Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

Najlepszy Space Sim

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem już w kilka Space Simów i najlepiej wspominam X3 Reunion według mnie jest to jak narazie najlepszy Symulator Kosmiczny jaki powstał. I tu nasówa się pytanie czy wie może ktoś czy istnieje lub jest w produkcji jakiś Symulator w którym da się grać bez narzuconej fabuły, w którym można poprowadzić statek dowolnych rozmiarów (od myśliwca po ogromne kilku kilometrowe lotniskowce jak w X3) i żeby była możliwość lądowania na planetach(tego mi w x3 brakowało) i budowy fabryk lub stacji kosmicznych (jak w X3). I ewentualnie świat gry mógł by być nie ograniczony sztucznie bramami skokowymi (Chodzi mi głównie o możliwość wędrowania na piechotę bez konieczności skoków). To by był mój ideał.

 

A teraz zapraszam do dyskusji mam nadzieje że temat nie zapowiada sie nudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grałem już w kilka Space Simów i najlepiej wspominam X3 Reunion według mnie jest to jak narazie najlepszy Symulator Kosmiczny jaki powstał. I tu nasówa się pytanie czy wie może ktoś czy istnieje lub jest w produkcji jakiś Symulator w którym da się grać bez narzuconej fabuły, w którym można poprowadzić statek dowolnych rozmiarów (od myśliwca po ogromne kilku kilometrowe lotniskowce jak w X3) i żeby była możliwość lądowania na planetach(tego mi w x3 brakowało) i budowy fabryk lub stacji kosmicznych (jak w X3). I ewentualnie świat gry mógł by być nie ograniczony sztucznie bramami skokowymi (Chodzi mi głównie o możliwość wędrowania na piechotę bez konieczności skoków). To by był mój ideał.

 

A teraz zapraszam do dyskusji mam nadzieje że temat nie zapowiada sie nudnie.

 

Nie jestem pewny, ale moze EVE Online ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVE by mi bardzo pasowało tylko że niestety jest to MMO i co najgorsze trzeba płacić co miesiąc a szukam czegoś co można grać bez neta ewentualnie mogło by być MMO ale za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2-3 miesiacach gry w EVE, spokojnie masz dosc kasy zeby kupowac abonament za kase z gry, wiec cala zabawa nie wyjdzie Cie drozej niz kupno oryginalnej gry, bo eve wystarczy sciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi Space Simami były Wing Commandery od 1 do 3 częsci. W pierwszą częśc grałem jeszcze na Amidze. To były gierki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zecydowanie Eve Online :P

Z tym, że nie jest to tradycyjny space sim. Nie mamy tu pełnej kontroli nad statkiem, starowanie przypomina bardziej strategię, niż symulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że któryś nowy dodatek lub Patch do eve miał umożliwić loty w atmosferze planet na youtubie te filmiki wyglądają naprawde ciekawie.

Hyba pozostaje mi jedynie czekać na Infinity Qest for earth.

 

Dla zainteresowanych screany z infinity.

 

http://www.infinity-universe.com/Infinity/infinity_media.php

 

 

A dla zainteresowanych tego typu grami MMO daje stronkę na której są linki do różnych gier tego typu.

 

http://www.space-mmorpg.7d.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Freelancera. Gra jest już dość stara, ale nadal cieszy oko grafiką. Eksploracji jest bardzo dużo, są elementy handlu, można lądować na planetach, w różnego rodzaju bazach i choć nie można latać ogromnymi statkami, ani nic budować, to powinieneś chociaż rzucić okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Darkstar One i z tego co wiem to jest bardzo podobna do freelancera.

 

 

A grał ktoś z was w grę The Tomorrow War tam poruszanie się miedzy powierzchnią planety a kosmosem jest płynne. W grze występuje handel i modernizacja statku ale nie wiem czy jest możliwość zakupu innego modelu i grafika jest naprawde przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grałem w Darkstar One i z tego co wiem to jest bardzo podobna do freelancera.

A grał ktoś z was w grę The Tomorrow War tam poruszanie się miedzy powierzchnią planety a kosmosem jest płynne. W grze występuje handel i modernizacja statku ale nie wiem czy jest możliwość zakupu innego modelu i grafika jest naprawde przyzwoita.

 

Wygląda na to, że ta gra nie została jeszcze wydana, bo nie mogę znaleźć żadnej recenzji. Zapowiada się ciekawie, trzeba będzie trzymać rękę na pulsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że ta gra nie została jeszcze wydana, bo nie mogę znaleźć żadnej recenzji. Zapowiada się ciekawie, trzeba będzie trzymać rękę na pulsie :)

Chyba nieskutecznie szukasz, wystarczy 5 sekund z google:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=da...&lr=lang_pl

 

I mamy recenzje i to nie jedną. :)

 

Gierka jest juz dośc stara, ale jest nawet fajna, grałem w to troche i musze przyznac, że grało mi sie całkiem przyjemnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nieskutecznie szukasz, wystarczy 5 sekund z google:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=da...&lr=lang_pl

 

I mamy recenzje i to nie jedną. :)

 

Gierka jest juz dośc stara, ale jest nawet fajna, grałem w to troche i musze przyznac, że grało mi sie całkiem przyjemnie. :)

 

Tyle, że mi chodziło o grę The Tomorrow War, o której też jest mowa w poście. Po prostu nie przeczytałeś do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałem że któryś nowy dodatek lub Patch do eve miał umożliwić loty w atmosferze planet na youtubie te filmiki wyglądają naprawde ciekawie.

 

 

Czytałem też, że maja w bliżej nieokreślonej przyszłości umieścić możliwość poruszania się po stacjach kosmicznych :P Can't wait

 

 

Edit:

 

Filmik z prezentacji możliwości lotów nad powierzchnią planet.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=8Pg1dzAvL2M&...feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą swobodę dawały (i wciąż dają) obie części stareńkiego Frontiera.

Co do otwartych spacesimów w produkcji to nadchodzi Elite IV, tyle, że ten tytuł rodzi się w wielkich bólach już od wielu lat i premiera wydaje się bardziej odległa niż Duke Nukem Forever :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że mi chodziło o grę The Tomorrow War, o której też jest mowa w poście. Po prostu nie przeczytałeś do końca ;)

Ok, mój błąd. Troche źle to zrozumiałem i myślałem, że chodzi Ci o recnezje tej pierwszej wyminionej w zacytowanej wypowiedzi gry. Sorki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 2-3 miesiacach gry w EVE, spokojnie masz dosc kasy zeby kupowac abonament za kase z gry, wiec cala zabawa nie wyjdzie Cie drozej niz kupno oryginalnej gry, bo eve wystarczy sciagnac.

Widzę, że masz jakieś pojęcie o tej grze. Sam w to grałem (w trial). Pytanie - to na pewno się tak da zrobić, że kupujesz konto za kasę z gry, i to tak szybko? Jak to wygląda w rzeczywistości?

Po drugie abonament można mieć taniej płacąc dolarami. Nie pamiętam na jakich stronach, ale to były pewniaki i dużo ludzi tak robiło.

No i niestety EVE-Online jest ograniczona skokami przez portale. Podobno w dodatku, który niedawno wyszedł jest opcja lądowania na planetach. Nie wiem jak X3, ale EVE-Online nie jest sumulatorem lotu statkiem kosmiczny, tzn. nie jest grą FPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dużo filmików na youtubie z Tommorow war ale coś dziwnie strona gry już nie chce sie ładować i albo mi się wydaje albo z czasem jest coraz mniej infa o tej grze w necie po prostu dziwne a z tego co wiem to gra już maiła premierę.

 

Może ktoś jakieś większe info ma.

 

Filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=PgSGMtLJ1_s&...feature=related

 

Przelot przez pasy asteroidów i loty atmosferyczne wyglądają wspaniale.

 

2 filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=CHUGlxJrvrs&...feature=related

 

O jednak jest strona oficjalna.

http://zavtravoina.ru/

 

A tu wywiad w wersji polskiej.

http://gry.o2.pl/publicystyka/?co=pokaz&id=220

 

I zapowiedź w wersji polskiej.

http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=4809

 

Gierka już jest od końca 2006r w wersji rosyjskiej i nazywa się Zavtra Voina.

W wersji Angielskiej jeszcze nie wyszła ale wygląda na to że są plany wydania i będzie się nazywać The tomorrow war

 

 

Up ^^

 

Jak dla mnie to sterowanie może być takie jak w EVE.

 

A co do płacenia ISkami abonamentu w grze to wszyscy o tym wiedzą że się da a nikt nie wie jak i powiem że to wcale nie jest takie łatwe.

 

Trzeba samemu sobie znaleźdź na forum gościa który zechce się zamienić ISKI za TIME Code a nie często się tacy zdarzają a co do ciągłego grania w ten sposób to jest to raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do otwartości to jest gra która zajmuje 24 mega jest to shardware ale wygląda równie ładnie jak freelancer(Przynajmiej mi się tak wydaje bo nie widziałem Frealancera a gra jak na taką wielkość ma ładna grafę) i da się lądować na planetach. W głowie mi się nie mieści jak można tyle zmieścić w 24 Mb koniecznie sprawdźcie daje linka.

 

Tu jest strona gry z której można ściągnąć demo a po wpisaniu cd keya staje sie pełna wersją.

http://starwraith3dgames.home.att.net/evoc...gades/index.htm

 

I dla leniwych bezpośredni link do downloadu

 

http://multiplayer.home.att.net/evochron_renegades.exe

 

W grze można handlować budować stacje i walczyć gra ma także możliwość gry Multiplayer. Warto zajrzeć chociaż by ze względu na to że to tylko 24 Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też mi się wydaje, że z tymi ISKami to jakaś lipa. A tak się dobrze zapowiadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij tone modow do X3 to powinno byc fajne. Powinno bo ja nie moge sciagnac X3 ze steam ;/, wiec nie wiem :E

No i niestety EVE-Online jest ograniczona skokami przez portale. Podobno w dodatku, który niedawno wyszedł jest opcja lądowania na planetach. Nie wiem jak X3, ale EVE-Online nie jest sumulatorem lotu statkiem kosmiczny, tzn. nie jest grą FPP.

Wiekszosc space-simow, jest ograniczona przez jump-gate. Co ty chcesz ogladac pomiedzy nimi ? Czarna przestrzeń ?

Nie ma mozliwosci ladowania na planetach, i jeszcze dlugo nie bedzie.

Nie nie jest "symaltorem" (wogole jak mozna symulowac lot statkiem kosmicznym ? :E), to bardziej cos ala dowodzeniem duzym okretem :P.

ISK-ami mozna plaic ale po co ? Miesiecznie sie placi 37zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISKami można płacić, jak się już ma naprawdę duży staż, wtedy niektórzy potrzebują ISKów i płacą za nie realną walutą. Ale to dopiero pod koniec gry. Milion ISK to niewiele. W sumie nie wiem ile, bo za krótko grałem. I Ile ISKów kosztuje ten miesiąc? Bo w przeliczeniu ze stron, które handlują ISKami to by było coś tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odrazu ten pomysł z iskami sie nie podobał a co do gry że niema takich co się da na planetach lądować to sory ale jesteś w błędzie w tej grze co wazy 24 Mb da już sie normalnie na planety lądować i można sie poruszać bez hiper jumpów nawet w Battlecruser milenium z 2000 roku się dało lądować na planetach w Tomorrow war jest nawet bardzo ładna atmosfera wokół planet i też nic sie nie doczytuje podczas rozgrywki.

 

A jeśli chodzi o Bramy to mogą być mi nie przeszkadzają tylko ta możliwość prowadzenia.

 

A tak wogule to jak dla mnie to X3 jest idealne cały system jest świetnie uporządkowany a jedyne czego mi brakuje to lądowania na planetach i dlatego szukam gry która choć w pewnym sęsie przypomina X3 i ma możliwość lądowań na planetach.

 

 

PS. przed chwilą przeglądałem trochę neta i Jump Gate zaczoł naprawde ładnie wygladać mam nadzieje że będzie f2p a tu stronka do gry

http://www.jumpgateevolution.com/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens ladowania na planetach jesli nic na nich nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest sens ladowania na planetach jesli nic na nich nie ma ?

 

W tych grach w których sie da lądować zazwyczaj można na nich budować kopalnie i inne budynki np. w Parkan 2 to po wylądowaniu na planecie można nawet ją skolonizować i budować pojazdy naziemne. A tak wogule przyjemnie jest sie przelecieć nad planetą w Infinity ma nawet występować na planetach fauna i flora.

 

Znam co najmniej 4 tytuły w których można lądować na planetach i w każdym z nich cos się da na planecie robić na przykład handlować. Tylko jest jeden problem bo zazwyczaj w tych grach nie da się zmienić statku jest tylko jeden którym się lata cały czas a to mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...