Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Strix prezentował się okazalej niż GameRock, ale karta od Palita też źle nie wygląda, a chłodzenie pierwsza klasa, no i o dziwo jedno z tańszych na rynku.

y4r1Xl2.jpg

pEx3iMm.jpg

nK3RmIs.jpg

4JQTWeU.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cytując klasykę polskiego kina: "nadejszła wiekopomna chwila", aktualnie Raven po małym modzie tzn. frontowe zaślepki 5.25 poszły do szaf a w ich miejsce trafił custom AirFlow panel :D

GHrBDKb.jpg

VkpEfIx.jpg

eWjOhRH.jpg

BwJ9kp5.jpg

qtiDpO6.jpg

WNMXOF7.jpg

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90-degree rotated :heartpump: :heartpump: :heartpump:

Zakochałem się dawno temu w takim ułożeniu mobo :D W zeszłym tygodniu w fajnych pieniądzach kupiłem 2 budy Silverstone a mianowicie ww Raven RV02 i Fortress FT02. Zdecydowałem, że mój config będzie w Ravenie, w dalekich planach budowa LC, 540 + 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne obudowy miałem Ravena 2 i strasznie później żałowałem, że jednak nie wziąłem Fortress 2 bo plastikoza Ravena zaczeła mi w pewnym momencie przeszkadzać plus przedpotopowy sposób montażu dysków twardych irytował.

 

Ale w chłodzeniu to robił przewiew jak żadna inna.

 

Miałem w nim Phenoma II X6 - chodził bez problemu z chłodzeniem Zalmana z 1x120mm ustawionym na kilkaset obrotów. W zasadzie to mogłem kompletnie zdjąć wentylator i AP181 z podlogi by dały radę :)

 

GTX470 z turbinką po wsadzeniu w RV2 wychłodził się o kilka stopni , a obroty chłodzenia mu spradły o kilkaset rpm :)

 

Teraz w końcu Silverstone zapowiedział coś nowego (Alto) , ale niestety jeszcze jej nie ma w sklepach bo bym brał zamiast Dark base bez wachania. Chociaż obrót o 180 stopni też jest fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90-degree rotated :heartpump: :heartpump: :heartpump:

Obudowa typu jamnik. ;)

 

Ale w sumie całkiem fajna jak ktoś ma gdzie postawić taki długi komputer. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens,fajny secik.

 

2 Pac-ta obudowa to juz w sumie klasyk,choc sam nigdy o nie nie myslalem.

 

sam chyba bede sie przesiadal na fractala 7xl.

 

Poki co zmiany na biurku.

 

Wypad robi set razera,Nie moge zlego slowa powiedziec na temat jakosci sprzetu,natomiast absolutnie irytuje mnie soft razera...masakra.No i glosnosc klawiatury-kompa mam w sypialni i zona strasznie biadolila na ta klawiature kiedy gralem wieczorami.

 

Mialem set logitecha,pozniej roccata,corsaira,razera i ....wracam do logi-to jest jednak klasa.Klaawiatura na romer-g jest rewelacyjna,po prostu poezja.Mycha widac ze ma troche sciorane pudelko,ale to nowka sztuka...i mimo ze to nienajnowsza konstrukcja,to zawsze ja chcialem miec.Byc moze w miejsce sluchawek g633 wpadna na dniach logitech pro X.

 

jak za jakis czas bede zmieniac setto obadam asusa rog.

 

1PF1MS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kosztach już by można pójść w coś mniej mainstreamowego niż logitech, jeżeli chodzi o klawiatury. Są na rynku produkty znacznie lepszej jakości, z lepszych materiałów (plastik pbt). Jedynie podświetlenie może być trudno pobić, ale cała reszta bez problemu.

Z myszy razera to na uwagę zasługuje z nowych model viper, pierwsza która idzie za trendem lekkich konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiego,mam w smieznych kosztach.przy czym nie mam uwag co do g513-szczotkowane aluminium,napraqwde swietne switche,podswietlenie wymiata-trudno sie do czegos przyczepic...no moze brakuje mi tylko fizycznego pokretla glosnosci.

 

co zas do myszek-to tak srednio przepadam za tymi ultralekkiki,jakos wole czuc myche w lapie.

 

co zas do mychy z zestawu razera ktory mialem,to jest to najlepszy punkt tego zestawu.Basilisk to naprawde fakna mycha,nie wiem czy jej sobie nie zostawie do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co zas do mychy z zestawu razera ktory mialem,to jest to najlepszy punkt tego zestawu.Basilisk to naprawde fakna mycha,nie wiem czy jej sobie nie zostawie do kolekcji.

 

Ja uzywałem przez długie lata najpierw Deathaddera 2013, potem Deathaddera Elite i myślałem że nic wygodniejszego nie znajdę. Przesiadłem się teraz na Basilisk Ultimate ...no i jednak jest jeszcze wygodniej :)

 

A co do głośności klawiatury to używałem Corsaira na switchach silent i faktycznie switchy słychać nie było albo walenie capsów o aluminiową obudowę je zagłuszało :D Zmieniłem na Razer Ornata i tutaj słychać tylko klikanie ale jest całkiem przyjemne i nie za głośne (coś na poziomie kliku myszki). A jednak pisanie na niskim profilu mega wygodniejsze ;)

Edytowane przez daniello85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romer-G to przyjemne switche jednak ich trwalosc jest fatalna - nie bez powodu Logitech sie zupelnie z nich wycofal :E

Moja G PRO wytrzymala 1.5 roku - 6 polamanych capsow.

Oddalem ja w ramach rekojmi do RTV Euro - ich serwis stwierdzil, ze capsy polamaly sie z winy uzytkownika :lol2: kocham ten kraj. Oczywiscie serwis Logitecha stanal na wysokosci zadania i po przeslaniu zdjec od razu wyslal mi nowa G PRO X.

 

Switchy Romer-G jednak nie polecam nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio takie niedobłe te Romery?

 

mam G413 od chyba 2 lat, a i tak kupowałem lekko używaną już

 

pracuję na kompie naście h dziennie, pewnie lekko z kilkadziesiąt tysięcy znaków na dzień rypię na niej, nie zdziwiłbym się jakby to było 50.000 znaków - i nie wspomnę, że wymaga to jednak więcej uderzeń w klawisze bo tekst się edytuje itd.

 

zero problemów, świetnie się sprawuje, a naprawdę lekko u mnie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagales kiedys wszystkie capsy i sprawdzales jak wygladaja ich klipsy?

Generalnie problem tych capsow byl na tyle duzy, ze Logitech zasypany ogromna iloscia reklamacji przestal w ogole produkowac Romer-G. Zadna z ich nowych klawiatur nie posiada tychze przelacznikow. To chyba o czyms swiadczy, a szkoda bo podswietlenie bylo absolutnym TOP1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek zestawu dla klienta :)

 

IPp5cjV.jpg

 

AWrZSZo.jpg

 

8y3aJUM.jpg

 

lf9OmLu.jpg

 

Więcej zdjęć i specyfikacja na FB.

Edytowane przez Waka Waka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagales kiedys wszystkie capsy i sprawdzales jak wygladaja ich klipsy?

Generalnie problem tych capsow byl na tyle duzy, ze Logitech zasypany ogromna iloscia reklamacji przestal w ogole produkowac Romer-G. Zadna z ich nowych klawiatur nie posiada tychze przelacznikow. To chyba o czyms swiadczy, a szkoda bo podswietlenie bylo absolutnym TOP1.

 

wyciągałem cały komplet do czyszczenia 3 x do tej pory, nie patrzyłem specjalnie czy coś tam jest nie teges, ale też nie zauważyłem nic niepokojącego typu dziwne zachowanie, dźwięki itd., i w sumie do teraz nawet nie wiedziałem, że takie cyrki były z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H510 elite + kraken + noc

Nawet daje radę kraken w wersji x2, pompka na 1900rpm znośna, jak się ucho w obudowie przyłoży to słychać, ale już z 1,5m w zamkniętej obudowie nie.

Temp cpu całkowicie uniezależniona od gpu.

Efekt wizualny daję radę, szczególnie że to jest tak banalne do złożenia, wystarczy.. kupić i zamontować. W sensie że gotowce potrafią tak fajnie wyglądać, aż żal :E

btw, nie upadłem na głowę i nie brałem oczywiście nówek, wszystko to złomy z allegro, kraken za 100zł bez zapinki itd. :)

 

0ud2llF.jpg

 

di3aCwwl.jpg mWzqffvl.jpg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda!

Tak z ciekawości to za ile Ci się udało tego używanego krakena znaleźć?

EDIT: Jestem ślepy :E

Edytowane przez resont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest ta obudowa połączona z krakenem... :cool:

 

Nowa podkładka i RAM, są zaaajefajne :D

 

JqZ6Qed.jpg

uOMPlRd.jpg

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie, choć może w przeciętnej jakości.

 

Sprzęt w posiadaniu od 2013 roku, zaczynało się od Macho, 8GB RAM, GTX760, dysku SSD OCZ 128GB i dwóch monitorów. Skończyło się na tym co widać, ostatni pojawił się RTX jako mój własny prezent urodzinowy (raz na 4 lata można sobie zrobić prezent ;) ). Nie sądziłem, że kart będzie aż tak duża (GTX od Gigabyte też był bardzo długi) bo zostawiłbym sobie ciut więcej węża, ale na szczęście udało się zmieścić bez rozbierania układu.

 

Monitory zazwyczaj stoją równo, akurat musiałem wyjąć jedną książkę, która robi za podstawkę do wyrównania wysokości. Gdyby ktoś się zastanawiał, skąd poświata za monitorami: wykorzystałem złącza 12V dedykowane do zestawów głośnikowych Della jako zasilanie dla ledów, które przykleiłem wzdłóż krawędzi. Był pomysł na robienie Ambilighta, ale brakło mi zapałnu do ogarnięcia mikrokontrolerów i zrobienia pajączków do sterowania, więc zostały białe diody z zasilaniem. Fajna ficzer jest taki, że zasilanie na złączach pojawia się tylko, jeżeli monitor wyświetla obraz, więc razem z wygaszeniem monitora gasną również diody.

 

xncadsP.jpg

 

9Rgb3v1.jpg

 

Nx0rGj1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na marzec 2020

f26c92e2e06edf53.jpg

 

Specyfikacja na sygnaturce,wczoraj montowałem AIO Alphacool Eisbaer 240 na FX-8350.Trochę zabawy z tym było,nie ukrywam,ale poradziłem sobie praktycznie bez pomocy drugiej osoby :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek BYKSKI nawet dobrze się prezentuje, ale widać wzorowanie się na BitsPower.

 

 

img_20200313_161006ltjqy.jpg

 

img_20200313_1610230njsw.jpg

 

img_20200313_155257kcjvw.jpg

 

img_20200313_155821kyj6i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na solidnie wykonany. Daj znać jak tam wlejesz płyn, chciałem wiedzieć jak te bloki się mają, bo może mógłbym zwodować RX580 i 3600X (:lol2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obmacałem go dokładnie i nie zauważyłem nic co byłoby naganne, ale N pewno instrukcja jest średnio dopracowana, nie jest nawet dla tego konkretnego bloku tylko ogólna dla wszystkich, więc trzeba pomyśleć co autor chciał przekazać w swojej wizji :E

 

Zagadką jest to ile czasu diody poświęcą :P Ale to tylko bajer na którym mi jakoś specjalnie nie zależy.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładna specyfikacja jest podana w sygnaturze.

 

bce9d0c3a8dc.jpg

 

e50ff2d08b7f.jpg

 

c3f096aadb8f.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie, choć może w przeciętnej jakości.

 

Sprzęt w posiadaniu od 2013 roku, zaczynało się od Macho, 8GB RAM, GTX760, dysku SSD OCZ 128GB i dwóch monitorów. Skończyło się na tym co widać, ostatni pojawił się RTX jako mój własny prezent urodzinowy (raz na 4 lata można sobie zrobić prezent ;) ). Nie sądziłem, że kart będzie aż tak duża (GTX od Gigabyte też był bardzo długi) bo zostawiłbym sobie ciut więcej węża, ale na szczęście udało się zmieścić bez rozbierania układu.

 

Monitory zazwyczaj stoją równo, akurat musiałem wyjąć jedną książkę, która robi za podstawkę do wyrównania wysokości. Gdyby ktoś się zastanawiał, skąd poświata za monitorami: wykorzystałem złącza 12V dedykowane do zestawów głośnikowych Della jako zasilanie dla ledów, które przykleiłem wzdłóż krawędzi. Był pomysł na robienie Ambilighta, ale brakło mi zapałnu do ogarnięcia mikrokontrolerów i zrobienia pajączków do sterowania, więc zostały białe diody z zasilaniem. Fajna ficzer jest taki, że zasilanie na złączach pojawia się tylko, jeżeli monitor wyświetla obraz, więc razem z wygaszeniem monitora gasną również diody.

 

Ta karta mnie zastanawia czemu tak wisi u Ciebie :D nie urwie Ci PCI-E?

Po drugie, jak zrobiłeś egpu do 2570p? Mam IDENTYCZNY config, ale wbudowana grafika mocno nie domaga.

 

Moja graciarnia:

620103d19dae.jpg

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW co jest ogromnym plusem. Podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje). Ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle oczywiście), ale trzeba się mocno przyglądać, żeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli C3 dla mnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów/i po części dla qd oledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store itp.), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze 'pobawię', ale chyba zdecyduję się na zwrot. Zobaczymy. @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza, że z czasem staje sie mniej widoczny lub znika, ale nie stanie się to w ciągu 14 dni jakie mam na zwrot) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie Szkoda, bo poza tym TV jest idealny i bardzo bardzo mi pasuje pod innymi względami, ale moje szczęście z panelami już chyba wykorzystałem przy AW34DW 😄 (zero bandingu czy innych defektów). 
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...