Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu zadowolony z efektu końcowego. Chwilowo bardziej biało nie umiem... 

57a070d286179ac1med.jpg

Edytowane przez Rikudo
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie czyściutko tak jak lubię 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszło nowe chłodzenie Thermalright Phantom Spirit 120 SE i pasta Honeywell PTM7950. Ja miałem dość chłodzenia wodnego niestandardowego, nie lubię co miesiąc napełniać chłodziwo i temperatury miał gorsze o jakieś 10 stopni niż na nowym chłodzeniu. Co chwile musiałem odkręcić blok wodny CPU i zbierały duże paprochy🤢🤢🤢 Sprzedałem wszystkie stare graty. Procesor ma zrobiony undervolting PBO Curve na pojedyńczy rdzeń 0,2,3,4,6,7=30, 1=28, 5=16. Próbowałem negative 31 i wyżej, ale jakiś limit jest. Jestem teraz super zadowolony z efektu nowego chłodzenia ;) 

Komputer stacjonarny:

-Procesor: AMD Ryzen 7 5800X 3,80GHz @ +PBO Curve Negative per core 0,2,3,4,6,7=30, 1=28, 5=16
-Chłodzenie procesora: Thermalright Phantom Spirit 120 SE + pasta Honeywell PTM7950
-Pamięć RAM: Patriot Viper DDR4 2x32GB 3600MHz CL18
-Karta graficzna: ASUS AREZ EVO RX 560 OC 2GB GDDR5
-Płyta główna: ASUS TUF GAMING B550-PLUS
-Dysk SSD: GoodRam IRDM PRO Slim 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (IRP-SSDPR-P44S-1K0-80)
-Zasilacz: EVGA 500W
-Obudowa: Aerocool PGS VS-4 (zmodyfikowany pod przepływ powietrza) + 4xArctic P12 PWM PST + 1xArctic P14 PWM PST

0zQOhQh.jpg

tMAXhca.jpg

FdoLib7.jpg

9bdQVmB.jpg

Test Cinebench R23 przeszedł 30 minut. To chyba najlepszy program do palenia procesorów? A Wy jakie macie temperaturki na 5800X?

Edytowane przez Filip Suchomski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś nie umie w LC to faktycznie lepiej taki cooler powietrzny ;-)

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.12.2023 o 07:55, Rikudo napisał:

Wkoncu zadowolony z efektu końcowego. Chwilowo bardziej biało nie umiem... 

Kuje w oczy ten odwrotnie założony blok wodny, i osobiście kable od gpu bym mimo wszystko puścił pod karta za tackę płyty głównej. Daje 9/10 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, KamilRomaniuk napisał:

Kuje w oczy ten odwrotnie założony blok wodny, i osobiście kable od gpu bym mimo wszystko puścił pod karta za tackę płyty głównej. Daje 9/10 :)

Teoretycznie można obrócić to logo na bloku ;) tylko jakoś tak mi się spodobało że zostawiłem jak jest. Kable uznałem że puszczę tedy żeby nie zaburzać dopływu powietrza z dołu. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, KamilRomaniuk napisał:

Kuje to się żelazo póki jest gorące :-P Twoja sugestia poprowadzenia kabli zasilających w tym przypadku przyniesie odwrotny skutek.

@Rikudo, nie myślałeś żeby wzbogacić zasilanie GPU fioletowymi przewodami tak jak to masz w 24-PIN? Będzie pasować do "ciapek" na tylnej ściance ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duniek jak zwykle nieszablonowo :E co to za płyta? 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Send1N napisał:

Duniek jak zwykle nieszablonowo :E co to za płyta? 😎

x99 z ali - 37USD :E
proce 12 core po 20zł na allegro :E, a 32gb ramu w jednej kosci po 100zł :E

mialem wszystko poza plyta wiec chcialem stestowac, a miedzy 12400f a takim 8-10core haswell-e/broadwell-e w testach roznica nie wielka a 700 taniej

niestety cooler nie dziala - cpu w idle 70*C , blok goracy a chlodnica zimna na dole, zaczalem obracac chlodnice i uslyszalem jakby sie odpowietrzyla ale temp nie spadła

mam nawet drugi taki sam z tego samego PC i to samo jest :/ jak bede miał chwile i rozkrece jakos albo wstawie trójnik i doleje płynu i ciekawe co wyniknie

Edytowane przez duniek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 14:54, duniek napisał:

x99 z ali - 37USD :E
proce 12 core po 20zł na allegro :E, a 32gb ramu w jednej kosci po 100zł :E

mialem wszystko poza plyta wiec chcialem stestowac, a miedzy 12400f a takim 8-10core haswell-e/broadwell-e w testach roznica nie wielka a 700 taniej

niestety cooler nie dziala - cpu w idle 70*C , blok goracy a chlodnica zimna na dole, zaczalem obracac chlodnice i uslyszalem jakby sie odpowietrzyla ale temp nie spadła

mam nawet drugi taki sam z tego samego PC i to samo jest :/ jak bede miał chwile i rozkrece jakos albo wstawie trójnik i doleje płynu i ciekawe co wyniknie

plytya ALI to padaki zero podkecania serwerowe chipsety. Nie wiem jakim cudem roznica nie wielka haswell-e/broadwell-e  vs 12400f

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, MaxForces napisał:

plytya ALI to padaki zero podkecania serwerowe chipsety. Nie wiem jakim cudem roznica nie wielka haswell-e/broadwell-e  vs 12400f

na forum faktucznie to minus, dla zwyklych ludzi nie ma problemu
poza tym ty siedzisz w usa, tam to nawet 13gen jest tanio

a roznica oczywiscie jest, i im drozsze gpu to jest wieksza, jednak 12400f z plyta i ramem np 32gb to najtnaije 1100zł
na x99 z chin skladasz cpu mobo ram za 300zl

jak chcesz kupic gpu tansze to masz caly komp 2k vs 1k , ale przy 

przy limicie kasy do 3k np to wiadomo ze x99 nie ma sensu

PS x99 tylko z nazwy - w tych chinskich plytach daja chipsety chyba b85 lub Q jakies - minusem brak wielu linii pci-e i jakichs dodatkowch instrukcji, obslugi wiekszej ilosci usb czy sata, ale nie oszukujmy sie - dla wiekszosci nie ma to znaczenia, plusem jest troche mniejszy pobor w idle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, MaxForces napisał:

jak zero, ja można odblokować pełny boost na wszystkich rdzeniach, odblokować limit TDP, jak i podkręcać, np u mnie E5 1660@4.2Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Fusion napisał:

jak zero, ja można odblokować pełny boost na wszystkich rdzeniach, odblokować limit TDP, jak i podkręcać, np u mnie E5 1660@4.2Ghz.

czyli lpeiej niz na standardowych :E, w sumie musze sprawdzic u siebie bo nawet w OC nie zagladnalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, duniek napisał:

czyli lpeiej niz na standardowych :E, w sumie musze sprawdzic u siebie bo nawet w OC nie zagladnalem

Modyfikacja biosu w razie potrzeby i ogień, pamiętaj tylko o nawiewie na sekcje zasilania procka jak zwiększysz tdp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Fusion napisał:

Ni faktycznie coś się zmieniło. To ile takich płyt teraz 1,2,3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym pomalować aluminiowy dysk SSD 2.5" żeby był biały, kiedyś słyszałem że jest coś takiego jak guma w sprayu, prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o jakieś wskazówki 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ShaDow_Pro napisał:

Czym pomalować aluminiowy dysk SSD 2.5" żeby był biały, kiedyś słyszałem że jest coś takiego jak guma w sprayu, prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o jakieś wskazówki 😉

Kup biała forlie i oklej po co od razu malowac

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest plastidip i plastilack :). Jak za xx czasu będziesz chciał to zdrapać to nałóż dużo warstw ;). 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, MaxForces napisał:

Ni faktycznie coś się zmieniło. To ile takich płyt teraz 1,2,3?

Ja swoją przygodę zacząłem z lga2011 , to tam chyba wszystkie chińskie płyty na to pozwalają bo bebechy są mniej więcej te same

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi