejdziesz do sensownych wartości temp dla CPU/VRM.

Nie przy płynie co do 50*C dobija.

 

Miałem kilka układów z SLI,skończyłem z SLI i zostaję przy jednym mocnym GPU

bo spirala kosztów się robi jak kto wymaga jednocześnie wydajności czyli max OC CPU/GPU SLI plus chłodu i ciszy.

 

Zawsze to się kończy stadem chłodnic które pracują na pół gwizdka bo zachowanie ciszy czyli 700-800rpm fans

nie pozwala chłodnicom pracować na pełnej wydajności jak GPU SLI wali w układ masę ciepła.

 

W przypadku stacji roboczych kończy się to tak.

480mm CPU i 2x560mm SLI GPU.

 

https://ggflan.com/trx40-workstation-build/

 

 

P1188469.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny zestaw, ale budę to Ty zmień na coś współczesnego ;f

Dojechała do mnie Fractal Design Define C,po świętach przekładka :D

Więc należy się spodziewać zdjęć.

 

PS.Wesołych Świąt!

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze rezerwowy :)

 

Ryzen Threadripper 2990WX

128 GB RAM

ASUS ROG Zenith Extreme

NVMe Samsung SSD 970 500 GB

Samsung SSD 970 PRO 1 TB

WD 240 GB

GTX TITAN X

chłodzenie i obudowa NZXT

 

 

 

Do czego ten sprzęt wykorzystujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to ja muszę zainwestować w jakieś porządne przedłużki w oplotach bo te co mam to tragedia, sztywne jak drut i ciężko je ułożyć, tak a propo ktoś coś może polecić w "rozsądnej cenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten sprzęt wykorzystujesz?

 

Grafika 2D, 3D, montaż filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to ja muszę zainwestować w jakieś porządne przedłużki w oplotach bo te co mam to tragedia, sztywne jak drut i ciężko je ułożyć, tak a propo ktoś coś może polecić w "rozsądnej cenie".

U siebie masz już dwa rodzaje przedłużek. Jednee w plastiku a drugie w sznurówce. Z obu nie jesteś zadowolony?

 

Możesz się zgłosić po kable do kogoś z forum dedykowane pod Twój zasilacz zamiast przedluzki. Ale tanio w stylu 20pln za sztukę to raczej nie wyjdzie.

 

Trzeba było kupić białego RMXa, miałbyś kable w zestawie :D

 

Tani pakiet kabelków podstawowych to niestety sporo kasy: https://m.ceneo.pl/64223311

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw to ja muszę zainwestować w jakieś porządne przedłużki w oplotach bo te co mam to tragedia, sztywne jak drut i ciężko je ułożyć, tak a propo ktoś coś może polecić w "rozsądnej cenie".

 

Bit-tech robi dobrze przedłużki na zamówienie, możesz sobie wybrać dowolną kolorystykę i klamry na okablowanie, za 6+8pin oraz 24pin wraz z klamrami powinieneś się zmieścić 100-120 zł.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mamesynek

 

a ten wentylator przed macho to po co? żeby podbić do góry temp. cpu?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mamesynek

 

a ten wentylator przed macho to po co? żeby podbić do góry temp. cpu?szczerbaty.gif

 

chodzi Ci o tą 140 na topie budy?, myślisz że powinienem ją zwolnić z pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...