Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Jaycob napisał:

Polecać SAO. ? Może 1 sezon tylko. Dalej jest dno. 

Niedzielny amator anime, może mu się spodobać, nie znam osoby. Generalnie można by było polecić wszystko co teraz Netflix dodaje, bo to właśnie dla osoby która jakoś specjalnie nie ogląda anime. Osobiście nie lubię tego tytułu ale milionom się spodobał, więc? Możemy udawać że tego tytułu nie było, ale tak samo mógłbym napisać żeby obejrzał "bohatera z tarczą" który miał hajp pod niebiosa, ale wolę tutaj wstawić starsze SAO które nomen omen było lepsze od tarczownika. I tak jak wyżej, wszystko z głowy na poczekaniu 2 minutowym :E Musiałbym usiąść do kompa i przejrzeć wszystkie HDD :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.crunchyroll.com/anime-news/2021/03/06/the-devil-is-a-part-timer-returns-for-2nd-season-after-8-years-1st-trailer-released

 

Drugi sezon po 8 latach :E Paru VA pewnie już umarło, kreska zmieniła się o 180 stopni, i oni chcą żeby było dobrze :V 

Misfit Anos Vordigod również dostał drugi sezon.

Drugi sezon dostał Shield Hero, tylko nie wiem po co :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłbym się bo to był całkiem przyjemny, lekki rom-com ale swego czasu przeczytałem pewien spoiler dotyczący zakończenia i już mi się tego nie chce oglądać. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, crush napisał:

Cieszyłbym się bo to był całkiem przyjemny, lekki rom-com ale swego czasu przeczytałem pewien spoiler dotyczący zakończenia i już mi się tego nie chce oglądać. :E

Yup, ludzie są mega wkurzeni na ending. Jak dla mnie, szkoda że poszło to w stronę rom-comu, historia nadawała się na coś z grubsza lepszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleach już wyszedł? ten 17 sezon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 19:53, TheMr. napisał:

Paru VA pewnie już umarło, kreska zmieniła się o 180 stopni, i oni chcą żeby było dobrze :V 

Kto niby? Tam młodziutkie roczniki grały: 83-92.

A zmiana kreski wydaje mi się na plus. Większość tych sprzed kilku lat jest już przestarzała.

Nawet ostrość na BD mniejsza niż teraz w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Crew 900 napisał:

Bleach już wyszedł? ten 17 sezon ?

Nie. Ogólnie ma być w tym roku, ale nic jeszcze nie wiadomo. Ogólnie dużo zapowiedzi w tym miesiącu wyszło, powrót dużej ilości serii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TheMr. napisał:

Nie. Ogólnie ma być w tym roku, ale nic jeszcze nie wiadomo. Ogólnie dużo zapowiedzi w tym miesiącu wyszło, powrót dużej ilości serii. 

Niby teraz na początku marca miała być premiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Crew 900 napisał:

Niby teraz na początku marca miała być premiera...

Z powodu COVIDa pewnie będzie mocne przesunięcie, osobiście strzelam Q4 tego roku. Dobrze by było w letniej ramówce, ale za mało szczegółów znamy, a mamy marzec czyli początek już wiosennej ramówki. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie Polecam Jutsu Kaisen.  Wyszło w październiku 2020 na dzień dzisiejszy jest 23 odcinki. Bardzo fajne anime, trochę podobna fabuła do bleach'a.  Polecam ?

Edytowane przez tytanowytomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, przeczytałem Tokyo Revengers. Ukazał się pierwszy odcinek, i nie mogłem wytrzymać bez ogarnięcia tego tytułu. 

Parę postaci godnych do oglądania tego show dalej. Niestety mamy bardzo słabego MC, i w sumie oglądamy to show dla innych osób. Nie wiem czy w anime zdecydują się na pozostawienie symbolu gangu czyli swastyki. Ogólnie solidne 7/10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądacie coś z obecnego sezonu? Na początku wydawał mi się słaby i myślałem że będzie to dobra okazja, żeby zrobić sobie dłuższą przerwę od oglądania, pomijając kontynuację Fruby, ale wyłapałem jeszcze dwa tytuły, które mogą być ciekawe:

- 86 - obejrzałem dwa odcinki, póki co cały czas czuć że jest to wstęp i nie wszystko jeszcze rozumiem. Opowieść jest o Republice, która stale jest atakowana przez wrogie Imperium. Władze chwalą się, że wynaleziono autonomiczne drony, które będą brać udział w wojnie, dzięki czemu nie będzie strat w ludziach. Jak się już od samego początku okazuje, wcale tak nie jest. Główna bohaterka dostaje za zadanie dowodzić oddziałem dronów. Drony sterowane są przez ludzi zwanych 86, którzy jednak są przez propagandę przedstawiani tak jakby ludźmi nie byli. Przez pewien moment myślałem, że muzyka czasem przypomina tą z Guilty Crown (Hiroyuki Sawano), ale jednak jest jakiś poziom niżej, przynajmniej na razie. Tak czy inaczej klimacik jest.

- Vivy: Fluorite Eye's Song - pewnie dużo osób to pominie, bo pomyśli że to typowe muzyczne anime, ale muzyki jest tu może z 5%. Jest to bardzo mocne sci-fi z ponadprzeciętnym stylem opowieści. Jeśli ktoś narzeka na powtarzalne, nudne animce to może być to coś dla niego. Główną bohaterką jest tutaj dziewczyna-android, której zadaniem jest śpiewanie dla publiczności. Jeśli jednak ktoś pomyśli że anime skupi się na śpiewaniu na scenie, to nic bardziej mylnego. Nie chcę za dużo spoilerować, bo już sam pierwszy odcinek jest pokręcony (a jednocześnie wszystko jest jasne i zrozumiałe). Warto dać temu anime szansę, obejrzeć chociaż 1ep. Mi się bardzo spodobało. Jestem dopiero po pierwszym odcinku, ale mam wrażenie że może to być hit sezonu.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Isharoth napisał:

Oglądacie coś z obecnego sezonu? Na początku wydawał mi się słaby i myślałem że będzie to dobra okazja, żeby zrobić sobie dłuższą przerwę od oglądania, pomijając kontynuację Fruby, ale wyłapałem jeszcze dwa tytuły, które mogą być ciekawe:

Tokyo Revengers, mimo słabego MC, warto dać szansę. 

Nagataro-San, jeśli ktoś lubi takie klimaty sado-maso, przez słabego MC. 

Kbaddi, powiew świeżości w sporcie. 

I chyba tyle. Jest jeszcze Hige wo Soru, ale bez rewelacji. Komedie, rom-comy i miłosne zawieruchy to nie dla mnie, więc z góry oceniam je bardzo nisko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna wydaje się również mocna. 86 & Vivy (to niby spod ręki twórcy RE;Zero wyszło?) fajnie się ogląda. Tokyo Revengers - mam tu ostrego vibe'a Boku dake ga Inai Machi - lubuje się w tematach podróży czasowych, efektów motyla itp. motywy. 

Nagatoro - lux. Świetnie mi się to ogląda. Adaptacja wygląda na bardzo dobrą. 

Kabaddi - :E Byłem ciekawe tego sportu, jak na razie kompletnie mi się nie spodobał + samo anime nie wybija się ponad przeciętność. Nie skreślam, chcę zobaczyć prawdziwy mecz w ramach tej dyscypliny. 

Bishonen Tanteindan - czuć Shafta na kilometr, cały wstęp to chyba było jedno wielkie nawiązanie do Bakemono. Jeśli ktoś lubi te ich bohomazy, to zdecydowanie się tu odnajdzie. Jest potencjał, choć na razie historia nie porywa - abstrakcyjności tu nie brak. 

Fruba - mam wrażenie, że jedyne, co tu się zostało, to odkrywać karty - świetnie się ogląda. 

Godzilla całkiem całkiem, niestety netflix jail i czekanie na jakościowe suby.  

Gokushofodu - materiał adoptują mega, ale art style (slajdy z materiału źródłowego + VA) to dość kontrowersyjna decyzja. Ogląda się zaskakująco dobrze. 

Kompletnie nie rozumiem oceny MegaloBox2, mam wrażenie, że bardziej generycznej kontynuacji zrobić się już nie dało. 

Polecam też dać szansę Shadows House. Shaman king taki se, nie mam żadnego sentymentu do tej serii + jest przewidziane +50epków, więc oglądamy. Takie gorsze JoJo. 

Rzućcie okiem na Super Cuba. Jest to bezwstydna reklama Hondy Super Cub - dosłownie pada tu kwestia typu: "Hej masz Super Cuba, możesz na niej (hondzie) pojechać wszędzie!" :E  Ale jest fajny klimacik, bardzo relatable dla kogoś, kto za gówniaka sobie sprawił skutera, komara innego simsona. 

Chyba tyle, jeszcze co rzuciło mi się w oczy, to jakiś nadzwyczajnie duży rozstrzał w emisjach - niektóre serie mają już po 4 epki (boku no pico hero S5, Vivy) inne dopiero startują. 

 

++++++++

W sumie to nie było jakiegoś podsumowanka zimy, to tak na szybko, rozdanie nagród i ze 2 słowa podsumowania w spoilerze. Dobra, spoiler się spierdzielił, to wszystko jest w nim zawarte. 

 

 

 

UGDSOHv.png

Według mnie - była masa dobrych i bardzo dobrych pozycji, ale żadnej absolutnie wybitnej. Wyróżniłem AOTa najwyższą notą, bo w sumie oglądało mi się go najlepiej. No i był to imo najmocniejszy sezon tytanów. Z perspektywy czasu - nie wiem, czy to nie bardziej takie mocne 8+. 
RE;Zero jak zwykle solidne, z potężnym rozwojem postaci, backstorów masa, a na lore tego świata to i te 29minutowe epki to zbyt mało - ale przyznam uczciwie, że mnie temat sanktuarium trochę wymęczył. Nie byłem zachwycony z konkluzji 2 częściowego sezonu. 

Gdybym miał polecić coś, co zrobiło na mnie solidne wrażenie oraz wiem, że nikt tego nie oglądał - zdecydowanie *Idoly Pride*. Było to najlepsze idol anime, które nie próbowało być komedyjką, a podeszło do tematu dość poważnie, ze spoko dziewczynami, odpowiadającą mi muzyką (utwory LizNoir wrzuciłem na daily listę) oraz solidnymi - choć spodziewanymi, feelsami. 

Reszta standardowo, zielone spoko bajki, 6 fajne były do śledzenia sezonowego, 5 i niżej meh. Wyróżniłbym tu jeszcze Wonder Egg Priority -szkoda tych problemów produkcyjnych, przez co konkluzja będzie pod postacią nadchodzącego ova(?).

 

Edytowane przez smilehunter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Hige Wo Soru jeszcze, community się zesrało bialorycerzy którzy gloryfikują dziewczynę która w prawdziwym życiu byłaby typowym ONSem :E Piękne widać jak community anime jest po prostu zrąbane po całości. 

Duży plus akurat dla animatorów którzy zdołali przepchnąć scenę z 3 epa w normalnym czasie, bez plus 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwości lekkie, co do Higehiro, ale 3. epizod rozwiał je kompletnie i anime mnie kupiło. To warto obejrzeć. 

Na tyle mnie zaciekawiło, że pozwoliłem sobie je trochę zaspoilerować (jak relacja bohaterów się rozwinie). Ciekawy setting, główny bohater, nutka haremu. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, smilehunter napisał:

Miałem wątpliwości lekkie, co do Higehiro, ale 3. epizod rozwiał je kompletnie i anime mnie kupiło. To warto obejrzeć. 

Na tyle mnie zaciekawiło, że pozwoliłem sobie je trochę zaspoilerować (jak relacja bohaterów się rozwinie). Ciekawy setting, główny bohater, nutka haremu. 

Tak, dlatego mówiłem że można dać szansę, bo komuś może się spodobać, ba 90% community pewnie się spodobało, i robią chlip chlip, biedna dziewczyna. Ale sama historia i relacje już mnie po prostu denerwują, więc przeczytałem mangę i zostawiłem. Oprócz czarnej historii jednej z pierwszych bohaterek, to nie ma tam niczego dla mnie osobiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, całkiem spoko odląda się Vivy: Fluorite Eye's Song. Póki co to anime prawie w ogóle nie związane jest z muzyką tak jak się przynajmniej zapowiadało a bardziej okazuję się jako anime sci-fi. Polecam.

Edytowane przez Gradzik18
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra połowa sezonu za nami, coś się zmieniło? Coś wyleciało? Bo ostatnio mam czas tylko na jeden chapter Tokyo Revengers, które najbardziej mnie porwało i Dragon Son-In-Law God Of War, całkiem przyjemną manhua. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super cub jest świetne jeśli ktoś szuka serii do spokojnego seansu, czytałem że to anime jest w klimatach yuru camp natomiast ja yuru camp nie obejrzałem  w całości a Super Camp bardzo polubiłem. Wiec polecam oraz informuje by nie zrazić się reklamą marki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 19:12, TheMr. napisał:

Dobra połowa sezonu za nami, coś się zmieniło? Coś wyleciało? Bo ostatnio mam czas tylko na jeden chapter Tokyo Revengers, które najbardziej mnie porwało i Dragon Son-In-Law God Of War, całkiem przyjemną manhua. 

Ostatnio prawie nic nie oglądałem, dopiero teraz biorę się za dokończenie tych 3 serii co zacząłem (86, Fruba, Vivy).

Vivy jest świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Isharoth napisał:

Ostatnio prawie nic nie oglądałem, dopiero teraz biorę się za dokończenie tych 3 serii co zacząłem (86, Fruba, Vivy).

Vivy jest świetne.

 Bo słaby sezon niestety. Oprócz Tokyo Revengers, nie da rady oglądać nic innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Vivy i Fruba są bardzo dobre. Po prostu ostatnio nic mi się nie chce oglądać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to nowy film kinowy "Kimetsu no Yaiba" jest już do obejrzenia na KNY z polskimi napisami :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...