Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fistach

Recenzja słuchawek Creative HS-600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj przedstawię recenzję słuchawek Creative HS-600. Kosztowały 80zł (idealnie 16 funtów pociągnęło z karty)

 

 

Pudełko sporych wielkości:

(zdjęcie)

zdjcie009fe7.th.jpg

Same słuchawki:

(zdjęcie)

zdjcie011qr5.th.jpg

Baaardzo długi kabel, sięgający dobre 2m :)

zdjcie010tr5.th.jpg

Mikrofon, ponoć wytłumia szumy, jak działa w praktyce? Tego jeszcze niestety nie wiem :) Fajna regulacja mikrofonu, coś w stylu takiego przeskoku, i w miarę jak przesuwamy np. w dół, to słuchać taki pstryk i mikrofon stoi. Sama jego regulacja nie jest trudna, choć trochę główkowałem, mikrofon ma gumowo-plastikową obudowę, bardzo łatwą do regulacji:

zdjcie012ff1.th.jpg

 

 

Wrażenia:

Słuchawki na pierwszy rzut oka wyglądają solidnie (przeciwnie do moich poprzednich tracerów :E). Na początek miałem ogromny problem z otworzeniem pudełka... strasznie nie pomyślane. Od razu po rozpakowaniu podłączyłem do (uwaga!) zintegrowanej dźwiękówki, odpaliłem Scootera (muzyka trance), potem Snoopa (muzyka czarnych raperów) i muszę stwierdzić, że grają doskonale, mimo cienkiej dźwiękówki, głębokie bassy itp.

Słuchawki idealnie leżą na bani [:E] - bardzo dobry patent z pianką (zdjęcie)

zdjcie006iu8.th.jpg

 

 

Uwagi:

- Po 2 godzinach słuchania muzyki uszy nawet nie bolą (ogromny plus, w przeciwieństwie do poprzednich tracerów)

- Trochę musiałem myśleć jak ustawić mikrofon by nie zawadzał o mój podbródek

- Po tygodniu użytkowania kable przy samych słuchawkach (w uszczelkach) zaczynają (nie wiem jak to opisać) wydawać taki dźwięk podobny do skrzypiących drzwi :kwasny: [ lewa słuchawka, mam pecha, bo w Tracerach odmówiła pracy lewa słuchawka ]

zdjcie008dz9.th.jpg

- Na razie tyle.

 

Ogólnie polecam w pełni te słuchaweczki... niestety nie mam jak przeprowadzić testu z porządną dźwiękówką.

 

Zapraszam do dyskusji :E

 

EDIT 12/12/2007

Prawy kabelek też zaczął dziś skrzypieć... "GreatSHIT" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołącze, również je polecam, świetne to multi np. battlefield, qw. Tylko jak dla mnie troszke nie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się dołącze, również je polecam, świetne to multi np. battlefield, qw. Tylko jak dla mnie troszke nie wygodne.

Hmm... no dla mnie przeciwnie i niestety, potrafią nastraszyć w F.E.A.R. :E

Bardzo dobra dynamika. Dla mnie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje z nich korzystać. Do gier nadają się świetnie, ale w muzyce pozostawiają wiele do życzenia. Na pewno dużym plusem jest stosunkowo niska cena. Pod tym względem słuchawki wypadają bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je już chyba od pół roku i nie mogę specjalnie narzekać. Do gry w CoD2 są super, mikrofon do rozmów przez TeamSpeak czy Skype jest w zupełności wystarczający. Jedyna wada to oderwanie się (podczas zdejmowania słuchawek z głowy) któregoś dnia całego plastkiu z lewym głośnikiem (tym z mikrofonem), ale z tego co się dowiadywałem w serwisie to nie było wcześniej takkich zgłoszeń. Dobry klej, troche checi i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i mikrofon jest dobrej jakosci ale z glośniczkami nie jest już tak kolorowo. Grają dużo gorzej od budżetowek Philipsa HP200 (~30zł), dźwięk jest przytłumiony, skala waska glownie srednie tony w dodatku bardzo przyciemnione, na pewno w porownaniu z Tracerem i innymi najtanszymi rozwiazaniami są rewelacyjne - nie ma się co sprzeczać :E

 

Przy rozmowie przez Skypa niewatpliwie przyjemniej sie slucha glosu innej osoby niż w Philipsach, ponieważ nie eksponuje niedoskonalosci przesylanego glosu rozmowcy.

Do rozmowy sa jak najbardziej ok, natomiast gry, filmy i muzyka to dla mnie porażka :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie słuchawki całkiem dobrze sie sprawują. W tej klasie do naprawde dobry zakup, szczegolnie jak ktos jet nastawiony na granie.

Do munusów należy napewno zaliczyć wykonanie. Słuchawki zamocowane są kulkach przyczepionych do szyny, co sprawia wrażenie ze są dość delikatne i trzeba uważać przy ściąganiu. Ergonomia: po 2h grania słuchawki troche uciskają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre słuchawki, polecam do nich kartę dźwiękową np. xtreme music, audigy4. Posiada A4 i powiem że dźwięk jest bardzo dobry, można bez problemu w grasz typu FPS określić położenie przeciwnika :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchaweczki od prawie 2 lat. Ile wtedy dałem? 80zł wraz z wysyłką w Gral.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh widzę, że same subiektywne opinie, zero obiektywizmu. Zacznę, żeby nie było od ile mam i co wiem na ich temat. No więc HS-600 miałem bardzo długo, bodajże ponad rok czy coś takiego, nie pamiętam nawet ile.

 

1) Mechanicznie (obudowa itp)

 

Słuchawki wyglądają ładnie, ale muszle są bardzo kiepsko przyczepione do pałąka, są niby przesuwane, ale latają strasznie mimo, że się nie przesuwają, w jakiś sposób może to wpływa na dostosowanie się do głowy, ale jest to strasznie tandetne. Górna piankowa część pałąka to dobre wyjście, nic nie boli głowa itd. Same muszle, a raczej to co przylega do ucha to chyba welur i nie jest zły, ale trochę szybko się brudzi (przyczepia się kurz itd).

 

Obudowa 6/10

 

2) Technicznie

 

- muzyka (+ Creative Audigy 4 / including HQ Soft Resampling )

 

Słuchawki grają dość przyjemnie. Średnie tony są słabe, bass ujdzie jak za tą cenę. Na pewno nie nadają się do bardzo dynamicznej muzyki, a także nie nadają się do muzyki opartej na bassie, bo jest on zbyt kiepski by taką rolę obrać. Dla przeciętnego usera, który niespecjalnie widzi różnicę między SB Live czy integrą na pewno będą OK.

 

jakość dźwięku muzyka -> 7/10

 

- gry (+ Creative Audigy 4 / CS:Source)

 

Słuchawki w grach hmm, ustawiamy na "słuchawki", jakość "wysoka" i jedziemy, no więc pozycjonowanie zaledwie poprawne, bez cudów, ale też widać różnicę z "noname", niektórzy potrafią się zdziwić skąd wiem gdzie jest przeciwnik, ale niestety słychać często po prostu za późno by zareagować. Sama jakość dźwięku jest niczego sobie jak na gry, bass jak zwykle niedosyt, nie ma tej głębi wybuchającego granata odłamkowego czy rozpływającego się bassu podczas wybuchu bomby. Jednak ja musiałem tak grać, bo na nic więcej nie było mnie stać więc szybko się przyzwyczaiłem. Słuchawki nadają się niejako do gier, ale na pewno nie do gier, gdzie liczy się bardzo skradanie, słuchanie, pozycjonowanie słuchem przeciwnika czy wydarzeń na mapie. Izolacja od otoczenia na pewno też się liczy w grach, mianowicie jest z tym raczej kiepsko ... wszystko słychać co z zew. się dzieje więc na lan party się nie nadają, jak damy głośno to na pewno posłuchamy muzyki na mieście, ale średnio się nadają do tego tej budowy słuchawki.

 

jakość w grach -> 5/10

 

- mikrofon

 

I tu totalne zaskoczenie, mikrofon jest perfekcyjny, idealnie zbiera głos, jest dosyć dobry do ustawienia, ale czasem potrafi "wracać na swoją dawną pozycję", ale troche siły i ustawimy jak chcemy. Ale jak wspomniałem piękna redukcja szumów i idealnie wręcz w grze mnie słychać, czy trzymam go 0,5m czy 2m od ust. Jeden pkt zabieram za to, że trochę się namęczyć trzeba by go ustawić dobrze.

 

nagrywanie -> 9/10

 

 

Ogólna ocena:

 

Nie ocenię tych słuchawek w takim kryterium, jedynę co mogę powiedzieć to, że są to słuchawki dobre w przedziale DO ~60zł, ja kupiłem je nówki sztuki za 45zł i za tą cenę nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Na pewno są ok do długich rozmów na Skype etc., na siłę też w nich pogramy, a w mniejszym lub większym stopniu zadowolenia posłuchamy muzyki.

 

Zdecydowanie lepiej jest uzbierać więcej kasy i do słuchania muzyki kupić np. Sennheisery lub Philipsy, albo do gier wziąć HS-900 czy Speed Link Medusa 5.1, jeżeli jednak mamy możliwość to najlepiej brać słuchawki profesjonalne, skierowane do najbardziej wymagających, nawet najtańsze modele, ale żeby były od profesjonalnie podchodzącej do sprawy firmy:

 

AKG

Sennheiser

Audio-Technica

Beyerdynamic (drogie...)

 

Kolejność jest przypadkowa. Ja np. zmieniłem słuchawki z Hs-600 na Audio-Technica SJ5 SV i tu nie ma żadnego porównania z Creative, zjada je na śniadanie obojętnie w jakiej konkurencji, grają pięknie, pozycjonują równie dobrze, a także są dobrze wykonane i są kompaktowe, można je wykorzystać na wiele sposobów, bardzo dobrze izolują od otoczenia co liczy się w słuchaniu w terenie lub graniu na LAnParty, ale to już inne słuchawki, nie ta półka cenowa i jakościowa.

 

Zatem zbierać na słuchawki+mikrofon, bo jest to dużo lepsze rozwiązanie niż takie zestawy. Kiedyś też myślałem, że lepsze są jakieś SL czy Creative, ale to nie jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też je dziś kupiłem! dałem 70zł w apollo ;)

nie będę się rozpisywał co do nich (^) ;) grają spoko, jak za tą cenę nie znajdziecie lepszych :) jedyny minus to to że trochę za bardzo uciskają ;) (mnie jakoś tak bardziej koło uszu :E ) ale da się wytrzymać.

jak na razie testowałem tylko w foobarem2k -sprawują się w niej dobrze... na maxa Voll nie da się słuchać(grają głosno i bass robi się taki nieprzyjemny :E) , chciałem się dziś rozluźnić przy dobrej muzyce to się nie dało bo ciśnie z bardzo

oglądałem losta na nich dziś... ale znów uszy wymiękają po drugim odcinku xD może sie przyzwyczaję do nich kiedyś ;)

 

ale jak dla mnie końcowa ocena to 7/10 :)

pozdro

 

edit: przyzwyczaiłem sie do nich już :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te sluchawki od ponad roku(dokładnie to 14miesiecy) i musze powiedziec ze nie sa one wygodne, bo niespelna godzinie juz uszy bola- i to nie tylko moja opinia ale i brata i starszej. Nie dawno, w grudniu, rozleciala sie jedna sluchawka z tego palaka- na gwarancje i nowe przyszly :) Jesli chodzi o mikrofon to naprawde glosny, choc czasami mam wrazenie jakby za cicho nagrywal. Jesli chodzi o jakosc wykonania- nie jest zle, u mnie tez skrzypialy, ponadto material otaczajacy sluchawki jest bardzo trudny w czyszczeniu, nie da sie tych gabek wyczyscic w calosci z kurzu :( Suwaki to regulacji po okolo pol roku zaczęły się dosyć łatwo słizgac- wystarczylo zlapanie za sluchawke i juz przeskakiwaly o 2 zabki(wtedy to juz ich chyba nie bylo :P)

Ogolne wrazenie 6/10, swego czasu kosztowaly one 109zl. Za ta cene, miałem zamiar sobie kupic hq 1300 + jakis oddzielny mikrofon- nie kupilem i chyba załuje...

 

PS. Zdjecia do du*y i pomysleć że ludzie zamieniaja k750i na ta syfna nokie :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie okropnie cisną w uszy, a nie widzę roznicy w dziweku między starymi Phillipsami SBC HP195 a tymi. Nie polecam. Wykonanie bardzo słabe, membrany latają swobodnie (głupio zamocowane do pałąka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sehnheisery HD202 + mikrofon za 5zł myślę, że będą lepszym rozwiązaniem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez je mam :)

podepre sie opisem kolegi bo dosc dobry jest :)

 

 

1) Mechanicznie (obudowa itp)

 

Słuchawki wyglądają ładnie, Górna piankowa część pałąka to dobre wyjście, nic nie boli głowa itd. Same muszle, a raczej to co przylega do ucha to chyba welur i nie jest zły, ale trochę szybko się brudzi (przyczepia się kurz itd). ale sa wygodne wiec 3-4 godz nie beda odczuwalne

 

 

2) Technicznie

 

 

Słuchawki grają dość przyjemnie. nie nadają się do bardzo dynamicznej muzyki,

Dla przeciętnego usera, który niespecjalnie widzi różnicę między SB Live czy integrą na pewno będą OK.

 

 

Słuchawki nadają się niejako do gier, ale na pewno nie do gier, gdzie liczy się bardzo skradanie, słuchanie, pozycjonowanie

nie sa wyciszone zbyt dobrze wiec raczej do pogrania sobie w domu.

 

- mikrofon

I tu totalne zaskoczenie, mikrofon jest perfekcyjny, idealnie zbiera głos, jest dosyć dobry do ustawienia, ale czasem potrafi "wracać na swoją dawną pozycję", ale troche siły i ustawimy jak chcemy. Ale jak wspomniałem piękna redukcja szumów i idealnie wręcz w grze mnie słychać, czy trzymam go 0,5m czy 2m od ust. Jeden pkt zabieram za to, że trochę się namęczyć trzeba by go ustawić dobrze.

 

popieram w 100%

 

 

Ogólna ocena:

 

+

sluchawki do rozmow przez skype

mozna pograc w jakis fpp -jezeli nie robisz tego codziennie to beda ok.

calkiem niezla jakos wykonania

nie odczuwa sie tego ze mialo sie je na glownie przez ostatnie pare h.

dosc ladne

niezle wyciszone - jezelie nie jedziesz w autobusie a grasz w domu to bedzie spox.

 

-

do muzyki to raczej srednie sa

widac na nich brud

drobne wady np glosniki

 

ogolnie 6+/10

 

Za cene 50+zl mozesz miec cos innego np philips + mic ale jezeli nie jestes zbyt wymagajacy to

starcza do domu. tak czy inaczej alternatywa jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Zdjecia do du*y i pomysleć że ludzie zamieniaja k750i na ta syfna nokie :mad2:

Hola hola... ten telefon jest wart mniej niż k750i... poza tym nie wziąłbym SE, jakieś takie obrzydzenie mam...

 

PS Po PS nie ma kropki ;)

PS2 zdjęcia z tego co pamiętam robione po godzinie 20:00 :)

A że miałem jakieś no-name słuchawki to byłem podniecony prawda :cool:

 

 

EDIT: Fakt, kurz zbiera się na tym czymś w okół głośników - no wybaczcie ale mam 16 lat, nie wiem jak to się nazywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te słuchawki... można tak powiedzieć, kupiłem je starszej, żeby mnie nie wkurzała jak gra, ale sam ich często używam. Nie słucham na nich muzyki, bo to całkowicie mija się z celem, od tego mam inne słuchawki - ale do gier nadają sie bardzo dobrze. Mikrofon jest naprawdę fajny, jedyne co mi nie pasuje, to nie ten komfort... za bardzo ściskają mi uszy. Wcześniej miałem jakieś Thomsony za 80 zł, służyły dobre 3-4 lata i były dużo wygodniejsze. Gdyby nie bzyt mocny nacisk na uszy, czego ja nie lubię - do gier nie potrzebowałbym nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam

1. Nie wygodne po 1h grania strasznie mnie uszy bolaly

2.Nagle sie mikrofon popsul i oddalem na wgwaranci, okazalo sie ze nie umeija naprawic i dali nowe

3. Nowe hs po 2 tygodniach prelamaly sie w pol

 

Jedyna zaleta jest ***@!$%*% dzwiek!

minusow jest masa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchaweczki. Gram na nich w Counter Strike, słucham muzyki oraz gadam przez Skype.

Dźwięk super. Kiedy po raz pierwszy je podłączyłem byłem mile zaskoczony. Creative tym razem się postarał.

Mikrofon także świetnie przenosi głos, ponieważ kiedy rozmawiam przez Skype znajomi bardzo dobrze mnie słyszą.

Są w miare wygodne, ponieważ można wyregulować je pod swoją głowę. Jedyny minus to taki, że po tak 5 godz. użytkowania zaczynają boleć uszy co nie jest zbyt przyjemne. Jak najbardziej zachęcam do zakupu.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej wspomnial kolega :)

Po godzince uzytkowania strasznie bola uszy od nich, za bardzo sciskaja moze, trudno mi powiedziec, dzwiek jest dobry, nie mam zastrzezen ale ostatnio zakupilem SS 5Hv2 i jest bardzo spora roznica w jakosci dzwieku no i cenowo tez spora ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam

1. Nie wygodne po 1h grania strasznie mnie uszy bolaly

2.Nagle sie mikrofon popsul i oddalem na wgwaranci, okazalo sie ze nie umeija naprawic i dali nowe

3. Nowe hs po 2 tygodniach prelamaly sie w pol

 

Jedyna zaleta jest ***@!$%*% dzwiek!

minusow jest masa!

 

1. Może uszy Ci odstają?

2. Jak oplułeś, to miał prawo się zepsuć. Błotnik sobie załóż.

3. To model dla normalnych graczy, a nie nerwowych graczy :)

 

Korzystam od 2,5 roku. Po tym czasie uszkodzeń nie stwierdziłem. Jedyny problem to luzy słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem te słuchawki z dobre 3 lata temu, więc się wypowiem na ich temat.

Co do bassu to gra o wiele lepiej (wtedy miałem tylko zintegrowaną kartę dźwiękową) niżeli na SteelSeries 5H v2 na niej oraz na Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer (tylko SteelSeries).

 

Co do jakości to OK, dziesiątki razy mi spadały bo zahaczałem o kabel i cały czas chodziły, mikrofon też gra OK.

Wadą tych słuchawek jest to, że po godzinie grania w nich uszy są całe czerwone, spocone, bolą, bardzo mocno uciskają i ten kto zamierza je kupić powinien pomyśleć nad tym czy warto kupić chociażby z tego względu (brak komfortu).

Każdy ma inny układ głowy i każdemu inaczej będą leżeć na głowie, ja niestety prawdę mówiąc męczyłem się na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...