Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w koncu mialem chwile aby dokonczyc kompa syna,oraz jego stanowisko.

Obudowa Msi nieduza,ale i tak za duzo na ten set :)-choc w sumie dobrze ze sie te aio TT zmiescilo.

nLSy0L.jpg


qd8K2L.jpg

Teraz czas zajac sie swoim gratkiem,nowa grafika by sie przydala-wiec czekam,a obudowa juz czeka-Hyte Y60 jest swietna i morda mi sie sie cieszy ze bede mial w niej kompa.

  • Like 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mała zmiana. Trzeba było jednak Pc zabrać z podłogi ( dzieciaki za dużo się zaczęły interesować).

A że obok tv to ok obudowa irid 505 za duża była..

Wybór padł na Krux Anta.

Kilka rzeczy do poprawy będzie ale jestem zadowolony, fajna obudowa.

310873c4efccab8cmed.jpg

Edytowane przez Rikudo
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie cykał że spadnie ?? a budka bardzo fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ja.

W końcu udało mi się wymienić Pentiuma Dual-Core i GeForce 9600GT na Q9650 i GTX 660. Do tego dorzuciłem jeszcze 4GB RAM bo było w niezłej cenie. Kurła panie, w końcu mogę pograć w BF3 na wysokich w 60 klateczkach a nie 20 na low jak wcześniej. Normalnie bydlęca moc :E

LLsoI9O.jpg

PL9BtL9.png

Powyższy post został stworzony w celach rozrywkowych i tak też powinien zostać potraktowany. :E

Edytowane przez damiank94
  • Like 3
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2022 o 22:06, pulse_ napisał:

Fuck yeah! Upchałem navisa 240 na topie w krux naos :D
Wentylatory arctic slim a i tak na żyletki.
 

Co to siedzi bezpośrednio na procu? Zmieniałeś pompkę? Na AIO znam się jak świnia na gwiazdach, sam mam Navisa 240 i jakś ciut inaczej to wygląda ;) A to wygląda kozacko.

EDIT: dobra mam F240...

Edytowane przez MJRegul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2022 o 06:43, pulse_ napisał:

Śruby pod chłodnice są dołączane do wentylatorów, nie trzeba dokupować.

arctic daje do slimów śruby pod chłodnicę? pierwsze słyszę :E o z tego co wiem to są 4 standardowe srebrne śrubki do obudowy i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pulse_ napisał:

Tutaj kupiłem i w zestawie z każdym wentylatorem jest dwukomorowy woreczek 4 srebrne śrubki + 4 śrubki montażowe pod chłodnice.
https://allegro.pl/oferta/arctic-p12-slim-pwm-pst-wentylator-x130-10417524306

O takie jak tu na renderze
p12-slim-pwm-pst-height-comparison-en.jp

to nowosc u arctica ze do p12 nie slimowych dodaje sruby na chlodnice, bo 2 miesiace temu jak kupowałem to nie dostałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj te Arctici P12 Slim na górze obudowy i lubią sobie okresowo popiskiwać wysokim tonem zarówno przy zmianie obrotów, jak i przy stałych obrotach poniżej 950 rpm. Nie piszczą tylko przy stałych powyżej 950rpm. To jest jakiś dźwięk z elektryki, nie łożysko. Dźwięk jest irytujący, a z kolei 950rpm to za dużo na idle przy siedzeniu w nocy. Już lepiej otworzyć obudowę z góry i je wywalić.
Do co wkrętów, to owszem w zestawie są dodatkowe do wkręcania w radiator.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 20:24, wamak napisał:

Zamontowałem wczoraj te Arctici P12 Slim na górze obudowy i lubią sobie okresowo popiskiwać wysokim tonem zarówno przy zmianie obrotów, jak i przy stałych obrotach poniżej 950 rpm. Nie piszczą tylko przy stałych powyżej 950rpm. To jest jakiś dźwięk z elektryki, nie łożysko

Problem znany szczególnie w wersjach 120mm tylko raczej buczenie a nie piszczenie ? chyba że u ciebie faktycznie to jeszcze inny przypadek, dopiero wersje argb nie mają tych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? POZDRO DLA MARCO TO ON ZAŁATAWIŁ MI TAKĄ ŚLICZNĄ BUDKĘ 
Naprawiony zasilacz zasila naprawioną płytę na której jest naprawiony stary gtx, po to używam tej budki ?
olE7wh6.jpg
a w pokoju w drugim koncie stoi już kolejne lian li ? ale te jest już pod main kompa..

Edytowane przez Ocho
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek złożyłem w końcu upgrade składający się z r5 5600, mobo i ram. Wrzucę wam zajawkę nad którą pracuję czyli adaptacja Prolimatech Megashadow + 2x Sigma EVO na płytę AM4. V1 prezentuję na zdjęciach. Procesor obciążałem Stress CPU z CPU-Z. Każdy test trwał 10min. Na oem uzyskałem 82.8*C i mnożnik max 43,5 czyli 4341.3 Ghz, na Megashadow z Thermal Grizzly (wentylatory skręcone ~630rpm) 65.6*C. Odpaliłem wentylatory na max ~1200rpm zbiłem do 53*C. Na Prolimatech mnożnik utrzymywał się na maxa 44,5 czyli 4441,1Ghz. Podczas pisania postu mam 26*C przy 630rpm.

Wydaje mi się, że muszę obniżyć adapter ponieważ dokręciłem cooler do końca gwintu. Opór był wyczuwalny, ale nie mocny. Wydaje mi się, że powinienem móc go dokręcić delikatnie mocniej (przełożę go jeszcze na starą płytę i sprawdzę jaką siłę mogę przyłożyć na i5). 

Dzisiaj skończyła mi się pasta by testować dalej :E

Zdjęcia i ss https://imgur.com/a/DCUqvOW

4M6AYOH.jpg

Edytowane przez VDamiaNV
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam pokazać pc mojego znajomego, trzeba przyznać ma chlop fantazję xD zrobił tunel z klimy do obudowy rurą a chłodzenie odpowietrzył w ten sposób że przebił jeden wąż strzykawką i później zakleił super glue dziurkę :E ?

09360b237b1e7.jpg

Edytowane przez Send1N
  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Send1N napisał:

Muszę wam pokazać pc mojego znajomego, trzeba przyznać ma chlop fantazję xD zrobił tunel z klimy do obudowy rurą a chłodzenie odpowietrzył w ten sposób że przebił jeden wąż strzykawką i później zakleił super glue dziurkę :E ?

09360b237b1e7.jpg

Polak potrafi XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was porównanie obudów Phanteks P600s vs Fractal Meshify S2?

Która jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten człowiek ma, ale się na pclabie nie wypowiada:

Jak dla mnie zdecydowanie P600S - daje możliwość balansowania wyciszenia i przewiewu, kiedy S2 nie, a i przewiewność jakaś szczególna nie jest. Do tego najgorszy z możliwych filtr-gąbka na froncie, który przewiew kasuje najlepiej, najlepiej łapie też kurz, ale najtrudniej go z niego wydostać - będziesz mieć na tym froncie pikne, wieczne kurzowe kółeczka. Mi tyle wystarczy do podjęcia decyzji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz sobie obejrze porównanie :)

S2 jest o tyle fajniejsza, że ma możliwość AIO 420 na topie, niby P600s może mieć na froncie ale jakoś nie jestem przekonany do tego typu instalacji (może błąd?)

Jeszcze zainteresowała mnie obudowa Torrent, bardzo ją chwalą ale tam też tylko na froncie można dać 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Send1N napisał:

Muszę wam pokazać pc mojego znajomego, trzeba przyznać ma chlop fantazję xD zrobił tunel z klimy do obudowy rurą a chłodzenie odpowietrzył w ten sposób że przebił jeden wąż strzykawką i później zakleił super glue dziurkę :E ?

09360b237b1e7.jpg

Nie skrapla mu się tam nic? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojoo napisał:

Dzięki, zaraz sobie obejrze porównanie :)

S2 jest o tyle fajniejsza, że ma możliwość AIO 420 na topie, niby P600s może mieć na froncie ale jakoś nie jestem przekonany do tego typu instalacji (może błąd?)

Jeszcze zainteresowała mnie obudowa Torrent, bardzo ją chwalą ale tam też tylko na froncie można dać 420

Zacząłbym do tego, czy w ogóle ładować się w aio. W przypadku większości konfiguracji i zastosowań aio nie spisze się zauważalnie lepiej niż cooler powietrzny.

Aio na froncie to lepsze temperatury procesora, ale gorsze podzespołów. Na topie działa to na odwrót, więc jest to ten zdrowszy układ.

Torrent to wręcz ostatnia obudowa, którą łączyłbym z aio. Gdziekolwiek go nie władujesz, zredukujesz największą ( i jedyną w sumie ) zaletę Torrenta - mega przewiew przy niskich obrotach wentylatorów.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Zacząłbym do tego, czy w ogóle ładować się w aio. W przypadku większości konfiguracji i zastosowań aio nie spisze się zauważalnie lepiej niż cooler powietrzny.

Aio na froncie to lepsze temperatury procesora, ale gorsze podzespołów. Na topie działa to na odwrót, więc jest to ten zdrowszy układ.

Torrent to wręcz ostatnia obudowa, którą łączyłbym z aio. Gdziekolwiek go nie władujesz, zredukujesz największą ( i jedyną w sumie ) zaletę Torrenta - mega przewiew przy niskich obrotach wentylatorów.

 

Dzięki, warto poczytać mądre wypowiedzi.

Mam zamówiony 13900k więc chyba w tym przypadku to jedyna opcja właśnie AIO? tak mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na testy, ale niemal na pewno będzie jeszcze gorzej niż z 12900K, więc wymagania w temacie chłodzenia wzrosną. Jednak owe zawsze zależą od właśnie zastosowania. Do renderingu raczej nie będzie co podchodzić bez aiosów 360, ale w gierkach podejrzewam, że chłodno i przy tym cicho ogarnie go średnio-półkowy cooler powietrzny typu Fortis. Pozostaje też kwestia domyślnej efektywności energetycznej, która tradycyjnie w czasach zażartej konkurencji musi być kijowa, a właśnie ona wystrzeliwuje wymagania co do chłodzenia w kosmos: https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-12900k-alder-lake-tested-at-various-power-limits/2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

 Do renderingu raczej nie będzie co podchodzić bez aiosów 360, ale w gierkach podejrzewam, że chłodno i przy tym cicho ogarnie go średnio-półkowy cooler powietrzny typu Fortis. 

Dlatego na wszelki wypadek myślę o wersji 420mm czyli Corsair iCUE H170i ELITE 3x140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...