Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W xkomie nzxt h500 oraz corsair 275r są w tej samej cenie. Nie mogę się zdecydować. Na pewno docelowo dam grafikę w uchwyt.

 

Setup obecny to

Asus z87k

I5 4590 +fortis 2 (docelowo jakieś ładne aio)

12gb ddr3 goodram

Windforce gtx970 po modzie bios, żeby dało się zatrzymać wentyle

Xfx 550w + dokupię niezbędne przedłużki

 

Doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie obudowy są bardzo podobne pod względem tego co oferują jak i wentylacji. Tak na prawdę wszystko sprowadza się do tego, która bardziej Ci się podoba :). W przypadku AiO, przynajmniej w teorii, masz trochę większą swobodę montażu przy 275R, ponieważ możesz zamontować chłodnice zarówno na topie jak i na froncie (na topie jest jednak relatywnie mało miejsca, więc sporo będzie zależeć od tego jak wysokie masz radiatory na mobo czy RAM). W przypadku H500 montaż możliwy jest tylko na froncie (mowa oczywiście o chłodnicach 240/280mm, bo zakładanie AiO 120/140mm nie ma sensu). Osobiście nie podoba mi się top H500 z wycięciem na pojedynczy wentylator - taka tam pozostałość po S340, która była podstawą do H500. Tylko 275R brałbym koniecznie w wersji TG, bo boczny panel z akrylu lubi się rysować od samego patrzenia :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!1111111JEDEN

 

 

murder14xk2w.jpg

 

 

 

 

teraz juz MEH, ale kiedys marzyłem o tym configu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specs ?

67k

8 formula

32gb 3200

bqt p8 1200W

ssd 500gb

 

bez gpu kupione

 

LC

DDC

rad XT 480

rad XT 120

bitspower

ek blok

 

 

murdder36cjjy.jpg murder2vcjp9.jpg murder32eji6.jpg murder4v4j7o.jpg murdr1cijx0.jpg

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mieli jakąś mega fazę na buildy w Temjinie,dziesiątki tego było

w tym wiele z MurderMod dodatkami za gruby hajs jak w tej budzie.

OFC carbon folia i węże bo stary build ale hardware spox tu siedzi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo 4000zł wyszlo z dowozami

 

nie jest zle

 

fajne jest to ze buda z 2006, murder powstał kiedy?

2009-2010?

 

wiec 10 lat zmiany sprzetu a buda ta sama

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nasz forumowy spec od OC ram JacekCz katuje Temjina TJ07 z 10 lat i nadal ta buda dla niego jest git :)

 

Sam miałem tych budek siedem czy osiem,modyfikowałem kombinowałem i to jest rarytas

i buda która przeżyła masę innych rozwiązań...prekursor full custom Black Ice

które zrobiłem właśnie na wzór TJ07 (ostro modyfikowanego OFC)

 

Obecne badziewia z blachy na konserwy rybne i plastiku nadźgane RGB mogą się schować

przy w pełni modularnej i pancernej konstrukcji TJ07 opartej na solidnym alu unibody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie obudowy są bardzo podobne pod względem tego co oferują jak i wentylacji. Tak na prawdę wszystko sprowadza się do tego, która bardziej Ci się podoba :). W przypadku AiO, przynajmniej w teorii, masz trochę większą swobodę montażu przy 275R, ponieważ możesz zamontować chłodnice zarówno na topie jak i na froncie (na topie jest jednak relatywnie mało miejsca, więc sporo będzie zależeć od tego jak wysokie masz radiatory na mobo czy RAM). W przypadku H500 montaż możliwy jest tylko na froncie (mowa oczywiście o chłodnicach 240/280mm, bo zakładanie AiO 120/140mm nie ma sensu). Osobiście nie podoba mi się top H500 z wycięciem na pojedynczy wentylator - taka tam pozostałość po S340, która była podstawą do H500. Tylko 275R brałbym koniecznie w wersji TG, bo boczny panel z akrylu lubi się rysować od samego patrzenia :P.

 

Dzięki za opinie. W sumie nawet wcześniej nie zwróciłem u wagi, że 275R jest w wersji z akrylem. W recenzjach nigdzie o tym nie wspominają. Pokazują wersję ze szkłem i mówią, że kosztuje ~~300zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten front panel do murdermoda sporo kosztował. Fajny klasyk.

 

Generalnie problem z tj07 jest taki na dzisiejsze czasy, że to duża buda, z 70 litrów z tego co pamiętam. Żeby uzasadnić trzymanie takiej bryły na biurku trzeba tam 2 karty wpakować, jakieś same najnowsze podzespoły, mało kto ma/potrzebuje czegoś takiego. Do normalnego pc, 1 karta i płyta atx, zdecydowanie za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaj, aby tylko pasowało na kostkę. Napis jak najbardziej mógłby być lekko wytłoczony :thumbup:

 

 

Już prawie :)

 

Wersja z napisami wtłoczonymi i wytłoczonymi.

post-393347-15487335904223_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie napisy podfrezowane (wklęsłe) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super,ciekawe czy bedzie pasowac...lakier trzyma sie normalnie takich drukowanych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super,ciekawe czy bedzie pasowac...lakier trzyma sie normalnie takich drukowanych rzeczy?

jak się przeleci papirem sześćsetą, to bez problemów panie Majster :thumbup::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

prawie zem monitor pacnął przez twojego AV

 

edit

zapomnialem fot załaczyc

 

gpu na foto old tylko do przymiarki (1080ti mini juz jest) tylko musze jakis monoblock z alu wydziergać

 

img_9407gckq2.jpg

 

img_9404bijy0.jpg

 

 

na foto dokladnie x99 itx + gtx670 do przymiarki (1080ti mini juz kupione jednak trzeba by jakis monoblock zrobic na cpu/ram/vrm

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana, dawno mnie nie było, miałem epizod z laptopem "gejmingowym", ale już wiem, że to nie dla mnie... ;)

Na moje potrzeby obecne nawet na wyrost.

Fot pod publikę nigdy nie robiłem, także sorka za kable i inne klamoty w tle.

Prawdopodobnie wywalę Armisa i wrócę do Phanteksa Enthoo Pro M.

W środku dojdą oploty na 24pin i 2+6.

16kt387.jpg

2h33qix.jpg

Edytowane przez omegab76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namęczyłem żeby idealnie otwory powiercić i nie poprawiać poźniej.

To są te półpalety, docinałem je, bo i tak za duże były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie bylo, nadrabiam temat z postami od 2017 roku, po otwarciu skrzynki zastanawiam sie czy zamowic okno do define S i jakos to oswietlenie skonfigurowac odpowiednio :)

 

Moze mi ktos polecic jakis fajny kontroler wentylatorow na PCB z sterowaniem pod W10? Jest cos ciekawszego niz propozycje od aqua computer?

 

IMG-20190124-225909.jpg

Edytowane przez binniebin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana, dawno mnie nie było, miałem epizod z laptopem "gejmingowym", ale już wiem, że to nie dla mnie... ;)

 

OMG, umarłem jak zobaczyłem ten fotel :lol2: co kierowało Tobą przy "projektowaniu" tego siedziska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego fotela dorobił jeszcze kółka, żeby nie szurać tymi paletami po podłodze. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic jakis fajny kontroler wentylatorow na PCB z sterowaniem pod W10? Jest cos ciekawszego niz propozycje od aqua computer?

 

Jeśli masz nowe mobo (a na takie wygląda - chyba jakieś MSI), to masz z poziomu UEFI sporo opcji sterowania wentylatorami i kupno czegokolwiek zewnętrznego mija się z celem, poza sytuacjami, gdy budujesz rozbudowany układ LC :). Jeśli bardzo coś chcesz, to spoko jest Aquacomputer Quadro ze względu na stosunek ceny do tego co oferuje, ewentualnie Corsair Commander Pro. Warto też zerknąć na używane Aquaero 5LT, bo można je dostać za grosze, a oferują na prawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, umarłem jak zobaczyłem ten fotel  :lol2: co kierowało Tobą przy "projektowaniu" tego siedziska ?

Przerobiłem masę foteli od 300zł do 1200zł i żaden nie jest tak wygodny i wytrzymały (doprawiłem swoją wagą kilka krzyżaków). ;)

 

Ja bym do tego fotela dorobił jeszcze kółka, żeby nie szurać tymi paletami po podłodze. ;)

Palety są podbite grubym filcem, kółka były w planach, ale aż takiej mobilności nie potrzebuję, zresztą ciężko znaleźć takie o odpowiedniej nośności, a zarazem niewyglądające jak wyjęte z magazynu. :)

 

Pozostało podpiąć zasilanie, nie miałem czasu ostatnio, jedyne czego czasem brakuje to podłokietników, ale coś wymyślę.

 

 

 

 

 

Edytowane przez omegab76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...