Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pitt_34 napisał:

A z tym okablowaniem, to już nie da się nic  zrobić ? Marnie to trochę wygląda. 

Jakie OC zrobiłeś ?

A mnie naszło i wszytko praktycznie na biało zrobiłem, karta jeszcze do wymiany. 

3030 - 3015 mhz na rdzeniu oraz 23000 na pamięciach ( pamięci podobno można spokojnie na 24000 dać ) 

Kabla ATX niestety nie da się inaczej poprowadzić ( w zestawie był jeden grzebień, muszę dokupić jeszcze żeby lepiej wyglądało ), kabel 16 pin do karty to dedyk do TT, twarde przewody. Reszta kabli w obudowie jest maksymalnie skrócona i poukładana 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to pierwszy raz się zabrałem za jakieś kombinowanie i naszło mnie na białą obudowę a jak i obudowa to i chłodzenie, klawiatura, mysz itp. muszę trafić jakąś białą 3090/3090 Ti i będę zadowolony z mojego wynalazku :szczerbaty:

8c8b630e7dee.jpg

abb37252faeb.jpg

85d956f4f117.jpg

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarcoSimone napisał:

@Pitt_34

Elegancko wyszło ?

Dzięki, mi też zaczyna się to podobać.

A po zamknięciu nawet te czarne ramki na szybie dają przyjemny kontrast, na początku nie za bardzo mi się to podobało, ale teraz zmieniłem zdanie.

996ec148e11f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpórka pod gpu z lampą ciekawy patent na przemycenie źródła oświetlenia do środka komory obudowy

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu przełożyłem PC do nowej obudowy :-). Z Phanteksa 500 do Lian Li Lancool III. Tym razem motywacją była chęć/potrzeba dołożenia radiatora pod 4090. A ograniczeniem konieczność zachowania podobnej podstawy jak Phanteks, więc skrzynki typu O11 odpadały. W Phanteksie miałem 360+360+120, w Lancoolu III, jak sama nazwa wskazuje :-)zmieściło się 3x360. Dało się to dość wygodnie poukładać. Tylko kombo D5+150 weszło na styk ale na szczęście Lancool ma na topie wygodny otwór do napełniania układu.

Chodzi to bardzo wydajnie i cicho. A jest jeszcze miejsce pod rozszerzenie, na przód można dać 420 a na tył dołożyć 120, jakby kiedyś było potrzeba chłodniej albo ciszej.

 

z9dfpnf5qq1a1.jpg?width=3052&format=pjpg

krmxrp96qq1a1.jpg?width=3997&format=pjpg

sc1dfws7qq1a1.jpg?width=4384&format=pjpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez msky7300
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Taka śmieszna chłodniczka dla 9900K i RTX4090?! 8:E

ja tam chłodzę powietrzem daje rade, cpu dobija do 5 Ghz i zero problemów ...

 

W dniu 10.11.2022 o 17:34, MarcoSimone napisał:

qUR5fQQ.jpg

widzę że zasilacz masz taki jak ja i co zadowolony , kable mogły być lepsze ...

Edytowane przez komputeromaniak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komputeromaniak79

Jasne, że zadowolony :) Corsairy używam od 2014r. Najpierw rev.1 RM650 a teraz RM750X. Z resztą RM650 dalej śmiga w kompie Taty.

Kable są spoko, ale ja i tak mam customowe w oplotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocho
To BĘDZIE maszynka zbudowana z części z szuflady. Jak na razie widać obudowę, taką trochę starszą ale jednak. Wyczyściłem ją, odkręciłem co trzeba, poobcinałem jakieś resztki trytytek i innego badziewia. Jak widzisz są wentylatory fabryczne, 3 sztuki. Mają one rozmiar 140mm i świeciły na niebiesko zanim stało się to modne. Jest też jeden wentylator od Xigmateka, również świecący na niebiesko, jednak zupełnie inaczej (jest to wentyl dodatkowy gdyż ten fabryczny blokowany jest przez koszyk). Widać wreszcie dwie zimne katody CCFL - jak myślisz, w jakim kolorze świecące?
Teraz tylko  wsadzić resztę - mam zasilacz Tagan TG580-U15, płytę główną Gigabyte GA-990XA-UD3 z procesorem Vishera FX-6350 i chłodzeniem Thermalright True Spirit Black, które będzie skierowane wentylatorem ku topowi obudowy, zatem tylni wentylator zbędny. Co jeszcze? Kontroler obrotów z pokrętłami, taki staroświecki, od Zalmana (ZM-MFC1). Dzięki temu wentylatory ze złączem 3pin (bez PWM) będą sterowalne, ręcznie bo ręcznie ale jednak. Brakuje tylko czegoś aby zaślepić tę dziurę nad tym kontrolerem - niestety oryginalnej zaślepki brak. Pewnie wsadzę tu napęd DVD, chyba że proponujesz coś innego? Myślę też, jaki wentylator wsadzić na chłodzenie procesora... szukałem niebieskich i jedyne sensowne, które znalazłem to Cooler Master Sickeflow 120mm BLUE, chyba że proponujesz coś innego? Co do dysków to systemowym będzie GoodRam CX400 256GB, do tego dołożę któryś ze starszych HDD-ków z szuflady.
Jak zatem widzisz zestaw nie rewelacja ale da się grać w starsze gry gdyż z szuflady wyciągnąłem GTX670 2GB WindForce 3x od Gigabyte. Myślę, czy nie zrobić sobie tutaj SLI, nigdy nie miałem a zawsze marzyłem mieć (pewnie powiesz, abym sprzedał i kupił coś wydajniejszego ale jedną kartę takie GTX970).   
No i tak to wygląda :E 

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mITX, w roli glownej Thermaltake Tower 100.
ZjKHekI.jpg
H7V6WLt.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o promocje brack fraidayowe na angeli to podaje :

 

Tradycyjnie jak co roku przygotowaliśmy specjalna ofertę na Black Friday, w tym roku promocje potrwają do 30 listopada.
Wszystkie produkty firmy Gelid -15%
Wszystkie produkty firmy Alphacool -10%.
Wszystkie produkty firmy EK -10%.
Wszystkie produkty firmy XSPC -10%.
Wszystkie ceny produktów w promocji wyświetlane są już z rabatem, nie ma potrzeby podawania żadnych kodów.
Promocje i rabaty nie łącza się.
Zapraszamy do zakupów
zespół Angela.pl
 
Mam wrażenie ze te promocje to lipa i ceny sie nie zmieniły a nawet sa wyzsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na angela coś tam ceny spadły. Ostatnio przeglądałem to np taki EK-Quantum Kinetic FLT 80 D5 PWM był za chyba 860 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na jakich marżach działa angela, to jest sklep bardzo niszowy mimo wszystko i po prostu nie mogą sobie na promocje -60% pozwolić. Tak przynajmniej ja to widzę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Trybcio86 napisał:

Wszystkie produkty firmy EK -10%.

lepiej bezpośrednio przez EKWB shop bo tam do -30% na te same prod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

lepiej bezpośrednio przez EKWB shop bo tam do -30% na te same prod.

Ale koszty wysyłki psują zabawę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MarcoSimone napisał:

Ale koszty wysyłki psują zabawę ;-)

Fakt, ale też zależy od kosztu zabawy "Bezpłatna dostawa do UE przy zamówieniach powyżej 250 €" brzmi fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulep w InWin D-Frame mini wyrwanej na allegro za 110 PLN. InWin dosłał wszystkie brakujące części, jedynie musiałem pokryć koszty wysyłki.

Ulepione z tego co było pod ręką, będzie służył do stremu na TV z mojego głównego PC, jak się przyjmie zrobimy upgrade.

(rez został, miał obyć LC, ale pompka nie działa)

0WhI8Ai.jpg

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update wizualny. Maskownice na boki radiatorów i dyskretne podświetlenie piwnicy.

 

20221125-190929.jpg

20221125-190839.jpg

20221125-190657.jpg

20221125-190719.jpg

20221125-190601.jpg

 

 

  • Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...