Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy odcinek Fate za mną. Podoba mi się od strony wizualnej, ale fabuła jak zwykle pozostawia wiele pytań. Mam wrażenie, że im więcej sezonów Fate oglądam, tym bardziej upewniam się w przekonaniu iż najbardziej podobała mi się forma scenariusza jak w Fate/Zero i SN (UBW). Potem każda następna seria wiąże się dla mnie z błądzeniem we mgle i nie rozumiem co w ogóle dzieje się na ekranie, o czym rozmawiają postacie. Wyjątek to Apocrypha, która wiadomo, miała swoje słabe strony, ale przynajmniej częściowo trzymała się zasad ustalonych w seriach, które wyszły wcześniej i to mimo tego, że była spinoffem. Ale reszta to jakaś masakra. Jest to częściowo wina tego, że aby zrozumieć każdą osobną serię trzeba zaznajomić się z wieloma materiałami, odcinkami pobocznymi itp. A i to nie zawsze wystarczy. To tak jakby scenarzyści wymyślali fabułę na poczekaniu i to w dodatku z myślą, żeby jak najbardziej wszystko skomplikować i nie kłopotać się zbytnio zasadami rządzącymi tym światem. Bo te zasady po prostu nie istnieją! :)

 

 

Chyba zacznę oglądać baje po angielsku bo nie chce mi się czekać na polskie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth mówisz o Babilonii?

 

Obejrzyj najpierw to:

https://myanimelist.net/anime/34321/Fate_Grand_Order__First_Order

 

potem to:

https://myanimelist.net/anime/40206/Fate_Grand_Order__Zettai_Majuu_Sensen_Babylonia_-_Initium_Iter?q=babylonia

 

i dopiero to:

https://myanimelist.net/anime/38084/Fate_Grand_Order__Zettai_Majuu_Sensen_Babylonia

 

Wszystko jest przetłumaczone, póki co.

Chociaż jak nie grałeś w grę, to dalej możesz nie do końca rozumieć.

Ale z tego, co widzę, studio stara się tam pewne rzeczy tłumaczyć.

 

Sama Babilonia dla mnie sztos i graficzny orgazm.

Ufotable może Cloverom co najwyżej podeszwy lizać.

 

PS: wysyłałem ci chyba kiedyś link do discorda?

Tam jest utworzony kanał pod "Nasuverse" i sporo ludzi grało w FGO. Jak chcesz, to zawsze możesz wbić. Dużo spamerów chętnie wytłumaczy, co i jak. W sumie oni wiedzą więcej ode mnie.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

uHq9Vzq.jpg

 

Dopiero na psycho passa się łapię.

Pierwsze dwa w sumie można ominąć i tak nic ciekawego, SnS można od biedy obejrzeć bo ciekawe dania serwują, ale pod koniec sezonu pewnie wejdzie pierwsze bullshity tej serii i mocny spadek poziomu, a Nanatsu ostatni dobry sezon, bo później też spadek poziomu ;)

 

Tak w sumie hajpowałem się tym sezonem, a nic oprócz Ahiru no Sora nie oglądam :E Ahiru no Sora na razie wydaje się najbardziej realistyczną wersją koszykówki bez "super mocy", jestem ciekaw czy po prostu się nie znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanatsu ostatni dobry sezon, bo później też spadek poziomu.

Hmm? Już drugi sezon był kiepski. Poza tym ten będzie badziewny pod względem animacji (PV i OP już wyglądają jak gówno).

Ja tam sezonem jestem zadowolony. Dziś wyszedł na Amazonie Miecz Nieśmiertelnego, ale nie miałem jeszcze czasu, by obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanatsu ocenzurowane w 100%, BD wersja wyjdzie później. Więc w sumie można pominąć nanatsu z tego sezonu.

Ahiru drugi ep nawet przyzwoity, 150cm koszykarz jako MC, postacie wzorowane na koszykarzach z NBA, co raz lepiej się zapowiada. A chciałem ominąć że wzgledu na studio.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To? https://myanimelist.net/anime/39806/Mugen_no_Juunin__Immortal

Jakoś umknęło mi przy przeglądaniu śmietnika jesiennego. Obejrzy się, lubię takie klimaty.

 

Dla mnie sezon średnio - na pewno będzie gorzej od letniego.

Zapaśnik słaby, ładnie zaanimowane było starcie z Orkiem/ogrem. Cała reszta kompletnie do mnie nie trafia.

Ostrożny bohater trochę lepiej, ale jeśli całość ma bazować na tym żarcie z jego ostrożnością, to w sumie ja się po 2 ep znudziłem tym. Bogini strzela niezłe miny.

 

Oresuki przynajmniej daje radę. Szachy 4D w pięciokącie miłosnym, knucie, kombinacje, cholerna ławka. Dajcie szanse. Bitch! Bitchier! Bitchiest!

O Ahiru ciężko mi się wypowiedzieć. Po 2ep wygląda solidnie.

 

Do zobaczenia jeszcze Hoshiai no Sora, Assassins Pride, No Guns Life. Pewnie jeszcze coś, o czym zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Guns Life – mega pozytywne zaskoczenie. Bajka jest, jak podtytuł wskazuje, HARD BOILED.

W dodatku Inori Minase w swojej roli wypadła genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to wspomniał o Azur Lane, gra jak i anime to raczej nic specjalnego, ale zaplecze fanów potrafi zrobić świetny kawałek:

Na temat Azur Lane tylko czytałem, ale przed chwilą wyobraziłem sobie że taki Yoko Taro się za to zabiera i dodaje dużą dozę powagi. Świetny komedio-dramat by z tego wyszedł, coś jak Drakengard 3 :lol2: .

 

Chyba się wypaliłem i oglądam tylko Viland Sagę oraz Dr Stone.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie chce się ostatnio nic oglądać. Azur Lane zerknę z ciekawości, ale już po samym tytule wiem że będzie raczej słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trać resztek zapału na przeciętniaka Azur Lane. Oprócz znośnej animacji - nic tam ciekawego nie ma, chyba, że fan-serwis nawalony co 2-3minuty cię kręci, np. ujęcie na gacie Unicorna.

 

No i tu każdy epizod, to "beach episode".

 

Heh, chciałem napisać, że są lepsze bajki warte zobaczenia, ale tam patrzę na swoją listę i w sumie to nie - nie widzę żadnego "must watch" w tym sezonie :lol2:

 

Od biedy nieźle wygląda Hoshiai no Sora, Babylon, Fate/Zero oglądam, podoba mi się bardzo, więc pewnie i Fate/GO dobrzy by mi się oglądało.

Może Psycho-Pass 3 coś ciekawego nam pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oresuki po 3 odcinkach śmiało można oglądać dalej. Hyde wyszedł dobry z MC, w końcu dobry MC w romansie. Ale słyszałem że dużo zmian względem materiału źródłowego, zobaczymy co dalej.

 

Ahiru po 3 odcinku tak samo, można oglądać dalej, ale rozwija się powoli jak na razie.

Dr Stone wiadomo, must watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to są must watche? Jeśli ktoś te pominie (oresuki, ahiru) nic nie traci.

 

Oresuki tak, to taki jaśniejszy punkt sezonu. Trochę mi pachnie to Bunny Girl Senpaiem - mini rozdziały na 2-3ep, ale zobaczymy, jak to poprowadzą.

 

Dr. Stone nie z tego sezonu. I ciągle mam wrażenie, że to bardziej 7-8/10 bajka. Bardzo solidne epizody przeplatane z nijakimi. Na poziom wyżej bajka wskoczyła, gdy odpuścili temat tego osiłka z jego panną. Imo ta dwójka nic nie wnosiła do serialu, dobrze, że w tej wiosce nie brakuje ciekawszych charakterów.

 

Ten Blade of the Immortal też w sumie spoko. Pacing tak kupy się nie trzyma, ale takie klimaty, jak w Dororo bardzo mi odpowiadają. No i znowu detektyw Matoba, tj. Tsuda Kenjirou w roli głównej. Lubię tego aktora.

 

W którym momencie mogę obejrzeć Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo. Na MALu podpięte to jest do pierwszego sezonu Fate/Zero. Akurat owy skończyłem - to dobry moment?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W F/Zero masz Wavera jako młokosa, Lord El-Melloi jest po tej wojnie gdy jest już dorosły.

 

Azur Lane, kiedy myślisz, że gra waliła fanserwisem na loading screenach tak, że trzeba zakrywać telefon...

 

A tu może być jeszcze gorzej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to są must watche? Jeśli ktoś te pominie (oresuki, ahiru) nic nie traci.

 

Oresuki tak, to taki jaśniejszy punkt sezonu. Trochę mi pachnie to Bunny Girl Senpaiem - mini rozdziały na 2-3ep, ale zobaczymy, jak to poprowadzą.

 

Dr. Stone nie z tego sezonu. I ciągle mam wrażenie, że to bardziej 7-8/10 bajka. Bardzo solidne epizody przeplatane z nijakimi. Na poziom wyżej bajka wskoczyła, gdy odpuścili temat tego osiłka z jego panną. Imo ta dwójka nic nie wnosiła do serialu, dobrze, że w tej wiosce nie brakuje ciekawszych charakterów.

Odnosiłem się tylko że musichunter1x ogląda tylko Dr. Stone, i to w sumie jedyny must watch. Dr Stone jako anime to mocna 9, bez dwóch zdań. Oryginalny pomysł, oryginalny świat, świetne postacie, bdb OST, z merytorycznym przesłaniem, popularyzacja nauki wśród odbiorców. Można narzekać że antagonista jak na człowieka jest troszku za silny, albo walki są nienaturalne.

 

Oresuki nawet obejrzałem dwa razy żeby zobaczyć w których miejscach ona prześladuje tego biednego Joro :E

 

Oresuki manga >>>>> anime. Przeczytałem mangę, trzy razy lepsze wprowadzenie Joro, lepsze kwestie, ogólnie lepiej wszystko składa się w całość. Nie wiem jakim cudem studio potrafiło nawet zwalić początek mangi :E

 

 

 

Aż chce się usłyszeć niczym z Death Note "Keikaku Doori" :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że od 2009 albo 2010 roku (gdyby liczyć dragon balla to pewnie gdzieś od 1999 r.), jak poszedłem do gimnazjum oglądałem na potęgę.

 

Ja z sentymentu zacząłem Dragon Ball Z do 1 odcinka :D

 

-------

https://gloryshop.pl/kategoria-produktu/dragon-ball/

Edytowane przez GeekDragonPN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z sentymentu zacząłem Dragon Ball Z do 1 odcinka :D

 

Ja jakiś czas temu zacząłem ponownie oglądać pierwszą serię dragon balla, ale powolutku to idzie póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crunchyroll wchodzi do HBO, ciekawe czy również będą mieć własne produkcję jak Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crunchyroll wchodzi do HBO, ciekawe czy również będą mieć własne produkcję jak Netflix.

Generalnie CR od pewnego czasu jest własnością AT&T (amerykański gigant), więc tak musiało się w końcu stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z sentymentu zacząłem Dragon Ball Z do 1 odcinka :D

Zrobiłem sobie powtórkę z DBZ i DB jak nie łapałem wszystkiego co się w Super działo - np jak Ginyu wydostał się z Namek :EOj szybko poszło. Tylko zawsze pojawiało się takie dziwne uczucie jak oglądałem nowy odcinek Super - milion transformacji, ataków specjalnych a za chwilę DB i cyk Goku vs Jackie Chun :D

 

 

Dr Stone jest IMHO fantastyczny. A ostatnie 2 odcinki przywołały nawet niewidzialnych ninja krojących cebulę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że odstawiłem sobie Fruits Basket do czasu aż wyszły wszystkie odcinki. Na początku było nudnawo, ale teraz wkręciłem się w to anime na dobre. Nie poleciłbym go każdemu i niektórych pewnie nadal by nudziło nawet po kilku odcinkach, ale w moje gusta idealnie trafiło. Będzie 9 albo 10/10. :)

 

Muszę jeszcze Kanata no Astra dokończyć i zaczynam obecny sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banana Fish obejrzany, końcówka może niektórych denerwować, ale niektórymi wstrząśnie mocniej niż Clannad. Mocne 8+, jakby jeszcze zamiast BL wstawić kobitkę byłoby 9 ale no niestety, trzeba strawić w niektórych sytuacjach BL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu JoJo nie zna, nie docenią kunsztu tych memów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eKc4LOe_gq0

 

Na kanale koleś ma masę tych bzdur. Co jedna, to głupsza wersja.

 

 

Fruit Basket obejrzane. Piękne anime.

 

No to pytanie o chyba przedostatni epizod

były feelsy, czy nie koniecznie?

 

 

||

Skoro każdy raporcik składa, to ja się pochwalę że wciągnęły mnie Fate'y. Pomysłów, jak to oglądać niemal tyle, co w przypadku serii Monogatari.

 

Obejrzałem Fate/Zero, UBW od ufotable + sunny days. Teraz zaliczę Fanowski edit serii Stay Night, później Heavens Feel i jeśli dobrze rozumiem - od tego momentu mogę oglądać którąkolwiek serię Fate/xxx.

 

Co do aktualnego sezonu. Ogląda ktoś Beastars? Zbiera pozytywne opinie, a na podstawie okładki dokonałem osądu i na początku skreśliłem tytuł. Ktoś coś?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu JoJo nie zna, nie docenią kunsztu tych memów.

Niestety nie oglądałem, a mam ogromną ochotę nadrobić wszelkie tego typu klasyki. Niestety mam problem, żeby chociaż skończyć to co już zacząłem, a jeszcze bym coś z obecnego sezonu obejrzał.

 

Z klasyków mam ochotę na:

- JoJo

- GTO

- Psycho-Pass

- Ghost in the Shell

 

były feelsy, czy nie koniecznie?

 

 

Czy jakieś szczególne feelsy? Chyba nie, ale mi ciężko się wzruszyć. Ja tego typu historie przeżywam w trochę inny sposób. Ogólnie druga połowa Fruby była dla mnie o wiele lepsza. Prawie w każdym odcinku miałem przy oglądaniu w głowie masę przemyśleń i po prostu... czułem ten klimat. Brakuje mi właśnie anime tego typu.

 

Przez długi czas miałem problem, żeby polubić Kyou i Yuki. Potem jak zostały poruszone ich historie, dużo się zmieniło. Cieszę się, że to anime nie było generycznym syfem, w którym nie ma żadnego postępu, a okazało się być jedną z najbardziej przyjemnych serii jakie oglądałem. Czekam na 2 sezon. :)

 

 

 

Skoro każdy raporcik składa, to ja się pochwalę że wciągnęły mnie Fate'y. Pomysłów, jak to oglądać niemal tyle, co w przypadku serii Monogatari.

Za to Monogatari ma więcej sensu i trzyma się kupy jako całość. Fate ewidentnie nie. Ale tak czy siak przyjemnie się je ogląda. Dla mnie nadal F/Zero i F/SN są kanonicznymi, "prawdziwymi" wersjami. Może dlatego że oglądałem je jako pierwsze? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...