Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iWicko

Z DQ6 zszedłem na na Asusa P5K, bo..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po moich bojach z Siriusem, którego od dziś wszystkim odradzam (chcięli mi wcisnąć tańszy zasilacz od tego, za któy zapłaciłem i wysłali mi zł model mobo), mam już dość czekania na sprzęt, więc postanowiłem kupić coś w ciągu paru dni w najbliższej placówce komputronika.

 

Pomyślałem też, że lepiej kupić tańszą, "nieprzyszłościową" płytę, i za kasę, która zostanie (~400zł..), można kupić coś ciekawszego.

 

Moje wymagania nie są wygórowane.

Jakiegoś ekstremalnego overclockingu przeprowadzać nie zamierzam - ot, E7650 na 3~3,2ghz. Czyli FSB póki co niewiększe niż 400mhz.

Będę do tego potrzebował 6 faz zasilania? Nie wystarczą trzy?

Chcę jednak móc odpalić później Penryna na tej płytce. Z tego co wiem nie ma problemu z podkręcaniem fsb do 400mhz (1600mhz efektywnie tak?) - ale czy mimo tego mogą być jakieś problemy?

CrossFire.. nie wydaje mi się, żebym go potrzebował. Grafiki wolę od nvidii i właśnie tego producenta układy będę posiadał.

 

Więc. Mieszkam blisko Gorzowa Wlkp. Mamy tutaj dwie placówki komputronika. W ostateczności mogę pojechać do Poznania po jakieś części, ale bardzo mi się to nie uśmiecha przed samymi świętami.

 

Muszę wziąć coś, co mają na stanie w bliskich sklepach.

 

Wpierw chciałem Gigabyte GA-P35-DS3R, ale została im jedna sztuka, a wyjścia z tyłu płyty ma archaiczne. Wydaje mi się natomiast, że ma zasilanie 6-fazowe. Ma jednak problemy ze strapem przy fsb >417mhz..

 

Później zwróciłem uwagę na Asusa P5K. Na stronie komputronika ludzie ją polecają, tutaj na forum też większych zastrzeżeń ne było.

Strasznie mi się ten złoty laminat nie podoba, a płyta jakaś taka pusta.

Ile to ma faz zasilania? Grzeje się?

 

Pewnie ktoś poleci Microstar P35 NEO2-FR - fajna płytka nawet, ale złącza z tyłu ma "brzydkie" i nie ma jej w Gorzowie :)

 

W zasadzie to pytam tylko czy ten Asus mi wystarczy, chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie MSI to może foxconn p35a ;) Z Asusa to najniższy model w jakiego bym celował to p5k pro - 8faz zasilania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stare kondensatory ma hm :)

Oprócz tego przy procesorze widzę cztery cewki - ile to faz?

Jak się kręci?

Jest stosunkowo trudny w zdobyciu - nawet w Poznaniu jest w tylko jednym oddziale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te stare kondensatory ma hm :)

Oprócz tego przy procesorze widzę cztery cewki - ile to faz?

Jak się kręci?

Jest stosunkowo trudny w zdobyciu - nawet w Poznaniu jest w tylko jednym oddziale..

4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oła! Znalazłem właśnie sklep w Gorzowie, w którym rzekomo mają MSI ;)

Jutro podzwonię i jeżeli to prawda to mhhm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...