Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zmiana akwarium (LD01) na komin (SL600M) - napatrzyłem się już na świecące wentylatorki i pora schłodzić sprzęt ;)

 

u4XXyh7.jpg

 

 

W pogoni za ciszą kolejna mała zmiana:

 

MwsOp7w.jpg

 

hg82rTs.jpg

 

Ponownie wielkie podziękowania dla Zawiszy za przeprowadzenie mnie za rączkę przez mgłę LC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp według stanu na luty 2020

2e5794d1dcfb7a30.jpg

 

Musiałem specyfikację usunąć ze sygnaturki,bo był przypał :E

Dla tych co nie wiedzą,to FX-8350 + GTX 970 z płytą ASUS Crosshair V Formula,zasilacz Focus GX-650 od Seasonic itd. w obudowie Fractal Design Define C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to lc, żółty pastel na czarnym tle zawsze fajnie daje po oczach, dobry kontrast.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To moje pierwsze LC ale na pewno nie ostatnie bo lubię kombinować co jakiś czas coś nowego a z tej kultury pracy kompa już nie zrezygnuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fajna buda!:)

wersja z ledami :P

Witam was ponownie!

 

W końcu udało mi się kobietę przekonać do kupna nowej obudowy ( w sensie, że dostała buty co by mi nie marudzić :P ). Chciałem na początku Sylwka LD01, ale że aerial mnie ubiegł to wpadło to:

 

10e2592dc06f9.jpg

 

c3b1446a1cb49.jpg

 

f2d2d557ab77b.jpg

 

1da75777d6c75.jpg

 

 

Wersja BEZ LYDUFF :D

 

Co do podświetlenia to się ogarnie w inny sposób. Jak będę zdesperowany to lampkę biurkową wsadzę - idealna pod kolor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba wizualnie nzxt h510 elite z akwariowych bud, tylko strasznie droga, liczą za te wentylatory i kontroler rgb. Chłodzenie w czymś takim to wiadomo wiadomo, jak to w akwarium, ale efekt wizualny w tej wersji z szybą na froncie, szczególnie biała, niezły.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, ale ja znowu preferuję płyty M-ATX i stąd ta decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko wieje pustką w tej obudowie. Wszystko zmieściłoby się z zapasam do czegoś pokroju Meshify C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko wieje pustką w tej obudowie. Wszystko zmieściłoby się z zapasam do czegoś pokroju Meshify C.

 

Ano, dlatego że wyciągłem wszystkie dyski twarde jak kupiłem NvME żeby było miejsce na planowane WC. Dyski polecą do NASa którego zamierzam zbudować, szukam tylko jakiejś godnej obudowy, niekoniecznie komputerowej, ale musi być na tyle duża aby się małe mobo od DELLa zmieściło.

 

Edit

 

I płyta główna nie przykręcona na wszystkie śrubki ;)

Dobre oko ;) 2 śledzi jeszcze z tyłu brakuje.

Śrubki w drodze, ostatnio się przeprowadzałem i sporo hasia rozdałem, część zgubiłem, w tym różne śrubki.

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od świąt nie byłem na labie poza phonem, uff - oby nigdy więcej mi nie pagibnął komp. Przeglądanie netu na andku, to jak macanie cycka w rękawicach spawacza :E.

Nowy piec prezentuje się bez szału, ale i tak jestem zadowolony. Jest dużo cichszy niż poprzedni. Buda różnica kosmos względem mojego starego gladiusa m40 spc. Fot ładnych nie umiem robić, więc tylko rzut oka na bebechy.

 

gnwPP16.jpg

9tOqyVK.jpg

 

Z kablami starałem się jak mogłem, ale sztywne diabły są w korsarzu. Te od zasilania procka lekko mi ciśnienie wyrobiły.

Gpu zostało ze starego kompa - aorus 1060 6gb. Nie planuję zmieniać do końca roku. Reszta gratów to - rysiek 3700x, dark rock pro 4 (wiedziałem, że jest duży, ale i tak mnie zaskoczył rozmiar jak już montowałem :cool:), asus x570 tuf, asus nagrywarka dvd xd, ram crucial 32gb 3200. Dyski 2: 500gb 860 evo na system + programy i 1tb m2 sp a80 na gierki. Buda fractal define r6c z oknem - na razie wentyle stock, ale prędzej czy później załaduję 3x sw3 140mm. Zasiłka rmx750w, bo 650w akurat nie było do dostania od ręki :f.

 

Póki co jestem na etapie konfiguracji. Zanim ogarnę to +-, żeby było tak jak na moim starym piecu, to trochę mi zejdzie. Dane udało mi się odzyskać z padniętego dysku, teraz tylko jakoś posegregować :Up_to_s:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resont czy ten blat to Karlby z ikei?

 

 

Tak, wersja 186cm orzech

Edytowane przez resont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki setup u jednego z youtuberów z dokładnie takimi samymi szufladami.

Sam się zastanawiam czy nie kupić tego blatu, długo go użytkujesz, jak z jego trwałością i czy jesteś zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jakiś niecały miesiąc temu złożyłem ten zestaw więc jak z trwałością to nie wiem ale z meblami z ikei w sumie nigdy żadnych problemów nie miałem więc nie sądzę że teraz będzie inaczej. Dodatkowo na sam blat jest 25lat gwarancji :o

 

A co do komfortu to jest genialnie, bardzo dużo miejsca na nogi i przez to że przymocowałem te małe nóżki to wysokość jest dla mnie perfekcyjna (blat jest na wysokości 82cm). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten blat to kupa. Ledwo obudowa się zmieściła. 60cm głębokości? Formaldechydowa sklejka :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam biurko bekant z ikei z elektryczną regulacją wysokości i myślę nad zmianą blatu więc dziękuję za informacje.

 

Minciu to nie jest blat typowo do biurka tylko blat kuchenny więc kupą bym tego nie nazywał.

Edytowane przez Raven d(-_-)b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit sorry pomyliłem zdjęcia, myślałem że o białym piszecie. :D ale wciąż jest strasznie płytki.

 

Ja mam biurko bekant z ikei z elektryczną regulacją wysokości i myślę nad zmianą blatu więc dziękuję za informacje.

 

 

Sprawdź udzwig mechanizmu i wagę planowanego blatu. Solidne drewno potrafi ważyć 50-70kg. Nie wiem z czego zrobiony jest ikejowski

 

 

 

Minciu to nie jest blat typowo do biurka tylko blat kuchenny więc kupą bym tego nie nazywał.

 

Myślałem że o białym ze sklejki piszecie :P gdzieś przeoczyłem fotę tego drewnianego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzwig jest do 70kg, ten blat który ma Resont ma wagę niecałe 30kg więc spokojnie da radę, tym bardziej że mechanizm dawał radę podnieść mnie a mam ponad 100kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

972c260cb0f6.jpg

 

ba5664bcf4c3.jpg

 

908dff23bb8e.jpg

 

W międzyczasie (po kosztach) była zmiana RAM-ów z ADATA XPG SPECTRIX D41 DDR4 RGB na Corsair-y Vengeance PRO RGB 3200 MHz CL16 (Samsung B-die).

 

1.https://www.adata.com/pl/feature/552

2.https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Memory/Vengeance-PRO-RGB-Black/p/CMW16GX4M2C3200C16

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit sorry pomyliłem zdjęcia, myślałem że o białym piszecie. :D ale wciąż jest strasznie płytki.

 

Myślałem że o białym ze sklejki piszecie :P gdzieś przeoczyłem fotę tego drewnianego.

 

Przypuszczam że o moim piszesz :E Chciałbym żeby to była sklejka. On nie jest nawet pełny w środku. Ma cele coś ala plaster miodu i wzmocnienia jedynie na krawędziach i miejscach na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w stanie wycenić ten komputer? Został złożony przez Staszka "Tipsa" Wiertelaka. Sam komputer ma wartość 10000 zł, ale ciekawi mnie wartość tej customowej obudowy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...