Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja siedze w klimatach Red Harvest, V:28, Manes, Peccatum, Morgul, Fleurety i tym podobnym ale ostatnio słucham ścieżki z DN3D, rockowe kawałki tam wystepującę są nawet fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
De Mysteriis Dom Sathanas

To jest kult i klasyka norweskiego BM. Później nastąpiły ważne wydarzenia dla sceny. Starzy wyjadacze wiedzą o co chodzi. ;)

Chimera

Tej płyty akurat nie lubie jak całego nowego Mayhem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam gadkę, stary teamt zdechł i nie ma sensu go odkopywać.

Ja ostatnio lubię posłuchać Papa Roach - To Be Loved, jara mnie to :E

Papa Roach ssie... zespół ogólnie full wypas, ich muzyka bardzo wciąga. Może nie jestem ich nałogowym fanem, ale od czasu do czasu lubię posłuchaj "Getting away with murder" albo "scars". Wspomnianym "to be loved" również nie gardzę. :) Swojego czasu się tego nałogowo słuchało.

A jeżeli chodzi o inne rockowe zespoły to mogę polecić np. hindera lub nightwisha. Oczywiście nie zapominając o rockowych gigantach pokroju Guns and Roses lub Iron Maiden. :)

Edytowane przez Kovi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chodzi o inne rockowe zespoły to mogę polecić np. hindera lub nightwisha. Oczywiście nie zapominając o rockowych gigantach pokroju Guns and Roses lub Iron Maiden. :)

iron maiden to heavy metal ;) więc rokowym gigantem, to oni nie byli ;) (tak dla ścisłości - ale ogólny przekaz zrozumiany ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iron maiden to heavy metal ;) więc rokowym gigantem, to oni nie byli ;) (tak dla ścisłości - ale ogólny przekaz zrozumiany ^^)

omg... sorry za pomyłkę, chodziło mi o Pink Floyd ^^ | zobaczyłem taki temat na tym forum (o Iron Maiden) i mi się pomyliło :D

ale i tak Iron Maiden to giganci swojego gatunku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tool i A Perfect Circle słucham na okrągło.

 

Z nowych młodych zespołów to Chevelle i Coheed and Cambria

 

No i oczywiście genialne płyty które ukierunkowały mnie muzycznie:

 

Paradise Lost - Icon

Anathema - Eternity

Tiamat - A Deeper Kind of Slumber

Gathering - Mandylion

My Dying Bride - The Angel and the Dark River

no i oczywiśce Dead Can Dance (wszystko)

Edytowane przez ghostdog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zacząłem też słuchać fińskiego zespołu Sunrise Avenue. Nawet mi się podoba. ;) Polecam szczególnie piosenki "heal me", "fairytale gone bad" i "forever yours". Innych też słuchałem, ale te które podałem zrobiły na mnie największe wrażenie. :P

Wokalista ma bardzo ciekawą barwę głosu i przy akompaniamencie gitar, daje to zadziwiający efekt. Serdecznie polecam! ;):D

Edytowane przez Kovi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fińskie to, np:

Turmion Katilot

Norther

 

Dla fanów trochę cięższych brzmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatnio zacząłem też słuchać fińskiego zespołu Sunrise Avenue. Nawet mi się podoba. ;) Polecam szczególnie piosenki "heal me", "fairytale gone bad" i "forever yours". Innych też słuchałem, ale te które podałem zrobiły na mnie największe wrażenie. :P

Wokalista ma bardzo ciekawą barwę głosu i przy akompaniamencie gitar, daje to zadziwiający efekt. Serdecznie polecam! ;):D

akurat te które wymieniłeś mam na dysku, ale to kiedyś mi wpadło w ucho i siedzi dalej :E

 

ostatnio spodobał mi się zespół Seether

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiński rock wymiata. :PP przynajmniej takie moje zdanie.

Przy okazji dopisać tu mogę również zespół Nightwish. Muzykę graną przez zespół definiuje się jako połączenie symfonicznego metalu, power metalu oraz opery (opera metalu). [from Wikipedia] W muzyce tego zespołu przeważają również ostre riffy (rzecz jasna gitarowe), wyraźny dźwięk klawiszów i piękny kobiecy głos wokalistki. ;)

Aż chce się słuchać. :) Szczególnie polecam najnowszą płytę zespołu, zatytułowaną - "Dark Passion Play". Moje ulubione kawałki to: "bye,bye beautiful" oraz "amaranth".

Oczywiście zespół, szczególnie przeznaczony dla fanów 'trochę cięższych brzmień'. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie ostatnio wpadłem w Opeth. "Bleak" jak i całe Blackwater Park to absolutny geniusz, świetne jest też rockowe Damnation, a już w ogóle rządzi koncertówka Roundhouse Tapes. Trochę kasy na to wszystko poszło, ale płyty są przegenialne. Chwilowo Therion, Bathory, Arcturus w odwrocie, bo Opeth pochłania :E

 

A najnowszy Nightwish kompletnie mnie odrzuca. Może jeszcze Amaranth, ale reszta? Jakoś z Tarją szło im lepiej.

Edytowane przez elzabbul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompletnie ostatnio wpadłem w Opeth. "Bleak" jak i całe Blackwater Park to absolutny geniusz, świetne jest też rockowe Damnation, a już w ogóle rządzi koncertówka Roundhouse Tapes. Trochę kasy na to wszystko poszło, ale płyty są przegenialne. Chwilowo Therion, Bathory, Arcturus w odwrocie, bo Opeth pochłania :E

 

A najnowszy Nightwish kompletnie mnie odrzuca. Może jeszcze Amaranth, ale reszta? Jakoś z Tarją szło im lepiej.

Nowa wokalistka Anette Olzon ma trochę inną barwę głosu od swojej poprzedniczki, ale według mnie daję rade... Po dokładnym wsłuchaniu się w jej nowe piosenki, zobaczysz, że wybrali ją nie na darmo. ;)

A jeżeli chodzi o byłą wokalistkę Tarję Turunen, to uważam, że też była niezła. Szczególnie podoba mi się jej wykonanie "phantom of the opera". Po prostu cudo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

Mnie ostatnio zauroczyło to cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie ostatnio zauroczyło to cudo.

Ano Ironi to klasa sama w sobie. ;] A ten kawałek nawet niezły, całkiem wciąga. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczególnie podoba mi się jej wykonanie "phantom of the opera". Po prostu cudo. :)

Podzielam zdanie. Świetne wykonanie! Może do Anette się przekonam, ale chwilowo Opeth zajął całą moją uwagę. Znudzi się posłucham nowej płyty i może do mnie przemówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzielam zdanie. Świetne wykonanie! Może do Anette się przekonam, ale chwilowo Opeth zajął całą moją uwagę. Znudzi się posłucham nowej płyty i może do mnie przemówi.

Napisz coś więcej o Opeth, bo mnie zaciekawiłeś, a piewsze słyszę o istnieniu tego zespłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest bardzo progresywny death metal, ambitny muzycznie, nie opodobny do żadnego innego death. Właściwie, na ostatnich płytach to jest już rock/metal progresywny z elementami death metalu. Świetny wokal - facet płynnie przechodzi z growlu do czystego śpiewu, zaraziłem już zespołem kilka osób zaklinających się, że nie cierpią growlu. Wydali też płytę na której w ogóle nie ma growli, będącą de facto rockiem progresywnym z elementami metalu. Trudno zespół tak naprawdę zaszufladkować, a to dlatego, że jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Polecam spróbować z oficjalnej strony myspace http://www.myspace.com/opeth kawałki Bleak i Ghost Of Perdition. Wielka szkoda, że nie ma tam jeszcze kilku świetnych, ale nie można mieć wszystkiego. W każdym razie jeśli już słuchasz to daj im szansę i wysłuchaj każdy kawałek do końca.

 

A zespół sam w sobie na scenie metalowej jest dość popularny, tyle, że ja się przekonywałem do niego półtora roku. :E

Edytowane przez elzabbul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to jest bardzo progresywny death metal, ambitny muzycznie, nie opodobny do żadnego innego death. Właściwie, na ostatnich płytach to jest już rock/metal progresywny z elementami death metalu. Świetny wokal - facet płynnie przechodzi z growlu do czystego śpiewu, zaraziłem już zespołem kilka osób zaklinających się, że nie cierpią growlu. Wydali też płytę na której w ogóle nie ma growli, będącą de facto rockiem progresywnym z elementami metalu. Trudno zespół tak naprawdę zaszufladkować, a to dlatego, że jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Polecam spróbować z oficjalnej strony myspace http://www.myspace.com/opeth kawałki Bleak i Ghost Of Perdition. Wielka szkoda, że nie ma tam jeszcze kilku świetnych, ale nie można mieć wszystkiego. W każdym razie jeśli już słuchasz to daj im szansę i wysłuchaj każdy kawałek do końca.

 

A zespół sam w sobie na scenie metalowej jest dość popularny, tyle, że ja się przekonywałem do niego półtora roku. :E

 

bylem na ich koncercie i naprawde, ten wokalista jest geniuszem, myslalem, ze nie bedzie wyrabiac tak dobrze jak na studyjnych albumach, a tutaj normalnie caly set bez jednej falszywej nutki, bylem w szoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszych brzmieniach podoba mi się praca gitarzysty. Co do growlu, to osobiście za nim nie przepadam, ale jak twierdzisz, że im dobrze idzie, 'przechodzenie' z growlu do czystego śpiewu, to chwała im za to. Nie wiele jest takich zespołów. :) Żeby jednak oceniać, muszę się bardziej wsłuchać, a to rzecz jasna zajmie mi trochę czasu. :P Na temat zespołu dokładniej wypowiem się później. Ale jak na razie przeważają u mnie pozytywne emocje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to jest bardzo progresywny death metal, ambitny muzycznie, nie opodobny do żadnego innego death. Właściwie, na ostatnich płytach to jest już rock/metal progresywny z elementami death metalu. Świetny wokal - facet płynnie przechodzi z growlu do czystego śpiewu, zaraziłem już zespołem kilka osób zaklinających się, że nie cierpią growlu. Wydali też płytę na której w ogóle nie ma growli, będącą de facto rockiem progresywnym z elementami metalu. Trudno zespół tak naprawdę zaszufladkować, a to dlatego, że jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Polecam spróbować z oficjalnej strony myspace http://www.myspace.com/opeth kawałki Bleak i Ghost Of Perdition. Wielka szkoda, że nie ma tam jeszcze kilku świetnych, ale nie można mieć wszystkiego. W każdym razie jeśli już słuchasz to daj im szansę i wysłuchaj każdy kawałek do końca.

 

A zespół sam w sobie na scenie metalowej jest dość popularny, tyle, że ja się przekonywałem do niego półtora roku. :E

 

Zostałem jakiś czas temu obdarowany dwupłytową koncertówką The Roundhouse Tapes... Naprawdę świetna sprawa. Żałuje, że nie miałem możliwości zobaczyć ich live:(

Przeciwnikom growlu polecam ich płytkę Damnation.

 

PS. W necie pojawił się pierwszy singiel z nowej płyty Meshuggah. Konkretny rozpier****cz!

Ogarniętym w temacie i fanom polecam poszukać :]

Edytowane przez gongal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat katuje Kyuss - i znowu stwierdzam, ze to hardrockowo-bluesowe cudenko jednak przewyzsza QotSA (QotSA ma wiecej nidnych piosenek).

 

BTW, nie wie ktos przypadkiem, co wczoraj (albo i dzisiaj, bo to chyba po Makaku juz bylo) w Antyradio Coheed and Cambria puscili (chyba ze ktos jeszcze ma taki glos jak wokalista C&C)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...