Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jed1

Padnięty zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wczoraj rozebrałem kompa, ponieważ chcę odesłać płytę główną na gwarancję. Dzisiaj pomyślałem że przetestuję jeszcze zasilacz, gdyż zastanawiałem się czy też go nie wysłać. Dzisiaj, po złożeniu PC na nowo wiatraczki po naciśnięciu POWER drgnęły i na tym zabawa się skończyła. Pomyślałem , że to na bank wina zasilacza... Jednak po przesadzeniu do starego kompa uruchomił się... Przejdę do sedna sprawy:

Czy możliwe jest żeby zasilacz startował na starszej konfiguracji, a na nowej już nie, bo jest felerny? Chcę się upewnić, pytając was, bo esc napisało mi, że za każdą nieuzasadnioną usterkę pobierają 20zł...

 

Dodam, że jak pierwszy raz złożyłem kompa, to z zasilacza pogoniło spalenizną.

 

P.S. Płytę odsyłam z powodu niedziałającego złącza cpu_fan.

 

Pozdro 4all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm jakiej firmy ten zasilacz i konfig kompa do ktorego podalczales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE mi się, że zasiłka jest w porządku skoro ciągnie starszy sprzęt. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

Gigabyte P31-DS3L

Radeon 3850 Asus 512MB 2xDVI Super Cooler

Samsung 200GB 7200rpm 8MB cache SATA-II

Cooler Master Elite 331 (Black)

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewny na 100% ze tak moze byc

 

mialem w moim wczesniejszym kompie ati x700 na plycie abit is 7 + prescot 3.0 zasilacz [ az strach sie przyznac ] tracera i komp przestal sie uruchamiac wloazylem do starszego kompa siostrzenicy i dzialal i juz myslalem ze to nie zasilacz tyle z jej kompa przelozylem do swojego i czar prysl z jej zasilacza u mnie chodzilo jak sie nalezy

 

pomyslalem wiec ze skoro moj komp chodzi na jej zasilaczu i odwrotnie to moze tak zostac tyle ze ten zasilacz na jej kompie pochodzil jeszcze 2 tygodnie i calkiem padl i musialem kupic i tak nowy :E [ znaczy syfa tracera za 5 dych ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

Gigabyte P31-DS3L

Radeon 3850 Asus 512MB 2xDVI Super Cooler

Samsung 200GB 7200rpm 8MB cache SATA-II

Cooler Master Elite 331 (Black)

ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC

jak masz jakas dobra zasilke (czyt. dzialajaca i firmowa :P ) to podlacz i zobacz jesli nie to przejdz sie do kolegi i pozyc ( jesli ma firmowy :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał taką możliwość, to od razu bym to zrobił... Niestety nie mam... A boję się podłączać starego Feela 400w do tej maszyny. ;)

Chyba zaryzykuję te 20zł i tyle. Najwyżej będę miał pewność, że zasilacz OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłkę ma dobrą i wystarczającą spokojnie do tego sprzętu. Ja bym się do kogoś przeszedł z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że jak pierwszy raz złożyłem kompa, to z zasilacza pogoniło spalenizną.

 

 

Zasiłkę ma dobrą i wystarczającą spokojnie do tego sprzętu. Ja bym się do kogoś przeszedł z zasilaczem.

 

Jak zajechało spalenizna to lepiej odeslac, bo kumplowi moze sprzet sie zjarac ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem informację, że płyta jest do wymiany, teraz czekam co powiedzą na MC-400. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak miałem kiedyś, u mnie to był problem z uziemieniem płyty głównej. Jak podłożyłem podkładkę pod płytę to wszystko było sii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziano mi, że zasilacz chodzi bez problemów, ale chyba mi wymienią, bo to nowy sprzęt i nie chce im się dalej testować. ;) Mam nadzieję, że już we wtorek złożę kompa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zajechało spalenizna to lepiej odeslac, bo kumplowi moze sprzet sie zjarac ^^

Nic się nie zjara. Komp się najwyżej nie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie zjara. Komp się najwyżej nie uruchomi.

komp się nie uruchomi

jak zasilacz się zjara

bo może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym, jak zasilacz się zjara. Markowe zasilacze są nieszkodliwe dla sprzętu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówię o tym, jak zasilacz się zjara. Markowe zasilacze są nieszkodliwe dla sprzętu ;)

Kolega dobrze mówi, zwłaszcza że to jest bardzo dobry zasilacz (jak za tą cenę). Sam mam tę zasiłkę i jestem bardzo zadowolony. Bo jeśli to nie Feel to nie ma się co bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...