Skocz do zawartości
Duchu

Anime - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.02.2024 o 03:02, Oldman. napisał:

ja oglądam sobie Ore dake Level Up na Ken czyli SOLO LEVELING i sie mnie podoba póki co 😊

do obejrzenia np tutaj:

https://ogladajanime.pl/anime/ore-dake-level-up-na-ken

 

 

Świetne to jest! Obejrzałem wszystkie odcinki jakie wyszły za jednym posiedzeniem. Na razie nie mam się do czego przyczepić, wszystko się ładnie klei.  Póki co bardziej mi się podoba od Shangri-La Frontier. Oby tak dalej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.02.2024 o 13:35, AndrzejTrg napisał:

Wczoraj zacząlem Kengan Ashura i 1 sezon wjechał jak złoto :) dziś kontynuacja.

A zapytam, ktoś oglądał : Seven Deadly Sins" w jakiej kolejności oglądać, bo na netflixie i filmy i serial i nie wiem od czego zacząć.

Najlepiej nie oglądać. Mega zawód po 3 sezonie, mega zawód z mangi. Pierwsze dwa sezony to 7-8/10 ale czym później w las tym gorzej. W kolejności jak MAL kieruje, 1 sezon później drugi itd. 
 

8 minut temu, Jaycob napisał:

Świetne to jest! Obejrzałem wszystkie odcinki jakie wyszły za jednym posiedzeniem. Na razie nie mam się do czego przyczepić, wszystko się ładnie klei.  Póki co bardziej mi się podoba od Shangri-La Frontier. Oby tak dalej.

Tylko to są dwa różne anime, i do siebie w ogóle nie podobne :E SLF to SAO, o wiele lepsze SAO. SL to Gate RPG Isekai z Korei, trochę inna wariant isekaia. I jak na razie to manhwa > anime, i to dosyć mocno. A1 wykonało dobrą robotę jeśli chodzi o animacje, ale zdecydowanie brakowało tam połączenia MAPPy z Madhouse albo Ufotable. Ale to w sumie nie dziwi, manhwa SL to jest “peak” jeśli chodzi o stronę artystyczną i to jest serio 9+\10. OP jest co najwyżej mierny, Mashle z nim zrobił co chciał (Mashle chyba już podchodzi pod 30 mln wyświetleń). Całe szczęście że zachowali oryginalne nazwy koreańskie. 
Ogólnie jak na taki hype train to jest poprawnie ale bez wytrysków. 
Walka z wężem jak dla mnie gorzej zrobiona niż jakakolwiek walka w SFL. 

 

No i te tony Hiroyuki Sawano, i się zastanawiam czy oglądam 86, AoT czy Ao no Exorcist, wszystko na jedno kopyto…

W dniu 4.02.2024 o 11:13, Jaycob napisał:

Jakieś nowości z tego sezonu, co oglądacie? 

 

W sumie to prawie wszystko co wyszło. 

Edytowane przez TheMr.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Tylko to są dwa różne anime, i do siebie w ogóle nie podobne

Nie takie różne. Obaj bohaterowie też levelują, a inny świat przenika do rzeczywistości. :P 

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Całe szczęście że zachowali oryginalne nazwy koreańskie. 

Właśnie to jest koreańskie? Tak mi coś właśnie nie pasowało czemu imiona są koreańskie, a mówią po japońsku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jaycob napisał:

Nie takie różne. Obaj bohaterowie też levelują, a inny świat przenika do rzeczywistości. :P 

Przenika tylko część, a raczej jest to koncept przenikania z World Trigger, na zasadzie równoległych wszechświatów. A SLF to gra VR w prawdziwym świecie. 
Tak. Tylko tam lvluje wszystko i masz NPCtow, w SL tylko główny bohater widzi to jako grę i jako jedyny może levelowac. 
W SL każda osoba ma określony poziom i niezależnie od treningu zostanie na tym poziomie. To są odmienne koncepty i za cholerę nie można ich porównywać. 
 

SL można porównać tylko do innych manhw z podobnym konceptem budowy świata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.02.2024 o 13:35, AndrzejTrg napisał:

Wczoraj zacząlem Kengan Ashura i 1 sezon wjechał jak złoto :) dziś kontynuacja.

A zapytam, ktoś oglądał : Seven Deadly Sins" w jakiej kolejności oglądać, bo na netflixie i filmy i serial i nie wiem od czego zacząć.

Nie oglądam tego ale w necie przeciez jest pełno roznych poradników na ten temat (a na ile dobrych to nie wiem)

przykładowy

https://youtu.be/0h09UN6jJes?si=GTH7sG_MaW-xWBUk

 

11 godzin temu, TheMr. napisał:

SL można porównać tylko do innych manhw z podobnym konceptem budowy świata. 

podobieństw jest duzo, to ze jest nieco inna koncepcja to nie powód zeby nie móc porównywać.

Edytowane przez Oldman.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że są opisy, tylko ostatnio jak chciałem coś sprawdzić odnośnie Record of Ragnarok, to sobie takiego spoilera zastosowałem, że uznałem że lepiej tutaj zapytać. Choć filmik bardzo pomocny i bez spoilerów, thx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Oldman. napisał:

podobieństw jest duzo, to ze jest nieco inna koncepcja to nie powód zeby nie móc porównywać.

Nie, nie ma do czego porównywać. To jak działa świat, bohaterowie, koncepcja itd. To tak jakbyś komedie porównywał do action mecha. Jak chcesz to sobie porównuj, ale sensu w tym zero. 
 

SL wytworzył nowy typ mangi/anime i tyle. 
Tutaj masz tytuły które względnie można porównać. Book Eating Magician, Trash Of The Count’s Family, Ranker Who Lives A Second Time, Duke Pendragon, Talent-Swallowing Magician, Tomb Raider King, Overgeared, The Descent Of The Demonic Master, The Great Mage Returns After 4000 Years

I to wszystko jest manhwa. Z japońskich produkcji dosłownie nie ma nic, co najwyżej GATE. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, TheMr. napisał:

Nie, nie ma do czego porównywać. To jak działa świat, bohaterowie, koncepcja itd. To tak jakbyś komedie porównywał do action mecha. Jak chcesz to sobie porównuj, ale sensu w tym zero. 
 

SL wytworzył nowy typ mangi/anime i tyle. 
Tutaj masz tytuły które względnie można porównać. Book Eating Magician, Trash Of The Count’s Family, Ranker Who Lives A Second Time, Duke Pendragon, Talent-Swallowing Magician, Tomb Raider King, Overgeared, The Descent Of The Demonic Master, The Great Mage Returns After 4000 Years

I to wszystko jest manhwa. Z japońskich produkcji dosłownie nie ma nic, co najwyżej GATE. 

Kompletnie sie nie zgadzam podobieństw jest bardzo duzo, to zupełnie inna bajka niz porównywanie komedii do action mecha.

tak na gorąco:

 

- mimo ze SL gracz nie bierze udziału w grze wirtualnej to całosc pokazana jest dokladnie tak jakby to była gra (z tą roznicą ze jak ktos umrze to umrze )

- głowny bohater walczy czesto podobnym typem broni

- walki z bossami w ktorych bohater komentuje (jako narrator ) własną walkę

- wywoływanie ekranów systemu,ekwipunku tak jak w grze (lub innym chinskich bajkach traktujących o grach)

- levelowanie  wraz z postepem gry

- specjalne questy/zadania które dostaje gracz a ktorych nie mają inni gracze 

- nacisk na walke solo chociaż bywają walki ze wsparciem

 

więc jak sobie nie chcesz porównywać to sobie nie porównuj 😉, dla mnie to bardzo bardzo podobna koncepcja, z mojej strony koniec tego tematu 😎

 

obie bajki to nic ambitnego ale jak na luzackie anime dla nieco młodszej widowni do obejrzenia przy piwku dają rade, człowiek z głową ptaka ma lepszą animacje no i tyle.

Edytowane przez Oldman.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akira Toriyama nie żyje. Co za smutna wiadomość z rana. Twórca jednego z lepszego anime, jakiego oglądałem ever.  Nigdy nie zapomnę zbiórki o 15 przed TV na RTL7.

 

To dzięki Dragonball zacząłem oglądać inne anime.

 

Spoczywaj w pokoju.

200.gif

 

 

  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U. A taki młody był jak na Japończyków. 
RIP. Chociaż może w końcu ktoś kto przejmie DB nie będzie co tydzień zapominał o tym co się narysowało. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smutna wiadomość...Ja również wychowałem się na DB, wszystko się przerywało żeby lecieć do domu i włącząć RTL7...do dzisiaj zdarza mi się oglądać pojedyńcze odcinki. Moje ulubione Anime. Mało śmieszne może, ale chyba trzeba zebrać smocze kule...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...