Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

komp1eekiw.jpg

 

5820k
2x rx470
4x4gb 16gb
850W
 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, duniek napisał:

komp1eekiw.jpg

zrzGlQo.jpg

:D

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się D14, jednak to wygląda o niebo lepiej: Wstawiłbym sobie tylko niebieskie ML120 i ML140 na tył i top. Z przodu dodałem też Lamptrona FC5v2.

 

ET34SgI.jpg

Edytowane przez czolgista778
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samej obudowie zmian praktycznie brak oprócz przestawienia kolorystycznego za sprawą Chromaxa z czarnego na biały akcent pod kolor TridentZ i GameRocka oraz podmiany wentylatorów, ale na biurku nieco zmian i zrezygnowałem całkowicie z jakichkolwiek podświetleń, bo bardziej to rozprasza niż pomaga jednak.
W obudowie też wyłączone podświetlenie na RAMach, GPU i płycie głównej. To była dobra decyzja. :D 

 

#1 ShVPy05.jpg
#2 ZY6lBAo.jpg
#3 U5SKE1n.jpg

Na zdjęciu wyżej jakoś tak dziwnie się wydaje, że GPU opada, a RAMy i CPU też lekko na bok idą, ale takie ujęcia. :S Niżej widać, że GPU niemalże równo idzie.
#4 qd9EQ5J.jpg
#5 I30FUiD.jpg

Edytowane przez Fjubens
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

W samej obudowie zmian praktycznie brak oprócz przestawienia kolorystycznego za sprawą Chromaxa z czarnego na biały akcent pod kolor TridentZ i GameRocka oraz podmiany wentylatorów, ale na biurku nieco zmian i zrezygnowałem całkowicie z jakichkolwiek podświetleń, bo bardziej to rozprasza niż pomaga jednak.
W obudowie też wyłączone podświetlenie na RAMach, GPU i płycie głównej. To była dobra decyzja. :D 

  Pokaż ukrytą zawartość

#1 ShVPy05.jpg
#2 ZY6lBAo.jpg
#3 U5SKE1n.jpg

Na zdjęciu wyżej jakoś tak dziwnie się wydaje, że GPU opada, a RAMy i CPU też lekko na bok idą, ale takie ujęcia. :S Niżej widać, że GPU niemalże równo idzie.
#4 qd9EQ5J.jpg
#5 I30FUiD.jpg

Zawsze mi się podobał taki styl PC a nie pełno "rur" z tęczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens@ nareszcie stonowany surowy czysty styl który mi od lat pasuje a nie lemingowa gonitwa za wylewem RGB.

Masz u mnie ogromnego plusa za ten build...i za patent z DAC/AMP pod custom podstawą monitora,genialny w swej prostocie pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mój itx w zmodyfikowanym sharkoon qb one.
Usunięta zatoka na HDD,
Cofnięte mocowanie zasilacza
120mm wentyl na froncie jako intake, aio 240 wydmuchuje powietrze gorące z wnętrza.
Temperatury są mega bo chłodzenie to overkill do procka a grafa ma ciągły dostęp do świeżego powietrza.
Może wrzucę jeszcze 80mm noctue do tyłu ale nie wiem czy jest sens.

Szczerze polecam tą obudowę ponieważ jest stosunkowo mała a można w niej upchać tonę sprzętu bez obawy o temperatury.
I9ThTF5.jpg
BEn8QAU.jpg
ScI4BSp.jpg
Vr1UXmf.jpg

Edytowane przez wallec
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 01:49, Send1N napisał:

Zawsze mi się podobał taki styl PC a nie pełno "rur" z tęczą :D

W dniu 18.07.2020 o 07:39, ELDER napisał:

Fjubens@ nareszcie stonowany surowy czysty styl który mi od lat pasuje a nie lemingowa gonitwa za wylewem RGB.

Masz u mnie ogromnego plusa za ten build...i za patent z DAC/AMP pod custom podstawą monitora,genialny w swej prostocie pomysł.

Dziękuję bardzo. :)

Tak, monitor jest niewiele podniesiony (5.3 cm), a estetycznie schowany jest tak DAC, jak i HUB USB, w który wtyknięte są Bluetooth oraz G603 Dongle. Dwa USB jeszcze wolne, chociaż jako, że mam PC tuż obok z 3.0 frontowymi, to i tak do kopiowania czegokolwiek na Pena HUBa nie używam. Kabel od klawiatury też wydaje się jakby mniej rzucać w oczy, bo przechodzi przez część biurka tylko, a nie przez całe.

Podobnie, nieco z przymusu musiałem zrobić z LG C9 - jak dotarł, to okazało się, że Soundbar zasłania mi dół ekranu. Dlatego finalnie w ten sposób to wygląda po modyfikacji. Sam komputer jest na szafce nocnej z Jyska bez kółek. Kółka dorobiłem, przez co da się wyjechać i wjechać i łatwiej jest obracać sam komputer robiąc coś przy nim, zyskuje też odrobinę miejsca, bo podstawa lampy obok wchodzi częściowo pod szafkę:

 

#1 Ud2rVKH.jpg

#2 t3LIK4a.jpg

#3 CPbJHYV.jpg

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zakup chyba od 1,5 roku i odrazu z grubej ;)

s-l16007wjpw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny setup, nieczesto widac je jako serwer (pelno dysków). Jakie masz tam DDR3, Ares 1600 C9?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORA 3 + 360mm w środku + 9X NB-B12-PS = Delta na poziomie 3.8 stopnia przy poborze 375 wat i  680 RPM :)

a348e7f94e1fc184med.jpg

 

 

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga, niżej chyba już nie da się zejść z deltą :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się niżej...jak zimą MORA3 za okno na mróz zostanie wystawiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłyby 2 takie i by zeszło niżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ELDER napisał:

Da się niżej...jak zimą MORA3 za okno na mróz zostanie wystawiona :)

a delta nie jest względem ośrodka, do którego odprowadzasz ciepło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test zimowy,problem z kondensacją występuje już przy temp płynu w loop 12*C jak masz 20*C w pomieszczeniu

i wystawisz chłodnicę na mróz np na balkon obok pomieszczenia w którym jest komp.

Powoli krople wody ze złączek zaczną kapać na komponenty kompa wiec bez izolacji torba i spawarę można zrobić z PC.

Druga sprawa to nawet jak użyjesz rozcieńczonego wodą destylowaną Borygo czy Petrygo aby zejść niżej z temp cieczy w loop np do 2*C

to gęstość cieczy wzrasta dramatycznie po jej schłodzeniu (flow cieczy spada o 60% ale i pompa D5 ciszej pracuje)...kto mroził wódkę w zamrażarce wie o co chodzi :)

 

Aquacomputer Gigant czy Mora3 ostatecznie są jedyna opcją do OC 18-core CPU Intela bo potworny pobór mocy i ciepła nie daje szans aby to zwykłym LC schłodzić.

Do pracy to się nie nadaje chyba że ktoś na Alasce mieszka ale na HWBot zimą to i u nas można tak się bawić.

Nie mroziłem,bez ostrego OC na Aquacomputer Gigant +2x480mm SR2 w postumencie procek wyrabiał w tej stacji roboczej.

 

70171349_826447081085686_3055888232039317504_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=uRCrj84-Z74AX8QACze&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=f0cac82eb6d9a9b2150b87274a5368de&oe=5F3D06B4

 

82744437_934057253658001_6113238294852534272_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=bru0YBfMoOsAX_hBSJc&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=071eedea8f28102fb6eab6afaa136c3d&oe=5F3FBB20

 

 

Co do 18-core z płynem 2*C w loop i ostrym OC to popatrzcie na pobór mocy CPU i piekło jakie by było bez mrożenia ...

Testy robił Ty Lee na MORA3 zimą za oknem wystawioną,procek selekt

Intel Core i9 - 7980XE Delidded

@ Coolant temp -2~-3'C

All-core 46x 32x 1.13v / 1.06v 790w - 336w(idle) = 454w (32x is Mesh Multiplier)
All-core 47x 32x 1.18v / 1.16v 854w - 337w(idle) = 517w
All-core 48x 32x 1.25v / 1.22v 911w - 294w(idle) = 617w
All-core 49x is N/A as Core #15 is substancially (20'C) higher than the Core #1.
17-core 49x and 1-core 47x passes at 1.33v / 1.22 1120w - 346w(idle) = 774w

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam proc 7980xe żre tyle papu że głowa mała :P Ciekawe jak to się ma do 7960x na którego chce później wymienić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowałem ten temat wielokrotnie z Zimkiem i obydwaj mamy zdanie że modele powyżej 7920X nie są godne uwagi jak kto OC rozważa powyżej 4.6/4.8GHz all core

a 7980XE delidowany kręcony tylko w stacje robocze klientom pakuje z jakimś oversized LC=kosmiczne koszty stacji na finał

inaczej nie idzie piekła jakie generują te CPU po OC ogarnąć.

U mnie 7920X na Noctua D15 Chromax Black spox śmiga przy 4.6GHz all core z temp rzędu 50*C w Metro Exodus i 86*C w renderingu 4K gdzie AVX rżnie go na maxa

a do 4.8GHz już system oversized LC 2x480mm SR2+8szt Eloop potrzebowałem aby go w renderingu 4K w ryzach trzymać przy long term sesjach w Blender.

Krótko.

Jak nie jest to wymuszone przez pracę z renderingiem to nie zmieniaj CPU na 16/18 core które chcesz ostro kręcić.

 

Będziesz klął że po ostrym OC nie ogarnia tego LC...no nie każde ale takie co ogarnia właśnie buduję i koszty zrywają gacie z tyłka.

 

20200525_145548qakzj.jpg

 

20200530_1646149bjcf.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej tzn ja nigdy nie kręcę procków nie wiadomo jak mocno te x45/46 na mesh x30/31 to wystarczy dla mnie w zupełności.A co do chłodzenia tak jak mówiłem będę się później pakował w 4x480+2x360 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to X299 to pieniądz wyrzucony w błoto w 2020, chyba że składamy za grosze z używanych części, kiedy niestety nawet najnowszy TR 24-core kosztuje ponad 1400 euro, czyli tyle co 10980XE z płytą i RAMem jak ktoś dobrze poszuka :E
Pobór mocy SKL-X to jest całkowity odlot, żeby składać pod niego LC droższe od CPU to moim zdaniem takie trochę....niefajne. Ale kto bogatemu zabroni ;)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, czolgista778 napisał:

Ogólnie to X299 to pieniądz wyrzucony w błoto w 2020, chyba że składamy za grosze z używanych części, kiedy niestety nawet najnowszy TR 24-core kosztuje ponad 1400 euro, czyli tyle co 10980XE z płytą i RAMem jak ktoś dobrze poszuka :E
Pobór mocy SKL-X to jest całkowity odlot, żeby składać pod niego LC droższe od CPU to moim zdaniem takie trochę....niefajne. Ale kto bogatemu zabroni ;)

Do tych x45/46 jest spoko powyżej już będzie odlatywać :P Ale 7960x do ceny 2k za używanego będzie spoko opcją :) Nowe stoją 3,2k 

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodują to ludzie co mają takie stacje robocze dłuższy czas i mają plan to cisnąć (może powinienem napisać kaprys) zamiast TR platformę kupić 

bo do pracy z renderem to skoksowany TR zamiata teraz wszystko co Intelowe.

Inna sprawa że ta Omega i 7980XE kręcony 4.6GHz zaraz Ampere topowego dostanie w SLI jak mi user pisał no i... cała moja praca nad tą stacją roboczą pójdzie w .......

Dlaczego?

Jestem pewny że te 4 chłodnice w push pull nie dadzą sobie rady z winy...Corsair 1000D.

Projektowanie budy co ma przednie dwie chłodnice pompujące gorące powietrze do wnętrza budy i walące ciepłem w dwie górne chłodnice = dramat w superpower systemach z load 1000W up poboru mocy.

Push-pull nic tu nie pomoże.

Trzeba będzie dać dodatkowo zewnętrzną Mora3 9x140mm.

Wiem bo już to przerabiałem na i9 18-core kręconym z dwoma Titanami X Pascal OC.

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ELDER napisał:

Inna sprawa że ta Omega i 7980XE kręcony 4.6GHz zaraz Ampere topowego dostanie w SLI jak mi user pisał no i... cała moja praca nad tą stacją roboczą pójdzie w .......

Dlaczego?

Jestem pewny że te 4 chłodnice w push pull nie dadzą sobie rady z winy...Corsair 1000D.

Toć tutaj jak nic będzie powyżej 1k W do wywalenia po za budę ... U mnie 2x360 ledwo co ogarniają mój zestaw takie cuś na styk :P

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką piwnicę ma 1000D? Może jest tam miejsce wyciąć ze 2-4 otwory na 120mm i niech wciąga zimne powietrze dołem?

X299 przynajmniej ma tryb idle, 2x X5690 po OC to jest dopiero jazda, w idlu komputer wydmuchuje już ciepłe powietrze. Taki setup jest albo ciepły albo gorący :E 

Własnie przyszła finalna grafika pod ten setup. Teraz tylko snajpić drguą ;) Na Ebayu we Włoszech jest para 680 4GB Classified od €300 ale są z blokami, kupa roboty żeby je spowrotem przerobić na AC.
Ogólnie to ta LL aż się prosi o wycięcie 2x120mm na dole :( 

eAei23W.jpeg

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...