Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze parę drobnych zmian, w stylu wymiana reszty złączek Bysksiego na Alphacoola. Po prostu bardziej mi się podobają.

24 pin o przelot wyżej i ogólne ogarnięcie kabli. i chyba będzie potrzebna przedłużka w oplocie na 24 pin.

Pomalowanie reszty rurek na czarno.

I trochę inne poprowadzenie przedniej rurki z pompy do 120mm. Po prostu ostatnią jaką miałem,  zj..łem i nie miałem już z czego wygiąć.

No i przedmuchać całość z resztek kurzu.

 

oHCrbUM.jpg

 

Lp7t35X.jpg

 

Edytowane przez ahaed
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowane na czarno rurki wyglądają bardzo fajnie ?. Rez też malujesz, czy zostaje przeźroczysty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce pomalować dół tylko, tam gdzie pompa. Mocowanie reza. No i jak dojdzie rurka, to wygne porządnie to z przodu. I potem reszta rurek na czarno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę swojego potworka ;) części wpadały w różnym okresie i nie przejmowałem się estetyką, teraz to mnie trochę boli bo można by było ładniej to ogarnąć choćby dając czarną Noctuę, choć wersja 15S w wersji chromax jest słabo dostępna. Jako bonus zestaw poskładany ze starych części dla dzieciaków ;)
 

ACtC-3cbbFjfQJuhZNxI6-5xQmdrnQC7aNejE5tB

a tak to się prezentuje podczas zabawy 

ACtC-3dR35FsbDaYegU1gQmnZXH-3bYcUeOX9S3X

I zestaw dzieciarni 

ACtC-3dKnMC6oAywmZ6mw2nAfn8jx037kmn7WYaQ

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to obok kufla z piwem to jest kalkulator z rgb ? :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

A to obok kufla z piwem to jest kalkulator z rgb ? :E 

haha ta coś w ten deseń ;) mała chińska klawiatura w stylu Razer Nostromo (czy tam Logitech G13) z czasów gdy nie miałem biurka i grałem z kanapy no i pisać się dało na kolanach ale do gier to miałem właśnie taką na oparciu. Ja bym się już jej pozbył ale syn się do niej przyzwyczaił :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ODIN85 napisał:

Siebie dowadniasz a kwiatek usycha?

e nie, to świeży kwiatek był po zmianie lokacji bo stara miejscówka mu nie pasowała i wygląda na tym zdjęciu dużo gorzej niż w rzeczywistości! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85 zobacz jak się ładnie trzyma :)

ACtC-3couW8WMGaxVETbjZe-19Gti64tWg-dNqrV

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ce04f825e168.jpg

chłodnica na topie bo w środku się nie mieściła , ale zmienię na białą

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica na topie przypomina mi oldscoolowe układy sprzed 10-15 lat. Nie lepiej zmienić obudowę na taką, która łyknie chłodnicę do środka, jak zmieniać chłodnicę na pasującą kolorystycznie? :P. Dobrze, że pomyślałeś o zaworze spustowym, bo to zawsze się przydaje :).

Nie wiem jakie masz GPU, ale jeśli to coś mocniejszego, co ciągnie +200W, to lepiej podłączyć kartę na dwóch osobnych wiązkach PCI-E, a nie jednej z dwoma wtyczkami. Jest to trochę bezpieczniejsze, może też pomóc karcie w trochę wyższym boostowaniu.

Wąż wychodzący z frontowej chłodnicy i idący na górę wydaje się być załamany.

BTW: Przykręć sobie brakującą zaślepkę slotu PCI-E, bo puste miejsce rzuca się w oczy :).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiejś ładnej białej budy , większej od tego bikłajeta , ale za wielkiego kloca też nie chcę no i musi mi się podobać

karta to rtx 2080 S ale na teraz , czekam na znormalizowanie cen aby kupić coś z blokiem (ta ma niestandardowe pcb i nie dopasuje bloku) , korci mnie 6800XT liquid devil którego mogę wyrwać za 1299 ojro , ale nie chcę aż tyle przepłacać

, wężyk rzeczywiście załamany , ale w drodze przesyłka z białą sprężynką na niego , aby się nie załamywał

a zaślepki muszę poszukać ?

ps,

zawór spustowy teraz głównie służy do podtrzymywania zwisającej karty ?

ale na poważnie to mi go brakowało w pierwszej wersji chłodzenia jeszcze na starej pompce , duża wygoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do białych obudów pod custom LC to masz O11 Dynamic i O11 Dynamic XL jako sztandarowe przykłady - wejdzie tam 2x360mm bez problemu, a 3x360mm z kombinowaniem. Z trochę innych obudów Phanteks P500A i P600S są dostępne w białej wersji - mają sporo miejsca na topie pod grubsze chłodnice. Da się tam wepchnąć 2x360mm. Ewentualnie Fractal Meshify 2 czy Corsair 5000D Airflow. Osobiście brałbym O11D XL jako sprawdzoną budę, bo dobrze wiadomo co da się do niej wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że do zwykłego O11 Dynamic mogą nie wejść karty z wyższym PCB po wodowaniu, bo terminal z bloku będzie wystawał poza obrys obudowy. Szczegółowe dane na ten temat masz na stronie Lian LI. W przypadku O11D XL problem ten w 98% przypadków został wyeliminowany. Ewentualnie pionowy karty na riserze też rozwiązuje ten problem, a pozowała fajnie wyeksponować kartę i ma sens przy custom LC. Przykładowo komp znajomego w O11D XL:

YbSpqbc.jpg

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to pomyślę nad zmianą jak już kupię kartę , bo wersja xl to już troszkę kobyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam nabiera kształtu i zaczyna się jako tako prezentować. 

 

fb_img_1619436323093ggjm9.jpg

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ThePunisher w dalszym ciągu jestem zdania, że szkoda to malować, goły metal wyglada oblędnie przy tych złączkach i czerni płyty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

@ThePunisher w dalszym ciągu jestem zdania, że szkoda to malować, goły metal wyglada oblędnie przy tych złączkach i czerni płyty.

przy innych złączkach bym sie zgodził, ale jak ma być takie blink blink to imo powinno być całe zrobione na 'ładne' (nie żeby teraz nie było!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Weź pod uwagę, że do zwykłego O11 Dynamic mogą nie wejść karty z wyższym PCB po wodowaniu, bo terminal z bloku będzie wystawał poza obrys obudowy. Szczegółowe dane na ten temat masz na stronie Lian LI. W przypadku O11D XL problem ten w 98% przypadków został wyeliminowany. Ewentualnie pionowy karty na riserze też rozwiązuje ten problem, a pozowała fajnie wyeksponować kartę i ma sens przy custom LC. Przykładowo komp znajomego w O11D XL:

 

Co to za blok ? W pierwszej chwili myślałem że heatkiller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, D3Fcon napisał:

Co to za blok ? W pierwszej chwili myślałem że heatkiller.

To blok od Alphacool pod RTX 3090 Ventus. Nowe bloki Alphacool prezentują się naprawdę fajnie, nie to co stare cegły z serii 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O11 Mini jest czarna i biała. Nie ma problemów z blokami.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To blok od Alphacool pod RTX 3090 Ventus. Nowe bloki Alphacool prezentują się naprawdę fajnie, nie to co stare cegły z serii 1000.

chodziło o cpu ale teraz widzę że to chyba faktycznie heatkiller z tym że ma transparentny top. Ogólnie nie lubię transparentnych bloków ani na CPU ani GPU z tym że po prostu w pierwszej chwili nie dostrzegłem że taki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

chodziło o cpu ale teraz widzę że to chyba faktycznie heatkiller z tym że ma transparentny top. Ogólnie nie lubię transparentnych bloków ani na CPU ani GPU z tym że po prostu w pierwszej chwili nie dostrzegłem że taki jest.

Tak, na CPU siedzi HK IV Pro, dokładnie ta wersja.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...