Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki 😉

Blat ma 80x270cm

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Próbuje ogarnąć builda w Jonsbo UMX4 by zrobić sobie cichego HTPC - odpowiednie wentyle i myślę że będzie dobrze. Wcześniej sprzęt siedział w Lian Li PC-C32B - tyle ze wentylacja to był koszmar (czego się spodziewałem) i właściwie traktowałem to jako pół otwarty bench, zawsze bez górnego panelu. Obecnie poskładałem na tym co miałem pod ręką - 2x Arctic P14 PWM na dole (dało rade wcisnąć, przykręcone po jednej śrubie i odpowiednie podkładki na wcisk - nie do ruszenia, ale musiałem obrócić wtyczkę z zasilania i puścić kabel na spodzie pod płytą, zdemontować koszyk na dyski, bardzo ciasno na wpięcie kabli do płyty na spodzie) na górze tymczasowo 2x120 lian li BL4, na tyle dołączony do budy Jonsbo 120 - plan to wrzucić 2x Arctic P14 PWM na górę (z tym będzie zabawa) i P12 PWM slim na tył, może mata wygłuszająca na boczny panel, maskownicy portów na tyle nie ma i nie będzie. Specyfikacja w sygnaturce z ustawieniami - R7 1700 bierze max 80W a 3070 do 190W. Buda położona na boku bez bocznego panelu (od spodu) + przykręcone niewielkie nóżki. Ledów nie będzie bo wystarczająco wkur... mnie dioda z zasilania na przednim panelu - i chyba też ją odłączę - dlatego buda obrócona.

Teraz najlepsze - UMX4 dorwałem z outletu na x-kom za 129pln  - miała być do pocięcia i większych przeróbek (środek) ale przyszła praktycznie w idealnym stanie i żal było ruszać. 

IMG-20240401-155019.jpg

IMG-20240401-155635.jpg

IMG-20240401-155951.jpg

IMG-20240403-040740.jpg

IMG-20240403-043617.jpg

Edytowane przez Spasiu
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Budka śliczna,HTPC w takiej opcji sam rozważałem,o niebo lepszy airflow względem dedykowanych budek do HTPC jakie miałem wcześniej (OrigenAE S16)

i koszt śmieszny względem OrigenAE + dużo wydajniejszy hardware w tym jest w stanie pracować.

S16 i tak teraz nie do kupienia a jak jest ceny z kosmosu.

p1110835dbk3c.jpg

p12100668yjjp.jpg

Miałem zajawkę na HTPC CLC w Steiger Dynamics ale mi przeszło...raz że sprowadzenie tego z USA to koszmar cenowy ...dwa to overkill jak na PC do takich zadań.

g5.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, ELDER napisał:

Budka śliczna,HTPC w takiej opcji sam rozważałem,o niebo lepszy airflow względem dedykowanych budek do HTPC jakie miałem wcześniej (OrigenAE S16)

i koszt śmieszny względem OrigenAE + dużo wydajniejszy hardware w tym jest w stanie pracować.

S16 i tak teraz nie do kupienia a jak jest ceny z kosmosu.

patrzyłem po streacomach, fractalu 605, silverstonach, starych lian li (wcześniejszy build w PC C32B którego dorwałem za 200pln?) no ale właśnie dostępność i cena to po prostu masakra. OrigenAS tez też piękna buda tylko skończyłoby się pewnie bez górnego panelu żeby się te graty się nie ugotowały.

Wiec zacząłem szukać normalnej budy którą da się położyć na boku i która nie będzie wyglądać tragicznie po pokazaniu dolnego panelu, najbardziej właśnie nadawały się do tego obudowy jonsbo UMX4 i UMX6. UMX6 to już wielka krowa  i chociaż 4 też nie mała no to pełny ATX z przyzwoitą wentylacją. Cena z outletu to bajka chociaż normalnie z szklanymi panelami nówke można dostać za ok 460pln

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To moja maszynka:)

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Paramides
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się to zdjęcie z piątku a wczoraj to zauważyłem i zmieniłem że wciągają te trzy boczne🤭😅

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Główny komp trafił jednak do Pagosa 2, podczas gdy drugi sprzęt do ciurania na codzień poszedł do Kruxa. Okazało się że w komórce mam połowę kompa, w tym Z97 i i7 4790 :/ powinienem chyba odwiedzić neurologa, bo zapomniałem że takie graty mi tam leżały :D 

20240410-123037.jpg
20240410-204954.jpg
20240410-204959.jpg
20240410-205006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

str.webp

łyknałem taki htpc za 500zł ;) - BRAK OPISU
z foty widac jedynie ze gpu hd4650 i ssd 64gb msata, plyt intela malo wiec po layoutcie wyszlo ze to dh77eb

ramy po cichu licze ze bedzie 32gb i procek z T (i7 raczej tam nie ma, a procki z T w miare trzymaja ceny)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziwiam za wyszukiwanie takich zwłok :D fakt, czasem można coś ustrzelić, ale użeranie się z takim padłem w większości przypadków nie rekompensuje. W swojej pracy odpowiadam za administrację AD, oprogramowanie, ale też jestem technikiem inf. Więc przychodzi mi grzebać w nieraz 15 letnich trupach. Z doświadczenia wiem, że bez dezynfekatora i kompresora nie ma co podchodzić do niektórych "perełek" :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Qrdello napisał:

Podziwiam za wyszukiwanie takich zwłok :D fakt, czasem można coś ustrzelić, ale użeranie się z takim padłem w większości przypadków nie rekompensuje. W swojej pracy odpowiadam za administrację AD, oprogramowanie, ale też jestem technikiem inf. Więc przychodzi mi grzebać w nieraz 15 letnich trupach. Z doświadczenia wiem, że bez dezynfekatora i kompresora nie ma co podchodzić do niektórych "perełek" :P

to do mnie post bo nie ogarniam?

sama buda jest warta wiecej, a jak bedzie 32gb ramu to buda za free zostanie

na te chwile mam rozne budy ale takiej pod pasywke pod htpc nie mam, gdzie do tego weszla by plyta matx bo jednak itx za drogie sa i zwykle maly wybor 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, do Ciebie :) rozumiem że to na handel, ale jak sam się pomęczę trochę ze sprzętem w szkole to wizja robienia tego jeszcze po godzinach mnie osłabia :D chciałem kupić GPU, cena była nawet ok, ale jak gościu wyjął z obudowy calej zaklejonej w syfie z fajek to podziękowałem :/ wiem, że dla niektórych komputer to nie obiekt zachwytu tylko wół roboczy, ale takie skrajnie nie dbanie o sprzęt przyprawia mnie o spazmy :) takie natręctwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle pierdolić i użerać się z ludźmi żeby zarobić parę dyszek :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

2 godziny temu, Qrdello napisał:

Tak, do Ciebie :) rozumiem że to na handel, ale jak sam się pomęczę trochę ze sprzętem w szkole to wizja robienia tego jeszcze po godzinach mnie osłabia :D chciałem kupić GPU, cena była nawet ok, ale jak gościu wyjął z obudowy calej zaklejonej w syfie z fajek to podziękowałem :/ wiem, że dla niektórych komputer to nie obiekt zachwytu tylko wół roboczy, ale takie skrajnie nie dbanie o sprzęt przyprawia mnie o spazmy :) takie natręctwo.

powiem ci ze robie z kompami długo  i na tyle kompow co kupilem to moze 5 sztuk było po palaczach z czego dwa były mega brudne ze trzeba bylo poswiecic wiecej czasu na czyszczenie niz zazwyczaj

Godzinę temu, S775Member napisał:

W ogóle pierdolić i użerać się z ludźmi żeby zarobić parę dyszek :E

no tak, lepiej pojsc do januszexu na cały dzien i zarobic mniej ;)

w 2007 poszedlem do pierwszej roboty jako student - po znajomosci 12-13zł za godzine z tego co pamietam (prawie 2x jak minimalna to bylo chyba) - dziennie 100zł i brak czasu na side job itp - gdzie sciagnalem 5prockow z usa i profit na jednym 100

po 2tygodniach popierdzielilem te robote bo jeszcze robilem wtedy bloki wodne i kontenrery di/ln2, ale byłem młody i głupi i sluchalem innych ze handel/jakies komputery to nie robota itp

ale tak, czasami kupie cos na unikatowej obudowie/innej czesci co przysłoni mi opłacalonosc takiego rozwiazania - czasem tez jestem optymistą i licze na te 32gb ramu ;), streacoma sprzedalem kiedys takiego za 700zł i to srebrnego, a duzo osob marudzilo ze woli czarnego wiec moze sie uda sprzedac, ale w miedzy czasie idzie do mojego htpc

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja właśnie byłem negocjować kompresor u zarządcy budynku, bo część komputerów to jeszcze athlony XP :D i nie zamierzam tam rąk wkładać. Generalnie placówkę przez lata obsługiwał jeden chłopek raz w tygodniu po południu, 2 pracownie po 15 komputerów i 20 klas :/ dopiero z drugim majstrem trochę to ujednolicamy. Ot, wczoraj zdarłem z jednej klasy jeszcze p4 3.0 ghz :D w środku taki czop że bez rękawic się nie da. Docelowo AD w 3 budynkach, wszędzie przynajmniej w10 pro, chociaż już pasowałoby win11 pchać. 

Ogólnie większość szkół w PL tych jeszcze pamiętających Wałęsę jako PLW ma takie skarby po piwnicach, że głowa mala. Dla retro sprzętów miodzio :> jak to zejdzie ze stanu to sam zutylizuję kilka takich perełek :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem wstawić zdjęcia do workloga, ale był tak długo nieaktualizowany, że trafił do archiwum :D . Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za zbyt dużo zdjęć ;)

Przy okazji oczekiwania na nowy monitor (wymiana po 8 latach z LG 29UC97 na MSI 401QR) postanowiłem wyczyścić biurko i złożyć obudowę na gotowo. Uzupełniłem Silverstone o cover z otworem na okablowanie (dziura wycięta brzeszczotem, a uszczelka z Obsidiana 800D :D ). Spiąłem okablowanie po ciemnej strony i zamknąłem bok (pierwsza moja obudowa od dłuższego czasu z zamkniętymi oboma bokami 😛 ). Hub w monitorze wykorzystałem do wyprowadzenia kabelka USB C do dodatkowego monitorka pokazujący temperatury i użycie podzespołów. Monitorek miał być we wnęce na tyle obudowy obok karty graficznej, bo idealnie się tam mieścił, jednak byłby zbyt daleko i nie widziałbym nic na nim. 

PS: Jak zaktualizować sygnaturę, bo wygląd i funkcjonalność forum uległa zmianie od moich ostatnich aktywności :D

mebHEKE.jpeg93Afrpq.jpegVtnCwX1.jpeg82iSApY.jpeg0eWTHmy.jpeg8OIft2F.jpegtoNEoPj.jpeg9l7HxSU.jpeg

Edytowane przez bartek19933
  • Like 4
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Stan przed-finalny:

20240413-183245.jpg

20240413-184346.jpg

Brakuje tylko mocniejszej grafiki i póki co spokój :D 

Edytowane przez Qrdello
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, bartek19933 napisał:

Oj jak ja bym chciał więcej obudów z dwoma wentylatorami z tyłu (najlepiej 2x140mm) na rynku. W ogóle te obudowy "powiększone" powinny to mieć. Przykładowo Fractal Define 7 XL, powinien się właśnie tym różnić od wersji zwykłej.

W dniu 10.04.2024 o 21:22, duniek napisał:

wywaliłbym ten radiator z GPU i poprowadził z GPU heatpipy do tego wielkiego radiatora będącego częścią obudowy ;) (nie powinno być wówczas takiego grzejnika w środku)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

wywaliłbym ten radiator z GPU i poprowadził z GPU heatpipy do tego wielkiego radiatora będącego częścią obudowy ;) (nie powinno być wówczas takiego grzejnika w środku)

bo tak wlasnie powinno byc, osobny blok i heatpipy trzeba dokupic i tak sie montuje, a do frontu (grube alu) przykreca sie od srodka specjalny zasilacz atx dc 150-240W i wszystko jest chlodzone pasywnie

ja z tymi czesciami nic robił nie bede, wszystko odrazu na sell idzie, i zapodaje tam i7 7700  (tylko taki mam), doceleowo chce wymienic na 12100 bez F ale narazie ceny z kosmosu prockow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

streacom doszedł
super stan wizuwalny, do tego org pudełko

ramu 16gb (4x4)

procek i7 2600 (tego sie nie spodziewalem) zwykle z h77 czyli nowszzy chipset juz 3gen powinna byc i zwykle w pasywce i3/i5

mozliwe ze gpu niedziala ale ten monitor co mam z hdmi jest kaprysny a wszystko inne mam z DP

do tego są dwie kostki zasilajace 12V 12,5A rozumiem ale po co dostalem 24V 6A to nie wiem 

mozliwe ze pico/nano psu jest na wide range 12-24V ale musze to sprawdzic jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi