Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

fajen radiatorki na ramy ??

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, pulse_ napisał:

7 na 10 za niezgrane kolory devila i wentylatorów

Zmień kąt ustawienia głośników ponieważ teraz prawy gra do lewego ucha a lewy do prawego.

Powinienes dostawać ze stereo prosto na twarz :-)

Te niezgrane kolory są celowo, na żywo wygląda to lepiej. :) Jak ustawiłem red devila na biało, to wyglądał słabo. A tak jest przełamanie.

 

A co do głośników, to są dobrze ustawione, akurat siedzę w sweet spocie. Zdjęcie trochę przekłamuje.

2 minuty temu, D3Fcon napisał:

WTF? To są reapery? ^^

Radiatory z reaperów. :)

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chwile temu była moda na wymianę radiatorów z oryginalnych na patriotach które radiatorami nie są a tylko atrapą :E sporo osób zrobiło ten zabieg tu z forum, w dziale ram można przeglądnąć więcej :) ja finalnie odpuściłem ale wyniki po ich zmianie były naprawdę ok (czasem i -10c na pamięciach) Pierwsza meshify jak dla mnie zawsze będzie najładniejszą budą ever :thumb:druga już tak ładnie się nie prezentuje bo i większa krowa z niej heh.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, marjanoos napisał:

Te niezgrane kolory są celowo, na żywo wygląda to lepiej. :) Jak ustawiłem red devila na biało, to wyglądał słabo. A tak jest przełamanie.

 

A co do głośników, to są dobrze ustawione, akurat siedzę w sweet spocie. Zdjęcie trochę przekłamuje.

Radiatory z reaperów. :)

Ktoś na forum sprzedawał radiatory z dominatorów platinum. Nie lepiej takie? Średnio mi tu pasuje miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, D3Fcon napisał:

Ktoś na forum sprzedawał radiatory z dominatorów platinum. Nie lepiej takie? Średnio mi tu pasuje miedź.

Ja te radiatory mam już parę miesięcy. Nie widziałem na forum tych dominatorów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, D3Fcon napisał:

Ktoś na forum sprzedawał radiatory z dominatorów platinum. Nie lepiej takie? Średnio mi tu pasuje miedź.

Miedź na ramach, heatpipe, thermalpady, sensowna grubość radiatorów i żebrowanie to tragedia. Powinny być cienkie jak żyletki, taśmy z pianki dwustronnej i najlepiej dogrzewanie RGBLT? Najlepiej też jak radiator nie pokrywa taśmą klejącą (termoprzewodzącą?) kości pamięci, albo jeszcze od połowy odstaje bo się odkleiło XD 

Na moje już lepsze są dominatory, rapery itp po przeszczepie na dzisiejsze dziadostwo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe a ja sobie wczoraj zamowilem  radiatorki gelida z rgb bo wymiana pamieci na swiecace jest dla mnie kompletnie nioplacalna a tak mam co chcialem :) 

5oSbRDG.jpg

vowY0so.jpg

za 40 zł komplet to całkiem spoko cena

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Minciu napisał:

Miedź na ramach, heatpipe, thermalpady, sensowna grubość radiatorów i żebrowanie to tragedia. Powinny być cienkie jak żyletki, taśmy z pianki dwustronnej i najlepiej dogrzewanie RGBLT? Najlepiej też jak radiator nie pokrywa taśmą klejącą (termoprzewodzącą?) kości pamięci, albo jeszcze od połowy odstaje bo się odkleiło XD 

Na moje już lepsze są dominatory, rapery itp po przeszczepie na dzisiejsze dziadostwo.

Nie wiem czy wychwyciłem sens tej wypowiedzi ale radiator na ramie nie ma większego znaczenia bo zazwyczaj pełni funkcję czysto estetyczną. Radiatory z dominatorów są po prostu estetyczniejsze choć jak widać to kwestia gustu i komuś bardziej spodobają się takie reapery.. Jak dla mnie anoda + czarny pasują do wszystkiego a goła miedź tak średnio. Do tego nie nazwałbym radiatorów z dominatorów cienkimi jak żyletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on oskalpował patrioty a nie Corsaira ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Ale on oskalpował patrioty a nie Corsaira ;) 

No i? Że radiator by nie pasował czy o co chodzi bo nie kumam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że wybrał widocznie to co było dostępne w dobrej cenie w danym momencie XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, D3Fcon napisał:

Nie wiem czy wychwyciłem sens tej wypowiedzi ale radiator na ramie nie ma większego znaczenia bo zazwyczaj pełni funkcję czysto estetyczną.

żartujesz? jak kręcisz ram w opór jak np kości b-die gdzie prawdziwa zabawa zaczyna się od +1.5v to porządny radiator robi robotę jak ktoś chce wycisnąć ostatnie soki a te z patriotów to tylko ozdobne atrapy :E po zamontowaniu takich z OCZ ludki urywały po 8-10c, najlepsza była akcja jak jeden przetestował patrioty całkowicie po skalpie bez radiatora i kości miały 2 stopnie mniej niż na tych oryginalnych :E to pokazuje ze ta ozdoba w dodatku przeszkadza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Send1N napisał:

. to pokazuje ze ta ozdoba w dodatku przeszkadza.

Dzisiaj głównie estetyka wątpliwego gustu ;) 

Ja tam wolę miedź i HP niż RGBT z żyletkami na taśmie dwustronnej. 

58 minut temu, Send1N napisał:

, najlepsza była akcja jak jeden przetestował patrioty całkowicie po skalpie bez radiatora i kości miały 2 stopnie mniej niż na tych oryginalnych

Z DDR5 nieraz jest jeszcze ciekawiej ;) A z oświetleniem podgrzewającym to już odlot :D 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, D3Fcon napisał:

Nie wiem czy wychwyciłem sens tej wypowiedzi ale radiator na ramie nie ma większego znaczenia bo zazwyczaj pełni funkcję czysto estetyczną. Radiatory z dominatorów są po prostu estetyczniejsze choć jak widać to kwestia gustu i komuś bardziej spodobają się takie reapery.. Jak dla mnie anoda + czarny pasują do wszystkiego a goła miedź tak średnio. Do tego nie nazwałbym radiatorów z dominatorów cienkimi jak żyletki.

No nie powiem, że te reapery są najładniejsze, ale tak jak @Minciu powiedział, trafiły się w dobrej cenie. A do miedzi już się przyzwyczaiłem. Wymiana radiatorów pozwoliła też na lepsze OC.

Edytowane przez marjanoos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej do poprawy, ale jak wyżej. Teraz o wiele lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

o tak , dzięki wszystkim za pomoc

musiałem jednak boczną chłodnicę portami do góry zamontować, mam wrażenie, że woda wracająca stamtąd wpada do reza na większym ciśnieniu i chlopocze mimo niższych  obrotów pompy

temperatury generalnie sa super niskie, D5 podłaczone pod quadro leci na 2000 obrotów, nie za nisko?

 

Cytat

Dalej do poprawy, ale jak wyżej. Teraz o wiele lepiej :P

jestem otwarty na sugestie

przerzuciłem chłodnice na drugą stronę więc jest kilka cm więcej miejsca w środku, ale pompa mieści się tylko na dolnej chlodnicy

Edytowane przez bofff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bofff napisał:

o tak , dzięki wszystkim za pomoc

musiałem jednak boczną chłodnicę portami do góry zamontować, mam wrażenie, że woda wracająca stamtąd wpada do reza na większym ciśnieniu i chlopocze mimo niższych  obrotów pompy

temperatury generalnie sa super niskie, D5 podłaczone pod PUMP i sterowane PWM leci na 2050 obrotów, nie za nisko?

najchętniej podpiąłbym pod Quadro i sterował stamtąd

jestem otwarty na sugestie

przerzuciłem chłodnice na drugą stronę więc jest kilka cm więcej miejsca w środku, ale pompa mieści się tylko na dolnej chlodnicy

Moja d5 chodziła na 18XX i było dobrze. Powyżej 2500 była już słyszalna a przy 4000+ to już była mega głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oglądając ostatnio recenzje jakieś topowej obudowy Fractal Design Torrent zauważyłem, że producent odszedł od standardowego tunelu na zasilacz i dyski HDD na dole obudowy z uwagi na blokadę przepływu powietrza przez najniższy wentylator z frontu obudowy. I tak sobie pomyślałem, że w mojej obudowie SILENTIUM PC SG7V TG pierwszy wentylator jest blokowany przez zatoczkę HDD więc postanowiłem ją wymontować. Teraz zastanawiam się czy lepszy przepływ powietrza na kartę graficzną uzyskam stosując "pochylnię" jak na 3 zdjęciu (docelowo dosztukowałbym jakąś blaszkę) czy zostawić jak jest na zdjęciu nr 2 i nie odczuje różnicy? Stosował ktoś takie domowe tuningi? ?

 

obudowa-1.png

obudowa-2.png

obudowa-3.png

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Oglądając ostatnio recenzje jakieś topowej obudowy Fractal Design Torrent zauważyłem, że producent odszedł od standardowego tunelu na zasilacz i dyski HDD na dole obudowy z uwagi na blokadę przepływu powietrza przez najniższy wentylator z frontu obudowy. I tak sobie pomyślałem, że w mojej obudowie SILENTIUM PC SG7V TG pierwszy wentylator jest blokowany przez zatoczkę HDD więc postanowiłem ją wymontować. Teraz zastanawiam się czy lepszy przepływ powietrza na kartę graficzną uzyskam stosując "pochylnię" jak na 3 zdjęciu (docelowo dosztukowałbym jakąś blaszkę) czy zostawić jak jest na zdjęciu nr 2 i nie odczuje różnicy? Stosował ktoś takie domowe tuningi? ?

 

Imo coś powinno dać takie rozwiązanie z pochylnią. Zawsze możesz sprawdzić odpalając jakiś strestest dla GPU (FurMark) i porównać temperatury bez i z pochylnią pamiętając o bocznej ścianie od strony panelu szklanego. Poza tym fajnie wyglądający setup, a osobiście zmieniłbym podpórke pod GPU na Lian-Li GB-001 albo 002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one dick moim zdaniem

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 22:08, kibolkks napisał:

Teraz zastanawiam się czy lepszy przepływ powietrza na kartę graficzną uzyskam stosując "pochylnię" jak na 3 zdjęciu (docelowo dosztukowałbym jakąś blaszkę) czy zostawić jak jest na zdjęciu nr 2 i nie odczuje różnicy? Stosował ktoś takie domowe tuningi? ?

Mam taką "rampę" u siebie. Wieje chłodnym pod gpu zamiast w piwnicę. Ile to daje wymiernych korzyści nie wiem. Na pewno lepiej wygląda niż bez zaślepki (musiałem ją usunąć, żeby dać wentyla na front). 

Rampa jest z plastiku (wydrukowana). Znalazłem w necie gotowca i za 70 zł ktoś mi wydrukował.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...