Skocz do zawartości
recorder

.:Wielki test pendrive'ów użytkowników forum:.

Rekomendowane odpowiedzi

Swiąteczny prezent SanDisk Extreme PRO 128 MB USB 3.1

Dane producenta sie zgadzają zapis do 380 odczyt do 420 MB/s

xedEjLhl.jpgahaCxLYm.jpg

 

do tej pory uważałem ze mój stary wysłużony Patriot Supersonic Xpress 16GB jest w miare szybki ale Sandisk pozamiatał :whip:

KpoYeUrl.jpgixZAKjwm.jpg

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiąteczny prezent SanDisk Extreme PRO 128 MB USB 3.1

Dane producenta sie zgadzają zapis do 380 odczyt do 420 MB/s

xedEjLhl.jpgahaCxLYm.jpg

 

do tej pory uważałem ze mój stary wysłużony Patriot Supersonic Xpress 16GB jest w miare szybki ale Sandisk pozamiatał :whip:

KpoYeUrl.jpgixZAKjwm.jpg

 

Dokładnie rok temu (2018) kupiłem SanDisk Extreme PRO 128 MB USB 3.1 - napaliłem się na prędkości, wtedy kosztował 429zł w promocji ... zepsuł się po kilku miesiącach, transfery spadły w zapisie do 40MB/s po sformatowaniu i zapisaniu kilku plików testowych padł w taki sposób że nie dało się go sformatować i nic na nim zapisać, był tylko do odczytu, po formatowaniu pliki wracały, został wymieniony na nowy w ramach reklamacji, ten nowy zacząłem testować i jak był pusty to parametry były odczytu i zapisu były dobre, zapisałem go w 93% i okazało się że zapis spadł do ok 80MB/s, po formacie prędkość nie wróciła do normy, znów zapisałem prawie do pełna, sformatowałem i zapis spadł do max 40MB/s ... dostałem 3 sztukę i to samo - więc oddałem to dziadostwo i kupiłem dysk SSD na USB 3.0 ;)

Jeżeli masz czas to sprawdź czy Twój też nie zwalnia i daj znać.

post-605423-1548671836598_thumb.jpg

Edytowane przez SYSOP.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rok temu (2018) kupiłem SanDisk Extreme PRO 128 MB USB 3.1 - napaliłem się na prędkości, wtedy kosztował 429zł w promocji ... zepsuł się po kilku miesiącach, transfery spadły w zapisie do 40MB/s po sformatowaniu i zapisaniu kilku plików testowych padł w taki sposób że nie dało się go sformatować i nic na nim zapisać, był tylko do odczytu, po formatowaniu pliki wracały, został wymieniony na nowy w ramach reklamacji, ten nowy zacząłem testować i jak był pusty to parametry były odczytu i zapisu były dobre, zapisałem go w 93% i okazało się że zapis spadł do ok 80MB/s, po formacie prędkość nie wróciła do normy, znów zapisałem prawie do pełna, sformatowałem i zapis spadł do max 40MB/s ... dostałem 3 sztukę i to samo - więc oddałem to dziadostwo i kupiłem dysk SSD na USB 3.0 ;)

Jeżeli masz czas to sprawdź czy Twój też nie zwalnia i daj znać.

 

Bench zrobiony przy 2 GB wolnego miejsca nieznacznie spada zapis z 380 do 350 MB/s

pendrive działa jak nowy - widac miałes pecha

Swoją droga cena dziś to zaledwie połowa wg ceneo

 

EjFRm6Rl.png

Edytowane przez droolmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

od jakiegoś czasu zwolnił mi telefon przy odczycie zawartości przez USB, no i słabo to wygląda :hmm:

 

qewu8r2f.png

 

kupiłem Extreme na pocieszenie :E:lol2:

 

il48duym.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive Patriot Supersonic RAGE XT 64GB

mJrzrOK.jpg

3bxIAeG.jpg

Edytowane przez jurak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam pendrive Patriot Rage 2. https://www.ceneo.pl/36379263#. Czy to normalne, że przy kopiowaniu małych plików np. mp3 (wielkość kilka MB) prędkość średnia kopiowania np 100 takich plików to 1MB/s? Dałem nie mało za tego pena i jestem mega rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam pendrive Patriot Rage 2. https://www.ceneo.pl/36379263#. Czy to normalne, że przy kopiowaniu małych plików np. mp3 (wielkość kilka MB) prędkość średnia kopiowania np 100 takich plików to 1MB/s?

Jak najbardziej normalne. Powyżej test z ATTO pokazuje jak wolny jest transfer małych próbek, są to wyniki sporo gorsze od HDD, więc przy kopiowaniu małych plików jest wolno. Niestety, dałeś się nabrać na marketingową etykietę - producenci penów podają tylko prędkości dla dużych plików, bo dla małych nie ma się czym chwalić. Jak chcesz szybki transfer małych plików, to kupujesz specjalnego pendrive'a kosztującego *kilkakrotnie* więcej niż ten Patriot lub w normalnej cenie dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: z tych pendrivów 16/32GB za kilkadziesiąt złotych dajmy na to SANDISK ULTRA FLAIR albo kingston DT104 oraz wszelkie inne w podobnej cenie to : co jest najlepsze? tj. kwestia jakości i transferów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś coś sensownego z dobrymi prędkościami zapisu/odczytu + pojemności 128GB za ok. 100/120zł? Zastanawiam się nad Kingston 128GB DataTraveler SE9 G2 - jest za 79zł w promocji w xkomie. Albo odpuścić i kupić przenośnego SSD np. PNY Elite Portable SSD 240GB kiedyś w promocji za ~140zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie warto kupić za grosze kieszeń M.2 NVMe USB-C na Aliexpress i do tego najtańszy NVMe 128/256 czy nawet 512GB. Wytrzymałość oraz transfery to niebo a ziemia w porównaniu do pendraka. W sekwencyjnych nawet na tanim SSD będzie ~1000MB/s odczyt.

Te kieszenie to wszystko jedno i to samo wewnątrz, ten sam kontroler także byle najtańszą i żeby miała aluminiową obudowę do odprowadzania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanDisk USB Flash Drive Extreme PRO 128 GB

 

 

Kupilem na Aliexpress za 35,40 e

 

:) - jestem mega zadowolony

 

 

Smialo mozna trzymac awaryjny 'system' na takim pendrive :D

tutaj moja budzetowka Sandiska 64GB za 40-45zl

z moimi roWnie nie drogimi SSD :D ale w cenie Twojego SANDISKA :D

35b0749cec4f.png

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SANDISK Ultra Flair 32GB USB3.0 wersja z końcówką B w kodzie (niebieski plastik) kupiony w Media Expert

 

QG21IjI.jpg

 

Kod: SDCZ73-032G-G46B

Dostępne miejsce: 28,6 GB

Produkcja: 2019

Kontroler: b.d.

Kość: b.d.

Materiał: amelinium + plastik

Odczyt: 150 MB/s

Zapis: b.d. (sprzedawcy podają 80 MB/s)

Cena: 29zł

 

- niestabilny zapis - startuje od 50 MB/s, później spada poniżej 20, a jak się nagrzeje to i 10

 

TVabcT1.jpg

 

gIA5nwN.jpg

 

 

Real foto:

 

Ng48pB1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko kupiłem Kingston DataTraveler 100 G3 64GB 3.0 i czy zapis realny podczas kopiowania dużych plików max 7mb/s jest śmieszny czy realny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zapis realny podczas kopiowania dużych plików max 7mb/s jest śmieszny czy realny?

Jest i śmieszny i realny równocześnie :exclam: Mam takiego, co wyciąga zapis 6mb/s. Niestety, te kingstony tak mają :wymiotuje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko kupiłem Kingston DataTraveler 100 G3 64GB 3.0 i czy zapis realny podczas kopiowania dużych plików max 7mb/s jest śmieszny czy realny?

 

Śmieszny owszem, ale czy realny? wersja 16GB wyciąga 100/13 MB/s

 

https://forum.pclab.pl/topic/320598-Wielki-test-pendrive%C3%B3w-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-forum/page__st__840__p__15231264entry15231264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić pendrive 32-64GB, na wyprzedaży w xkomie wyczaiłem takie dwa modele:

 

SanDisk Cruzer Ultra Stick 32GB (SDCZ48-032G-U46)

https://www.x-kom.pl/p/179861-pendrive-pamiec-usb-sandisk-32gb-ultra-usb-30-100mb-s.html

 

Kingston Data Traveler 100 G3 64GB (DT100G3/64GB)

https://www.x-kom.pl/p/126211-pendrive-pamiec-usb-kingston-64gb-datatraveler-100-g3-usb-30.html

 

Który lepszy? Będę go używał do przenoszenia większych plików ważących po kilka GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba beznadziejne, czyli wolne, ale z tych dwóch to pewnie sandisk trochę mniej beznadziejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patriot Supersonic Rage ELITE 128GB USB 3.0 Kupiony za 98zł.

 

6049483_0_i1064.jpg

post-507156-15885906526366_thumb.png

Edytowane przez D@nielo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patriot Supersonic Rage ELITE 128GB USB 3.0 Kupiony za 98zł.

Prędkości imponujące, choć tak duża prędkość zapisu pewnie wynika z działania bufora, która po jego zapełnieniu spadnie. Czy mógłbyś sprawdzić prędkość zapisu dużego pliku, coś powyżej 10GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pędrak jest sformatowany na fat32 i nie jestem w stanie tak dużych plików przekopiować. Ale podczas kopiowania 7 plików po około 1.5GB prędkość spadł do 60Mb/s podczas kopiowania ostatniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to i tak w miarę przyzwoicie jak na pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PATRIOT Supersonic Rage ELITE 128GB USB 3.1 gen 1 ... raz jeszcze

 

dwElSkD.jpg

 

Kod: PEF128GSRE3USB

Dostępne miejsce: 115,5 GB

Produkcja: 2019

Kontroler: Phison

Kość: Sandisk TLC

Materiał: plastik

Odczyt: 400 MB/s

Zapis: 100 MB/s

Cena: 120 zł (okazyjnie były po 80zł)

 

Testy programami pomijam, gdyż są niemiarodajne. Odczyt potrafi startować od ponad 600 MB/s, a zapis 300, ale po paru sekundach puchnie.

 

Transfery realne:

Odczyt: 380 MB/s

Zapis: 60 MB/s

 

52jK0jW.jpg

 

TM4Oq5K.jpg

 

E0IwN0g.jpg

Edytowane przez Tytus Kruza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRIOT Supersonic Rage ELITE 128GB USB 3.1 gen 1 ... raz jeszcze

 

dwElSkD.jpg

 

Kod: PEF128GSRE3USB

Dostępne miejsce: 115,5 GB

Produkcja: 2019

Kontroler: Phison

Kość: Sandisk TLC

Materiał: plastik

Odczyt: 400 MB/s

Zapis: 100 MB/s

Cena: 120 zł (okazyjnie były po 80zł)

 

Testy programami pomijam, gdyż są niemiarodajne. Odczyt potrafi startować od ponad 600 MB/s, a zapis 300, ale po paru sekundach puchnie.

 

Transfery realne:

Odczyt: 380 MB/s

Zapis: 60 MB/s

 

52jK0jW.jpg

 

TM4Oq5K.jpg

 

E0IwN0g.jpg

Też mam taki, ale w moim jest pamięć Intel TLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mały, szybki pendrive polecacie? Pojemność 64 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...