Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ah te EH i ich niby ładne konkutry XD Nadal uważam że ten pokemonowy to topka 

Edytowane przez Ocho
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Send1N napisał:

Komp Potwora z bagien :E

zapodaj.net/images/633b28e7f6f14.jpg

?imw=512&&ima=fit&impolicy=Letterbox&imc

:E

Edytowane przez aerial
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Send1N napisał:

Komp Potwora z bagien :E 

633b28e7f6f14.jpg

Jakaś wyprz na brokuły chyba była, strasznie to brzydkie. 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie nie podoba ale oryginalny pomysł :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 19:26, Minciu napisał:

Tak dla aseteka jest OK. Wężami do góry aseteka będzie wiecznie zapowietrzony. Te pompki beznadziejnie się same odpowietrzaja. 

Wężami do góry w chłodnicy lustro wody będzie blisko węży i czasem na bank zaciągnie powietrze. Szczególnie w przypadku jak poruszy się obudową.

Wężami do dołu lustro wody w chłodnicy będzie daleko daleko. Więc przypadkiem powietrza nie zaciągnie. 

W przypadku Arctic Liquid Freezer 2 nie robi to różnicy. Jak ruszymy obudowa przy wężach do gory, to pompa zaciąga powietrze bez problemu, ale równie łatwo się go pozbywa. 

Wirniki w AIO i tak nie są łożyskowane na cieczy w formie pływającej jak na pompie D5, więc bombek powietrza na chwilę jak wpadnie to nie uszkodzi AIO. 

Problem z asetekami jest taki, że nawet producent zaleca taniec szamana jak pompa wydaje jakieś dźwięki, bo jest tak gównianej konstrukcji, że sama się odpowietrzyć nie potrafi.

Aseteka przy montażu na froncie dobrze jest przekręcić obudowę na tył tam gdzie są kable. Tak aby chłodnica była była skierowana poziomo nad pompa. Ciężko ją postawić na kablach ale ... Taki to szmelc niestety.

 

https://youtu.be/EpcfylfPdkU

 

https://youtu.be/JT_u_eLVoIc

 

 

Wy to chyba bierzecie ślub z tymi zestawami chłodzeń AIO. A ja mam w Aseteku węże na górze... I co? Działa! Pompa się rozleci wcześniej? Bardzo dobrze! Najważniejsze że producent daje 5 lat GW i przy tym napakował RGB zamiast pomyśleć w pierwszej kolejności o korku spustowym i możliwości uzupełnienia płynu który mimo zamknięcia układu paruje z czasem. U mnie te zestawy średnio zdychają po 3.5-4 latach a na RMA dostaje zwrot kasy i następny zestaw za darmo. ?

Chociaż dzisiaj zamiast płacić 1000 zł za jakieś śmieciowe AIO z toną RGB lepiej dołożyć 300 zł i mieć startowy zestaw customloopa na sam CPU od Alphacoola z miedzianą chłodnicą 280/360mm :lol2:

 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DisconnecT napisał:

Chociaż dzisiaj zamiast płacić 1000 zł za jakieś śmieciowe AIO z toną RGB lepiej dołożyć 300 zł i mieć startowy zestaw customloopa na sam CPU od Alphacoola z miedzianą chłodnicą 280/360mm

No to jak mi padnie alf 360 za 500zł to złoże customa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny AiO typu Asus Ryujin II 360 oscylujące w okolicy 1200 zł to już teraz taniej można złożyć custom LC na samo CPU, które będzie wydajniejsze i cichsze.

Pomyśleć, że te 6-7 lat temu za 2000 zł miało się pętlę na samo CPU na wypasie. Ceny gratów LC też mocno poszły do góry, zwłąszcza pomp i combo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Patrząc na ceny AiO typu Asus Ryujin II 360 oscylujące w okolicy 1200 zł to już teraz taniej można złożyć custom LC na samo CPU, które będzie wydajniejsze i cichsze.

Pomyśleć, że te 6-7 lat temu za 2000 zł miało się pętlę na samo CPU na wypasie. Ceny gratów LC też mocno poszły do góry, zwłąszcza pomp i combo.

No ja kupiłem u chińczyków i w sumie tak drogo nie wyszło. D5 kosztowała jakieś 150. Złączki na jakieś dni singla itp można było kupić po 5zł sztuka. Jestem pewny że mój loop CPU kosztował poniżej 1000zł (obstawiam jakieś 600-700). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

No to jak mi padnie alf 360 za 500zł to złoże customa:)

Pod warunkiem że masz jeszcze wechikul czasu, bo ostatnio inflacja sponiewierał mocno clc. A bloki od EK to już majstersztyk. Fullcover na płytę w cenie płyty z fulcoverem sprzed dosłownie paru generacji. 

5 godzin temu, zawisztheblack napisał:

...

Pomyśleć, że te 6-7 lat temu za 2000 zł miało się pętlę na samo CPU na wypasie. ..

Albo CPU +  GPU na 2 chłodnicach nieco skromniej ale bez aluminium i partyzantki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Patrząc na ceny AiO typu Asus Ryujin II 360 oscylujące w okolicy 1200 zł to już teraz taniej można złożyć custom LC na samo CPU, które będzie wydajniejsze i cichsze.

Pomyśleć, że te 6-7 lat temu za 2000 zł miało się pętlę na samo CPU na wypasie. Ceny gratów LC też mocno poszły do góry, zwłąszcza pomp i combo.

Troche nie rozumiem - to teraz pętla kosztuje więcej?

Albo inaczej, jaki zestaw sprzed tych sześciu lat masz na myśli że kosztował aż tyle? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie chłodnice EK PE (łajno straszne), combo EK D5, EK Supremacy EVO na CPU, eLoopy, złączki EK, Aquaero 5 LT, czujnik temperatury i AC High-Flow jako przepływomierz - jakoś koło 2500-3000 zł wtedy to wyszło jak dobrze pamiętam. Teraz byłoby sporo drożej gdyby ktoś chciał brać markowe combo D5 (np. WaterCoola czy AquaComputer) a do tego fajny blok EK, bo ten element chyba najbardziej poszedł do góry. Fajnie, że sterowanie od AC zeszło z ceny, bo Aquaero 6 Pro/ XT kosztowało majątek, a teraz za 1/3 ceny ma się lepszą funkcjonalność (poza relay switch - świeć mu panie, bo to była super rzecz, którą AC popsuło).

Kiedyś za 5k zł dało się już zrobić fajne LC overkill rad setup ze sterowaniem AC nastawione na mega ciszę, a teraz można o tym zapomnieć, bo same wentylatory będą majątek kosztować jak ktoś się chce pchać w top typu NF-A12x25 PWM Chromax czy Phanteks T30 :E. 10-15k w samo LC można bez mrugnięcia okiem utopić. 2 x tyle na hardware do środka i mamy kompa w cenie Dacii Duster, a jak zaczniemy się bawić w mody, custom obudowę etc. to wydanie 60-80k to nie problem :P.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dulu10 napisał:

Troche nie rozumiem - to teraz pętla kosztuje więcej?

Albo inaczej, jaki zestaw sprzed tych sześciu lat masz na myśli że kosztował aż tyle? :P

Zaproponuj dzisiaj pętlę na CPU bez chińskiego wsparcia na sprzęt z wątpliwa gwarancja. Co ile wyjdzie na oko plus minus kilka zł. 

Oczywiście bez distro plate. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to nawet nie będę próbował, bo jakbym poskładał to bym się popłakał jakbym zobaczył co mi tam wyszło. A i tak na większość części byłoby narzekanie że są kiepskie :P

Chodziło mi o ten zestaw za 2k 6 lat temu - po prostu nie zrozumiałem określenia "na wypasie", zapomniałem o bajerach aquaero, przepływomierzach oraz o fakcie że na samo cpu można się porwać na dwie chłodnice ?

2 godziny temu, zawisztheblack napisał:

jak zaczniemy się bawić w mody, custom obudowę etc. to wydanie 60-80k to nie problem

Ostatnio sobie myślałem że te moje zabawy z własną obudową wciągnęły za dużo $$$ w relacji do efektów, ale po tym co piszesz to się jakoś uspokoiłem. 0_o

Podobno dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale szczerze to strasznie mnie bierze ciekawość jak oglądam tematy o BI, behemocie, frozenie czy (moim faworycie) ONE mkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh strasznie zaluje ze jej nie kupilem na czas. Genialna buda. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Ktoś zwodował gtx 1060 Mini ? :E? 

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Send1N napisał:

@Up Ktoś zwodował gtx 1060 Mini ? :E? 

GB RTX 3060TI Gaming OC. Ma chłodzenie na 3 wentyle ale pcb itx.

Swego czasu w tym rozmiarze też miałem zwodowanego GB 1070 Mini :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 17:11, MarcoSimone napisał:

Hex Gear R80 

Super :) obudowa hex + flt 240 (chyba) miazga. Tylko dlaczego nie hardtube? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

Super :) obudowa hex + flt 240 (chyba) miazga. Tylko dlaczego nie hardtube? :cry:

Wolę węże ;-) 

Te czarne EK są super. Węże są bezpieczniejsze a ja często coś grzebię. Hard tube są załóż i zapomnij. 

No i rury są upierdliwe do poprowadzenia z głową.

Nie chce mi się z tym jebać a znając mój fart to zalałbym sprzęt i tyle z tego by było :E

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 17:11, MarcoSimone napisał:

Hex Gear R80 :)

A0 ide szukać ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Wolę węże ;-) 

Te czarne EK są super. Węże są bezpieczniejsze a ja często coś grzebię. Hard tube są załóż i zapomnij. 

No i rury są upierdliwe do poprowadzenia z głową.

Nie chce mi się z tym jebać a znając mój fart to zalałbym sprzęt i tyle z tego by było :E

 

Zgadzam sie w 100%. Hard tube to jakas glupia moda, kompletnie niepraktyczne rozwiazanie. ZMT FTW!

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu wad to najważniejsza to, że z czasem, o ile sam kolor płyny się nie zmieni, to zachowują naturalny jego kolor. Węże jednak trochę zmieniają wizualnie barwę. Dlatego też czarne najlepsze, bo nie widać :E Popieram więc wersję u Marco :thumbup:

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

A0 ide szukać ? :) 

co?

Jeśli pytasz gdzie kupić tą budę to Cię zmartwię...nie kupisz nowej.

Słynny modder Hans Peder Sahl miału manufakturę która je produkowała. Chyba ze 3 lata temu ją zlikwidował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MarcoSimone napisał:

co?

No płyta komunikuje Ci na zdjęciu kod błędu A0 - IDE Szuka :) 

image.png.000c34f36a180715b0b92530497d936e.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...