Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iWicko

Pierwszy raz składam komputer i proszę o pomoc dla nooba ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dobrałem sobie takie komponenty, jak:

Asus P5K,

C2D E4500,

2GB RAM Goodram PC-6400 CL5,

Radeon HD3870

Dysk WD3200AAKS

Zasilacz Chieftec CFT-500A (500W)

Obudowa Raidmax Ninja

 

I mam kilka pytań ;)

1. Gdzie popełniłem największe błędy? Jakieś słabe ogniwa zestawu?

2. Dysk - cichy jest?

3. Pamięć RAM - CL5/CL4. Jaka różnica?

4. Procesor kupię w wersji BOX. Dostanę boxowe chłodzenie, ok, a pasta termoprzewodząca?

5. Płyta główna ma w zasadzie wszystko, czego oczekuję. Na forum ludzie nie pisali o niej źle również. Wcześniej na moim celowniku była jednak Deluxe, ale zauważyłem, że jej portów nie będę używał (chyba że optyczne wyjście dźwięku kiedyś?), a i WiFi mi niepotrzebne. Czy "zwykły" P5K to dobry wybór?

6. Głośno będzie? ;)

7. A.. Ta płyta główna obsłuży Penryny tak jak należy, w ogóle?

 

Zostało mi jeszcze kilkaset zlotych na wydanie i najchętniej wydałbym je np. na 4GB pamięci RAM, dlatego nie szarżowałem przy zasilaczu czy płycie głównej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad inną płyta główna,ten asus ma "tylko" 3-fazowe zasilanie procesora.Mój typ to MSI p35 neo2-fr lub Foxconn p35a.Ciekawa jest również Gigabyte p35c-ds3r(6-fazowe zasialnie+dwa dodatkowe sloty ddr3).Wszystkie płyty na chipsecie p35/p31 obsłużą penryna.

Jesli nie podkręcasz,to bierz tańsze pamięci,wystarczy 2gb(chyba ze pracujesz w 3d studio max ;) ).Cl4 są lepsze,ale róznicy w normalnym uzytkowaniu kompa nie zobaczysz.Pozatym procesory intela wola wyżej taktowane pamięci i naprzykład cl5,niż nizej taktowane cl4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dobrałem sobie takie komponenty, jak:

Asus P5K,

C2D E4500,

2GB RAM Goodram PC-6400 CL5,

Radeon HD3870

Dysk WD3200AAKS

Zasilacz Chieftec CFT-500A (500W)

Obudowa Raidmax Ninja

 

I mam kilka pytań ;)

1. Gdzie popełniłem największe błędy? Jakieś słabe ogniwa zestawu?

2. Dysk - cichy jest?

3. Pamięć RAM - CL5/CL4. Jaka różnica?

4. Procesor kupię w wersji BOX. Dostanę boxowe chłodzenie, ok, a pasta termoprzewodząca?

5. Płyta główna ma w zasadzie wszystko, czego oczekuję. Na forum ludzie nie pisali o niej źle również. Wcześniej na moim celowniku była jednak Deluxe, ale zauważyłem, że jej portów nie będę używał (chyba że optyczne wyjście dźwięku kiedyś?), a i WiFi mi niepotrzebne. Czy "zwykły" P5K to dobry wybór?

6. Głośno będzie? ;)

7. A.. Ta płyta główna obsłuży Penryny tak jak należy, w ogóle?

 

Zostało mi jeszcze kilkaset zlotych na wydanie i najchętniej wydałbym je np. na 4GB pamięci RAM, dlatego nie szarżowałem przy zasilaczu czy płycie głównej..

1. IMO płytę mogłeś za tą cenę wziąć lepszą

3. To różnica w czasie dostępu do pamięci - im mniej tym lepiej

4. Pasta jast zaaplikowana na radiatorze

5. IMO ma za mało faz zasilania... poza tym osobiście mi się nie podoba z wyglądu :P

6. Jak podkręcisz, to boxowy cooler Ci da popalić

7. Po wgraniu nowego BIOSu, tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego radka weź 8800gts 320 albo 8800gt . ciszej :hmm: ale wydajniej :thumbup::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tą obudową, ale mam Raidmaxa Smilodon i strasznie hałasuje. Zastanów się nad innymi, cichszymi modelami jeśli hałas Ci przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem was i w Siriusie złożyłem sobie taki zestaw:

siriusrj3.jpg

Może macie jakieś zastrzeżenia co do tego nowego?

Mam do wydania jeszcze ok. 200zł - do czego najlepiej dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WhooHoo 520W? ;> Chyba troche zaszalales za bardzo ;) 450W spokojnie starczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, zasilacza to ja droższego już nie chcę :) I tak mnie na tego naciągnęliście ;)

 

Wydaje mi się, że procesor jakiś słaby w porównaniu z resztą.. Choć nie chciałem kupować mocnego, bo lepiej później kupić Penrynka :)

 

Pamięci? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, zasilacza to ja droższego już nie chcę :) I tak mnie na tego naciągnęliście ;)

 

Wydaje mi się, że procesor jakiś słaby w porównaniu z resztą.. Choć nie chciałem kupować mocnego, bo lepiej później kupić Penrynka :)

 

Pamięci? :P

Moim zdaniem zestaw spoko. :thumbup: DVD na S-ata :question:Dorzuć jeszcze dobre chłodzenie na proca np.Katana i ładnie z nim pójdziesz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego E4500 spokojnie pogonisz na 3,6Ghz na tym BOXie. Niedługo też zmieniam kompa i zamierzam kupić taki sam ;) Pozdro :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko ladnie.... ten gigus jest ok... procek tez ok... pozatym mozesz go troszke pokrecic powinienes dac sobie rade... ramki tez ok.... ogolnie dobry zestawik....

 

Tylko ta buda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może weź procka w wersji oem (bez wentyla) to Ci on wyjdzie taniej i kup chociażby ninje (przynajmniej będziesz zadowolony z chłodzenia i pozwoli Ci na dość mocne oc przy niskich temperaturach w porównaniu z boxem.

 

Lepiej tak zrób, bo po co masz płacić za badziewnego box'a którego i tak wywalisz po jakimś czasie bo będzie Ci przeszkadzał poziom hałasu wytwarzany przez niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego E4500 spokojnie pogonisz na 3,6Ghz na tym BOXie. Niedługo też zmieniam kompa i zamierzam kupić taki sam ;) Pozdro :exclam:

 

juz to widze na boxie :lol2::lol2:

ja na boxie przy 3.0 GHz mialem 60 stopni a dzisiaj zalozylem na 4500 Freezer'a i przy 3.1 GHz mam 58 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi różnica. 3 stopnie ;>

 

Niedługo będę składał zamówienie. Jak będę miał ochotę go podkręcać to zobaczymy co zrobimy z chłodzeniem ;)

 

Dzięki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, że sie podepne.

właśnie dowieźli mi sprzęt i nie zabardzo wiem jak go poskładać,

mam Abit ip35e (3 złącza ATXPWR1, ATX4P1, ATX12V10) do tego zasilacz madcom 400 w atx 2.0 PFC do tego radeon x1950Gt dysk 160 WD, 2G 800 goodram, nag.

potrzebuje się dowiedzieć jak podpiąć zasilanie do płyty głównej i karty, bo ona ma dodatkowe zasilanie i czy muszę podpiąć zasilanie pod wszystkie załącza na płycie.

sorry za noobstwo, ale każdy kiedyś zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh witaj :)

Sam jestem początkujący, ale z tego co wiem to nowe płyty główne mają złącze 24-pinowe i to wszystko. Niektóre chyba jeszcze jakieś 4-pinowe.

 

Do takiej karty na PCI-E podpinasz małą, sześciopinową wtyczkę. Jak nie masz takiej w zasilaczu, to powinieneś dostać przejściówkę Molex->PCIE

 

Dalej nie wiem jak poradzić ;) Jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmienilbym grafike na 8800GT

Popieram. 100zl roznicy to niewiele, a wydajnosc wysiejsza i prodkrecic sie da (po zmianie chlodzenia ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to do mnie czy do evoLUTION?

Jak do mnie, to za późno, bo zamówienie już złożyłem. 8800GT kosztuje jakieś 1200zł (więcej?). W porónaniu do 900zł za Radeonka to jednak np. lepsza płyta główna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie, że sie podepne.

właśnie dowieźli mi sprzęt i nie zabardzo wiem jak go poskładać,

mam Abit ip35e (3 złącza ATXPWR1, ATX4P1, ATX12V10) do tego zasilacz madcom 400 w atx 2.0 PFC do tego radeon x1950Gt dysk 160 WD, 2G 800 goodram, nag.

potrzebuje się dowiedzieć jak podpiąć zasilanie do płyty głównej i karty, bo ona ma dodatkowe zasilanie i czy muszę podpiąć zasilanie pod wszystkie załącza na płycie.

sorry za noobstwo, ale każdy kiedyś zaczyna.

 

To musisz zobaczyć w manualu płyki. Ja np. na płycie mam 24 pin + 4 pin 12V, a zasiłkę 20 pin + 4 pin. Na szczęście w GB P31-DS3L nie muszą być wszystkie piny wpięte. Nie wiem jak to się ma do Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy to do mnie czy do evoLUTION?

Jak do mnie, to za późno, bo zamówienie już złożyłem. 8800GT kosztuje jakieś 1200zł (więcej?). W porónaniu do 900zł za Radeonka to jednak np. lepsza płyta główna ;)

Mylisz sie. Roznica ok. 100zl.

Np. GALAXY 8800GT 989.66 zl [-2.00%] - http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=14451

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...