Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie bez nakładki i z nakładką, pomiar od powierzchni procesora:

vly4m9v.jpgDeC1Crw.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega mnie ubiegł, dzisiaj mógłbym to zmierzyć dopiero po robocie. 
Ja je kupiłem z dwóch powodów: 

Noctuę mam w kolorze klasycznym, a jak się okazało wszystko w kompie jest czarne, tak to jest jak się robi zmiany bez ostatecznego pomysłu ;)

Ona się okrutnie palcuje, nie zwróciłem na to uwagi, i jak zajrzałem do kompa po miesiącach to na radiatorze były nieusuwalne (w każdym razie nie łatwo) odciski placów, które wyglądają mocno średnio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam się z ciekawości bo kupiłem Noctua NH-D15S CH.BK w dobrych pieniążkach do budy mi akurat wejdzie bo mam 163mm i się zastanawiałem czy by weszło z tymi nakładkami. Ogólnie chce się przekonać jak poradzi sobie z 7800x3d, tak samo jak dziś kupiłem Thermalright Peerless Assassin 120 SE za 50 Zeta bez wentyli ale mam luźne 3 fluctusy w domu i jak znajdę czas to sobie po testuje😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Michał19857 napisał:

Pytam się z ciekawości bo kupiłem Noctua NH-D15S CH.BK w dobrych pieniążkach do budy mi akurat wejdzie bo mam 163mm i się zastanawiałem czy by weszło z tymi nakładkami. Ogólnie chce się przekonać jak poradzi sobie z 7800x3d, tak samo jak dziś kupiłem Thermalright Peerless Assassin 120 SE za 50 Zeta bez wentyli ale mam luźne 3 fluctusy w domu i jak znajdę czas to sobie po testuje😅

ile dales z ciekawosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starałem się zachować kompromis z ledami oraz RGB :)

bhy5mtJ.png

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupilem od niemca :D

IMG-1907.jpg

wszsytko BOX poza CPU - kazda czesc w idealnym stanie, prawie jak nowe

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.02.2024 o 08:10, Alyjen napisał:

Kolega mnie ubiegł, dzisiaj mógłbym to zmierzyć dopiero po robocie. 
Ja je kupiłem z dwóch powodów: 

Noctuę mam w kolorze klasycznym, a jak się okazało wszystko w kompie jest czarne, tak to jest jak się robi zmiany bez ostatecznego pomysłu ;)

Ona się okrutnie palcuje, nie zwróciłem na to uwagi, i jak zajrzałem do kompa po miesiącach to na radiatorze były nieusuwalne (w każdym razie nie łatwo) odciski placów, które wyglądają mocno średnio. 

Próbowałeś wrzucać jakiś wentyl na przód noctuy? Jakąś 120?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, duniek napisał:

kupilem od niemca :D

wszsytko BOX poza CPU - kazda czesc w idealnym stanie, prawie jak nowe

Panie, nówka sztuka:E.

Naklejka-na-samochod-NIEMIEC-PLAKAL-JAK-

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Kelam napisał:

Panie, nówka sztuka:E.

niemiec płakał z tym kompem wodnym co wklejalem miesiac temu ( za 100euro poszedl BCM) a na czesci 2k plnow warty :D

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Michał19857 tak, miałem tam,120tkę bo akurat do 15s, która ma większy ofstet i miejsce dla RAM podchodzi tam 120tka, też działało, może 2C różnicy było dlatego ostatecznie zdjąłem. Aktualnie jestem w fazie, że jak to samo można zrobić mniejszą ilością wentyli to trzeba to tak jest lepiej :)

Edytowane przez Alyjen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerwona V1020R ma nowego właściciela :E thx @MarcoSimone

Kolorek na żywo prezentuje się świetnie, buda mimo lat praktycznie idealny stan.

Teraz przydałaby się jedna taka dziurkowana zaślepka, miałem w szafie 2szt. BZ-501 Black. Albo 3 czerwone, ale z tym raczej będzie ciężko.

Były też kiedyś nóżki takie toczone z aluminium oryginalne Lian Li SD-01B, w każdym sklepie i na allegro, niestety już nigdzie nie ma.

fVpA5N5.jpeg

84mKsNo.jpeg

rZwLF7s.jpeg

• Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@aerial

Na Twoich fotach i w Twoich wnetrzach, Lady in Red prezentuje się wspaniale 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój urwis skończył rok. Ciągle jednak trzyma się mocno... 😊

Intel® Core™ i9 24-Core Processor i9-13900K (3.0GHz) 36MB Cache
ASUS® ROG MAXIMUS Z690 HERO WIFI
64GB Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 5200MHz
24GB ASUS TUF GEFORCE RTX 4090

comp 111.jpg

comp 122.jpg

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanowiska córek, w obu i5 9600K i RTX 4060. Najcięższe co mają do ogarnięcia to Roblox :)

rOfs1ad.jpgYSPhyXQ.jpgJ2jhIIN.jpg8NaoaQt.jpgDE0Iemh.jpgr3cnJ1b.jpg

• Like 7
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@aerial ostatnio widziałem zaślepki na Ali w choice czarne mesh. Dwie sztuki za około 9 zł tylko darmowa wysyłka od 40 zł :)

https://a.aliexpress.com/_mKvlaVG

Kozacka jest ta czerwień.

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@aerialTa buda miała oryginalnie grill zamiast kratki na tylocie czy było "cięte" ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko fabryczne jest. Nawet ten czarny kolor w środku, to anodowanie na czarno.

Do do zaślepek to raczej chodzi mi o oryginalne, żeby pasowały do reszty frontu.

qok0fqW.jpeg

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@aerial A do producenta pisałeś o te zaślepki ? 

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To może i ja wrzucę 😀

Fi3TmFQ.jpgCP4VXPA.jpg

Edytowane przez marb1
  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.03.2024 o 15:57, aerial napisał:

Wszystko fabryczne jest. Nawet ten czarny kolor w środku, to anodowanie na czarno.

Do do zaślepek to raczej chodzi mi o oryginalne, żeby pasowały do reszty frontu.

qok0fqW.jpeg

Jak nie będzie oryginału to można zawsze wrzucić czarny napęd w miejsce czerwonej zaślepki. Nie mniej najchętniej widział bym wszystkie 3 w czerwieni. Kapitalna buda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do LL nie pisałem, w sumie ostatecznie można spróbować, czy się bawią w takie rzeczy.

Co do tych zaślepek, mam oryginalne 2 czerwone osłony napędów, i mogę ich użyć, chciałem tylko dziurkowane panele też dla kontrastu, bo budę bym raczej używał w formie otwartej.

Co do samego configa, zastanawiam się jak "wypełnić" tą obudowę. Bo ona jest strasznie wysoka, to z tych starych dużych Lian Li, 8 śledzi i jeszcze odstęp między ostatnim a półką nad zasilaczem. Przestrzeń między psu a płytą wydaje się pusta, niezależnie co się tam wpakuje.

Myślałem dać chłodnicę na front, 280 grubą, może push/pull w miejsce koszyka na dyski. Wcześniej planowałem 420 na front, ale wymagałoby rozwiercania nitów, no i bez tej wewnętrznej konstrukcji zatok 5,25'' nie ma na czym zamocować zaślepek. Element mocujący przednie wentylatory, też jest jedną całością z zatokami, więc za dużo problemów. No i chciałbym jednak się obyć bez modowania i ingerowania w fabryczną konstrukcję. Więc tylko 280 na front.

I wtedy dać drugą chłodnicę na dystansach, na półce nad zasilaczem, pod płytą. 240/280, miejsca tam jest dość. Przy otwartym panelu bocznym, kwestia przepływu powietrza nie byłaby zagrożona. Fakt że mam płytę mtx której nie chcę wymieniać, też sprawie nie pomaga. Na całej tacce pod mobo, z taką płytą, na oko tak 1/3 jest pusta w tej budzie, tyle tam jest miejsca na wysokość.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wszystko się da w tej Lili, ja już jestem na etapie wewnętrznej konstrukcji, do tego odwrócone mono, chłodnica 280 na froncie i piwnica. Wszystko do zabudowania i ogarnięcia jeszcze ale zarys już mam. Dużo drukarka 3D pomaga. Taca na mobo z jakiegoś starego Adaxa. Jeszcze zostało ogarnąć mocowanie zasilacza bo zwisa strasznie.

IMG20240308133440.jpg

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry Bro ale ta Twoja Lilka to wyglada jak gruz :( 

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się wyklepie :E nie jestem na tyle szalony by kupować stare budy za ciężki hajs, potem siedzę przy nich i je ogarniam. Przyjdzie czas i na nią, przyloże się i będzie projekt jak złoto. 

Jak ją kupiłem to nie miała praktycznie całego wnętrza, ktoś dał do malowania proszkowego i już nie dostał części. Na tę chwilę przynajmniej jest stabilna nic nie lata i można korzystać. Cała reszta to kosmetyka, ogarnąć kable, zaślepić dziury, ładnie pomalować wszystko raz jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi