Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, travisto napisał:

Przejrzałem sobie trochę cały temat i no kurde przyzam że te wasze mniejsze obudowy robią wrażenie. Aż kusi żeby samemu w końcu zbudować jakiegoś kompa w pomniejszonym micro atxie albo SFF :-P Nie grzeją się wam te karty przy zamkniętych obudowach? U mnie przy Signum SG1 TG karty mające tdp na poziomie 170W i wyżej łapią praktycznie zawsze tempy większe o minimum 5 stopni przy zamkniętym boku.

Jeśli martwią temperatury GPU, to bierz In Win A1. Przez to jak jest ona zrobiona, to będziesz miał kilka ładnych stopni mniej niż w przewiewnym ATX. O ile mnie pamięć nie myli, to przy takich samych sztywnych rpm wszystkiego, to miałem jakieś ~5 stopni na gpu mniej. Jedyne co, to trzeba podnieść ją na nóżkach tak o ten chociaż 1 cm, aby dolne wentylatory łapały więcej powietrza. Buda pod względem wentylacji jest świetna, bo nawet po dłuższym graniu nie było czuć po uchyleniu panelu aby tam było nagrzane. Minus obudowy jest taki, że jest tylko dostępna z zasilaczem od In Wn. Całkiem ciekawym bajerem jest indukcyjna ładowarka do telefonu na topie obudowy.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@travisto Małe (wydajne) komputery, to próbowanie upchania możliwie mocnego (czyli dużego) układu chłodzenia do zwykle możliwie małej obudowy, gimnastyka z ustawianiem wentylatorów wszystkiego, by temperatury były w normie, ale głośno też nie było, a to wszystko doprawione zabawami typu undervolting. Im mniejsza obudowa, tym większa potrzeba takich zabaw, a efekty gorsze - taka jest cena małych komputerów, więc musisz mieć do tego osładzającą Ci to wszystko zajawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1700-800 rpm coolera i wentylatorów obudowy, to jakaś patologia akustyczna xD Jeszcze trochę, a komputer uniesie się w powietrze i kiedyś wyleci przez okno!

 

1wgDfCh.png

Dla porównania 9700K stock; Scythe Ninja 5; 150W poboru; kawał skrzyni w postaci Define 7. Trzy wentylatory obudowy skręcone do minimum, więc nic tam nie dmucha (bo przy takiej prędkości wiele nie wciągną przez filtr i panel frontowy). Tempy wyższe niż u Ciebie, ale w normie, bo proc pracuje, jak ma pracować, ale śmigieł obudowy nie słychać, a cooler ledwie przebija się przez zamkniętą konstrukcję i wyciszenie. Jednak przy takim poziomie ciszy nie byłoby znaczącej różnicy, jeśli siedziałoby to otwartej skrzynce meshowej ( a i coś spadłoby z procka, więc spadły jego obroty). Nie ma to jak kawał skrzyni, który pomieści kawał chłodzenia :]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru porównywać wyników dwóch zupełnie innych procków, bo to nie ma sensu, a jedynie pokazać koledze od pytania o SFF, że duża skrzynia i duże chłodzenia, to możliwość bardzo cichego ogarnięcia poważnych ilości mocy - ciężej taką zagotować, a wielkość chłodzeń amortyzuje leniwe prędkości wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2022 o 19:05, DyndaS napisał:

Jeśli martwią temperatury GPU, to bierz In Win A1.

Właśnie teraz patrzyłem i wiele osób sobie chwali tę obudowę, ale jednak ten przezroczysty spód trochę szpeci. No i cena ~1k za wersję czarną trochę powala. 

W dniu 10.10.2022 o 19:14, Jurand ze Spychowa napisał:

@travisto Małe (wydajne) komputery, to próbowanie upchania możliwie mocnego (czyli dużego) układu chłodzenia do zwykle możliwie małej obudowy, gimnastyka z ustawianiem wentylatorów wszystkiego, by temperatury były w normie, ale głośno też nie było, a to wszystko doprawione zabawami typu undervolting. Im mniejsza obudowa, tym większa potrzeba takich zabaw, a efekty gorsze - taka jest cena małych komputerów, więc musisz mieć do tego osładzającą Ci to wszystko zajawkę.

Wiem, że zabawy z kabelkami jest co niemiara. Parę lat temu widziałem na żywo u kumpla taki malutki komputerek i był mega problem z ładnym ułożeniem sztywnych kabli od zasilacza. Po prostu nie było miejsca. Do tego kolega miał hopla na punkcie wyglądu i upchał tam kartę, która zajmowała całą szerokość obudowy. Do jej wyjmowania każdorazowo musiał wyciągać chłodzenie na CPU i pamięci ram. No ale ostatecznie wyglądało to zajebiście. 

W dniu 10.10.2022 o 20:30, Maestro_ napisał:

/ciach

Jak na ryzena to temperatury bardzo niskie. Ja i tak pewnie celowałbym w jakąś i5 12400F, więc pewnie byłoby jeszcze lepiej. Co do karty to jestem mega zdziwiony że tylko 74 stopnie i błoga cisza. U mnie przy 100% load karta pokroju RTX 2060 od Asusa Dual potrafiła dobijać do 80 stopni i wręcz wyła. Ale to chyba kwestia gównianego chlodzenia tego modelu. I to przy większej obudowie (aerocool cs-107).

Edytowane przez travisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, travisto napisał:

Wiem, że zabawy z kabelkami jest co niemiara. Parę lat temu widziałem na żywo u kumpla taki malutki komputerek i był mega problem z ładnym ułożeniem sztywnych kabli od zasilacza. Po prostu nie było miejsca. Do tego kolega miał hopla na punkcie wyglądu i upchał tam kartę, która zajmowała całą szerokość obudowy. Do jej wyjmowania każdorazowo musiał wyciągać chłodzenie na CPU i pamięci ram. No ale ostatecznie wyglądało to zajebiście. 

Ja w ogóle nie wspominałem o zabawie kabelkami - to najmniejszy problem, z którym raczej będzie kombinowania raz na długi czas. Jeśli nie wyraziłem się jasno, to spłyciłbym świat SFF do dwóch kwestii. Im mniejsza obudowa, tym bardziej każda konfiruacja będzie gorętsza i głośniejsza niż w takim adekwatnie wentylowanym midi-towerze. A to wszystko jeszcze kosztuje: płyty ITX; zasilacze SFX; sensowne coolery; dobre wentylatory; o obudowach nie wspominając. Dlatego mnie to delikatnie mówiąc nie jara i cały SFF nie jest na pewno dla tych, którym po prostu fajnie by wyglądało mieć na biurku stylowy mały komputerek. Widok małej skrzyneczki po miesiącu im spowszednieje i zostaną na dużo dłużej z wadami takiego rozwiązania, a i większość ma miejsce na standardowych rozmiarów komputer. SFF widzę jako zajawkę dla osób jarających się pakowaniem jak najmocniejszego sprzętu do jak najmniejszych obudów i lubiących tą całą gimnastykę z ogarnianiem, żeby to jak najlepiej działało.

EDIT: Tak, ten twój 2060 to był paździerz - karta gorąca i głośna, ale tania :F Na przyszłość, jeśli interesują Cię tempetatury i hałas, to sortuj karty po cenie od najwyższej :D Są niedrogie wyjątki bardzo fajnych chłodzeń typu TUF (wręcz w wersji bez placebo OC zwykł być z najtańszych), ale można lepiej. No i tu trzeba ogarniać temat, by nie kupić jakościowego gówna, które jest chłodne i ciche, bo po prostu duże - czyli twory MSI.

 

Edytowane przez Jurand ze Spychowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Maestro_ napisał:

Raz złożysz mały komputer, już nigdy nie złożysz "normalnego".

Raz złożyłem, głośne to i grzeje się zmieniłem budę na bq 802. Kwestia czy ma się miejsce na duża obudowę. Mały komp miałem w mieszkaniu. Duży w domu w gabinecie:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maestro_ napisał:

Bo źle złożyłeś i się poddałeś!

Ale co to ma do rzeczy fizyka się kłania , jak masz np wentylator 140x3 zamiast 120x 2 to masz ciszej i lepszy przepływ powietrza == niższe temperatury.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się ten link nie wczytuje, ale wystarczy mi to, co napisałeś + zakładam obudowa wielkości pudełka do butów. I to jest właśnie zajawka, o której pisałem - gorące sprzęty w małej obudowie i kombinowanie jak to zorganizować, by było możliwie cicho i chłodno: dwie chłodnice; markowe wentylatory itd. Ja widzę to tak, że to samo równocześnie łatwiej, z lepszym efektem i nawet taniej można osiągnąć w skrzynce normalnych rozmiarów. Argument o oszczędności miejsca mnie nie przekonuje, bo ja mam miejsce na kawał skrzyni. Nawet jeśli zamieniłbym ją na malutką, to po prostu zyskałbym wynikający z różnicy rozmiarów kawałek podłogi, na którym i tak nic bym nie postawił, bo mam jeszcze od cholery wolnej przestrzeni podłogowej :) Btw obecna skrzynka (Define 7 Black Solid) jest zdecydowanie największą, jaką miałem, a większość z tych 20+ lat z kompami spędziłem przy skrzynkach objętościowo o pewnie połowę od Fractala mniejszych. Czyli nawet powinienem być przyzwyczajony do mniejszych komputerów, a obecny stoi w tym samym miejscu i zajmuje go zdecydowanie więcej, ale jest to dla mnie bez znaczenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś z was czy idzie u kogoś przerobić przedni panel z obudowy? chciałbym mieć siatkę na cały panel do samej góry zamiast tego wyciąganego pod otworami na napęd (nie musi być wyciągany bo i tak cały panel da się zdemontować w razie wu. 

976893_15_i1064.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kasztana to jest jedna z lepszych bud budżetowych jeśli chodzi o przewiew :] ja i tak mam ją dosyć dobrze zmodowaną bo mam wpakowane 3 wentyle 1x120+2x140 na froncie i tam inne przeróbki no i wchodzi aio 280 na top bez problemu z ramem itp, chciałbym przerobić ten front bo ta buda jest też idealna jesli chodzi o rozmiar 1cm szersza już nie wejdzie :E wiem że jest to do zrobienia ale sam nie mam czym tego wyciąć :/ Stary model i zapomniany dużo osob mysli ze lipa u spc do tej pory lepszą wentylacje ma tylko signum 1 model.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aquarius to już więcej niż budżetowa, a po prostu przyzwoita obudowa - tj. ciężko się do czegoś przyczepić. Jednak z drugiej strony skrzynki przez te kilka lat poszły trochę do przodu i sam wolałbym sobie właśnie coś takiego postępowego sprawić niż (jeśli faktycznie jest istotna potrzeba) modować Aquariusa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wejdzie mi na biurko i ma tą samą szerokość to corsair airflow d4000 ale raz ze trzeba dac prawie 5 stow dwa że jest ryzyko ze moje aio 280 nie wejdzie na top, nawet temat zalozylem osobny niżej :E bo doczytalem ze tylko standardowy ram się zmieści na styk, ludzie piszą że moduły z rgb nie wchodzą na zagranicznych forach i nie wiem czy patrioty wejdą czy nie a nie chce tego odsłyać bo motka z kurierem itp do paczkomatu buda nie wejdzie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jeśli chcesz aby to wyglądało ładnie, to za koszt takiej przeróbki zleconej osobie trzeciej kupisz nową budę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Akei napisał:

Problem w tym, że jeśli chcesz aby to wyglądało ładnie, to za koszt takiej przeróbki zleconej osobie trzeciej kupisz nową budę.

ogólnie nawet pół profesjonalny modding to spore koszty nawet jeśli ma się zaplecze techniczne/ maszynowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jestem przygotowany na to ale chyba nici z tego :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Trybcio86 napisał:

Ta obudowa przerosła moje wyobrażenia XD 

Ile tam jest miejsca na chłodnice? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy domek dla mojego kompa, narazie bedzie tylko cpu na wodzie 

14-D8102-B-6-B23-47-EB-AB09-3-BF7-A269-B

CB64-B414-FED9-4716-8-FD0-559-D6-A1-E7-D

1x480 1x280 wladuje 

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelne ALU, szkoda nie bylo brac za $150. Buda bardzo fajna nie znudzi sie szybko jak sa trzy konfiguracje WC.

Na start robie dynamic-r 480 na dole i 280 na przodzie.

Edytowane przez MaxForces
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...