Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazali wszystkie główny eventy sezonu, z umotywowaniem działań i zachować Rachel. Nazywaj to sobie jak ci pasuje. Najważniejsze, że się podobało ?

Do listy letniej dorzucam jeszcze Monster Musume no Oishasan

Z newsów zapowiedziano adaptacje Please Don't Bully Me, Nagatoro

Oraz My senpai is annoying

Na obie serie jak najbardziej czekam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Początkowe ep Kagujki wydawały mi się gorsze niż w S1, ale jednak trzyma poziom i nadal potrafię się zaśmiać. :E Potem sobie przejrzę tę listę od @smilehunter

Historia z Ishigamim była super. Chyba wolałbym żeby całe anime miało taką formę, nawet kosztem ilości scen humorystycznych.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smilehunter Sprawdziłem już tytuły z twojej i innej listy. Póki co planuję obejrzeć:

Oregairu S3 - Długo na to czekałem, jeden z najlepszych rom-comów w anime z ciekawym MC.
Re:Zero S2 - Nie pamiętam już wielu rzeczy z S1, chyba musiałbym sobie trochę odświeżyć pamięć, ale nie mam teraz czasu. Tak czy siak jestem bardzo szczęśliwy że będzie drugi sezon. Nie mogę się doczekać. :)
The God of High School - Co prawda nie ma to równie wciągającego klimatu jak Kami no Tou, ale zapowiada się solidne anime. Pytanie tylko jak długo bijatyki będą w stanie przykuć moją uwagę.
Deca-Dence - Z nowych serii, to anime najbardziej wpadło mi w oko.
Great Pretender - Wcześniej się tym nie zainteresowałem, ale teraz widziałem urywki i może okazać się dobre.
Kanojo, Okarishimasu - Chyba będzie przeciętniak, biorąc pod uwagę osobowość MC, ale spróbuję zdecydować po pierwszych ep, bo motyw wydaje się być ciekawy.
Uzaki-chan wa Asobitai! - Tak jak wyżej, tylko motyw mniej ciekawy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Isharoth napisał:

@smilehunter Sprawdziłem już tytuły z twojej i innej listy. Póki co planuję obejrzeć:

Oregairu S3 - Długo na to czekałem, jeden z najlepszych rom-comów w anime z ciekawym MC.

Jak tam już S2 był przedramatyzowaną kupą. Ponoć dalej w LN jeszcze bardziej to zamotali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kamiyan napisał:

Jak tam już S2 był przedramatyzowaną kupą. Ponoć dalej w LN jeszcze bardziej to zamotali.

Nie widziałem tam aż takiego przedramatyzowania, a kilka miesięcy temu odświeżałem sobie oba sezony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

Nie widziałem tam aż takiego przedramatyzowania, a kilka miesięcy temu odświeżałem sobie oba sezony.

To chyba inne bajki oglądaliśmy. Ja zacząłem oglądać, jak drugiego sezonu była połowa, i w porównaniu do pierwszego było to niezłe kupsko. Kompletnie zmieniony nie tylko styl graficzny, ale i klimat. W sumie nie pamiętam, czy S2 miało jakiś wątek bez dramy. Była ta babka w okularach (ten motyw był chyba najbardziej bez sensu), była Iroha i było główne trio, które dramowało chyba najbardziej bez sensu. Nawet nie chce mi się tego odświeżać, chociaż S3 pewnie jednym okiem obejrzę.

Swoją drogą, trudno mi się zgodzić z jakąś "ciekawością" postaci pana ósemki. Ot, zwyczajny, zakompleksiony przegryw, który lubi dużo gadać. To byłby taki nastolatek z 10k postów na pclolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kamiyan Moim zdaniem kreska z S2 wygląda ładniej. Jedyny przedramatyzowany wątek dotyczył właśnie Ebiny, o której napisałeś. Później mamy trochę o problemach Yukino.

Hachiman jest ciekawy ze względu na przemyślenia, bo charakter ma raczej odpychający. Po prostu przełamuje się przez schemat typowego MC z anime, który jest albo tępy albo ciapowaty.

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapowaty to on akurat jest. A przemyślenia to jednak często takie oczywiste-oczywistości, chociaż poczytać można. Jak chcesz fajnego protaga, to może być np. Araragi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Oregairu już się wypowiadałem, ciapowaty MC którego laski obracają koło palca jak się chce, bez własnego zdania. Właśnie jedyne co bym zmienił w tym anime to MC. 

 

The God of Highschool to jedyna baja którą bym zaczął oglądać jak tylko znalazłbym czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No może jest ciapowaty, ale i tak nie w tak dużym stopniu, jak typowy generyczny MC z anime.

The God of Highschool - dobry i chwilowo śmieszny początek. Miły dla oka i ucha opening i ending. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Isharoth napisał:

No może jest ciapowaty, ale i tak nie w tak dużym stopniu, jak typowy generyczny MC z anime.

The God of Highschool - dobry i chwilowo śmieszny początek. Miły dla oka i ucha opening i ending. :)

Obejrzałem pierwszy ep ale albo byłem zbyt zmęczony albo po prostu tego nie zrozumiałem. Wycięli coś z manhwy? Bo jakoś nie kleił mi się ten ep. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TheMr. napisał:

Obejrzałem pierwszy ep ale albo byłem zbyt zmęczony albo po prostu tego nie zrozumiałem. Wycięli coś z manhwy? Bo jakoś nie kleił mi się ten ep. 

W sumie to nic tutaj jeszcze nie tłumaczyli, nawet tego skąd te wszystkie HP i LVL przeciwników i dlaczego każdy ma inne statystyki. Jeszcze chyba nigdy nie czytałem materiałów źródłowych, więc niestety nie odpowiem ci na pytanie. Technicznie i humorystycznie anime zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ale mam wątpliwości czy utrzyma moją uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

World building skipneli, by pilot nie był usypiaczem. Standardowa zagrywka, sztuka polega na tym, by nie przegiąć w drugą stronę - co tutaj chyba miało miejsce. Do odkrywania świata pewnie teraz wrócimy. 

Auto reklama w sumie spoko

nelkcMI.jpg

Muzycznie w sumie też było OK. 

Wypowiedziałem się pozytywnie o Ahiro no Sora i wywołałem wilka z lasu - autor materiału źródłowego bardzo wyraźnie zaznaczył swoje niezadowolenie z jakości adaptacji jego pracy :E https://www.animenewsnetwork.com/interest/2020-07-06/ahiru-no-sora-creator-criticizes-anime-adaptation/.161420

 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, smilehunter napisał:

World building skipneli, by pilot nie był usypiaczem. Standardowa zagrywka, sztuka polega na tym, by nie przegiąć w drugą stronę - co tutaj chyba miało miejsce. Do odkrywania świata pewnie teraz wrócimy. 

Auto reklama w sumie spoko

nelkcMI.jpg

Muzycznie w sumie też było OK. 

Wypowiedziałem się pozytywnie o Ahiro no Sora i wywołałem wilka z lasu - autor materiału źródłowego bardzo wyraźnie zaznaczył swoje niezadowolenie z jakości adaptacji jego pracy :E https://www.animenewsnetwork.com/interest/2020-07-06/ahiru-no-sora-creator-criticizes-anime-adaptation/.161420

 

Nie pierwszy raz kiedy autor nie jest zadowolony z anime. Kolorowe oczy "zone" z Kuroko, kiedy autor wyraźnie pokazuje bardziej realistyczną wersję koszykówki w ogóle nie pasują. Ale z drugiej strony, jak inaczej pokazać, że dany bohater jest w tym momencie w 100% skupiony i jest lepszy niż reszta zawodników na korcie, bo pewnie o to chodziło.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem Deca-Dence. Nie jest to coś oryginalnego, ale zapowiada się bardzo dobrze. Wyczuwam coś w okolicach 8, czyli pewnie jedno z lepszych anime (nie kontynuacji) w tym sezonie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 22:59, Isharoth napisał:

Zacząłem Deca-Dence. Nie jest to coś oryginalnego, ale zapowiada się bardzo dobrze. Wyczuwam coś w okolicach 8, czyli pewnie jedno z lepszych anime (nie kontynuacji) w tym sezonie.

Czekam czy warto za to się brać, bo miałem to oglądać. Ale moją uwagę przykuło Maou Gakuin no Futekigousha: Shijou Saikyou no Maou no Shiso, Tensei Shite Shison-tachi no Gakkou e Kayou - dłuższej nazwy nie było. Ale jest to co lubię, OP MC, MC który posiada mózg, i nawet dobra animacja, więc 6/7 może siąść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na to i wygląda na jakieś generyczne anime, ale namówiłeś mnie dobrym MC. Zapisałem sobie w razie co. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

Spojrzałem na to i wygląda na jakieś generyczne anime, ale namówiłeś mnie dobrym MC. Zapisałem sobie w razie co. :E

Bo jest generyczne. Trochę przypomina Maou Sadao gdzie Demon Lord nie jest zły. No i sam VA mnie przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mi się spodobać, chociaż Hataraku Maou-sama oglądałem 7 lat temu, czyli przy moich początkach z anime. Wtedy mi się podobało, ale teraz mój gust mógł się mocno zmienić. ;) Zobaczę, bo jeśli będzie dobry MC to jest szansa że będzie się to dobrze oglądało.

Dziś obejrzałem Kanojo, Okarishimasu - jest nietypowe i zabawne. Pytanie czy będzie to typowe anime, które zmierza donikąd, czy coś ciekawszego. Bo jeśli to pierwsze, to taka forma może się zmęczyć do ostatniego ep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ep The God of High School - Przeczuwałem, że większość czasu będzie zajmować tutaj napierdzielanka, ale o dziwo dobrze się to ogląda. Drugi ep wypadł lepiej niż pierwszy. Mocno czuć tutaj shounenem.

Uzaki-chan wa Asobitai! - Strasznie głupkowate, ale przyjemne. Przez chwilę miałem wrażenie jakbym oglądał coś w stylu Tejiny-senpai, ale jednak to jest poziom wyżej. :E

Wstępnie z całego sezonu, pomijając kontynuacje, najlepiej wypada Deca-Dence.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tytuł z lata 2020 zaliczony, a było to "Netflixowe" Nihon Chinbotsu 2020. Napisałbym ze 2 zdania jakiś wypocin, bo anime na tyle słabe, że zasługuje by je wspomnieć.

Lubię filmy "katastroficzne", toteż zabrałem się za ten tytuł od razu gdy zwolnił mi się nań slot. Zatonięcie Japonii brzmi świetnie i początek faktycznie zapowiadał się obiecująco. Niestety to tyle z plusów. Spoko motyw i to wszystko. Cała reszta, od słabej jakości animacji, kartonowych postaci, marnych dialogów, kompletnie nie pasującego ost, po ogrom absurdalnych sytuacji, reżyserii i bzdur widzom serwowanych - słabiutko. Pojawiły się również problem rasizmu i nacjonalizmu, powaliła mnie ich płytkość. Anime stara się szokować niespodziewanymi śmierciami głównych bohaterów, niestety zamiast nutki dramatu ja tu dostawałem ataku śmiechu, komiczność zgonów prześcigała się raz za razem. W środku klimat gdzieś uciekł, ale częstotliwość z jaką twórcy serwowali "death flagi" by chwilę później posłać bohaterów do piachu nie pozwalała się nudzić. A gdy już straciłem wszelkie nadzieje, to w ostatnich epkach wrócił charakter katastrofy i ogólnie kiepskiej sytuacji w jakiej znaleźli się protagoniści i mimo, że nie ustrzeżono się dalszych absurdów, to końcówka była tym jaśniejszym punktem całości. 

10 epków, można się przemęczyć w 2 wieczory. Pod warunkiem, że nie mamy czego oglądać. Polski przekład, poddałem się chyba w 6 epizodzie, gdzie potwierdzającą odpowiedź bohatera przetłumaczono jako przeczenie. (w sensie, bohater odpowiedział TAK, przetłumaczono to jako NIE)

23 godziny temu, Isharoth napisał:

Kanojo, Okarishimasu 

Dla mnie to będzie niesamowicie trudne do oglądania. Nie znoszę takich postaci. Zażenowanie solidne czułem, ale to dobrze. Najgorzej, jak się ogląda baję i siedzisz obojętny. Negatywne, ale są emocje. 

 

50 minut temu, Isharoth napisał:

Uzaki-chan wa Asobitai!

Dla mnie eleganckie anime. Spodziewałem się, że Uzaki będzie głupsza, a jest idealna. Choć te jej proporcje są komiczne. 

Co tam jeszcze było. Z pozytywów Deca Dence, RE:zero zapowiada się dobrze, Tym razem Suffaru miał kiepskiego checkpointa, zobaczymy jak to rozegra. Yahari Ore ?God Of Highsql na razie może być. Ładne to i dobrze brzmi. 

Ze słabszych pozycji Dokyuu Hentai HxEros ecchi w klimatach power rangers, chyba mówi samo za siebie. Bez szału również Monster Girl Doctor. 

Edytowane przez smilehunter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, smilehunter napisał:

Dla mnie to będzie niesamowicie trudne do oglądania. Nie znoszę takich postaci. Zażenowanie solidne czułem, ale to dobrze. Najgorzej, jak się ogląda baję i siedzisz obojętny. Negatywne, ale są emocje. 

Takich postaci jak Kazuya czy Chizuru? Czy chodziło o obu? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to odczytałeś, MC najgorszego typu, laska, która przypomina twitch/instagram thota. Do tego sobie zaspoilerowałem trochę to, no i bohater jest ultra simpem, jak teraz popularne jest mawiać o takich osobach. Jak nisko trzeba upaść, by udawaną dziewczynę sobie wynajmować. Japonia, inny świat, rozumiem. Po prostu zderza to się z moim światopoglądem - stąd reakcja. Ale jak zaznaczyłem, to dobrze. 

 

TvfbZWt.png

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zrobiłem sobie spoiler The God of High School i chyba wiem, że za każdy razem będzie mi rozwalało mózg :E 

Jeśli ktoś myślał, że Dragon Ball przesadza, God przewyższył go o kilka lig. Czekam na więcej odcinków. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź to zaspoileruj @TheMr., ciekaw jestem. Main przypomina Goku, obaj szukali jak najsilniejszego przeciwnika - mocno postać spłycając. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...