Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, sonio napisał:

@czarnuszkin

możesz mi powiedzieć, jak wygląda sprawa wentylatora nad zasilaczem - ze zdjęcia nie wynika jak wygląda sytuacja. Więc się zastanawiam czy on tam bardziej siedzi dla estetyki czy faktycznie coś daje. Bo jak rozumiem to zasilacz jest wentylatorem w dół. 

Sama maszynka ekstra.

Bo to jest raczej przewidziane do radiatora. Mam tą samą obudowę, i nad zasilaczem radiator z wentylami na górze. Wydmuchują one powietrze w dół - na zasilacz, ale tak naprawdę na zewnątrz, bo po lewej i prawej stronie piwnicy jest meszowa osłonka.

 

20221221-214640.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MSky7 napisał:

Bo to jest raczej przewidziane do radiatora. Mam tą samą obudowę, i nad zasilaczem radiator z wentylami na górze. Wydmuchują one powietrze w dół - na zasilacz, ale tak naprawdę na zewnątrz, bo po lewej i prawej stronie piwnicy jest meszowa osłonka.

Ja sobie nie wyobrażam dmuchania ciepłym powietrzem w dół. Masz też chyba ujemny bilans w obudowie (więcej wylotowych niż wlotowych)? Ale jak już pisałem na LC się nie znam w ogóle.

Ja kierowałem się totalnymi podstawami, bo też mój setup dużo prostszy. Mam 6 wentów na intake i 4 na exhaust. Biorę zimne powietrze w dołu i przodu, wypluwam ciepłe z tyłu i u góry. To co nie wyleci przez dodatni bilans ucieka przez mocno perforowany tył obudowy. U Ciebie chyba cały tył też zaciąga powietrze w takim razie?  Pojawi się ewentualny problem kurzu w obudowie? Część ciepłego powietrza wdmuchiwanego do piwnicy pewnie też wraca z powrotem do środka. Bardzo niskie temperatury jakie mam na CPU i GPU raczej przekonują mnie, że zamontowałem wszystko w miarę poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to dobrze. Konwekcja jest o wiele słabsza niż mechaniczny przepływ powietrza.

Ja mam wylot na dole i górze, wlot na froncie. Kurz się nie zbiera - dom mi się mało kurzy :-) a do tego Lancool III ma tyle meshu, że moim  zdaniem trzeba by o wiele mocniej dmuchać, żeby zrobić jakieś podciśnienie.

Edytowane przez MSky7
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuję że tu zajrzałem. Mam zamówiona fractal torrent (czas oczekiwania: jak będzie dostępna) i się zastanawiam czy nie skasować zamówienia i zaraz nie zamówić Lian Li LANCOOL 3. ?:szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sonio napisał:

Trochę żałuję że tu zajrzałem. Mam zamówiona fractal torrent (czas oczekiwania: jak będzie dostępna) i się zastanawiam czy nie skasować zamówienia i zaraz nie zamówić Lian Li LANCOOL 3. ?:szczerbaty:

 

Dlaczego? Mnie osobiście torrent bardziej kręci :D  W LL L3 te wentylatory na niby "podłodze" wyglądają nieco dziwnie, a w torrent bardzo naturalnie  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krzkra napisał:

Dlaczego? Mnie osobiście torrent bardziej kręci :D  W LL L3 te wentylatory na niby "podłodze" wyglądają nieco dziwnie, a w torrent bardzo naturalnie  

Mi w sumie się torrent podoba, ale mój CPU to grzejnik. Mam wieże noctua i ciepło które z niej wylatuje aktualnie koncentruje mi się w tyle obudowy. aktualnej obudowy nie opłaca mi się modernizować, bo ma zbyt dużo wad. Więc dlatego kupno nowej.

W moim zamyśle wolałbym żeby aż tak ciepłe powietrze nie było pompowane do zasilacza, który jest wyżej. To praktycznie mój jedyny zarzut co do torrenta.

A druga sprawa, że ten torrent jak pisałem mam zamówiony, ale go nie ma i nie mam żadnych informacji kiedy będzie, a ta LL jest dostępna.

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 5 latach GTX 1050Ti doczekał się zmiany :D 

f76d579edbee4.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2023 o 14:34, sonio napisał:

Trochę żałuję że tu zajrzałem. Mam zamówiona fractal torrent (czas oczekiwania: jak będzie dostępna) i się zastanawiam czy nie skasować zamówienia i zaraz nie zamówić Lian Li LANCOOL 3. ?:szczerbaty:

 

Ostatnio składałem w torrencie ale compact zestaw i fajnie to działa. Fortis 5 dual i fluctusy na dół 2x140mm oraz wyciągowy 120mm dołożyłem.

Jak będzie z czasem Mobo wymieniane to dla dysku 3,5" kabelek Sata musi być dłuższy i kable od zasilacza trzeba ładnie układać. Zasilanie GPU może wymagać przedłużek.

Torrent bardzo ładnie wykonana obudowa.

Jeśli AIO to bym wybrał lancool III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev.1.0 Cosmosa skończona. W niedalekiej przyszłości upgrade cpu i mobo oraz cały "kejbel menadżment" zrobiony na wymiar 

 

_dsc0105pdc94.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2023 o 14:34, sonio napisał:

Trochę żałuję że tu zajrzałem. Mam zamówiona fractal torrent (czas oczekiwania: jak będzie dostępna) i się zastanawiam czy nie skasować zamówienia i zaraz nie zamówić Lian Li LANCOOL 3. ?:szczerbaty:

 

No właśnie ja się dosyć długo zastanawiałem między Torrentem a Lancool 3, bo na początku jeszcze rozważałem chłodzenie powietrzem CPU (Noctua d15). Na początku nawet byłem zdecydowany na Torrenta, ale koniec końców wziąłem Lian Li z kilku powodów. W torrencie bardzo mi się nie podobał przedni panel, ale to oczywiście kwestia gustu. Też stwierdziłem, że Lancool bardziej przyszłościowy w razie ewentualnego upgrade-u. No i jednak zamontowałem AIO. I cena torrenta wydała mi się trochę wysoka, bo tam już chyba się wchodzi powyżej 1k? Chociaż w drugiej strony dostajemy komplet wiatraków, więc może niezbyt to trafny argument. Do Lian Li miałem w sumie tylko 2 zastrzeżenia. Nie rozumiem po cholerę oni zrobili szybę po drugiej stronie, ale powiedzmy, że na nią nie patrzę zbyt często, więc do przeżycia. Większy problem miałem z brakiem filtrów kurzowych. Niby Lian Li mówi, że ta ich siatka to złoty środek między przepływem powietrza a filtrowaniem kurzu, ale mnie to nie przekonuje. Na szczęście dowiedziałem się, że jest dedykowany zestaw filtrów, który jednak nie tak łatwo zdobyć. Udało mi się na proline dostać i teraz jestem zadowolony.

Ja nie żałuję i Lian Li Lancool 3 polecam. Bardzo przyjemnie mi się z nią pracowało i całkiem ładnie wygląda, ale jak już pisałem nie mam porównania, bo to mój pierwszy build.

Edytowane przez czarnuszkin
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55f6dacc6c530c418c5b617503a3b384.jpeg

 

 

 

edit

w domu
 

img_1027mydyg.jpeg

 

img_1028syfj8.jpeg

opis na olx był słaby ale po sciagnieciu pokryw + cpuz wyszlo ze
4790k +u9s
impact vii
2x8 fury 1600
970 asus direct cu
250gb goodram
sfx600W silverstone+ custom kable
3x fan noctua 120mm pwm
ncase m1 v4

all bedzie na sell tylko sie musze pobawic :E 

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go brać ale do Warszawy mam za daleko :D wyjątkowo długo wisiał na olx

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, groXel napisał:

Miałem go brać ale do Warszawy mam za daleko :D wyjątkowo długo wisiał na olx

230km w jedną - ładowanie na lidlu wiec free - przy okazji nadrobiłem serial

moc ładowania słaba, wiec 2h siedzialem prawie, no ale:

gggtae8z.jpg

 

edit = JUNE 2015 produkcja - nie sądzilem ze ncase (szczegolne v4.0 czyli pozniejszy model jest tak stary)

img_1053ued5o.jpeg

 

img_10641b2c3h.jpeg

Edytowane przez duniek
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VZzK4i.jpg

d6kFYe.jpg
 

 

CORSAIR 7000D WHITE TEMPERED GLASS FULL TOWER CASE 
Custom Liquid Cooling Kit 
Liquid Series RGB High Kit - EK 
Clear Hardline PETG Tubing (Bent/Black Fittings) 
Graphics Card Cooling 
GPU Water Block EK 
Processor (CPU) 
Intel® Core™ i9 24-Core Processor i9-13900K (3.0GHz) 36MB Cache 
Motherboard 
ASUS® ROG MAXIMUS Z690 HERO WIFI (LGA1700, USB 3.2, PCIe 5.0) - ARGB Ready 
Memory (RAM) 
64GB Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 5200MHz (2 x 32GB) 
Graphics Card 
24GB ASUS TUF GEFORCE RTX 4090 - HDMI, DP 
1st M.2 SSD Drive 
2TB SEAGATE FIRECUDA 530 GEN 4 PCIe NVMe (up to 7300MB/R, 6900MB/W) 
1st Storage Drive 
8TB SEAGATE IRONWOLF PRO 3.5", 7200 RPM 256MB CACHE 
External DVD/BLU-RAY Drive 
6x Slim USB 2.0 External Blu-Ray Writer 
Power Supply 
CORSAIR 1000W RMx SERIES™ - MODULAR 80 PLUS GOLD, ULTRA QUIET 
Keyboard & Mouse 
Corsair K100 RGB Mechanical Gaming Keyboard, CORSAIR OPX Switch 
CORSAIR WIRELESS MOUSE IRONCLAW RGB 
Headsets 
CORSAIR VOID RGB ELITE USB Carbon Gaming Headset, 7.1 Surround Sound

Edytowane przez Maziomir
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_13230nf6n.jpeg

 

jedna z pierwszych lub nawet moja pierwsza obudowa (wchodzila mobo atx (co prawa musiala byc troche węższa, ale nawet teraz duzo jest takich)

zbudowana w 2007 okolo - w czasach kiedy wchodziły pierwsze core2 duo ja sie z p3 przesiadalem na venice a64 3000 + gf6200 agp 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak w środku siedzi procesor innej firmy :E ja tak kiedyś zrobiłem w środku siedział sempron a na obudowie wielka naklejka intel prawie na całą boczną blachę i od razu było +25fps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minus milion do guczi znaczy się wyglądu za te czerwone radiatorki

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory Jonsbo można potraktować spray czarnym satynowym do felg i po sprawie.

Sprawdzałem,wpływ na temp pracy NVME znikomy (bardzo cienka warstwa lakieru nie niszczy wydajności radiatora)

 

Ciekaw jestem jak ten blok wodny na ram psuje flow u Marco...u Arka w Behemocie dwa bloki Bykski na ram (małe bloki bo to X299 Dark mobo) uwalały flow o 60l/h niżej jak w loop bez bloków ram.

To samo miałem w Alfie i wywaliłem z loop bloki ram na finał...kolejny plus to mniejszy pierdzielnik w wężach po wywaleniu bloków ram.

 

p1490347eir4q.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ocho napisał:

minus milion do guczi znaczy się wyglądu za te czerwone radiatorki

Mam szare Jonsbo na podmianę :P

@ELDER

No właśnie jest dziwna sprawa z tym blokiem na ram.

Dziś go dopiero dołożyłem bo wcześniej ten sam loop był bez niego, bo miałem do przetestowania procek kolegi.

I jak loop był bez bloku na RAM, ustawiłem sobie obroty pompy aby trzymać 40+ l/h.

Po dołożeniu bloku na RAM flow pozostał ten sam. Dziwne ?

Bo nie zmieniałem obrotów pompy w Aquasuite.

Dziś już nie dam rady ale jutro zobaczę czy mi się w tym Aquasuite coś nie mieniło w nastawch pompy.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chwalim, to się chwalim.

IMG_1555.JPEG

Ciągle w budowie... bo stocki puste, lub coś wiecznie do mnie jedzie :/

a) śliczne kable które lecą co sławnej przejściówki ... czekam na kabel do Seasonica...
b) brak (na stanie od grudnia) rada S360 na dole od EK, więc musiałem zrobić most do Reflection²;

RTX miał dostać blok. Ale tak ślicznie i fantastycznie pasuje w budzie, że nie mam serca tego biednego potwora pozbawiać zbroi ;) 

  • Like 9
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA-SA-KRA jak szpeci wszystko ten kabel z GPU. Wiecie może czy nizsze modele typu 4060/ti mają mieć ten śmieciowy connector?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...