Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancki secik :cool:

 

Czy mi się wydaje, czy zaślepka portów 5,25 tuż pod napędem ma inny odcień czerni? Może tak światło dziwnie operuje... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma inny odcień, nie wiem, może jest odwrotnie założona. Akurat zaślepek nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna czerń wygląda genialnie! Ja bym tylko wypalarkę wyrzucił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie postęp, wreszcie mam zestaw który zawsze chciałem, czarny phanteks + czarne mk-26.

Zamaskowałem wszystkie kolorowe kable, trochę czarnych śrubek, lepsza etykieta na zasilacz.

Phanteks umożliwia wstawienie szyby od środka okna, więc to ostatni etap który brakuje do celu. Do tego jeszcze oświetlenie z białych ledów.

Wentylator 140mm jest zamocowany na trytki i druciki, trochę było zabawy, opiera się o radiatory na mobo, ale jest maksymalnie schowany i nic nie wystaje poza obrys radiatora. Także daje to wysokość 160mm, tyle ile potrzeba.

Podrzucę pomysł.

Odkręcić obecnego śledzia, znaleźć zastępczy prysnąć go na czarno i pomalować.

U nikogo jeszcze tego nie widziałem, a mod w 100% odwracalny. Wiem, że dbasz o detale i tego typu pierdoły, nie zawiedź mnie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o karcie graficznej? Trzeba dostać identyczny.

No i jakoś w ciągu kilku tygodni planuję wymianę gpu, więc byłoby bezcelowe. Tylko skąd dostać śledzia pasującego do danej karty. Chyba że mówisz o czymś innym.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty IO można by machnąć też na czarno :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tego śledzia od grafy to można go potraktować plastidipem. Jak nie spasuje to gume się zerwie i po sprawie :) jak kolega powiedział mod odwracalny, a tu też odwracalny i mniejszym kosztem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o karcie graficznej? Trzeba dostać identyczny.

No i jakoś w ciągu kilku tygodni planuję wymianę gpu, więc byłoby bezcelowe. Tylko skąd dostać śledzia pasującego do danej karty. Chyba że mówisz o czymś innym.

Guma Plastidip jak powiedziano wyżej, kupić osobno śledzia, bądź z uszkodzonej grafy.

Sztuka dla sztuki i jednocześnie miły akcent :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie pomalowany śledź gpu i przy chłodzeniu powietrzem w ogóle nie było go widać, także raczej sztuka dla sztuki i własnego samopoczucia. Co innego przy bloku wodnym gdzie ten śledź jest bardziej widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dzisiaj lub jutro napozniej zrobie Ci zdjecia. W zestawie z wentylatorem sa tylko 4 srubki. Ja mam wersje 1200rpm. Tutaj masz zakres rpm tych wentylatorow:

+

Ok zdazylem :)

 

 

Dzięki wielkie, ładnie sie prezentują.

Zdążyłeś i pomogłeś ;)

 

Ten programik pozwala na swobodne sterowanie wentylami podpiętymi pod mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle na chłodzeniu o 90 stopni w prawo i kable nie będą aż tak widoczne ;)

 

Może głupie pytanie ale dziś chciałem to przestawić, a jak zdjąć blaszki mocujące do radiatora (obrócenie wentylatora bez przesunięcia zapinki spowoduje wyjście przewodów nad kartę graficzną) w NH-D14. Są one zamocowane do wentylatorów plastiko-gumowymi stopkami.

Drugie pytanie, czy u Was w NH-D14 środkowy wentylator też tak strasznie ciasno wchodzi? Bez wentylatora jak patrzyłem na chłodzenie miałem wrażenie że dwie wierze radiatora górą lekko się schodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ciasno, ale na pewno jest tam mało miejsca. Nie pamietam dokładnie już jak to było, ale patrząc na jakieś foty które mi zostały, praktycznie nie ma odstępu. Oczywiście jest to wina tych gumowych dystansów :)

abatufl.jpg

Edytowane przez Tenshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sdc10147bwuo3.jpg

z założonym coolerem Thermaltake Contac 29 BP a nie wodnym od Intela.

Edytowane przez PCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, ładnie sie prezentują.

Zdążyłeś i pomogłeś ;)

 

Ten programik pozwala na swobodne sterowanie wentylami podpiętymi pod mobo?

 

Tak, krzywe mozesz sobie ustawic pod siebie. W sumie w tym momencie np. aquaero jest zbedne (jesli chodzi o samo sterowanie wentylatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale dziś chciałem to przestawić, a jak zdjąć blaszki mocujące do radiatora (obrócenie wentylatora bez przesunięcia zapinki spowoduje wyjście przewodów nad kartę graficzną) w NH-D14. Są one zamocowane do wentylatorów plastiko-gumowymi stopkami.

Drugie pytanie, czy u Was w NH-D14 środkowy wentylator też tak strasznie ciasno wchodzi? Bez wentylatora jak patrzyłem na chłodzenie miałem wrażenie że dwie wierze radiatora górą lekko się schodzą.

Ja najpierw wyciągam prostą końcówkę, potem tą bardziej fikuśną. "Ustawiam" mocowanie przy ramce wentylatora po czym delikatnie ciągnę w górę, wzdłuż powierzchni ramki i jednocześnie próbuję wypchnąć prosty koniec. Przynajmniej tak to działa na C-14 a z tego co pamiętam D-14 ma wentylatory mocowane w taki sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklany panel wstawiony. Duża poprawa, zero rys, idealna przejrzystość.

Dziwi mnie że producenci do dziś stosują te badziewne pleksy w high-endowych budach czy to silverstone czy ll.

Podświetlenie z góry tylko, tak że widać cooler na cpu, gpu, a słabo podświetlona jest część pod zasilaczem gdzie wychodzą kable.

 

kkft025.jpg

 

 

kkft024.jpg

 

 

kkft022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ aerial

 

Miodek na moje oczy :cool:

 

Szybę pewnie przykleiłeś i zastanawia mnie co z otworami po śrubach? :hmm:

 

Czym podświetlasz wnętrze obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ aerial

 

Miodek na moje oczy :cool:

 

Szybę pewnie przykleiłeś i zastanawia mnie co z otworami po śrubach? :hmm:

 

Czym podświetlasz wnętrze obudowy?

 

Podświetlenie to tradycyjnie biała taśma led.

 

Szyba jest wklejona na silikon. W miejscach styku z gwintami od śrubek, na szybę naklejone są kawałki czarnej taśmy izolacyjnej. W ten sposób przez otwory nie przebija światło ze środka, są po prostu czarne.

Myślałem dać tam jakieś czarne śrubki skrócone, żeby zamaskować te otwory, ale myślę że nie ma takiej potrzeby, pewnie by jeszcze straciło na wyglądzie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakoś nie przepadałem za tymi SS, a teraz dostrzegam ich piękno :)

 

Aerial zostaw z rok tę budkę, a nie miesiąc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakoś nie przepadałem za tymi SS, a teraz dostrzegam ich piękno :)

 

Aerial zostaw z rok tę budkę, a nie miesiąc :E

 

Jedną sprzedam, ale nie wiem jeszcze czy ostatecznie 1020 czy ft02.

Niedługo będzie upgrade gpu do gtx780, i zobaczymy jak sprawdzi się mk-26 w takiej orientacji jak w ft02. Bo z 750ti to trudno cokolwiek powiedzieć, za niskie tdp dla tego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklany panel wstawiony. Duża poprawa, zero rys, idealna przejrzystość.

 

Nice.

 

Szkło wstawione na klej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, czy u Was w NH-D14 środkowy wentylator też tak strasznie ciasno wchodzi? Bez wentylatora jak patrzyłem na chłodzenie miałem wrażenie że dwie wierze radiatora górą lekko się schodzą.

Ciasno ciasno, ja musiałem rozszerzać "wieże" żeby go włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice.

 

Szkło wstawione na klej? ;)

 

silikon

 

Szyba jest wklejona na silikon. W miejscach styku z gwintami od śrubek, na szybę naklejone są kawałki czarnej taśmy izolacyjnej. W ten sposób przez otwory nie przebija światło ze środka, są po prostu czarne.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tego be Quieta ?

Ciekawe jaki będzie wydajny.

Edytowane przez irek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...