Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FXmAniac

Word 2007 błąd obsługi pliku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

Potrzebuję na prawdę pilnej pomocy , bo na jutro mam oddać opracowanie projektu na uczelni, a mam problem z zapisaniem pliku w wordzie.

Chodzi o format docx, czyli domyślny dla worda 2007. Plik o którym mowa został stworzony i zapisany jakiś tydzień temu, bez żadnych problemów. Dzisiaj go otwarłem, ale przy próbie zapisania dzieją się dziwne rzeczy.

Jak dam "zapisz" to mi się uruchamia okno "zapisz jako" (?), no więc zapisuję pod tą samą nazwą, klikam OK okienko zapisu mi się zamyka, ale za moment znowu się otwiera prosząc o podanie nazwy pliku do zapisu. No to znowu wpisuję to samo co wtedy, pyta czy chcę zastąpić plik - TAK - no i wyskakuje błąd następującej treści: "błąd obsługi pliku" (pod spodem nazwa pliku), po czym program oferuje odzyskanie pliku przy następnym otwarciu Worda. Faktycznie jak potem otwieram worda to mi się po lewej stronie pojawiają pliki odzystane i naprawione (w tym wypadku jeden) i mogę go z tamtąd otworzyć. Niestety jak chcę zapisać odzyskany plik to mam znowu ten błąd.

Ne ważne czy chcę zastąpić istniejący plik, zapisać go pod inną nazwą, czy też na innym dysku - zawsze mam ten sam błąd.

Nie chcę zapisywać go w starszym formacie doc, bo mam w pliku sporo wzorów z "edytora równań", a one nie są komptybilne ze starym formatem (zapisywane są jako obrazki i nie można ich edytować).

Jak otwieram ten plik na innym kompie też na wordzie 2007 to jest dokładnie to samo, więc coś jakby w samym pliku. Poszedłem dalej - utworzyłem nowy plik w wordzie i wkleiłem zawartość tamtego pliku, próbuję zapisać i....ten sam błąd.

Jak stworze nowy plik i cośtam wklepię, parę literek, to się zapisuje bez problemu.

 

Pomóżcie proszę bo już nie wiem co robić, może ktoś z Was miał taki problem.

 

P.S.

mr Google też nie wie

 

 

edit: udało mi się to jakoś obejść, okazało się chyba, że jeden ze wzorów był przyczyną. Kopiowałem wiersz po wierszu i próbowałem zapisywać aż w końcu mi wyskoczył błąd. Linijkę przepisałem ręcznie i wkleiłem całą resztę. Plik daje się zapisać bez problemu.

Ale nadal ciekawi mnie co mogło być nie tak, przecież jak ten plik zapisywałem tydzień temu to nie było żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat...

Mam ten sam problem i nie wiem co zrobic...

Niestety nie moge po kolei przekopiowywac jak kolega bo mam bardzo złożone formatowanie... ;/

Jestem w polowie pracy magisterskiej i zaraz sie potne jak to nie bedzie zapisywac...

Pomocy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piszę ten post ponieważ mam podobny problem, a nigdzie nie znalazłam odpowiedzi jak sobie z nim poradzić. Niestety tak jak kolega zaczęłam kopiować po kolei każdy akapit:/ Okazało się że problem był spowodowany grafiką SmartArt którą miałam w swojej pracy. Nie wiem czemu akurat teraz miałam problem z zapisaniem dokumentu po skończeniu pracy z wordem bo wcześniej nie stanowiło to problemu. Niestety musiałam wyrzucić dany element i zamiast niego zrobić tabelkę:/ Jakby ktoś wiedział jak inaczej sobie poradzić z tym problemem byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź ponieważ piszę pracę magisterską i wcześniejsza wersja była dużo lepsza i nie chce w przyszłości napotkać podobnego problemu.

 

Pozdrawiam,

olcia86bar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...