Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę kurde gorszy :E

Non stop pcha ryja w wiatraki i drapie się o nie, bo niskoobrotowe :D Bez filtró w środku po tygodniu był drugi kot z sierści.

[im g]https://abload.de/img/img_20200515_113320efjhg.jpg[/img]

[im g]https://abload.de/img/img_20200515_1134092nj2s.jpg[/img]

Props :thumbup:

 

PCkoty zawsze na propsie :E

[im g]https://abload.de/img/inka75kh4.jpg[/img]

Props :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja parę dni temu złożyłem sobie takie cosik opis w sygnaturce do starszych gierek całość wyszła mnie 580zł

 

bf4e084830e2.jpg 874b345b75a8.jpg

 

W planach mam jeszcze wymianę chłodzenia na Spartan 4 lub Spartan 4 MAX tylko się cały czas waham co wybrać

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bierz co tańsze, albo za 99 ktoś wrzucał na forum linka do Silver Arrow, za te pieniądze to mega sztoss.

 

W końcu otworzyłem paczkę :E :

hpB1VDm.jpg?1zOhYVp5.jpg?1aLddqZo.jpg?1

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na aliexpressie szukałeś czy z innych źródeł? :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpressie szukałeś czy z innych źródeł? :)

Gościu na allegro sprzedawał, nówka zapakowana, zaplombowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? to dobrze trafiłeś, do mojego 1080 Ti nie szło dostać w Polsce. A dużo Cięto kosztowało? bo ja z gwarancją, przesyłką z niemieckiego sklepu itp zapłaciłem około 591 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? to dobrze trafiłeś, do mojego 1080 Ti nie szło dostać w Polsce. A dużo Cięto kosztowało? bo ja z gwarancją, przesyłką z niemieckiego sklepu itp zapłaciłem około 591 zł.

 

 

No to przepłaciłeś :E mnie ten interes kosztował 345zł z przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to przepłaciłeś :E mnie ten interes kosztował 345zł z przesyłką

 

 

Miałeś szczęście że się znalazł takowy w Polsce z drugiej ręki bo sklep/firma nie sprzedałaby Ci go za tyle :) Ja wolałem zamówić nowy z niemieckiego sklepu bo na aliexpress nikt nie chciał mi wystawić faktury i dokumentu potwierdzającego zakup żebym mógł wliczyć w koszta, a w Niemczech zrobili to bez problemu, więc finalnie zapłaciłem za ten blok ze sprawdzonego źródła z gwarancją i wszystkimi papierami jakieś 398 zł, wiec ok i nie muszę odsyłać w razie problemów do Chin :P Nie są to wszędobylskie graty, to chyba jedyne sensowne bloki na 1080 amp extreme i 1080 TI amp extreme tylko nie da się ich tak bezproblemowo w Polsce dostać.

 

Dobrze się spisuje? Temp mocno spadły? Robiłeś może czujnik VRM żeby widzieć temp? Standardowo Zotac ma tylko czujnik temp rdzenia, ja sobie dorabiałem własny dla VRM i jak pokazało mi 115C to już mnie tak chłodny rdzeń nie cieszył :) Beznadziejnie jest VRM chłodzony w Zotacach, a jak patrzę na 2080 TI AMP Extreme to jeszcze gorzej to wygląda niż u mnie :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Blok jeszcze nie montowany, właśnie nad czujnikiem vrm też myślałem, żeby dołożyć. Musisz podrzucić na pw jak to ogarnąłeś. Na moją karte jest jeszcze Bitspower, ale cena około 1000 z przesyłką

:E

Gdyby to był 2080Ti to bym przemyślał Bitsa za 1K, ale do karty trochę droższej niż ww blok to trochę chore, nawet bardzo chore.

Przygarnął bym jeszcze monoblok na Unify, ale to musiał by ktoś wystrugać.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czujnik VRM to po prostu zwykły kabelek z sensorem włożony między VRM a thermopad pod radiator sekcji i wpięty do złącza na płycie bo mam 2 miejsca na czujniki:)

 

 

FG00ALP_174317_800x800.jpg

 

Najciekawsze jest to że jak włożyłem ten czujnik i mi pokazało 115 C w najgorszym momencie to zmieniłem potem thermopady na gelid gp extreme pod radiatorem sekcji, dołożyłem gruby thermopad pomiędzy główny radiator, a radiator sekcji żeby przekazywał ciepło z VRM do większego odpromiennika i zeszło 30C :E

 

Chce zrobić razem 3 takie czujniki jak założę blok bo jeden mam na VRM, drugi chce włozyc pod drugą sekcję VRM która będzie chłodzona przez kawałek metalu do którego nawet ciecz nie dopływa więc muszę monitorować jej temperaturę profilaktycznie, a trzeci dam na RAM. Musiałem AquaComputer Quadro domówić bo nie mam więcej złącz dla czujników na płycie :D

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mobo nie ma złącz czujników temperatury. Ale kabelek przy GPU trzeba będzie zostawić, może kiedyś wpadnie jakiś aquacomputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadro jest tanie, około 200 zł, a masz do tego 4 złącza na wentylatory pwm i każde ma obciążenie do 25W, więc możesz całą armię śmigieł podpiąć pod to, jest wejście na 4 czujniki, na sterowanie RGB i na przepływomierz, wszystkim możesz sterować przez AquaSuite, także za taka kasę fajne i proste rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zrobić zestaw czujników na podstawie arduino, płytka na 6 termistorów to ~16zł plus same termistory dobrej jakości po około 5zł sztuka. Jedyne czego jeszcze nie wiem to jak wyliczoną temperaturę włożyć spowrotem do kompa żeby ją do czegoś użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ją (odczyt) wkładać do kompa? StandAlone komputer powinien sterować wszystkim. Jak umiesz to oprogramować to Andruino może wysterować sygnał PWM dla wentylatorów na podstawie odczytów z czujników. Nic więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zrobić zestaw czujników na podstawie arduino, płytka na 6 termistorów to ~16zł plus same termistory dobrej jakości po około 5zł sztuka. Jedyne czego jeszcze nie wiem to jak wyliczoną temperaturę włożyć spowrotem do kompa żeby ją do czegoś użyć.

 

Masz kilka rozwiązań - jakiś gustowny wyświetlacz wkomponowany w obudowę albo wykorzystanie USB-serial i oprogramowanie tego po stronie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie musiałbym odczyty wszystkich temperatur z kompa (gpu, mobo, cpu) włożyć do arduino i sterować nim. Ale jak już mam całą elektronikę do sterowania wentylatorami przez PWM na płycie głównej i fajny program z GUI na windowsa to wolę włożyć temperatury z arduino na kompa niż wszystko z kompa na arduino :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy chłodzeniu wodą, temperatury CPU i GPU ( oraz reszty ) nie mają znaczenia.

Przy chłodzeniu powietrznym również można wysterować wszystko od temperatury radiatorów.

 

Sterowanie osobnym komputerem to zerowe obciążenie na głównej jednostce.

 

Sterowanie wentylami od temperatury rdzenia CPU jest najbardziej ułomne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie zgodzę się z tym fragmentem odnośnie sterowania temperaturą podzespołów w przypadku chłodzenia powietrzem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radiator zimny a rdzeń gorący, to dmuchanie nic Ci nie da prócz hałasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pomiar temperatury radiatora (a raczej rozkładu temperatury) to zagadnienie skomplikowane. A założenie, że temperatura radiatora jest skorelowana z temperaturą procesora jest dosyć dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, dla tego na pulpicie co chwilę ktoś z przy zen 3000 ma problem z wyjącymi wentylatorami :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...