Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój też nie ma filtrów i wygląda jak ten Fractal na zdjęciach gdzieś po miesiącu - od czyszczenia z grubsza.

 

Dywan, podłoga, czas pracy, prędkość obrotowa wentyli i mikroklimat pokoju ( czystość ) są źródłem tego jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie ma filtrów i wygląda jak ten Fractal na zdjęciach gdzieś po miesiącu - od czyszczenia z grubsza.

 

Dywan, podłoga, czas pracy, prędkość obrotowa wentyli i mikroklimat pokoju ( czystość ) są źródłem tego jak to wygląda.

u mnie komp chodził niemal non stop, wentylatory na maks obrotów, w pokoju kilka dywanów, właściwie co nie spojrzałem na front, to był pełen kurzu

tu gdzie mieszkam (na wyspie) dochodzi do tego bardzo duża wilgotność powietrza i wszystko to dało taki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

 

No tak... zapomniałem też dodać, że u mnie PC 24/7 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8h dziennie w sumie gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszynka doczekała się update'u :)

 

rbm45Zva_t.jpg

Edytowane przez patrykos91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem dzisiaj wyczyścić kompa 8:E

 

 

 

I to się ceni, kurz na silniku, widać, że mechanik nie zagląda bo działa jak ta lala.lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium III 450MHz @ 504MHz (4.5x112)

ASUS P2B-F

Micron 256Mb SDRAM 133 @ 112Mhz

ASUS V3400TNT 16Mb

Diamond Monster II 12Mb

Seagate 40Gb

Sound Blaster 128 PCI

 

3D Mark 99

VooDoo II - 3087 3D Marks, 7859 CPU Marks

TNT - 4191 3D Marks, 7804 CPU Marks

 

3D Mark 2000

TNT - 1897 3D Marks

 

 

Ja wiem, że RAMu trochę dużo, obudowa nieco młodsza, czarne taśmy itp. Tak czy siak jestem z niego zadowolony. Ehh, szybko się zestarzał. Ten zestaw praktycznie po 1,5 roku już był strasznie zacofany. :)

 

y2dEo3ov_t.jpg GqNY3NJJ_t.jpg TI9TKMUJ_t.jpg

Edytowane przez cd_player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobną zabawkę ale jako sleepera w CM Silencio. P3B-F, proc chyba 350MHz (za slaby), Voodoo II SLI + S3 Trident i chyba 384MB RAMu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P2B-F - plyta legenda! :thumbup: na niej krecilo sie do oporu wszystkie celerony 300A :E

W moim pierwszym samodzielnie zlozonym PC wlasnie ta plyta bez problemow krecila PII 350Mhz@466MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak ciężko dostać już takiego chiefteca dragona w idealnym stanie. Same rupiecie porysowane się ostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wydmuchiwania kurzu z komputera oraz zabawek dziecka a zwłaszcza zestawów klocków kupiłem dmuchawę elektryczną hyhyhy :E

 

Kompa raz na jakiś czas wystawiam na balkon ściągam boki, przednie maskownice 5,25 oraz osłonę z wentylatora. Ciach-prach i po kurzu.

 

Do tej pory kupowałem butle sprężonego powietrza ale taniej wychodzi raz kupić coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompresor do tego za 200pln. Podejrzewam że tańszy i mniejszy też ogarnie, nawet taki do aerografu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz pod aerograf. Cichy mały sprzęt w sam raz na okazjonalne porządki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał dom i garaż to też bym taki kompresorek sobie sprawił. W mieszkaniu mam mało miejsca dlatego taka dmuchawa jest wystarczająca. Jest mała, nie trzeba jej napełniać, odpalasz i lecisz z koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Karcher WD3 z wylotem powietrza podpinany pod rure, powinna być podobna siła wydmuchu jak z dmuchawy liści a sprzęt dla większości bardziej uniwersalny.

 

Ja kupiłem WD2 i skopalem bo nie ma już miejsca do podpięcia rury na wylocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pod aerograf ;) mieszkam w bloku więc rozmiary i generowany hałas miał znaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od czasu do czasu kupię puszkę sprężonego powietrza w sprayu, a czego spray nie wydmucha, to pędzelkiem wymiotę. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pod aerograf ;) mieszkam w bloku więc rozmiary i generowany hałas miał znaczenie :D

 

Dużo taka zabawka kosztuje? No i jak z ciśnieniem powietrza, do tej pory korzystałem z wielkiego kompresora 12bar z zasilaniem trójfazowym, oczywiście na reduktorze żeby sprzętu nie uszkodzić, ale przestaje mi się uśmiechać jeździć kilka kilometrów ze sprzętami aby je wyczyścić, przez co zaczynam się zastanawiać nad taką miniaturką.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 200 zł. No i musisz dokupić wężyk i areograf.

 

Wersja ze zbiornikiem 100 zł droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie rozważyć, koszta nie są duże, a sprzęcik się przyda nie tylko do komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 bary aerografowe kompresory zazwyczaj robią.

 

Do kompresora potrzeba pistolet aby dmuchać. Aerograf aby coś czasem drobnego pomalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że dmuchawa do liści jest mniejsza niż to:

 

 

 

wpx_9af4ee5f9b2141dc1c6448ee5ca7bab4.jpg

 

Do jakich liści. Patrz na zdjęcie jakie to jest małe i poręczne. A komplet tego kompresora to pewnie lekko 2x więcej niż ta dmuchawa która jest 100x bardziej poręczna do takiego okazjonalnego wydmuchania kurzu z kompa albo sobotniego zdmuchniecia kurzu z klocków dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...