Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Płyn + obręcze na wentylatorach w kolorze czerwonym.

Można by przerzucić pompkę z rezem na mobotray'a + większa tuba do niego, ale to zwiększa koszta. ;)

@edit

 

@marioneo był szybszy.

Edytowane przez tasdefleja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę koszt całego zestawu plus części LC to koszty poniesione przy takiej skromnej modyfikacji są znikome.

Kupując samą tube do rezerwuaru plus ramki do śmigieł a ciecz i tak za jakiś czas trzeba będzie wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

W pełni się z Tobą zgadzam, ale nie każdy chce wydawać pieniądze na takie rzeczy.

Właściwie jedyne wydatki to płyn + tuba, bo czerwone ramki są w komplecie z wentylatorami.

Tak czy inaczej to właściciel musi zdecydować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moja maszynka

v6lBx84.jpg

 

Specyfikacja nie powala:

 

i5 4690K stock

MSI Z97-G55 SLI

Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866MHz

Asus GTX660Ti 2GB

SilentiumPC Fera 2 + Noctua NF-S12B redux i Noctua NF-P14r redux (tak, wiem, że wentyle są więcej warte od chłodzenia %-))

Cooler Master RealPower M700

SanDisk Standard 12GB

WD Green 750GB + WD SE 25oGB

Antec P100

i 3x Zaward Golf Fan II niepodłączone bo nie przyszły jeszcze rozgałęziacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje pierwsze chłodzenie wodą, składałem z myślą aby tylko działało.

Kable kiepsko i dużo do poprawy, jak będę niedługo czyścił i zakładał backplate na grafę to się pomyśli o lepszych kablach, to wszystko co widać to zwykłe z pudełka :)

 

Co waszym zdaniem można poprawić oprócz okablowania aby był lepszy efekt ?

 

 

co mozna poprawic??bardzo duzo.

 

Oringi w corsairach na czerwono-przedluzki.

Ta buda daje niesamowite mozliwosci-ja bym tam zapakowal wielki rez,aby wypelnic pustke-cos typu xspc photon w pewnym stopniu zalatwilby sprawe.

 

blok cpu potraktowalbym czarnym/czerwonym plastidipem.

 

Prowadzenie wezy.

 

Majac taka bude az sie prosi o wiele spraw-ale tak jak wspomnialem,nie kazdy do tego przyklada wage.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam po co komu full atx mobo jak itx zapewia prawie idento OC.

nie zapominaj że oprócz grafy można jeszcze wrzucić k.muzyczną...bo te na płycie to raczej kiepścizna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba rozwiązań zewnętrznych jest na tyle duża, że karta dźwiękowa przestała być argumentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne dźwiękówki są wręcz lepsze.

W praktyce więcej niż itx jest potrzebne do kilku kart graficznych. matx do sli, a atx do tri/quad.. :)

Ale to teoria. Jak ktoś chce mieć duży wybór, tanich używanych płyt, z mocnymi sekcjami zasilania, to duży atx nie ma absolutnie żadnej konkurencji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co komu sekcja jak proce wczesniej sie kończą.

Na itx podkrecilem 4790k na 4,7 (na wyzszym vcore nawet 4,9 szlo) i watpie zeby na maximus mega rampage poszedł 200mhz wiecej.

 

Sli na forum widzialem moze dwa razy, ale to oczywiste ze jak ktos chce sli to najlepiej atx

 

 

Ludzie mowia tez o 4 slotach ramu, ale tez rzadko widuje komputery z układem 4x4gb lub 4x2gb

Poza tym 2x8gb uzywane nawet są tansze niz 2x2x4 lub 4x4 kity.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wyboru i niskich cen nie przebije itx zapewne jeszcze długo. Ciągle za mało popularne to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wbrew pozorom dalej ciężko o budę ITX, która z jednej strony będzie mała a z drugiej zapewni ciszę i wydajność chłodzenia.

Ja teraz zacząłem składać kompa pod CS:GO (jednak mocny laptop to fajny bajer, ale w CS-a gra się na nim juchowo ;) ) i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zostaję jednak na ATX, chociaż ITX korcił mnie straszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz laptopa podłączyć pod monitor oddzielny, klawiatura, mysz, zamykasz laptopa. Jak jest mocny config to powinno dawać dużo fps w cs, nie widzę wad takiego rozwiązania. Przynajmniej w porównaniu do składania całkiem oddzielnego komputera specjalnie do tego celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wbrew pozorom dalej ciężko o budę ITX, która z jednej strony będzie mała a z drugiej zapewni ciszę i wydajność chłodzenia.

Ja teraz zacząłem składać kompa pod CS:GO (jednak mocny laptop to fajny bajer, ale w CS-a gra się na nim juchowo ;) ) i po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zostaję jednak na ATX, chociaż ITX korcił mnie straszne.

Heat, weź obowiązkowo jakieś 144hz do cs go, jeśli przesiądziesz się na 144hz to nie wrócisz już na 60hz.

CS go w większości na procku się opiera.

Edytowane przez Tropuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz laptopa podłączyć pod monitor oddzielny, klawiatura, mysz, zamykasz laptopa. Jak jest mocny config to powinno dawać dużo fps w cs, nie widzę wad takiego rozwiązania. Przynajmniej w porównaniu do składania całkiem oddzielnego komputera specjalnie do tego celu.

 

Nie no, oczywiście składanie PC tylko pod jedną grę byłoby szaleństwem ;) Źle się po prostu wyraziłem, stacjonarka w moim przypadku zastąpi G571. Ten lapek z Asus'a jest ekstra, dzięki niemu mam znów okazję pograć w normalnej pozycji i cieszyć się bułami w cs'ie jak za starych czasów :lol2: No ale stwierdziłem, że skoro już sobie znalazłem kąt na biurko to przecież nie muszę się męczyć na 17" tylko mogę wziąć jakiś większy rozmiar no i tym samym lapek poleci na allegro.

 

Heat, weź obowiązkowo jakieś 144hz do cs go, jeśli przesiądziesz się na 144hz to nie wrócisz już na 60hz.CS go w większości na procku się opiera.

 

Celuję tylko i wyłącznie w 144Hz :thumbup: Miałem okazję dosłownie chwilę pograć i to jest po prostu przepaść - mówię oczywiście o FPP. Niestety takiego monitora pod laptopa nie podepnę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet! Silent Base 800

 

EjkJj4R.jpg

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

bez kitu słabo się prezentuej jak za to ile za nią sobie życzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje robią te "pomarańczowe" akcenty. Gdyby zastąpić te obrzydliwe, gumowe przepusty jakimiś czarnymi to podejrzewam, że różnica będzie spora na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1up

Mozesz wybrac wersje budy bez kolorwych wstawek i masz czarne ;)

 

@Przemi06 - wyglad kwestia gustu, kazdy ma inne ;)

Buda porzadnie zrobiona, dore materialy, porzadnie wyciszona, moim zdaniem warta tej kasy.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuję tylko i wyłącznie w 144Hz :thumbup: Miałem okazję dosłownie chwilę pograć i to jest po prostu przepaść - mówię oczywiście o FPP. Niestety takiego monitora pod laptopa nie podepnę :/

ta bo musi być dvi wejście w laptopie aby obsługiwało 120-144hz.

mam Asus VG248QE i benq 2420z z firmware v2.

Osobiście polecam benq 2420z.

Nie weź tylko eizo tego 240hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko AC.

LC to zuo :E

Edytowane przez heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko AC.

LC to zuo :E

 

:E:lol2:

 

Nie zaprzeczyłeś ws. TJty zatem... :E Jak TJta to i WC czy tego chcesz czy nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach uznałem, że czas całkowicie rozebrać komputer, wyczyścić każdy zakamarek i posprzątać go dokładnie przed nadejściem nowych części. W oczekiwaniu na GTX970 od ASUSa, Kingston HyperX 2x8GB 2400MHz CL10, wentylator BeQuiet SilentWings 120 mm i monitor, całość poskładałem i przygotowałem do przesiadki na Maxwella. Chciałbym wszystko zmontować w biało-czarnych barwach z żółtymi akcentami (które nieśmiało przebijają się przez tę czerń). Stąd nowe komponenty też kolorystycznie muszą pasować. Myślę nad dokupieniem filtrów antykurzowych i wentylatora nad cooler, bo wyjąłem ten terkoczący 140 mm wiatrak NZXT.

 

Były już przymiarki do wodowania, ale chyba jeszcze trochę poczekam i dopiero jak wymienię platformę, to pomyślę nad wmontowaniem tutaj wszystkich tych elementów.

 

trxkl4z0qs1q.jpg

 

v4vxfu9c6ztp.jpg

 

lfsump1dmhyv.jpg

 

69p1sagm1r0b.jpg

 

x9djx2gslw8a.jpg

 

 

 

Zapanować nad kabelkami było bardzo ciężko, robiłem co tylko mogłem, żeby je tam jakoś względnie schludnie poupychać.

 

7fe0wntlaonh.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System w nowej budzie nzxt s340, poczyniłem kilka modyfikacji - wykleiłem panele matą bitumiczną, dodałem gumowe podkładki pod wszystkie wentyle, hdd a także pod psu.

 

Tragicznie. Dlaczego robiłeś foty nocą? Zrób za dnia i pokaż sprzęt bo wstyd i nie można ocenić.

 

Chciałem być pierwszy tutaj z tą budą, ale salurion leci w kulki. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...