Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A wentyle na chlodnicy do góry nogami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione tak jak mają być. Dmuchają na zewnątrz. Wyjąłem szybę z panelu bocznego i mam semi open case. Kurz mnie nie interesuje.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione tak jak mają być. Dmuchają na zewnątrz. Wyjąłem szybę z panelu bocznego i mam semi open case. Kurz mnie nie interesuje.

 

 

Tzn nie ma go w ogóle czy jest Ci obojętne ile go będzie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same wentylatory warte więcej niż mój komputer :E

 

Węże fajnie wyglądają, nie daj się namówić na rurki, tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same wentylatory warte więcej niż mój komputer :E

 

Węże fajnie wyglądają, nie daj się namówić na rurki, tak jest ok.

 

Nie przesadzaj :P

 

Setup wart masz więcej niż 800 zł, a ja je kupiłem i tak za mniej niż 50% wartości ;-)

 

Na LC i obudowę wydałem tyle, że jakbym dołożył do tego koszt blowera 5700 XT, miałbym nówkę wypasiony model 2080TI :lol2:

 

Rurki sam i tak bym nie robił bo nie mam na to weny ani skilla. Jakby co, mam możliwość skorzystania z umiejętności Maestro Eldera :cool:

 

Tzn nie ma go w ogóle czy jest Ci obojętne ile go będzie? :E

 

Obojętne :E

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden minus porównania do 2080ti, to po roku czy dwóch (dla gpu to wieczność) zaliczyłoby dramatyczny spadek wartości, a części lc/unikalna buda, raczej trzyma cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans firmę zamknął, nawet strony już nie ma. Także R80 jest EOL i nie do dostania. Już zaklepana na amen. A ja słowny jestem, tak jak w przypadku Q06 ;-)

 

Blok na GPU to będzie złom po 2 latach.

 

Chłodnice 480 ciężko puścić.

 

Zostaje blok na Ryśka, co jeszcze pójdzie jako tako.

 

Stado wentyli, też pewnie zejdzie bo eloop, ale przebieg złapią bo jestem 2 właściciel.

 

Bateria złączek, też szału nie będzie.

 

Za to na combo Heatkiler nie będzie problemu, też zaklepane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komp...w końcu szkło nie rysujące się od patrzenia plexi

 

d37867fa40408ca08e3e38c7e94900a3_orig.jpg

 

829f0595a472a4ff10d1c04318c093d6_orig.jpg

 

6c42992f224ee138612160099a22a996_orig.jpg

 

 

01769425df7763d850e182465f244876_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale czym się różni pleksa od całego kawałka stali? Wiem, że widać wentylatory. Ale pod względem przewiewności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalone jest i jest szczelina na powietrze

i tak gorsze niż siatka, ale zawsze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pleksa to jest hartowana szyba, różnica względem panelu aluminiowego piorunująca.Z boków panelu jest 2.5cm szpara,płyta oryginalna jest uformowana tak jak boczne panele dlatego

ogranicza przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh,airflow jest o niebo lepszy jak w seryjnej wersji budy...

po takim modzie front flat glass z dużymi szczelinami przy przedniej tafli

i dwoma big size wycięciami kwadratowymi na górnym panelu alu ta buda daje radę.

 

Pod większy airflow albo Jonsbo MOD1 jaki ostatnio wodowałem (tylko tu masakra z kurzem będzie)

 

 

20190830_084207tvjfb.jpg

 

 

20190830_084213mokol.jpg

 

 

20190908_042629jtkt1.jpg

 

 

A najlepiej modyfikowany front w Hexgear R80 który ładuje zimne powietrze przez Demciflex

i wyrzuca ciepłe powietrze 4x120mm górą i 4x120 dołem.

Rewelka tempy w stresie.

 

 

20180311_174012aauze.jpg

 

 

hexr80t2037jrss1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dalej jest skopany airflow jeżeli powietrze musi skręcać pod kątem 90 stopni.

Kiedyś ktoś wymyślił ten dziwny trend że obudowa musi być jak monolit z prostym gładkim przodem (fractal define, nzxt) i przez lata ten koncept tłukli producenci.

A koła nie trzeba wynajdywać na nowo, wystarczy dać panel z siatki na cały przód :E Ostatnio taki motyw zaczyna być popularny, jakby dokonywało się jakieś przełomowe odkrycie. Kilka lat mieszania z błotem skrzynek z zabudowanym frontem przez portal gamers nexus robi robotę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalone jest i jest szczelina na powietrze

i tak gorsze niż siatka, ale zawsze coś

 

Przecież evov x jest tylko 4C cieplejszy. Jakoś bardzo mi się ten mod nie podoba, ale na pewno nie można mu nic zarzucić pod względem jakości. Szkło hartowane równie dobre jak stal.

 

Prawda jest taka że dalej jest skopany airflow jeżeli powietrze musi skręcać pod kątem 90 stopni.

Kiedyś ktoś wymyślił ten dziwny trend że obudowa musi być jak monolit z prostym gładkim przodem (fractal define, nzxt) i przez lata ten koncept tłukli producenci.

A koła nie trzeba wynajdywać na nowo, wystarczy dać panel z siatki na cały przód :E Ostatnio taki motyw zaczyna być popularny, jakby dokonywało się jakieś przełomowe odkrycie. Kilka lat mieszania z błotem skrzynek z zabudowanym frontem przez portal gamers nexus robi robotę :E

 

Wątpie, ta buda nie jest jakaś gorąca. Od przodu jest już ładny kawałek szpary. Mi np. siatka z przodu się nie podoba bo wygląda tandetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial słusznie zauważył że konserwatyzm projektantów budek PC długie lata wpychał nas w skrzynki bez polotu

(no kilka wyjątków było po drodze)

ale teraz jak new gen budy pozbyły się masy zatok 5.25" można by wreszcie dać se siana z nie potrzebnymi rozwiązaniami.

 

Podstawowa sprawa to PSU na dole które chrzani temat wymuszenia max airflow dół->góra

zamiast przód góra.

Konwekcja działa dół->góra jak wspomagamy ją wentylatorami efekt jest oczywisty,

po drugie żadnych durszlaków/filtrów i głupot na front wtedy nie trzeba..może być lity.

 

PSU montowane jak w Jonsbo MOD1 lub Lian Li PC-O11 uwalnia budę od marnującej miejsce piwnicy.

OFC mowa tu o premium alu budkach pod LC z chłodnicami 2x360mm lub 2x480mm

lub top sety AC z grzałkami 9900K +2080Ti nieref

bo w konstrukcjach total po taniości robionych pod mniej gorące konfiguracje

czyli blacha na konserwy rybne plus plastik front to dajmy sobie spokój z walką o najlepsze możliwe rozwiązania.

To ma być tanie a nie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LL O11 bardzo fajnie pomyślana jest to fakt, zachowali szklany jednolity front przez który widać wnętrze, a jednocześnie jest ogromny intake od boku. Jest wprawdzie zakręt 90 stopni dla powietrza, ale na tyle dużo miejsca, że nie ma to aż takiego negatywnego wpływu. Zupełnie nie można tego porównać do sytuacji gdzie jest panel i po bokach kilku cm szczeliny i tam zakręca powietrze.

 

Oglądając trochę tych recenzji, jest jeszcze jeden wniosek który się nasuwa = filtry zabijają airflow. Jeżeli mamy obudowę z panelem z siatki, dziurkowaną, typu dajmy na to meshify C. Jeżeli za tym panelem z dziurek, jest filtr, to stanowi dodatkową barierę dla powietrza, i potem w testach wychodzi że są drastyczne różnice po zdjęciu filtra. Teraz zaczynają iść w rozwiązanie, że panel przedni do gęsta siatka która od razu robi za filtr. Wiadomo coś to będzie przepuszczać, ale airflow jest możliwie najlepszy.

Przykład np. phanteksa P400 w wersji A.

 

PH-EC400ATG_BK-_5_1024x1024@2x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwie najlepszy airflow to masz jak wytniesz otwory w rozmiarze wentylatorów i tyle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając trochę tych recenzji, jest jeszcze jeden wniosek który się nasuwa = filtry zabijają airflow.

Przykład np. phanteksa P400 w wersji A.

 

 

Airflow zmniejszają nawet zwykłe kratki za/przed wentylatorami. Do tego w prawie wszystkich obudowach nie są demontowalne. Jak miałem Jonsbo JB-RM3 to wymontowałem siatkę zza tylnego wentylatora (fakt, jest ona gęsta), ale raz, że mogłem znacząco zmniejszyć jego obroty pod obciążeniem zachowując odpowiedni przepływ, a dwa generowany hałas wyraźnie się zmniejszył. W obecnym Phanteksie siatka z tyłu jest dość przewiewna, ale ciągle nie rozumiem dlaczego nie robią tych elementów w pełni demontowalnych. To by sporo ułatwiło, szczególnie jeśli chcemy mieć 2 wentylatory z przodu i jeden z tyłu, bez topu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...