Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Fractal to fajna platforma widokowa :) chociaż wolę ze szczelnym topem, włosy nie lecą do środka.

U mnie bez zmian, LC działa już ponad miesiąc, i muszę uznać układ za udany. Wiele pomysłów się sprawdziło w praktyce. Chłodnice (240+280) jak najbardziej wystarczające  na loop cpu+gpu. Zapewne dużą rolę tutaj odgrywa fakt, że ciągną z zewnątrz, bez filtrów. Przednia to pod drzwiczkami nic nie zaburza przewiewu, zaraz po otwarciu widać gołą chłodnicę, są wywalone wszystkie klapki i osłony, więc jak na ten typ obudowy (zabudowany front) dostaje maksymalnie dużo powietrza. Specjalnie nie chciałem górnej chłodnicy, raz ze względu na wygląd (zasłania trochę mobo, "zwisa" z góry, nie do końca mi się podoba w tej obudowie), no a dodatkowo nie marynuje się ona w ciepłym powietrzu w środku w obudowie co zapewne przekłada się na lepszą wydajność. Z czyszczeniem też nie ma problemu, bo kurz/sierść zatrzymuje się na chłodnicy, a wentylatory są schowane w środku, w konfiguracji pull, więc wystarczy przejechać chłodnicę odkurzaczem, która jest łatwa w czyszczeniu jeżeli nie wchodzą nam w drogę wentylatory. Same chłodnice nieźle też filtrują, bo w obudowie nie ma kurzu, ani tym bardziej kociej sierści.

Temperatury są bardzo dobre, na gpu w największe upały przy 28-30 stopniach w pomieszczeniu, nie przekraczało 45 stopni. Wentyle najdalej dobiły przy tych ustawieniach około 900rpm. Używam tego programu, pełna kontrola wentyli/pompy podpiętej pod płytę, krzywe do poustawiania od dowolnej temperatury, bardzo dobrze to działa, darmowy.

W całej zabawie najbardziej podoba mi się, że zwodowanie gpu kosztowało gorsze, działa bardzo dobrze i mogę sobie to założyć na nową kartę, bez żadnej dopłaty. To eliminuje podstawową wadę LC dla mnie. Źle też chyba nie wygląda, jak się dobrze płasko wentyl na pcb przymocuje, to efekt jest ok. A full covera w sumie i tak specjalnie nie widać w konfiguracji Atx, bez riserów czy orientacji inverted.

9VuLAboh.jpg
 

AoYYJxEm.jpg xJHetzfm.jpg pWt0WMCm.jpg

Edytowane przez aerial
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, u mnie kot nie leży często na topie - raz na tydzień sprężone powietrze i odkurzacz wystarczą. Chłodnica na froncie nie byłaby szczęśliwym rozwiązaniem - procek często ma ciężko, a dmuchanie ciepłym powietrzem w chipset na Taichi przy wyłączonych wiatrakach na 5700XT to od razu wycie tego małego piździka. Cały czas myślę, żeby zrobić tak jak się robiło 20 lat temu - wypieprzyć chłodnicę na zewnątrz i jakoś estetycznie zadrutować wentylatory, żeby kotom wąsów nie wkręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rysują wam te koty pazurkami obudów ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Send1N napisał:

Nie rysują wam te koty pazurkami obudów ? :D

Spoko, spoko, tam z tyłu na zdjęciu stoi drapak, poza tym pazury regularnie obcinane.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 16:11, aerial napisał:

Fractal to fajna platforma widokowa :) chociaż wolę ze szczelnym topem, włosy nie lecą do środka.

 

A Ty nie miałeś wcześniej NZXT H510 Elite ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ketiw555 napisał:

A Ty nie miałeś wcześniej NZXT H510 Elite ?

miałem ale zmieniłem, do lc trochę za mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli można, to przedstawię swoją "budę" ;) .

Obudowa: be quiet! Dark Base Pro 900 rev. 2

Zasilacz:  be quiet! Pure Power 11 700W PSU

Wentylacja: be quiet! Silent Wings 3 PWM, 140mm 3x Przód. 2x góra, 2x dół, 1x tył.

Obudowa dość mocno powycinana w środku, znam jej słabości z przepływem powietrza, ale podoba mi się desing. Więc się na nią zdecydowałem. Po kilku przeróbkach jestem bardzo zadowolony z niej.

 

Płyta główna: Asus ROG STRIX X570-E GAMING

Procesor: Amd Ryzen 7 3700x z chłodzeniem Dark Rock Pro 4 oraz pastą  Thermal Grizzly Kryonaut

Ram: G.Skill DDR4 Ripjaws 2x16GB 3600Mhz [F4-3600C16D-32GVKC]

Dyski: Systemowy Seagate FireCuda 520 500GB M.2 SSD oraz 2x 500Gb które gdzies zalegały i stary 500Gb z laptopa.

Karta grafiki: Gigabyte Radeon RX 5700 XT AORUS 8G

 

Ps: tak, wiem, że źle się podłącza kable do tak zamocowanego GPU. Ale nie robię tego przecież codziennie ani co tydzień ;).

Ps2: zdjęcia jeszcze ze składania kompa.

je5o423m6c13_t.jpg

ra2ycrjzo8u0_t.jpg

 

 

 

Edytowane przez ahaed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aerial napisał:

miałem ale zmieniłem, do lc trochę za mała

Ale taka ładna była ❤️ Gdyby nie przyciemniona mocno szyba to bym ją kupił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw że ten 5700XT działa na tak długim riserze :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, czolgista778 napisał:

Aż dziw że ten 5700XT działa na tak długim riserze :E

Działa, działa...Trochę strat jest> Nie powiem, że nie.

Większe problemy to rozłączanie kabli w razie "W". Bo muszę najpierw boki a potem górę obudowy ściągać.

Ale. nie robi sie tego codziennie prawda ? ;)

Edytowane przez ahaed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć większą fotkę, bo na tej niewiele widać, a układ wygląda fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się komponuje wszystko, ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że rurki krzywo Ci wyszły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 16:11, aerial napisał:

Używam tego programu, pełna kontrola wentyli/pompy podpiętej pod płytę, krzywe do poustawiania od dowolnej temperatury, bardzo dobrze to działa, darmowy.

jest spoko, tylko ma jakiegoś buga, bo nie pozwala mi uśpić hdd'ków mimo, że nie jest zainstalowany na żadnym z nich :/ Wyłączam program i po chwili hdd się wyłączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srogi piekarnik, milordzie :E

2x X5690 @ 4.32GHz + 2x NH-D14 (musze zmienic wentyle na 12x25). Jeden CPU po lapie, drugi jeszcze nie.
EVGA SR-2 BIOS A58

6x4GB Corsair XMS3 2000C9 @ 1660 C9
Kingston A1000 1TB NVMe w adapterze Silverstone'a + boot W10 UEFI przez DUET/Refind
Lian Li PC-P80 + EVGA 1600W T2
GPU? Co się nawinie, teraz GTX970 Turbo od ASUSa, na zmiane z GTX780Ti Jetstreamem. Nie kumam dlaczego w smarkach 780Ti jest az tyle szybszy.

f2JoTLR.jpg qnZypMM.jpg

Edytowane przez czolgista778
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tu tej budy nie było, fajny klasyk

tylko okno by lepiej się prezentowało w normalnym kształcie i ze szkłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że wszystko z Ebay dotarło mimo przygód z przesyłkami kurierskimi ?

Lian Li budka kozacka,dajesz podwójne wentylatory na coolery Noctua i dalej walczysz z OC Xeonów X5690,przykładowo 4.5GHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przesylka szla prawie 3 tygodnie, masakra.

P80 ma tylko 1x120mm z tyłu i 1x 140mm na topie, dobrej wentylacji w tym zbytnio nie bedzie. Dochodzi tez ten nieszczesny relikt przeszlosci czyli zasilacz na górze.
Mam jeszcze 4 sztuki NF A14 PWM Chromax ale to juz bedzie robota na trytytki ;) Nie wiem czy nie lepiej byłoby mi zamontować na niej megahalemsy które można ustawić w poziomie i jest dużo więcej miejsca. Nie widzi mi się tylko wyjmowanie SR-2 z obudowy w której siedzi już jakieś 9-10 lat.

Sprawdzalem 4.5 ale to juz zabawa pod 1.4Vcore, nie serca katować te 5690 i płytę wysokim Vcore i VTT, szczególnie VTT. :( Mam pewne 'osobiste' limity napięć których staram się nie przekraczać, CPU 1.35 a 1.375, VTT max 1.3, IOH 1.3. SR-2 to drogi i rzadki sprzęt który i tak ma w 2/3 wartość tylko kolekcjonerską. 
Będę sprzedawał drugą SR-2 z 2x 5675 i 24g ramu, nie mam i tak gdzie jej zapakować a obudowy są kosmicznie drogie.

SR-2 to jest pikuś, takie coś dzisiaj się zjawiło:

 

pTSMneE.jpg

ImkXcwr.jpg

N2THr33.jpg

 

 

Edytowane przez czolgista778
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci że jak na bigtowera to jest całkiem mała. SR-2 wchodzi do niej na styk. Za to wygląd i wykonianie jest 10/10, wszystko z amelinium, szkoda że to ewidentnie konstrukcja w stylu lat 2000, mało miejsca na kable, brak dostępu do tyłu bez wyjmowania MB itp.

Szukam teraz GPU Classified, 780Ti albo nowszą. Ostatnio widziałem 1080 Classified ale cykam się bo EVGA miała problemy z tym chłodzeniem (termopad-gate i temperatury VRM).

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SR-X...no tutaj to już dual CPU Xeon masz niewielki wybór,ciekaw jestem które CPU wybrałeś pod to mobo.

Z LGA2011 Rampage IV Black Edition ledwo do przebicia nieco ponad 4GHz stykał z 8-core Xeon E5-2690

nie wiem jak jest na SR-X ale to poblokowane Xeony.

https://hwbot.org/submission/4011401_lupain_cpu_frequency_xeon_e5_2690_4065.72_mhz

Dual socket Xeon E5-2690 v4 ale na Asusie to Piotrek Orkisz robił OC ale popatrz...

https://hwbot.org/submission/3265295_adventurepo_cpu_frequency_2x_xeon_e5_2690_v4_3635.74_mhz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę moim ulepem.. Po przesiadce z Lian Li PC-O8 przyszła pora na LL O11D Razen. Powód zmiany to możliwość użycia drugiej chłodnicy EK PE360 i lepszy przepływ powietrza w samej obudowie jak i zamontowanie GPU w pozycji pionowej. A tak to wyszło

IMG-20200428-214622.jpg

IMG-20200708-143728.jpg

IMG-20200708-143755.jpg

IMG-20200708-143807.jpg

IMG-20200708-143828.jpg

IMG-20200708-144318.jpg

 

Wiem, wiem, dolna rurka do poprawy, bo trochę ucieka w dół. Zastanawiam się czy nie zmienić wiatraczków na Noctua NF-F12 industrialPPC-2000 PWM zamiast Corsair ML120 Pro..

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie w ustawieniach najwyższa jakość, skalowanie 100% i wyłączone dynamiczne skalowanie rozdzielczości gra chodzi w graniach 75-100fps. ale frametime czasami skacze i ma się wrażenie laga- najczesciej przy przechodzeniu miedzy lokacjami a tak podczas gry to rzadziej. Sama gra dosyć trudna. Sterowanie klawa + myszka - czasami ciezko ustawic sie dobrze zeby coś przeczytać/zagadać. Póki co 60 minut za mną, na razie aż tak nie porwała ale ma potencjał.   Z rzeczy które też kłują to brak pauzy - ja rozumiem "soulslike" no ale bez przesady. Dodatkowo brak możliwości konfiguracji klawiszy- a przydałoby się zmienić takie parowanie bo nie jest najwygodniejsze (klik kółkiem mychy)
    • DLSS coming soon. Ogólnie opcje graficzne są ubogie.  Same podstawowe rzeczy. Podoba mi się natomiast, że opcję renderowania można zobaczyć w czasie rzeczywistym, co daje natychmiastowy podgląd na grę. Niektóre scenki jak namalowane.   Artystycznie piękna gra, ale nad optymalizacją jeszcze muszą popracować. Miałem solidne dropy, nawet w cutscenkach na 7800xt.  Sama rozgrywka mi się podoba, trochę lootu jak w Diablo, a walka dość wymagająca. Nie ogarniam jeszcze parowania.  Tyle z tych 20 min grania. Na Stemie na ten moment oceny "mieszane".
    • "Podobno" znalazło się 6 Patriotów. Więcej informacji pewnie za kilka miesięcy. Chociaż są już pierwsze wrzutki jak Ukraińcy szkolą się w Hiszpanii. Kuleba podziałał cuda.   
    • Proszę o poradę ponieważ nie bardzo się na tym znam. Obecnie posiadam Xonar U5 + Logitech Z-906 Wszystko działa poprawnie natomiast męczy mnie jedna rzecz. Mam ekran projekcyjny + projektor i obraz rzucany jest po przeciwnej stronie przez co podczas oglądania (jestem odwrócony) głos słyszę z tyłu. Nie mogę kolejności zmienić w Xonarze bo nie ma takiej opcji, kiedyś w starym Creative X-fi coś takiego było. Dlatego szukam karty zewnętrznej z softem która na to pozwoli, najlepiej jakbym mógł też zdefiniować profil aby się przełączać. Jest coś takiego w ogóle ?
    • Jak w tytule, trochę sprzętów na sprzedaż. Mini komputer PC GMKtec Nucbox K2 z procesorem Ryzen 7 7735HS i grafiką Radeon 680M - 1350 zł. Z SSD 512GB i RAM 16GB (2x8GB w dualu) - 1500zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/minipc-gmktec-k2-ryzen-7-7735hs-radeon-680m-usb4 Monitor HP X32 IPS 31,5" 2560 x 1440 px 165 Hz - 950 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-hp-x32-ips-315-2560-x-1440-px-165-hz-d2e Dysk SSD Hiksemi E1000 1TB M.2 2280 NVMe PCIe x4 Hikvision 1024GB.  Wymontowany z nowego komputera - 180 zł RAM do laptopa DDR5 Crucial 16GB 4800MHz CL40 CT16G48C40S5 w 1 module - 140 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/ram-ddr5-crucial-16gb-4800mhz-cl40-ct16g48c40s5 Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna YK75 RED klon NuPhy Air75, niskoprofilowa, przełaczniki Gateron RED (czerwone liniowe) - 160 zł To ma być ta lepsza wersja tej klawiatury, podstawowa ma gorsze switche Outemu. https://allegrolokalnie.pl/oferta/klawiatura-mechaniczna-yk75-red-klon-nuphy-air75-5fe 2x nowe etui ochronne do  OnePlus 10 Pro - 40 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-nowe-etui-ochronne-oneplus-10-pro-futeral-case-73x Ewentualnie w rozliczeniu mogę przygarnąć jakiś sensowny dysk SATA o pojemności 240-512GB, najchętniej na złącze M.2.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...