Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Minciu napisał:

 

Selekty 8700k to nie te co po 5.2-5.4 latają?

Build fajnie spasowany. Niemal na zyletki.

Selecty to takie które 5Ghz zrobią poniżej 1,3V, to już nazywamy selectem, a mój lata na 5,2 przy 1,38V, ale nie daje dużej różnicy więc obniżam po głównie do gierek używam kompa i prostych symulacji akustycznych, nie potrzebuje 5,2 i wolę uniknąć degradacji. 

 

A build fsktycznie jest już ciasny, cosmos to duża obudowa, ale już tyle zrobiłem że jest mega ciasno i ciężko to wszystko upchać. 

4 minuty temu, Draco0 napisał:

49* na ramie to i tak bez tragedii, ale procek chłodny :) U mnie cieplej, ale przynajmniej cicho.

 

Podkręcone B-DIE powyżej 45C lubią sypac błędami, więc nie ryzykowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Draco0 Ciekawy pomysł z montażem chłodnicy w osłonie PSU :D. Osobiście dałbym jednak wentylator nad chłodnicę, żeby nie było widać gołych finów, ewentualnie pomalowałbym finy lub zmienił chłodnicę na taka, która ma malowane finy, ale to już czepialstwo. 

BTW: Niezła ilość złączek kątowych i extenderów w okolicy bloku CPU :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa mam nad biurkiem i monitorami więc nawet tego nie widać ;) a tam jest taki myk że są 2x120 na kanapke z wentylem w środku :E 

Co do złączek to znacznie bardziej mi się to podoba niż rurki, chociaż już czarne mam zakupione.. ale rurki są dla homosiów ?

 

aaa i przepływomierz miał być Bykski B-TFC-CS-X ale dotarł uszkodzony i cały czas tylko alarm mruga :/ 

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Draco0 napisał:

49* na ramie to i tak bez tragedii, ale procek chłodny :) U mnie cieplej, ale przynajmniej cicho.

o wiele ładniej bez podświetlenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Draco0 napisał:

... a tam jest taki myk że są 2x120 na kanapke z wentylem w środku :E  

Kanapki niezalecane, jedna chłodnica podgrzewa drugą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się sprawdza lepiej niż jedna 120 ;)  do tego jest tylko 360, więc 2x120 robią robotę.

10 godzin temu, Ocho napisał:

o wiele ładniej bez podświetlenia 

Z założoną szybą prawie nie widać co jest w środku bez podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 18:38, Minciu napisał:

 

Wentylator trzeba jeszcze jakiś dodać na tył.

Po drobnym przedmuchaniu:

20201030-185121-1.jpg

Jakbyś do malucha włożył silnik mercedesa ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ThePunisher napisał:

 ale odpalony corsair airflow na 1350rom jest cichy i zbija to do 40,5 C 

To chłodzenie ma tragiczne wentyle serio masz to ciche ? :E ja kupiłem na allegro swego czasu tylko dla tej ramki (bo gskill turbulence mi się nie podobał) i trochę się nagłowiłem jak zmodyfikować tam wentyle przez to że mają nietypową grubość ramki (20mm zamiast 25 lub 15) Skończyło się tak że siedzą tam ramki od revoltec airguard 60x60x20 z wypchanymi oryginalnymi śmigłami a śmigła są jeszcze od innych wentyli + przesmarowany trzpień swoim smarowidłem zamiast oryginalnego smaru :E Także mod level hard ^^

U mnie oryginalne wentylatorki chodziły jak szlifierka nawet na niskich obrotach :E 

Najlepsze jest to ze to chlodzenie leży w szufladzie bo patrioty się nie przegrzewają mi w budzie na 1.5v :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary dzień, mało słońca, wymienione śledzie na czarne i na tył obudowy eloop czarny. Całe światło jest z taśmy led zamaskowanej na topie, mam tam osłonę że nie dostaje się żadne poświata na panel boczny, co występuje jak się normalnie tylko da te ledy bez niczego.

ZrqQtiAl.jpg 1h2aknvl.jpg

 

Jeszcze myślałem zanim by była przesiadka na coś innego, dać gpu z full coverem na riserze, i równoległy loop z tego na cppu, a te węże które teraz idą nad piwnicą by były schowane za tym gpu stojącym pionowo. Widoczne by były tylko 2 krótkie odcinki idące z gpu na cpu (wychodzące od wewnętrznej, niewidocznej strony bloku gpu). Tylko dostać jakieś fajne gpu z fc, bo na to niereferencyjne pcb 1080 to nie bardzo do dostania.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna sesja bo projekt jest już w sumie zakończony.

Więcej zdjęć będzie w worklogu. 

img_20201101_132622ftje5.jpg

img_20201101_133842b2kun.jpg

img_20201101_133019lfki2.jpg

[IMG]

Edytowane przez ThePunisher
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aerial napisał:

Szary dzień, mało słońca, wymienione śledzie na czarne i na tył obudowy eloop czarny. Całe światło jest z taśmy led zamaskowanej na topie, mam tam osłonę że nie dostaje się żadne poświata na panel boczny, co występuje jak się normalnie tylko da te ledy bez niczego.

ZrqQtiAl.jpg 1h2aknvl.jpg

 

Jeszcze myślałem zanim by była przesiadka na coś innego, dać gpu z full coverem na riserze, i równoległy loop z tego na cppu, a te węże które teraz idą nad piwnicą by były schowane za tym gpu stojącym pionowo. Widoczne by były tylko 2 krótkie odcinki idące z gpu na cpu (wychodzące od wewnętrznej, niewidocznej strony bloku gpu). Tylko dostać jakieś fajne gpu z fc, bo na to niereferencyjne pcb 1080 to nie bardzo do dostania.

Ładnie, schludnie ale trochę te kable z zasilacza tak z czapy ułożone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Ładnie, schludnie ale trochę te kable z zasilacza tak z czapy ułożone ?

Żeby było lepiej potrzebne by były klamry, miałem ale się połamały, jedna z tych pierwszych "generacji" gdzie wkładało się na kabel bez zdejmowania wtyczki, przez przerwę, która zarazem osłabiała całą klamrę. Ogólnie to co kto lubi, bo wtedy znowu klamry widać, szczególnie na kablach do gpu, trzeba ich dać kilka co parę centymetrów.

W ogóle to na 24pin jest przedłużka z innego zestawu, bo mam w zasilaczu kable pod bencha custom, i są za krótkie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aerial napisał:

Żeby było lepiej potrzebne by były klamry, miałem ale się połamały, jedna z tych pierwszych "generacji" gdzie wkładało się na kabel bez zdejmowania wtyczki, przez przerwę, która zarazem osłabiała całą klamrę. Ogólnie to co kto lubi, bo wtedy znowu klamry widać, szczególnie na kablach do gpu, trzeba ich dać kilka co parę centymetrów.

W ogóle to na 24pin jest przedłużka z innego zestawu, bo mam w zasilaczu kable pod bencha custom, i są za krótkie :E

Ty te obudowy zmieniasz częściej niż skarpety ale dla i tak najlepsza jaką miałeś to H510 Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super ale tak się zastanawiam, jak można ukryć te kolorowe kabelki od front audio itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RozQ napisał:

Wszystko super ale tak się zastanawiam, jak można ukryć te kolorowe kabelki od front audio itp?

Opleść je i po problemie :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RozQ napisał:

Wszystko super ale tak się zastanawiam, jak można ukryć te kolorowe kabelki od front audio itp?

Ja u siebie koszulkami termokurczyliwymi obleciałem a w tym miejscu gdzie i tak coś wylazło bo ciężko to idealnie spasować zamalowałem czarnym markerem :E 

Dawniej na starych sprzętach też mnie bolały te kabelki i oplatałem to czarną taśmą izolacyjną ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meshify c jest na strychu, a do nowej nie mam jeszcze kabli :E wiec wrzucam porównanie pająków

og-kush.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak tak, pajączki najlepsze bo najtańsze. U mnie podobnie w sumieG30sccs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spoko chłodzenie, najlepszy stosunek cena/jakość/wydajność

Swoją drogą patrzę na tą blokopompkę i na swój blok i widzę że jest takiego samego rozmiaru. Nie sądziłem że ona taka duża jest :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zdziwiony. Moje pierwsze AIO jak odpakowałem to nieźle się zaskoczyłem wielkością pompki ale też i wielkością chłodnicy. Co do cena wydajność to też racja, chyba nie ma nic lepszego za te 2 stówki

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dalej ciekawi jak bardzo tą pompkę w idle słychać i czy przenosi wibracje. Chociaż jak pewnie sam nie posłucham, to się nie dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ją mam stale na 100% i nawet jak przyłożę dość blisko ucho to nie słyszę. Są trzy opcje: albo jest zepsuta; albo jest bez słyszalna; albo lekki hałas czegoś tam ją zagłusza 

No dobra jak zatrzymałem wszystkie wiatraczki to coś tam słuchać ale naprawdę trzeba być blisko pompki

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fakt że NZXT w topowym rozmiarze 360 kosztuje prawie 1500 zł a ARCTIC z grubszą chłodnicą, lepszymi wentylatorami i większą wydajnością kosztuje 600 zł no to nie mam komentarza :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo masz z wentylami arctica, p12/14 biją bądz są równie dobre jak wentyle 3/4x droższe :E  nie wspominając o tym że na rynku jest dostępny 5cio pak tych wentyli w cenie np 1x NB eLoop ARGB :E 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...