Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

@Kamiyan

Zapytam ciebie, bo pewnie będziesz wiedział. Jak i w czym tworzy się obecnie napisy do anime?

1) Aegisub (najlepiej w wersji r8903+1, jest na stronie GJM w zakładce "fansubbing").

2) Kainote – polski odpowiednik Aegi napisany przez jednego programistę z ANSI, dostępny na forum w temacie "Kainote" (aktualna wersja w ostatnim poście).

>> Jedno albo drugie, przeciętny śmiertelnik nie zauważy dużej różnicy. Chociaż Kainote ma też bardzo rozbudowany polski słownik (literówki, orty itepe). <<

 

Ciekawy fakt, oglądając inne suby niż angielskie, zauważyłem, że na ich streamingach normalnie jest typesetting taki jak z fansuba (tagi ASS, efekty itede). Ba, nawet piosenki mają przetłumaczone i same napisy dużo wyższej jakości.

 

Tyczy się to też CR, bo niemecka, włoska, francuska czy rosyjska wersja tego serwisu to inne światy.

Hiszpanie też mają niezłą, ale wykonaniem bliżej angielskiej (niewiele lepszy TS, za to lepsze tłumaczenie dialogów).

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To anime to zwykły hentai

Mocno krzywdząca jest taka opinia, wierze że oparta o zwykłą ignorancję? To nie jest przeciętny hentai, jak Overflow z tego sezonu. Ishuzoku reviewers powoli staje się memem, legendą. Na MALu obecnie TOP2 z oceną 9.2/10, na nyaa ludzie cisną bekę i robią wrzutki jako zdegustowani, ex pracownicy funi 8:E TokyoMX też dropa dało tej serii :lol2:

 

Szkoda, że np. Chihayafuru 3 zostało zbombardowane ocenami 1/10, a zdecydowanie nie zasługuje na to. Podobno z tych samych kont Vinland Saga dostawało 10. Kto ma czas w takie rzeczy się bawić - podziwiam.

 

NO ale to MAL. Z jednej strony temat rzeka, z drugiej zaś szkoda strzępić ryja.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamiyan

Dzięki, nie wiedziałem że są aż tak rozbudowane te narzędzia.

 

Mocno krzywdząca jest taka opinia, wierze że oparta o zwykłą ignorancję? To nie jest przeciętny hentai, jak Overflow z tego sezonu. Ishuzoku reviewers powoli staje się memem, legendą. Na MALu obecnie TOP2 z oceną 9.2/10, na nyaa ludzie cisną bekę i robią wrzutki jako zdegustowani, ex pracownicy funi 8:E TokyoMX też dropa dało tej serii :lol2:

No dobra, żeby moja opinia była mniej krzywdząca to napiszę "niebezpiecznie ociera się o granicę hentai-ecchi". Może i ignorancja, ale widziałem kilka scenek z tego anime i zdania nie zmienię. :E Zresztą czy to naprawdę jest aż tak krzywdzące?

 

Szkoda, że np. Chihayafuru 3 zostało zbombardowane ocenami 1/10, a zdecydowanie nie zasługuje na to. Podobno z tych samych kont Vinland Saga dostawało 10. Kto ma czas w takie rzeczy się bawić - podziwiam.

 

NO ale to MAL. Z jednej strony temat rzeka, z drugiej zaś szkoda strzępić ryja.

Chodzi o "recenzje" z MALa? Chciałem poczytać te wypociny jak usprawiedliwiliby 1, bo niektórzy naprawdę potrafią się rozpisać, w nieudolny sposób próbując uzasadnić swoje oceny z dupy, ale nie mogę znaleźć ani jednej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zakładkę stats https://myanimelist.net/anime/37379/Chihayafuru_3/stats

1500 jedynek wystawionych przez, nie wiem, boty, hejterów? Ktoś tam odrobił matmę i obliczył, że bez tych ocen Chihaya3 miała by score w okolicach 8.7

 

Podobnie soft core hentai, hit absolutny i baja niepowtarzalna - zasypali ją dla beki, tylko w tym przypadku dychami - blisko 80% ocen, to 10/10. Ale widzę, że dla równowagi dzieciarnia sypie już jedynkami, bo średnia leci w dół :cool:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak oddajesz takie narzędzia jak system ocen w ręce ludu. Większość ludzi nie będzie z tego korzystać w poprawny sposób. Oczywiście można się przyczepić, że chcemy zabronić ludziom wystawiania 1 czy 10. Ale ja osobiście nie mam nic przeciwko takim ocenom, o ile są uzasadnione. A najczęściej jednak uzasadnione nie są, ludzie po prostu lubią popadać w skrajności. Nie podoba się demokracja, nie? Mi też. lol2.gif Głos ludu to najczęściej głos głupoty.

 

Ciągle zapominam o tej zakładce stats. Rzeczywiście dziwnie to wygląda, to na pewno jest review bombing. Nawet DitF któremu fani Evangeliona wystawiali najniższe noty ma tylko 1,1% ocen 1/10. Chihaya jest bardzo podatnym tytułem na takie coś, bo ma mniejszą oglądalność. Szkoda, ale nic nie zrobisz. Administracja musiałaby się tym zająć. A na MALu jest taki burdel że nawet nie wiem czy ktoś się tym zajmie.

 

Przykładowe konto typka, który wystawia skrajnie niskie oceny. Utworzone dzisiaj. :ELink

 

A tu już bardziej ekstremalny przypadek: Link

Wniosek? Wszędzie, gdzie dostęp do oceniania mają zwykli użytkownicy, trzeba po prostu ignorować oceny, albo przynajmniej patrzeć na nie z dużym dystansem.

 

UPDATE: Zgłosiłem tego pierwszego typka. Odpowiedź administracji z MAL co do tych ocen. Link do oficjalnej wiadomości administracji tutaj.

 

xjYQ0dA.png

 

 

Btw. Śmieszne jest chociaż to Interspecies Reviewers? Kilka serii porzuciłem, nie wiem czy jeszcze niektórych nie wywalę, a wtedy może dałbym temu szansę. Ciężko mi wchodzą te serie. Z niecierpliwością czekam jedynie na odcinki Kyouko, Eizouken i Darwin, a reszta to takie meh...

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, że dokopałeś się do wypowiedzi adminów. Kilka ciekawych wypowiedzi jest w zalinkowanym wątku na reddicie.

 

Kurde, cały czas gorąco polecam zbadać Interspecies Reviewers. W moim przypadku tytuł będzie się bił o miano AOTS, o ile dotrwa do końca.

 

Wpadający w ucho opening, cover/mix jakiś znanych utworów, jest śmiesznie, absurdalnie, często sobie myślisz "WTF, nie zrobią tego", ale jednak to robią itd, trzeba podejść bez uprzedzeń i z wyciągniętym z tyłka kijem. Pozytywnie napawają opinie znawców materiału źródłowego, character development i nowe, dobre pomysły na kolejne burdele do oceny. Osobiście uważam, że seria peaka zaliczy na 3. epizodzie i nic bardzie popieprzonego nie wymyślą, ale moja wyobraźnia płytka jest, chętnie dam się zaskoczyć.

 

Współczuję trochę stacjom/streamingom porzucającym ten tytuł. W wyniku tych kontrowersji oglądalność by pewnie solidnie skoczyła, z drugiej strony trzeba by dealować z głosami oburzenia itp :E Nie łatwa sytuacja i pewnie najbezpieczniej było zaprzestać transmisji.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki, że dokopałeś się do wypowiedzi adminów. Kilka ciekawych wypowiedzi jest w zalinkowanym wątku na reddicie.

Link do tego tematu na forum dostałem właśnie od administracji w tej wiadomości na screenie. :)

 

Kurde, cały czas gorąco polecam zbadać Interspecies Reviewers. W moim przypadku tytuł będzie się bił o miano AOTS, o ile dotrwa do końca.

 

Wpadający w ucho opening, cover/mix jakiś znanych utworów, jest śmiesznie, absurdalnie, często sobie myślisz "WTF, nie zrobią tego", ale jednak to robią itd, trzeba podejść bez uprzedzeń i z wyciągniętym z tyłka kijem. Pozytywnie napawają opinie znawców materiału źródłowego, character development i nowe, dobre pomysły na kolejne burdele do oceny. Osobiście uważam, że seria peaka zaliczy na 3. epizodzie i nic bardzie popieprzonego nie wymyślą, ale moja wyobraźnia płytka jest, chętnie dam się zaskoczyć.

Gdybym miał kij w tyłku to bym w ogóle nie oglądał anime. Na ogół mam mocno otwarty umysł, ale nie lubię jak coś jest zrealizowane w głupi sposób, dlatego najczęściej unikam ecchi, bo one zwykle takie są - powtarzalne, schematyczne i bezsensowne. I oczywiście są wyjątki. Dam szansę temu anime. Mówisz że po 3 ep nic bardziej popieprzonego nie zrobią? Ja widziałem urywek z 4. Myślę, że mogą cię jeszcze zaskoczyć. :E

 

Współczuję trochę stacjom/streamingom porzucającym ten tytuł. W wyniku tych kontrowersji oglądalność by pewnie solidnie skoczyła, z drugiej strony trzeba by dealować z głosami oburzenia itp :E Nie łatwa sytuacja i pewnie najbezpieczniej było zaprzestać transmisji.

Problem jest w tym, że przesadzone głosy oburzenia jakichś specyficznych środowisk, które powinny być z reguły ignorowane, ignorowane nie są. Bo po prostu większość firm nie może sobie na to pozwolić.

 

Teraz rzucę może dość absurdalnym przykładem, niezbyt pasującym do tego przypadku z Ishuzoku, ale w ten sposób feministki przeforsowały np. w mainstreamowych grach to, żeby kobiety w nich nie były przeseksualizowane, zamiast tego były okazem niewiarygodnej siły i wytrwałości. Przesadzam? Może. Ale przyjrzyjcie się tendencjom w nowych grach AAA. Oczywiście nie razi mnie to jakoś specjalnie, tym bardziej że rzadko gram w AAA, ale jeśli każde środowisko ideologiczne będzie z taką łatwością przepychać swoje poglądy, to nie będzie zbyt ciekawie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorohedoro to zdecydowanie mocne top3 w tym sezonie. Nadrobiłem większość tytułów w tym sezonie, i jakoś żadna mnie nie przekonała. Ishuzoku Reviewers pominę bo wszystko wykraczające ponad ecchi w którym i tak łapałem mocnego "cringe" to jest dla mnie za dużo żeby oglądać, więc pewnie nawet nie znajdzie się u mnie na liście jako tytuł warty obejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii Nelu odkrywa klasykę.

Gintama to złoto. Nie, to platyna. Zawsze się bałem "tasiemców". To był błąd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakimś cudem uda mi się skończyć Onizukę (27/43) to może też wezmę się za Gintamę. Zawsze byłem zainteresowany tym anime, ale jakoś nie zacząłem go oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gintamę trzeba się wczuć. Są epki kompletnie nieśmieszne, są poważne, są genialne parodię, w sumie Gintama jest odpowiedzią na wszystko. A jak się zagłębisz to z każdym odcinkiem będziesz uważał że to najlepszy shounen jakikolwiek powstał. To jest jedyny tytuł który określiłbym Anime of Decade.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gintamę trzeba się wczuć. Są epki kompletnie nieśmieszne, są poważne, są genialne parodię, w sumie Gintama jest odpowiedzią na wszystko. A jak się zagłębisz to z każdym odcinkiem będziesz uważał że to najlepszy shounen jakikolwiek powstał. To jest jedyny tytuł który określiłbym Anime of Decade.

Kiedyś bym się zgodził, ale po ostatnich, kiepskawych arcach, mój entuzjazm do Gintamy mocno opadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się stanowczość administracji, a nie jakieś podchody z idiotami.

 

If you post in this thread saying that this is not vote brigading, that Ishuzoku Reviewers was not vote brigaded, or initiate any other circular arguments relating to the voting brigade (and YouTube videos made in the last week about it), you risk receiving a trolling and/or spam ban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś anime z podobnym klimatem i rozmachem co Guilty Crown? Mam ochotę na coś takiego. Szkoda że GC zostało tak chłodno odebrane, bo mimo kilku wad było to całkiem dobre anime, a pod wieloma względami nawet ponadprzeciętne.

 

A Darwin's Game podoba mi się coraz bardziej. MC nadal średni, ale ogółem ta baja wciąga. Oby tego nie popsuli jak to często bywa w takich produkcjach, bo zanosi się teraz na coś więcej.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrecz przeciwnie, obok hateny illussion, DG to drugi kandydat, ktory bym dropnal, gdy bym potrafil porzucac bajki. Dialogi dno, animacja straszna, akcja miałka. Ciągne to dla openingu, Dio w roli tego roślinnego tanka i w sumie tyle z plusików.

 

Dla kazdego cos dobrego, jak to powiadaja.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wybitne to nie jest, ale czy dno? Nie powiedziałbym. Chciałbym zrozumieć dlaczego, ale nie mogę. Na chwilę obecną takie 7/10, tak samo jak Kyokou Suiri. Najwyżej stoi u mnie Eizouken 8/10. Niżej Rikei, które próbuje być śmieszne, ale jakoś nie wychodzi - 6/10. No i na samym dole Tarczowniczka 4/10 - anime które mnie zanudziło i prawdopodobnie je dropnę, ale dam mu jeszcze jedną szansę.

 

Zabiorę się dziś za Kimetsu no Yaiba którego z jakiegoś powodu nie obejrzałem wcześniej.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według MALa, jestem w mniejszości. Toteż nie zamierzam nikogo przekonywać. Pet generalnie mi się podoba, a na MALu z każdym ep ocena leci w dół ¯\_(ツ)_/¯

 

Zamiast zaczynać kolejną baję lepiej byś skończył opowieść o nauczycielu z niekonwencjonalnymi metodami nauczania. Ale pomysł z Yaibą masz dobry, to bardzo solidna pozycja, przy chyba 19. ep internet na chwilę oszalał - warto to zobaczyć.

No i co z Gintamą? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gintamę póki co sobie odpuszczę. Co do GTO, to zrobiło się trochę męczące i powtarzalne po tylu odcinkach, więc oglądam je sobie pojedynczo jak najdzie mnie ochota. Potrzebuję czegoś naprawdę dobrego, bo po tym sezonie znów odechciewa mi się oglądać cokolwiek... Dobrze że w następnym będzie Oregairu S3.

Mam zaczęte sporo serii, ale ciężko mi jakąkolwiek skończyć, po prostu szybko mi się nudzą. Raz na jakiś czas trafi się perełka, przy której będę czekał ze zniecierpliwieniem na następne odcinki, albo jeśli anime wyszło wcześniej, to obejrzę wszystko za jednym razem.

 

A na MAL nie ma co patrzeć, nawet jeśli teraz będą jakoś zwalczać trolli, to i tak oceny tam to jakieś anomalie. :E

 

Ach ten soundtrack...

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdanko nagród Crunchyrolla https://www.crunchyroll.com/anime-feature/2020/02/15-1/winners-of-the-2020-anime-awards-updated-live

 

TL;DR zajumane z reddita

 

Best Character Design: Dororo

 

Best Animation: Mob Psycho 100 II

 

Best Fight Scene: Tanjirou & Nezuko vs Rui (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

 

Best Couple: Kaguya Shinomiya & Miyuki Shirogane (Kaguya-sama: Love is War)

 

Best Girl: Raphtalia (Rising of the Shield Hero)

 

Best Boy: Tanjirou Kamado (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)

 

Best Opening Sequence: ♪ 99.9 by MOB CHOIR feat. sajou no hana (Mob Psycho 100 II)

 

Best Ending Sequence: ♪ Chikatto Chika Chikaa♡ - Konomi Kohara (Kaguya-sama: Love is War)

 

Best VA Performance (JP): Yuichi Nakamura - Bruno Bucciarati (JoJo's Bizarre Adventure Part 5: Golden Wind)

 

Best VA Performance (EN): Billy Kametz - Naofumi (The Rising of the Shield Hero)

 

Best Fantasy: Promised Neverland

 

Best Comedy: Kaguya-sama: Love is War

 

Best Drama: Vinland Saga

 

Best Director: Tetsuro Araki (Chief Director) & Masashi Koizuka (Director) (Attack on Titan Season 3)

 

Best Score: Mocky (Carole & Tuesday)

 

Best Protagonist: Senku (Dr. Stone)

 

Best Antagonist: Isabella (The Promised Neverland)

 

Anime of the Year: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaguya całkiem zasłużenie zebrała te nagrody. Dawno nie oglądałem lepszej komedii z anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani trochę się nie zgadzam z CR :E :E No może w Best Fantasy i Best VA (ale znowu, nie w tej roli), a tak to w każdym punkcie mam mocniejsze pozycje.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to tak naprawdę konkurs popularności, więc dużego sensu nie ma.

Acz dalej śmieszy taka klasyfikacja MC z Yaiby, która jest taką typową, shounenową ciotką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, co masz dla "best comedy"?

Moba jako comedy prędzej bym wstawił zamiast best animation, a można Karakai Jhouzu albo Fruit Basket, Kaguya zmęczyłem do końca i nic mnie nie porwało, a nawet lekkich "parsknięć" nie było, prędzej żeżuncja którą musiałem przechodzić, taka mocna 6 (chociaż pewnie będę w mocnej mniejszości kiedy tytuł dostał prawie 8+ na 240k głosów). Cały setting dwóch geniuszy którzy okazują się "geniuszami" na poziomie Naruto z inteligencją od razu odrzuciło mnie w pierwszych dwóch odcinkach, no ogólnie męczący tytuł w porównaniu z lekkimi i zabawnymi tytułami powyżej.

Best animation powinno trafić do Kimetsu/Dororo/Vinland Saga/Dr. Stone, no czegokolwiek z porządną animacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...